Kurs dla dzieci z programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego

Opis usługi Kurs dla dzieci z programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego

Kurs dla dzieci z programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego dotyczy kreatywnego tworzenia robotów. Wprowadza dziecko w inną perspektywę świata zabawek i pozwala na samodzielne ich budowanie. Kurs jest idealnym sposobem na rozwinięcie u uczestników zdolności twórczych i technicznych. Zajęcia są skierowane do dzieci (zarówno chłopców, jak i dziewczynek), które ukończyły 6 lat oraz mogą być kontynuowane w starszych grupach wiekowych. W kursie mogą brać udział również rodzice ze swoimi dziećmi.

Praca w czasie zajęć odbywa się w 2-osobowych zespołach. Każda para uczestników ma dostęp do oddzielnego komputera ze specjalnym oprogramowaniem Lego. Ponadto Akademia Nauki pozostawia do dyspozycji zestaw elektroniki i klocków Lego oraz zapewnia profesjonalną pomoc instruktora. Programy nauczania są zgodne z założeniami MEN. Na zakończenie kursu każdy mały uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający udział w zajęciach.

Czas trwania kursu

W celu zapoznania się z czasem trwania kursu, należy skontaktować się z usługodawcą.

Cel kursu

Dzieci nauczą się wykorzystywania klocków Lego do czegoś więcej niż zwykłej zabawy. Poznają sposoby projektowania i budowania bardziej skomplikowanych i zaawansowanych technologicznie konstrukcji. Chłopcy i dziewczynki rozbudzą swoje zainteresowanie techniką, rozwiną swoją wyobraźnię oraz zdolności twórcze. Nauczą się podstawowych zasad obowiązujących w mechanice oraz programowaniu. Dzieci poprzez zabawę będą mogły również podnieść swoje umiejętności informatyczne, a może nawet przygotować się do przyszłego kierunku studiów czy zawodu.

Każde zajęcia odbywają się według określonego porządku. Początkowo 2-osobowe zespoły budują roboty, wykorzystując do tego klocki Lego. W ten sposób rozwiną umiejętności manualne oraz udoskonalą zdolność koncentracji, orientacji przestrzennej i podniesie się ich poziom samooceny, a także wzrośnie wiara we własne możliwości. Dzieci będą bardziej kreatywne i konsekwentne w dążeniu do wyznaczonego celu. Kolejnym etapem zajęć jest wyposażenie robotów w dodatkowe gadżety, takie jak silniki i sensory dźwięku, ruchu i odległości. Dzieci nauczą się generowania systemów elektronicznych i ich wykorzystywania w praktyce. Ostatnim zadaniem na zajęciach jest zaprogramowanie robotów do wykonywania konkretnych czynności, które ustalą zespoły uczestników.

Program kursu

W celu zapoznania się z pełnym programem kursu, należy skontaktować się z usługodawcą.

Dodatkowe informacje

Akademia organizująca kurs oferuje także możliwość zorganizowania dziecku 3-godzinnych „urodzin z robotami” oraz wysłania go na półkolonie.

Uwaga! Powołaj się podczas zapisu na stronę abcNauka.pl i uiść jednorazowo całą opłatę za kurs, a otrzymasz 15% zniżki. Jeśli przyprowadzisz jeszcze członka rodziny, otrzymasz dodatkowe 5% rabatu! Skorzystaj już dziś!

Lokalizacja

Akademia Nauki
ul. Ratuszowa 3/1
10-116 Olsztyn

Położenie na mapie Kurs dla dzieci z programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego

Opinie o usłudze Kurs dla dzieci z programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego

5 gwiazdek
2 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~mamaAntka
5/5

O kurczę!!! Nie wiedziałam, że robia takie kursy!!! Normalnie super! Zapisze swojego małego majsterkowicza, bedzie zachwycony!!! :-)

~piotr
5/5

byłem ze swoium synkiem na tym kursie. Świtna sprawa i super zabawa tez dla mnie :-)))) polecam!

Inne usługi z kategorii Techniczne dla dzieci

Warsztaty rodzinne Lego - budowa robotów

Warsztaty rodzinne Lego - budowa robotów

Warsztaty rodzinne Lego - budowa robotów to idealny sposób na wspólne, interesujące spędzenie wolnego czasu. Uczestnicy podczas...

Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie

0/5 0 Opinii

Rabat 15% na hasło abcNauka.pl

Kontakt