Warsztaty ogólnorozwojowe „Cztery Łapy”

Opis usługi Warsztaty ogólnorozwojowe „Cztery Łapy”

Warsztaty ogólnorozwojowe „Cztery Łapy” polegają na spotkaniach maluchów w grupach maksymalnie pięcioosobowych wraz z prowadzącą i dwójką czworonożnych przyjaciół: Rozrubą i Uciechą. Zajęcia mają charakter dogoterapii, czyli działań terapeutycznych polegających na obcowaniu z psem, które znacznie wpływają na rozwój najmłodszych. Dzieci poprzez ćwiczenia ruchowe przyswajają podstawowe umiejętności, takie jak liczenie i czytanie, a także poznają emocje i stany psychiczne własne i rówieśników. Psy, które będą bawić się razem z dziećmi są specjalnie przystosowane do brania udziału w dogoterapii. Zwierzę wabiące się Rozruba ma mnóstwo energii i uwielbia wszelką aktywność ruchową, dlatego dostarczy maluchom niemałych wrażeń i radości, natomiast Uciecha jest psem wytrwałym i cierpliwym, który zachowuje spokój i powagę, nawet podczas zabaw.

Instruktorką zajęć będzie Anna Frączek - zawodowo zajmująca się psychologią zwierząt, trenowaniem ich oraz wykorzystywaniem psów w zajęciach terapeutycznych. Poprowadzi warsztaty w taki sposób, aby dzieci czuły się całkowicie bezpieczne i nie bały się czworonożnych zwierząt.

Czas trwania warsztatów

W celu zapoznania się z czasem trwania warsztatów skontaktuj się z usługodawcą.

Cel warsztatów

Dzieci spędzają czas w kameralnym gronie rówieśników, pod okiem wykwalifikowanej trenerki uczą się obcowania z psami, prowadzenia zabaw z nimi oraz wspólnej aktywności ruchowej. Równocześnie poznają alfabet oraz liczby, co przyczynia się do szybszego przyswojenia takich umiejętności jak czytanie i pisanie. Dodatkowo, uczestnicząc w zabawach z psami, zauważają ich reakcje w poszczególnych sytuacjach oraz nabierają zaufania do czworonożnych przyjaciół. Dowiadują się, jak należy dbać o psa, a także jakie komendy wydawać, aby był on posłuszny. Dzięki temu mają przewagę nad zwierzęciem, które traktuje człowieka jako osobę decydującą o jego losach. Dodaje to pewności siebie dzieciom, sprawia, że czują się ważne i doceniane.

Nadpobudliwe maluchy również znajdą ukojenie w dogoterapii, ponieważ przebywanie z psem pozwoli im się zrelaksować i pozytywnie spożytkować nadmierne pokłady energii. Warsztaty, które odbywać się będą w niewielkich grupach zintegrują maluchy, nauczą je nawiązywania kontaktów międzyludzkich oraz rywalizacji, która działa dopingująco. Nawet nieśmiałe i niepewne siebie maluchy przełamią swoje opory, znajdując w piesku prawdziwego przyjaciela, a wykonując z nim ćwiczenia ruchowe, z pewnością poprawią swoją koordynację oraz sprawność fizyczną.

Program warsztatów

- gry i zabawy z psami,
- poznanie alfabetu oraz cyferek,
- zawody, ćwiczenia sprawnościowe,
- rzucanie piłki,
- zabawy w chowanego z psem,
- pies i jego zachowanie w różnych sytuacjach.

Dodatkowe informacje

Uwaga! Organizatorzy przewidują specjalną zniżkę dla naszych użytkowników! Wystarczy, że przy zapisie na kurs, powołasz się na nasz serwis abcNauka.pl, a otrzymasz 10% rabat! Zapraszamy do skorzystania z promocji!

Lokalizacja

Akademia Twórczego Rozwoju Zakątek
ul. Akacjowa 58
35-113 Rzeszów

Położenie na mapie Warsztaty ogólnorozwojowe „Cztery Łapy”

Opinie o usłudze Warsztaty ogólnorozwojowe „Cztery Łapy”

Nikt jeszcze nie napisał opinii.