Szkolenie z tatuowania

Opis usługi Szkolenie z tatuowania

Szkolenie z tatuowania to cykl spotkań poświęconych wykonywaniu tatuaży. Organizowane jest przez Akademię Tatuażu Artystycznego PAREDO, mieszczącą się w Krakowie. Prowadzone jest według autorskiego programu, którego realizacja zajmie ok. 70 godzin. Szkolenie z tatuażu ma charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Podzielone jest na dwa mniejsze moduły, poświęcone rysunkowi oraz narzędziom, których używa się podczas wykonywania zabiegu. Mogą w nim wziąć udział osoby, które zainteresowane są tatuowaniem i chciałyby spróbować swoich sił w tej sztuce. Dodatkowo, organizatorzy zapewniają udzielanie konsultacji przez 1 rok dla swoich absolwentów. Szkolenie z tatuażu poprowadzi Robert Robson Łypik – absolwent wychowania plastycznego, założyciel Akademii PAREDO, posiadający doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. W okresowych seminariach uczestniczyć będzie także Kamil Mocet Terczyński – zdobywający doświadczenie w tatuowaniu w kraju oraz poza jego granicami.

Czas trwania szkolenia

Szkolenie trwa 70 h / 9 dni.

Cel szkolenia

Udział w szkoleniu pomoże zagłębić się w tematykę tatuowania. Początkowo uczestnicy szkolić będą swój warsztat podczas zajęć rysunkowych, na których nauczą się dopasowywać tatuaż do miejsca, na którym ma być on wykonany, stosować światłocień, kontrast czy horyzont. Rozwinie to ich kreatywne myślenie oraz sprawi, że przyswoją podstawy rysunku podczas 30 godzin szkoleniowych. Następnie dowiedzą się, jakich narzędzi używa się, tworząc tatuaż. Wyróżnią igły, maszynki, tusze, rury oraz dokonają ich sterylizacji. Ostatnim etapem szkolenia będzie tworzenie własnych niepowtarzalnych wzorów, dokonywanie planów tatuażu, a także umiejętność pracy na różnych rodzajach skóry. Podczas praktycznych ćwiczeń kursanci wykonają tatuaże pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Do wyboru będą także ćwiczenia na sztucznej skórze.

Osoby prowadzące spróbują przekazać wiedzę w sposób jasny i klarowny oraz podzielą się własnym doświadczeniem artystycznym. Szkolenie być może stanie się dla uczestników początkiem niezwykłej przygody, którą kontynuować będą w przyszłości.

Program szkolenia

1. Sprzęt niezbędny przy wykonywaniu zabiegu:
- rury (ich rodzaje, budowa),
- maszynka, opis,
- tusze (kolorowe, czarne),
- igły (budowa, grubość, typy),
- zasilanie,
- sterylizacja,
- zasady bezpieczeństwa i higieny pracy,
- dbanie o stanowisko pracy.

2. Podstawy rysunku:
- perspektywa,
- światłocień,
- konstrukcja,
- dopasowanie tatuażu do partii ciała,
- kontrastowanie,
- horyzont,
- rysowanie postaci i motywów,
- dobór koloru.

3. Wykonywanie tatuażu:
- rodzaje skóry,
- problemy występujące podczas zabiegu,
- metody gojenia,
- wykonywanie wzorów,
- plan tatuażu.

4. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.
5. Budowa studia tatuażu

Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość refundowania kosztów szkolenia, ponieważ firma organizująca je posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Dodatkowo, absolwenci szkolenia z tatuowania mogą liczyć na tygodniowy staż, który odbędzie się w studio.

Placówka organizuje także intensywne kursy oraz szkolenia, w których wyznaczone są konkretne bloki programowe. Osoby, które opanowały poziom zaawansowany mogą także wziąć udział w dodatkowych konsultacjach, podczas których realizować będą indywidualny program.

Uwaga! Organizatorzy przewidzieli specjalną zniżkę dla naszych użytkowników! Osoby, które powołają się na serwis abcNauka i wezmą udział w całym kursie, mogą liczyć na zniżkę w wysokości 200 złotych! Zapraszamy do skorzystania z promocji!

Lokalizacja

Akademia Tatuażu Artystycznego PAREDO
ul. Sienna 3/3
31-041 Kraków

Położenie na mapie Szkolenie z tatuowania

Opinie o usłudze Szkolenie z tatuowania

Nikt jeszcze nie napisał opinii.