Warsztaty „Kick boxing”

Opis usługi Warsztaty „Kick boxing”

Warsztaty „Kick boxing” mają zachęcić dzieci do uprawiania sportu oraz zaznajomienia się ze sztukami walki. Mogą w nich brać udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki od 7 do 10 roku życia, którzy chcieliby spożytkować nadmiar energii. Podczas treningów dzieci nauczą się wykonywania ciosów nogą lub ręką, a także obrony przed atakiem, co poprawi ich sprawność fizyczną i doda pewności siebie. Grupy, w jakich prowadzone będą zajęcia liczyć będą maksymalnie 12 osób, dzięki czemu każde dziecko będzie miało okazję do otrzymania indywidualnych wskazówek. Warsztaty z kick boxingu poprowadzi Maria Barcikowska – absolwentka wychowania fizycznego, czynnie uprawiająca tę sztukę walki oraz zdobywająca medale na mistrzostwach Polski w kick boxingu.

Czas trwania warsztatów

Karnet obejmuje 4 spotkania w miesiącu. Każdy trening trwa 1 jednostkę dydaktyczną (45 minut).

Cel warsztatów

To forma aktywnego spędzenia czasu, która pozwoli na przyswojenie podstawowych zasad panujących w kick boxingu. Dzieci dowiedzą się, jaką postawę powinny przyjąć, przygotowując się do walki, jak wykonywać ciosy przy użyciu kończyny dolnej lub górnej oraz jak bronić się przed atakiem. Kombinacje ciosów ułożą się w jedną choreografię, co wyglądać będzie niezwykle efektownie. Dodatkowym atutem będzie umiejętność trzymania gardy, dzięki czemu uczestnicy osłonią się przed ciosem i zapobiegną ewentualnej przegranej. Zajęcia sportowe wykształcą w dzieciach ducha walki, nauczą je pozytywnej rywalizacji oraz poprawią koordynację ruchową.

Program warsztatów

- ciosy nożne (boczne, opadające, okrężne, frontalne i inne),
- sprzęt niezbędny przy uprawianiu kick boxingu,
- pozycja podczas walki,
- zasady panujące w kick boxingu,
- trzymanie gardy przy jednoczesnym poruszaniu się,
- zasady przyznawania punktów,
- ciosy ręczne (sierpowy, prosty, podbródkowy),
- kombinacje ciosów,
- kopnięcia,
- obrona przed atakiem.

Dodatkowe informacje

Uwaga! Organizatorzy przewidują specjalną zniżkę dla naszych użytkowników! Wystarczy, że przy zapisie na warsztaty powołasz się na nasz serwis abcNauka.pl, a otrzymasz 10% rabat! Zapraszamy do skorzystania z promocji!

Lokalizacja

„Strefa Rozwoju” Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych
ul. Lipowa 15A
10-065 Olsztyn

Położenie na mapie Warsztaty „Kick boxing”

Opinie o usłudze Warsztaty „Kick boxing”

Nikt jeszcze nie napisał opinii.