Ogólny kurs fryzjerski

Opis usługi Ogólny kurs fryzjerski

Ogólny kurs fryzjerski to cykl zajęć, który służy przygotowaniu do pracy w salonie fryzjerskim. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy, którzy zdradzą swoim podopiecznym tajniki sztuki fryzjerskiej. Zapoznają ich z zasadami bezpiecznej i higienicznej pracy, aby mogli w przyszłości uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Dokonają przeglądu narzędzi oraz preparatów dostępnych na rynku. Przede wszystkim nauczą kursantów prawidłowego wykonywania najważniejszych czynności fryzjerskich, jak mycie, układanie, farbowanie czy obcinanie włosów.

Uczestnicy po zakończeniu kursu podejdą do egzaminu końcowego. Jego pozytywny wynik oznacza uzyskanie zaświadczenia na druku MEN.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 110 h.

Cel kursu

Uczestnicy podczas kursu nabędą wiedzę, która pozwoli im bardzo dobrze wykonywać obowiązki fryzjera. W trakcie 20 h zajęć o charakterze teoretycznym dowiedzą się m.in. jak powinni pracować, aby zachować bezpieczeństwo i higienę. Poznają narzędzia oraz preparaty używane w salonach fryzjerskich. Zajęcia praktyczne pozwolą zdobyć wiele umiejętności. Kursanci dowiedzą się, jak prawidłowo czesać, myć, a także stylizować włosy. Zapoznają się z wieloma technikami obcinania włosów. Dowiedzą się, jak farbować włosy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Będą ćwiczyć wykonywanie trwałej ondulacji. Dzięki temu będą mogli śmiało podjąć pracę w salonie fryzjerskim.

Program kursu

- przedstawienie najważniejszych informacji przygotowujących do wykonywania zawodu fryzjera,
- różne sposoby czesania włosów,
- nauka prawidłowego mycia włosów klientów,
- zapoznanie z różnymi zabiegami służącymi poprawie stanu włosów,
- obcinanie włosów kobiet i mężczyzn,
- trwała ondulacja,
- farbowanie włosów,
- nauka kręcenia włosów,
- stylizacja.

Lokalizacja

Centrum Kształcenia Ustawicznego
Plac św. Katarzyny 8
87-100 Toruń

Położenie na mapie Ogólny kurs fryzjerski

Opinie o usłudze Ogólny kurs fryzjerski

Nikt jeszcze nie napisał opinii.