Kurs „Treser psów zoopsycholog”

Opis usługi Kurs „Treser psów zoopsycholog”

Kurs „Treser psów zoopsycholog” to zajęcia, które pozwolą na zdobycie dwóch specjalizacji w jednym czasie. Niepubliczne Centrum Kształcenia „Silva-Lupus” skupia się bowiem nie tylko na samej tresurze psów, ale również na podejściu behawioralnym, które pozwoli szkolić psy z problemami. Kurs jest formą przygotowania do prowadzenia własnej działalności trenerskiej oraz zajęć mających na celu redukowanie behawioralnych problemów nie tylko psów, ale również kotów. Mogą w nim wziąć udział osoby, które myślą o założeniu własnej szkoły trenerskiej oraz ci, którzy już pracują ze zwierzętami i chcieliby pogłębić swoją wiedzę oraz nabyć nowych umiejętności.

Organizacja kursu polega na uczestnictwie w siedmiu weekendowych spotkaniach oraz trzech zjazdach, trwających 3 dni, podczas których uczestnicy skupiają się zarówno na teoretycznych wykładach, seminariach, jak i na praktycznych ćwiczeniach oraz odbywaniu praktyki w szkołach trenerskich lub schroniskach dla zwierząt. Aby otrzymać zaliczenie, a tym samym certyfikat, który potwierdzi udział, należy uczestniczyć w co najmniej 60% zajęć wykładowych, odbyć 90% praktycznych ćwiczeń, napisać referat i prace kontrolne oraz zdać egzamin końcowy.

Osoby, które chcą uczestniczyć w kursie powinny posiadać przynajmniej wykształcenie średnie, być pełnoletnie, a także charakteryzować się wytrzymałością oraz ogólną sprawnością fizyczną. Kurs pozwala im na zdobycie dwóch kwalifikacji: zoopsychologii oraz tresury psów.

Czas trwania kursu

Ogólnie kurs trwa 320 godzin. 120 z nich poświęcone jest na praktykę, 128 na zajęcia praktyczne pod okiem instruktorów, natomiast 72 h obejmują teoretyczne wykłady.

Cel kursu

Kurs umożliwia nabycie kwalifikacji w zakresie psychologii zwierzęcej oraz tresury zwierząt. Skupia się na teorii, ćwiczeniach oraz przede wszystkim na praktyce w realnych ośrodkach szkoleniowych, dzięki czemu uczestnicy mają okazję doświadczyć, jak wygląda praca w zawodzie. Ważną umiejętnością będzie postępowanie ze zwierzętami problemowymi oraz współpraca z klientami, którzy mają opory przed wysłaniem psa na tresurę. Osoby, których marzeniem jest stworzenie własnego ośrodka szkoleniowego będą miały okazję je spełnić. Kursanci poznają anatomię psów, wyróżnią poszczególne rasy, dowiedzą się, jak postępować ze zwierzętami, aby stały się posłuszne i udomowione. Przyswoją także podstawy genetyki zwierzęcej, sposoby żywienia oraz spróbują odczytać emocje kotów i psów. Będą wiedzieli, jakie problemy behawioralne mogą spotkać zwierzęta i, co najważniejsze, spróbują sobie z nimi poradzić, stosując odpowiednią terapię. Praktyczne ćwiczenia, podczas których pracować będą z psami sportowymi, ratowniczymi oraz łowieckimi pozwolą im zrozumieć specyfikę szkolenia do poszczególnych celów. Na koniec nie zabraknie również porad dotyczących udzielania pierwszej pomocy, tworzenia elementów reklamowych oraz wykorzystywania psów w terapii dziecięcej.

Program kursu

- psy i koty (anatomia, genetyka),
- zmysły zwierząt,
- wymienienie poszczególnych ras,
- treningi adaptacyjne,
- przygotowanie zwierząt do funkcjonowania w społeczeństwie,
- podstawy żywieniowe,
- emocje zwierzęce i sposoby ich okazywania,
- zwierzęta i ludzie (sposoby porozumiewania),
- problemy behawioralne u zwierząt,
- psy szkolone w różnych celach,
- podstawy marketingowe,
- udzielanie pierwszej pomocy.

Dodatkowe informacje

Uwaga! Organizatorzy przewidzieli specjalną zniżkę dla naszych użytkowników! Wystarczy, że przy zapisie na kurs, powołasz się na serwis abcNauka.pl, a możesz liczyć na 5% zniżkę! Zapraszamy do skorzystania z promocji!

Lokalizacja

Niepubliczne Centrum Kształcenia SILVA-LUPUS
ul. Witomińska 46
81-311 Gdynia

Położenie na mapie Kurs „Treser psów zoopsycholog”

Opinie o usłudze Kurs „Treser psów zoopsycholog”

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Szkolenie zwierząt

Szkolenie „Treser psów”

Szkolenie „Treser psów”

Szkolenie „Treser psów” to zajęcia organizowane przez Niepubliczne Centrum Kształcenia „Silva-Lupus” wraz ze...

Gdynia, woj. pomorskie

0/5 0 Opinii

Rabat 5% na hasło abcNauka.pl

Kontakt