Dzieciolandia – Aktywna Szkoła Rodzenia z Doulą

Opis usługi Dzieciolandia – Aktywna Szkoła Rodzenia z Doulą

Dzieciolandia – Aktywna Szkoła Rodzenia z Doulą działa w Piasecznie od marca 2012 roku. Celem jej założycieli było stworzenie miejsca przyjaznego rodzicom, w którym uzyskają pomoc i wsparcie podczas oczekiwania na narodziny dziecka. Wszyscy instruktorzy zatrudnieni w Szkole Rodzenia Dzieciolandia posiadają certyfikaty FrpL. Uczestnicy mogą dodatkowo skorzystać z zatrudnionych w placówce położnych, doradcy laktacyjnego, pedagoga, psychologa oraz dietetyka. W szkole zatrudniona jest również Doula, czyli osoba, która w profesjonalny sposób wspiera kobietę zarówno w czasie samego porodu, jak i w pierwszych dniach z noworodkiem. Dzieciolandia współpracuje z Małgorzatą Borecką, prezes Stowarzyszenia Doula w Polsce i jedną z pierwszych tego typu specjalistek w naszym kraju. Jej profesjonalne podejście i praktyczne porady dotyczące ciąży, porodu i połogu mogą okazać się nieocenioną pomocą dla wszystkich przyszłych mam.

Zajęcia odbywające się w Szkole Rodzenia Dzieciolandia obejmują kursy grupowe oraz indywidualne. Kobiety zgłaszające się do szkoły mogą brać udział w zajęciach z osobą towarzyszącą (niekoniecznie z ojcem dziecka) lub samodzielnie. Na kurs zapisać można się osobiście, drogą telefoniczną lub mailową już od 20 tygodnia ciąży. W kursach grupowych udział bierze maksymalnie pięć par. Obejmuje on cztery spotkania, które trwają ok 3-4 godziny. W ciągu miesiąca realizowane są dwa pełne kursy tego typu. Kursy indywidualne składają się z trzech spotkań trwających ok 3-4 godziny, w których udział bierze jedna para. W ciągu każdego miesiąca szkoła organizuje ok czterech takich kursów. W czasie każdego kursu uczestnicy otrzymują bezpłatnie specjalne pakiety startowe. Szkoła rodzenia zapewnia również dostęp do szeregu pomocnych materiałów edukacyjnych.

Formuła zajęć jest bardzo zróżnicowana – od wykładów, dyskusji,prezentacji i projekcji filmów do zajęć praktycznych w formie ćwiczeń. Wszystkie spotkania w Szkole Rodzenia Dzieciolandia odbywają się w siedzibie firmy w Piasecznie codziennie w godzinach 10:00-21:00. Dokładne informacje dotyczące godzin trwania kursu oraz dni tygodnia ustalane są w porozumieniu z konkretną grupą i dopasowywane do jej potrzeb. W przypadku posiadania przez zgłaszającą się kobietę zaświadczenia od lekarza specjalisty możliwe jest dopasowanie przebiegu kursu do jej indywidualnych potrzeb i wymagań. Na życzenie grupy możliwe jest wydanie specjalnych zaświadczeń potwierdzających udział w kursie.

Oprócz zajęć z zakresu szkoły rodzenia Dzieciolandia oferuje przyszłym rodzicom także inne usługi. Zainteresowane pary mogą wybrać indywidualne spotkania przygotowujące do porodu w domu. Ich dokładna forma i przebieg ustalane są z zainteresowanymi osobami. W placówce skorzystać można z zajęć instruktażowych na temat różnego typu technik masażu – antykolkowego, dziecięcego lub masażu shantala. Dzieciolandia oferuje również naukę chustowania, zajęcia z zakresu dietetyki, pozytywnego rodzicielstwa oraz psychologiczną opiekę nad matką w ciąży. Uzupełnieniem tej oferty są usługi z zakresu kosmetyki, masażu, rehabilitacji i dietetyki oraz działająca przy firmie Agencja Niań i Opiekunek.

Dzieciolandia współpracuje ze Szpitalem im. Świętej Anny w Piasecznie, Przychodnią Trimed, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie oraz Bankiem Komórek Macierzystych Progenis. Osoby polecone lub skierowane przez te placówki mogą uzyskać specjalny rabat na usługi oferowane przez Dzieciolandię. Placówka prowadzi również współpracę z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie, w którym dostępne są specjalne pakiety „Kuracje CKR Zdrowa Rodzina z Dzieciolandią”.

