Kurs na instruktora fitness - nowoczesne formy gimnastyki

Opis usługi Kurs na instruktora fitness - nowoczesne formy gimnastyki

Kurs na instruktora fitness - nowoczesne formy gimnastyki jest zorientowany na przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie trenera rekreacji ruchowej o specjalności fitness z wykorzystaniem nowoczesnej gimnastyki. Zajęcia są prowadzone w formie wykładowej i ćwiczeniowej, aby kursanci poznali od podstaw warsztat pracy instruktora.

Kurs odbywa się w weekendy i jest skierowany do osób, które ukończyły 18 lat i mają minimum średnie wykształcenie. W zajęciach mogą brać udział absolwenci ogólnej części kursu instruktora sportu lub rekreacji ruchowej, którzy co najmniej rok uczestniczyli w zajęciach fitness i mają wydane przez lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w kursie.

Na zakończenie zajęć przeprowadzany jest egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zaliczonym kursie każdy uczestnik otrzymuje legitymację instruktora rekreacji ruchowej o specjalności fitness - nowoczesne formy gimnastyki, a także certyfikat wydany w języku angielskim i honorowany w całej Unii Europejskiej.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 80 h.

Cel kursu

Uczestnicy zostaną przygotowani do pracy w charakterze instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Będą potrafili wykorzystać w swojej pracy nowoczesne techniki ćwiczeń, odpowiednio dobrać choreografię do muzyki. Nauczą się używać sprzętu do fitnessu oraz poznają elementy anatomii człowieka i fizjologii wysiłku sportowego. Ponadto dowiedzą się, jak wprowadzać w życie odpowiedni sposób odżywiania. Kursanci nauczą się też prawidłowych i efektywnych sposobów komunikacji z klientem.

Program kursu

- anatomia organizmu ludzkiego,
- fizjologia wysiłku,
- zagadnienia teoretyczne w zakresie fitnessu,
- trening sportowy,
- metodyka prowadzenia treningu,
- struktura lekcji fitness,
- tworzenie programu zajęć oraz choreografii,
- komendy i muzyka,
- odpowiedni dobór techniki,
- praktyczne opanowanie podstawowych kroków,
- egzamin,
- kursant instruktorem i ocena jego pracy.

Dodatkowe informacje

Studenci WSG w Bydgoszczy mają 125 zł zniżki na kurs. W czasie rekrutacji na zajęcia kursanci powinni dostarczyć ksero dokumentu poświadczającego ukończenie szkoły średniej oraz ogólnej części kursu instruktora rekreacji ruchowej albo kserokopię dyplomu magistra wychowania fizycznego. Ponadto uczestnicy są zobowiązani do przyniesienia dwóch zdjęć legitymacyjnych i zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach.

Lokalizacja

Centrum Szkoleń i Certyfikacji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
ul. Garbary 2
85-229 Bydgoszcz

Położenie na mapie Kurs na instruktora fitness - nowoczesne formy gimnastyki

Opinie o usłudze Kurs na instruktora fitness - nowoczesne formy gimnastyki

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Kursy i szkolenia fitness

Kurs belly-shape

Kurs belly-shape

Kurs belly-shape łączy w sobie ćwiczenia oddechowe i rozciągające z elementami stylów tanecznych pochodzących z Indii oraz...

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

5/5 1 Opinia

Rabat 10% na hasło abcNauka.pl

Kontakt
Kurs stretchingu

Kurs stretchingu

Kurs stretchingu polega na wykonywaniu ćwiczeń rozciągających, które mają uelastycznić ciało uczestnika zajęć. Stretching...

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

0/5 0 Opinii

Rabat 10% na hasło abcNauka.pl

Kontakt