Warsztaty „Dogoterapia - czyli zajęcia z psem dla dzieci”

Opis usługi Warsztaty „Dogoterapia - czyli zajęcia z psem dla dzieci”

Warsztaty „Dogoterapia - czyli zajęcia z psem dla dzieci” przeznaczone są dla dzieci od 2 do 3 roku życia z towarzyszącymi im rodzicami lub dla dzieci od 4 do 9 roku życia (bez opiekunów), cierpiących na różne zaburzenia. Zajęcia uwrażliwiają dzieci na obecność czworonożnego przyjaciela oraz pokazują, jak należy zachowywać się w towarzystwie psa. Udział w warsztatach dogoterapii, zwanej także kynoterapią albo animaloterapią, ma nie tylko przyzwyczaić malucha do psa, ale także sprzyja ogólnemu rozwojowi, poprawia koncentrację, rozwija mowę, uczy okazywać emocje. Zapisy prowadzone są drogą mailową oraz telefoniczną.

Czas trwania warsztatów

W celu zapoznania się z czasem trwania warsztatów skontaktuj się z usługodawcą.

Cel warsztatów

Dzieci poprzez kontakt z psem pozbywają się nieśmiałości, lęków i agresji. Terapia, w której główną rolę odgrywa pies wraz z pilnującym go instruktorem może być traktowana jako wspomaganie w procesie rehabilitacji dzieci z problemami ruchowymi lub społecznymi. Podczas zajęć małe dzieci cierpiące na autyzm, nadpobudliwość ruchową, nerwice lub różnego rodzaju niedowłady mogą odprężyć się oraz nauczyć samodzielności poprzez wyprowadzanie psa na spacer, karmienie czy czesanie sierści.

Program warsztatów

- pies i jego wygląd,
- okazywanie przywiązania przez psa,
- różnice między ludźmi a zwierzętami,
- emocje zwierzęce.

Dodatkowe informacje

Uwaga! Specjalna promocja dla naszych użytkowników! Powołując się na serwis "abcNauka.pl" za szkolenie zapłacisz o 10% mniej! Skorzystaj już teraz!

Lokalizacja

Akademia Rozwoju Rodziny "POZYTYWKA"
ul. Malczewskiego 120/14
80-112 Gdańsk

Położenie na mapie Warsztaty „Dogoterapia - czyli zajęcia z psem dla dzieci”

Opinie o usłudze Warsztaty „Dogoterapia - czyli zajęcia z psem dla dzieci”

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Psychologia zwierząt

Kurs "Dziecko i pies"

Kurs "Dziecko i pies"

Kurs "Dziecko i pies" to zajęcia rozwijające zarówno dla malucha, jak i zwierzaka. W ich trakcie dzieci będą uczyły się...

Gdańsk, woj. pomorskie

0/5 0 Opinii
Kontakt