RZECZY POTRZEBNE NA ZAJĘCIA
- wygodne, niekrępujące ruchów ubrania.

PROGRAM ZAJĘĆ
- przygotowanie rodziców do porodu,
- porady dotyczące dbania o siebie w czasie ciąży,
- nauka technik relaksacyjnych,
- sposoby na łagodzenie bólu w czasie porodu,
- nauka pielęgnacji noworodka,
- pielęgnacja noworodka i matki w czasie połogu,
- porady dotyczące karmienia piersią,
- rola ojca w pielęgnacji i opiece nad noworodkiem,
- świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo,
- jak radzić sobie w sytuacjach problematycznych,
- tematy zaproponowane przez uczestników kursu.

CENNIK USŁUG
- grupowy kurs w szkole rodzenia – 550 zł,
- indywidualne kursy dla par – 850 zł,
- instruktaż masażu dziecięcego wspomagającego dotyk (cena za dwa spotkania) – 350zł,
- instruktaż na temat masażu antykolkowego (2 godziny) – 160 zł,
- instruktaż na temat noszenia dzieci w chuście (2 godziny) – 160 zł,
- warsztaty dietetyczne dla rodzin – od 50 zł,
- opieka psychologiczna nad kobietą w ciąży – od 100 zł.

(W przypadku płatności za kursy w szkole rodzenia możliwa jest płatność w ramach 2 rat – zaliczkowej przed rozpoczęciem kursu oraz pozostałej kwoty w czasie pierwszych zajęć.)

DANE TELEADRESOWE
Adres:

Dzieciolandia
ul. Młynarska 39 lok 3
(I piętro w budynku Sand City Tower)
05-500 Piaseczno

Rejestracja telefoniczna:
881 500 701

Adres e-mail:
szkolarodzenia@dzieciolandia.waw.pl

Godziny pracy:
- poniedziałek-piątek w godz. 10:00-20:00
- sobota w godz. 10:00-14:00
- niedziela – wyłącznie umówione wizyty.

(Z uwagi na przeprowadzanie przez personel firmy różnego typu interwencji rodzinnych i innych zadań poza siedzibą firmy należy umówić się na wizytę drogą telefoniczną lub mailową)

Położenie na mapie Dzieciolandia – Aktywna Szkoła Rodzenia z Doulą

Opinie o usłudze Dzieciolandia – Aktywna Szkoła Rodzenia z Doulą

5 gwiazdek
4 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

ciekawie pomyślane, żeby w szkole rodzenia były równiez zajęcia z doulą. w ogóle pomoc douli jest bardzo przydatna, szzczegolnie dla dziewczyn, które boją się nie tylko porodu, ale również pierwszego okresu macierzyństwa. w tej szkole przelamuja wszelkie leki, ale także stereotypy dotyczące ciąży, rodzenia i rodzicielstwa. Dlatego WARTO!!

~
5/5

ciekawie pomyślane, żeby w szkole rodzenia były równiez zajęcia z doulą. w ogóle pomoc douli jest bardzo przydatna, szzczegolnie dla dziewczyn, które boją się nie tylko porodu, ale również pierwszego okresu macierzyństwa. w tej szkole przelamuja wszelkie leki, ale także stereotypy dotyczące ciąży, rodzenia i rodzicielstwa. Dlatego WARTO!!

~Ellis_86
5/5

Bardzo podoba mi się to miejsce - głównie dlatego, że zapewnia bardzo kompleksowe usługi dla przyszłych rodziców. Są zajęcia z położną, można skorzystać z porad douli. Bardzo mi się też podobało, że można skorzystać z nauki chustowania oraz masażu, bo to się później niezwykle przydaje przy opiece nad maluszkiem.

~
5/5

Bardzo podoba mi się to miejsce - głównie dlatego, że zapewnia bardzo kompleksowe usługi dla przyszłych rodziców. Są zajęcia z położną, można skorzystać z porad douli. Bardzo mi się też podobało, że można skorzystać z nauki chustowania oraz masażu, bo to się później niezwykle przydaje przy opiece nad maluszkiem.