Kurs strzyżenia psów – Grooming (90h)

Opis usługi Kurs strzyżenia psów – Grooming (90h)

Kurs strzyżenia psów – Grooming (90h) przeznaczony jest dla miłośników zwierząt, którzy marzą o założeniu własnego salonu urody dla zwierząt lub chcieliby pracować w charakterze groomera. Niewielkie grupy szkoleniowe, wykwalifikowana kadra oraz praktyczne ćwiczenia ma modelach sprawią, że uczestnicy w krótkim czasie (10 dni) nabędą wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnej praktyki. Prowadzący szczególną uwagę zwrócą na strzyżenie psów takich jak: teriery, psy długowłose oraz pudle, a także na pielęgnację ich sierści. Podczas zajęć nie zabraknie elementów marketingowych, dzięki którym uczestnicy poznają zasady zakładania biznesu oraz prowadzenia działań mających na celu reklamę oraz zaproszenie potencjalnych klientów do korzystania z usług.

Placówka współpracuje między innymi z Iwoną Oświt – absolwentką Szkoły Groomingu „Psi salon” w Łodzi, posiadającą wykształcenie w zakresie strzyżenia psów oraz operującą certyfikatem Mistrza Strzyżenia i Pielęgnacji Kotów.

Na zajęciach uczestnicy będą mieli do dyspozycji profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne, których działanie będzie można sprawdzić na żywych modelach. Kurs kończy się wręczeniem zaświadczeń oraz certyfikatów, potwierdzających nabyte umiejętności.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 90 h/10 dni.

Cel kursu

Kurs pozwala nabyć wiedzy i umiejętności przydatnych w prowadzeniu własnej działalności. Specjaliści w dziedzinie strzyżenia psów podzielą się doświadczeniem i udzielą wskazówek uczestnikom, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę ze strzyżeniem czworonogów. Przewaga praktycznych ćwiczeń pozwoli uczestnikom na zdobycie pierwszego doświadczenia w strzyżeniu pudli oraz długowłosych psów. Uczestnicy będą wiedzieli, w co zaopatrzyć salon dla psów, jakiego sprzętu używać oraz jakie preparaty stosować, aby sierść była gładka i lśniąca. Ponadto dowiedzą się, jakie są rodzaje włosia, na jakie choroby i schorzenia może być narażona skóra zwierzęcia oraz spróbują dopasować fryzurę do konkretnych psów. Wykonując zabieg strzyżenia, uwrażliwieni zostaną na podejście psychologiczne oraz działania, które pozwolą psu zachowywać spokój przez czas trwania zabiegu.

Nie zabraknie także sposobów pielęgnowania czworonożnych przyjaciół: rozczesywania zlepionej sierści, trymowania, skracania pazurków, czyszczenia uszu czy kąpania zwierzęcia. Dodatkowe elementy marketingowe wyposażą uczestników w wiedzę pozwalającą na przeprowadzenie akcji promocyjnej, która zachęci klientów do korzystania z usług dla swoich pupili.

Program kursu

- psy i ich rasy,
- strzyżenie konkretnych psów (długowłose, pudle, teriery),
- kosmetyki dla zwierząt (odżywki, szampony, balsamy),
- salon fryzjerski dla psów,
- użycie odpowiedniego sprzętu,
- zasady higieny pracy,
- schorzenia skóry zwierzęcej,
- kąpiel, czyszczenie uszu,
- suszenie sierści,
- fryzura dopasowana do psa,
- działania marketingowe.

Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość dofinansowania kursu dla osób bezrobotnych przez urząd pracy.

Lokalizacja

GoWork
aleja Niepodległości 225
02-087 Warszawa

Położenie na mapie Kurs strzyżenia psów – Grooming (90h)

Opinie o usłudze Kurs strzyżenia psów – Grooming (90h)

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Pielęgnacja zwierząt

Kurs groomingu w Salonach

Kurs groomingu w Salonach

Kurs groomingu w Salonach to pierwszy etap kursu zorganizowanego przez Academy Show Dog. Zaadresowany jest do miłośników psów,...

Warszawa, woj. mazowieckie

0/5 0 Opinii
Kontakt
Szkolenie groomingu po Kursie

Szkolenie groomingu po Kursie

Szkolenie groomingu po Kursie stanowi propozycję dla groomerów (absolwentów Kursu groomingu w Salonach). Jest to specjalny pakiet,...

Warszawa, woj. mazowieckie

0/5 0 Opinii
Kontakt