Warsztaty antystresowe

Opis usługi Warsztaty antystresowe

Warsztaty antystresowe zaadresowane są do wszystkich osób, które narażone są na częste i duże nagromadzenie napięć emocjonalnych. Stres odnosi się do konkretnej reakcji organizmu na zaistniałe okoliczności, które burzą określoną równowagę. Ciało znajduje się wtedy w pełnej gotowości do działania, by homeostazę przywrócić. Jeśli jest on krótkotrwały i został zażegnany pozytywnym rozwiązaniem problemu, stanowi to po prostu naturalny element ludzkiego życia. Sytuacja zmienia się, kiedy trwa to zbyt długo lub przekracza granice psychofizycznej wytrzymałości organizmu. Nadmiar stresu jest bardzo szkodliwy i oprócz wpływu na sferę psychiczną może mieć on również odbicie w pojawieniu się wielu negatywnych objawów somatycznych.

Zajęcia pozwalają w pełni zrozumieć istotę procesu, czynników warunkujących powstanie stresu oraz możliwych konsekwencji dla jednostki i otoczenia. Uczestnicy uczą się rozpoznawać sytuacje, które prowadzą do destrukcyjnych skutków oraz umiejętnie im zapobiegać. Oprócz tego nabywają zdolności panowania nad negatywnymi emocjami oraz odpowiedniego pokierowania reakcjami stresowymi organizmu, tak by przyniosły one możliwie korzystny skutek. Spotkania prowadzą do ogólnej poprawy jakości życia.

Liczebność grup wynosi 8 do 15 osób.

Czas trwania warsztatów

Warsztaty obejmują 20 godzin.

Cel warsztatów

Wszechstronne poznanie tematyki dotyczącej stresu. Umiejętność rozpoznania sytuacji stresogennych oraz zapobieganie im. Praktyczne opanowanie technik radzenia sobie ze stresem oraz relaksacji. Doskonalenie poznanych umiejętności w różnych sytuacjach osobistych i zawodowych. Poprawa jakości komunikacji interpersonalnej oraz sytuacji życiowej. Odprężenie psychiczne, możliwość rozwoju w innych dziedzinach.

Program warsztatów

W celu poznania dokładnych szczegółów programu należy skontaktować się z organizatorem.

Lokalizacja

Ośrodek Terapii Integralnej
ul. Chopina 21a
65-032 Zielona Góra

Położenie na mapie Warsztaty antystresowe

Opinie o usłudze Warsztaty antystresowe

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Warsztaty, kursy i szkolenia rozwoju osobistego

Warsztaty z komunikacji

Warsztaty z komunikacji

Warsztaty z komunikacji zaadresowane są do wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie. Jest to...

Zielona Góra, woj. lubuskie

0/5 0 Opinii
Kontakt