Warsztaty filmowe

Opis usługi Warsztaty filmowe

Warsztaty filmowe to cykl spotkań dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, maturzystów i studentów zainteresowanych tematyką filmową. Uczestnicy warsztatów zapoznają się krok po kroku z procesem powstawania i realizacji filmu, będą mogli wykorzystać własne pomysły i nakręcić scenki oraz krótkometrażowe filmiki. Zapoznają się z pojęciami stosowanymi przez filmowców, zobaczą jak się tworzy scenariusz, poznają element filmu jakim jest kadr. Uczestnicy wspólną pracą zmontują film i przedstawią jego premierę. Warsztaty będą prowadzone przez montażystę filmowego Rafała Grucę.

Czas trwania warsztatów

W celu zapoznania się z czasem trwania warsztatów, proszę skontaktować się z usługodawcą.

Cel warsztatów

Zapoznanie się z podstawowymi elementami teoretycznymi dotyczącymi filmu. Uczestnicy będą tworzyć proste scenariusze filmu krótkometrażowego, zapoznają się z rodzajami planów filmowych, będą przedstawiać projekcję zrobionych filmów a następnie wspólnie w grupie je analizować. Dzięki szkoleniu nauczą się pracować w grupie, praktycznie zapoznają się z pojęciami scenopisarstwa, narracji, dialogów filmowych, postaci filmowych. Dowiedzą się o planach filmowych, o specyfice pracy aktora filmowego i teatralnego, o technikach reżyserii, rodzajach dźwięku i muzyce filmu. Nauczą się montować wszystkie elementy w całość.

Program warsztatów

- film - dane teoretyczne na temat powstawania filmu,
- terminy filmowe,
- rodzaje planów filmowych,
- tworzenie krótkometrażowych filmów - analiza,
- praca grupy jako zespołu filmowego,
- premiera filmu - praktyka.

Lokalizacja

Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75
02-094 Warszawa

Położenie na mapie Warsztaty filmowe

Opinie o usłudze Warsztaty filmowe

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Warsztaty filmowe

Warsztaty filmów animowanych

Warsztaty filmów animowanych

Warsztaty filmów animowanych skierowane są do dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Podczas zajęć będą one nie tylko zapoznawały się...

Warszawa, woj. mazowieckie

0/5 0 Opinii
Kontakt