Kursy pierwszej pomocy dla każdego

Opis usługi Kursy pierwszej pomocy dla każdego

Kursy pierwszej pomocy dla każdego to kurs skierowany do wszystkich osób, niezależnie od branży, którą się zajmują. Świadkiem wypadku może stać się każdy z nas. Znajomość podstawowych czynności ratowniczych i podjęcie działań przed przybyciem karetki może uratować czyjeś życie. Odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie pomaga w przełamaniu strachu, który zwykle towarzyszy takim wydarzeniom. Nie wszyscy wiedzą natomiast, że pierwsze 4 minuty po zatrzymaniu krążenia mają dla poszkodowanego kluczowe znaczenie. Lekceważenie tego faktu i bierne przyglądanie się w oczekiwaniu na służby medyczne może spowodować, że po tym czasie nastąpi niedotlenienie mózgu i trwałe jego uszkodzenie. Po 10 minutach dochodzi do śmierci. Kurs w sposób teoretyczny i praktyczny zapoznaje z wiedzą w zakresie możliwości udzielenia pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku i ofiar, a także zachowania własnego bezpieczeństwa oraz oczywiście przebiegu samego procesu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Grupy liczą maksymalnie 12 osób. Ćwiczenia odbywają się w grupach nie większych niż sześcioosobowe. Na każdą taką podgrupę przypada jeden instruktor.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 12 godzin lekcyjnych. Podzielone są one na dwa dni zajęć po 6 godzin (4,5 godziny zegarowe).

Cel kursu

Bardzo dobre opanowanie wykonywania techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Znajomość czynności związanych z przeprowadzeniem akcji pierwszej pomocy, ich kolejności oraz umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce. Przyswojenie sobie zasad bezpieczeństwa oraz istoty przepisów prawnych i odpowiedzialności leżącej na każdym z obywateli w wypadku zaistnienia takiej sytuacji.

Program kursu

W celu zapoznania się z dokładnymi szczegółami programu należy skontaktować się z organizatorem.

Dodatkowe informacje

Aby doszło do otwarcia kursu, musi zapisać się przynajmniej 10 osób.

Zapisy grupowe (przynajmniej 12 osób) umożliwiają uzyskanie dla każdego członka grupy rabatu w wysokości 10% ceny kursu.

Uwaga! Firma organizująca szkolenie udzieliła naszym użytkownikom rabatu! Zapisując się na zajęcia, powołaj się na nasz serwis abcNauka.pl, a otrzymasz 10% zniżki! Skorzystaj już teraz!

Lokalizacja

Akademia Pierwszej Pomocy - Toruń
ul. Wybickiego 18/7
87-100 Toruń

Położenie na mapie Kursy pierwszej pomocy dla każdego

Opinie o usłudze Kursy pierwszej pomocy dla każdego

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Kursy i szkolenia pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla pracowników firm

Kurs pierwszej pomocy dla pracowników firm

Kurs pierwszej pomocy dla Firm dostosowywany jest każdorazowo do indywidualnych potrzeb klienta, który zleca przeprowadzenie kursu....

Toruń, woj. kujawsko-pomorskie

0/5 0 Opinii

Rabat 10% na hasło abcNauka.pl

Kontakt
Kurs Europejskiej Rady Resuscytacji

Kurs Europejskiej Rady Resuscytacji

Kurs Europejskiej Rady Resuscytacji zaadresowany jest do osób z branży pozamedycznej oraz nieposiadających takiego przeszkolenia....

Toruń, woj. kujawsko-pomorskie

0/5 0 Opinii

Rabat 10% na hasło abcNauka.pl

Kontakt