Kurs "Podstawy obsługi komputera"

Opis usługi Kurs "Podstawy obsługi komputera"

Podstawy obsługi komputera to cykl zajęć, który pozwoli zdobyć elementarną wiedzę z zakresu informatyki. Uczestnicy podczas zajęć poznają zasady higienicznego i bezpiecznego korzystania z komputera. Dowiedzą się, jak jest on zbudowany. Nauczą się obsługiwać systemy operacyjne oraz wiele programów. Zapoznają się z funkcjami pakietu MS Office (Excel, PowerPoint, Word). Będą pracować na Internecie. Dzięki uczestnictwu w tych zajęciach kursanci będą mogli swobodnie korzystać ze sprzętu komputerowego w domu oraz pracy. Umożliwi im to pogłębienie w przyszłości nabytej już wiedzy.

Aby zapewnić wszystkim pełen komfort, organizatorzy zadbali o to, aby grupy nie przekraczały liczby 15 osób. Uczestnicy po zakończeniu zajęć otrzymają zaświadczenia na druku MEN.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 80 jednostek dydaktycznych.

Cel kursu

Założeniem organizatorów kursu jest zapoznanie laików informatycznych z obsługą komputera. Podczas zajęć dowiedzą się oni przede wszystkim, jak zachować bezpieczeństwo i higienę w pracy. Zapoznają się z budową sprzętu komputerowego. Następnie dowiedzą się, jak korzystać z systemów operacyjnych oraz wielu programów. Nauczą się korzystać z pakietu MS Office. Założą własną skrzynkę e-mail. Dowiedzą się, jakie możliwości niesie Internet. Dzięki temu kursanci dostosują się do rosnących wymagań na rynku pracy.

Program kursu

- zapoznanie z najważniejszymi zasadami bezpiecznej oraz higienicznej pracy,
- prezentacja informacji na temat systemu operacyjnego Windows oraz innych,
- zapoznanie z budową sprzętu komputerowego,
- korzystanie z Internetu,
- nauka obsługi programów z pakietu MS Office (Excel, Word, PowerPoint).

Lokalizacja

Centrum Kształcenia Ustawicznego
Plac św. Katarzyny 8
87-100 Toruń

Położenie na mapie Kurs "Podstawy obsługi komputera"

Opinie o usłudze Kurs "Podstawy obsługi komputera"

Nikt jeszcze nie napisał opinii.