Poradnictwo Laktacyjne „Kariatyda” w Gliwicach

Opis usługi Poradnictwo Laktacyjne „Kariatyda” w Gliwicach

Poradnictwo Laktacyjne „Kariatyda” w Gliwicach prowadzi od 2009 roku Katarzyna Asztabska, która jest Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym i pedagogiem rodzinnym. Założycielka pracuje również w szpitalu, gdzie pomaga rozwiązywać problemy mam, przebywających w oddziale położniczo-noworodkowym. Konsultantka dokłada wszelkich starań, by panie rozwiały wszelkie wątpliwości, występujące podczas karmienia, ucząc się przy tym nowych i niezwykle przydatnych rzeczy.

Na spotkanie umawiają się wszystkie panie, które chcą skorzystać z usług konsultanta laktacyjnego. Wizyty organizowane są w domu osób zainteresowanych, dlatego w takim spotkaniu mogą brać udział osoby bliskie, które chcą pomóc mamom przejść przez pierwszy okres macierzyństwa. Dzięki poradom udzielanym w domu zarówno maluszki, jak i kobiety karmiące czują się swobodnie i komfortowo oraz chętniej rozmawiają o swoich problemach. Pierwsza wizyta trwa ok. 1,5 godziny. Kolejne są nieco krótsze, a co za tym idzie - mają niższą cenę. Panie mogą również skonsultować się z ekspertem telefonicznie. Dzięki cennym radom, udzielanym przez Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego, mamy dowiedzą się jak postępować podczas problemów związanych z laktacją. Doświadczona specjalistka udzieli odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania, podpowie jaki sprzęt ułatwia naturalne karmienie oraz co warto kupić, a czego należy unikać. Na specjalne życzenie pacjentki dostaną również różnego rodzaju ulotki, związane z karmieniem dziecka piersią. Katarzyna Asztabska prowadzi także Punkt Poradnictwa Laktacyjnego przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach na ulicy Kościuszki 1.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- odpowiednie rozpoczęcie karmienia dziecka piersią,
- najlepsze metody przystawiania maluszka do piersi,
- poznanie najlepszych pozycji podczas karmienia,
- kontrolowanie czy dziecko jest najedzone,
- dokładne omówienie sposobów na bezpieczne przechowywanie odciąganego pokarmu,
- rozwiązywanie różnorodnych problemów z brodawkami,
- pomoc przy obrzękach piersi i stanach zapalnych,
- postępowanie podczas nawałów mlecznych,
- metody utrzymywania laktacji w kryzysach laktacyjnych,
- nawyki żywieniowe mam karmiących,
- rozmowy na temat niepłodności laktacyjnej,
- stopniowe wprowadzanie do diety maluszka produktów uzupełniających,
- przyjmowanie leków podczas karmienia,
- hamowanie laktacji i stopniowe odstawianie maluszka od piersi.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- najlepsze sposoby na karmienie piersią wieloraczków,
- karmienie dziecka w trakcie kolejnej ciąży,
- naturalne karmienie dzieci w różnym wieku,
- chęć karmienia dziecka po przerwie,
- przystawianie do piersi dziecka adoptowanego.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Wizyta z reguły rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, który pozwoli konsultantce uzyskać cenne informacje dotyczące przebiegu ciąży, sposobu odżywiania oraz ewentualnych problemów zdrowotnych, występujących u mamy i maluszka. Następnie specjalistka ogląda akt karmienia, udzielając przy tym niezwykle przydatnych wskazówek, związanych z najlepszymi pozycjami podczas karmienia oraz przystawianiem dziecka do piersi. Rozmowa o popełnianych przez mamę błędach pozwala unikać ich w przyszłości. Później przychodzi czas na rozwiązywanie różnorodnych problemów, związanych z laktacją lub obrzękami piersi, na które narzeka wiele mam w okresie karmienia piersią. Na zakończenie konsultantka wszystkie wskazówki zapisuje na kartce oraz umawia się z pacjentką na kolejną wizytę kontrolną.

CENNIK USŁUG

wizyta - 150 zł + koszt dojazdu

DANE TELEADRESOWE


Adres:

Konsultacje udzielane są w domu klientek.

Rejestracja telefoniczna
501 255 345

Kontakt e-mail:

kalej@wp.pl

Godziny przyjęć:

Wizyty domowe odbywają się od poniedziałku do piątku w indywidualnie ustalonych godzinach.

Położenie na mapie Poradnictwo Laktacyjne „Kariatyda” w Gliwicach

Opinie o usłudze Poradnictwo Laktacyjne „Kariatyda” w Gliwicach

5 gwiazdek
4 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
1 głos
1 gwiazdka
1 głos

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Starliteyes
5/5

Pani Katarzyna ma ogromną wiedzę i zawsze służy pomocą czy informacją. Jest profesjonalistką. Kilkakrotnie pomogła mi w problemach z karmieniem, za każdym razem jej rady okazywały się skuteczne.

~Natttaliaaa
5/5

Bez wątpienia dzięki Pani Katarzynie udało mi się karmić piersią. Jej rady, spokój bardzo pomogły w trudnych pierwszych tygodniach kp. Szczerze polecam

~Magdalena W
2/5

W szpitalu Pani Katarzyna nie wykazuje empatii, przekazuje suche informacje - mi nie pomogła z karmieniem.

~JoannaJ1992
5/5

Pani Katarzyna jest osoba bardzo kompetentna, cierpliwa, empatyczna. Podczas mojego pobytu w szpitalu zarowno mnie, jak i innym pacjentkom służyła pomoca, radą, wyjasniala najmniejsze watpliwosci. Dzieki jej wskazówkom przeszlam przez pierwsze trudnosci z karmieniem, przystawianiem. Pani Katarzyna zmienia podejscie mam do karmienia dajac motywacje, wsparcie.

~Agata.P
5/5

Dzięki Pani Katarzynie Asztabskiej udało mi się uwierzyć we własne siły i możliwości, dzięki czemu dwója moich dzieci karmiona była ponad rok. Gdyby nie pomoc tej wspaniałej osoby prawdopodobnie bardo szybko poddałabym się na skutek zmęczenia. Profesjonalizm, ogromna wiedza, empatia i spostrzegawczość pani Katarzyny sprawiły, że odnalazłam radość w karmieniu naturalnym. Serdecznie dziękuję.

~JakubK
1/5

Pani Katarzyna nie pomogła mojej partnerce, którą odwiedziła 2 dni po porodzie. Poza brakiem merytorycznych porad, które można by zastosować obrzuciła ją tylko dziwnym spojrzeniem i w sposób zupełnie nieprzyjemny skrytykowała sposób karmienia. Pani Katarzyno empatia to nie zupa z Azji. Pracując w takim zawodzie i mając do czynienia z kobietami w ich najbardziej wiotkmi emocjonalnie stanie to jedna z najważniejszych rzeczy, nad którymi ewidentnie musi Pani popracować. Odradzam, lepiej umówić się poza szpitalem z innym doradcą niż narażać ciężarną na takie traktowanie. Dbajmy o swoje wspaniałe kobiety.

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne