Kurs analizy efektywności działań marketingowych w Internecie

Opis usługi Kurs analizy efektywności działań marketingowych w Internecie

Kurs analizy efektywności działań marketingowych w Internecie zaadresowany jest do osób, które zajmują się działalnością promocyjną w sieci lub pragną dokonywać badań na rzecz zainteresowanych. Ponieważ Internet jest obszarem wzmożonej aktywności jego użytkowników, którzy coraz więcej czasu poświęcają na korzystanie ze stwarzanych przez niego możliwości, reklama za pośrednictwem tego środka przekazu staje się coraz bardziej codziennym rozwiązaniem. Powstają jednak ciągle nowe drogi przekazu internetowego oraz innowacyjne techniki, które mają zwiększyć ich efektywność. Umiejętność poddania analizie i opracowania konkretnych danych oraz udzielenia informacji zwrotnej w tym zakresie pozwala na stosowanie tylko tych działań, które przynoszą rzeczywiste rezultaty. Istotne jest, aby przekaz w ogóle docierał do odbiorców, był dla nich atrakcyjny i wpływał na zwiększenie sprzedaży. Do pomiaru tych funkcji służą różne wskaźniki (CTR, CPC, CPA, CR), których wyprowadzanie i interpretację uczestnicy kursu będą mieli okazję poznać.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 8 godzin. Jego realizacja zajmuje jeden dzień.

Cel kursu

Poznanie mechanizmów rządzących rynkiem reklam internetowych oraz wskaźników, które mierzą efektywność i wydajność konkretnych środków przekazu promocyjnego. Praktyczna ich obsługa i wyciąganie stosownych wniosków, aby wprowadzić odpowiednie zmiany lub zatwierdzić słuszność podjętych decyzji. Możliwość wpływania na aktywność marketingową konkretnych podmiotów. Zwiększenie sprzedaży konkretnych dóbr.

Program kursu

- omówienie i obszary badań internetowych,
- rynek reklam internetowych,
- wskaźnik CTR (stosunek liczby odsłon do liczby odtworzenia danego banera),
- częstotliwość emisji reklam,
- warunki pomiaru efektywności,
- analiza zachowań internautów.

Dodatkowe informacje

Ukończenie kursu upoważnia jego uczestników do otrzymania odpowiedniego certyfikatu.

Lokalizacja

AP Edukacja
ul. Piotrkowska 132 lok. 5
90-062 Łódź

Położenie na mapie Kurs analizy efektywności działań marketingowych w Internecie

Opinie o usłudze Kurs analizy efektywności działań marketingowych w Internecie

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii E-Marketing

Kurs z obsługi kampanii reklamowych

Kurs z obsługi kampanii reklamowych

Kurs z obsługi kampanii reklamowych pozwala na poznanie systemu dającego możliwie pełną kontrolę nad zabiegami reklamowymi...

Łódź, woj. łódzkie

0/5 0 Opinii
Kontakt