Kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona

Opis usługi Kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona

Kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona polega na przygotowaniu uczestników do pracy w charakterze trenera ze specjalnością z samoobrony. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat oraz posiadają minimum średnie wykształcenie. Ponadto uczestnicy powinni mieć potwierdzone doświadczenie w sztukach walki oraz zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach. Muszą również wcześniej ukończyć ogólną część kursu instruktorskiego z zakresu sportu lub rekreacji ruchowej.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy zapewniają indywidualne podejście do każdego uczestnika. Kurs ma charakter praktyczny z elementami wykładowymi. Na zajęciach wykorzystywane są techniki takich sportów walki, jak: boks, judo, karate, jiu-jitsu, muaythai i krav maga. Na zakończenie kursu odbywa się egzamin praktyczny, którego zaliczenie uprawnia do odebrania legitymacji instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Ponadto kursanci otrzymują certyfikaty instruktorskie napisane w języku angielskim i honorowane w całej Unii Europejskiej.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 90 jednostek lekcyjnych.

Cel kursu

Uczestnicy poznają teorię i praktykę z zakresu metodyki oraz technik nauczania samoobrony. Nauczą się samodzielnie prowadzić zajęcia oraz opracowywać programy szkoleniowe. Dowiedzą się, jak planować zajęcia dla różnych płci i grup wiekowych. Nauczą się głównych zagadnień związanych z organizowaniem imprez sportowych i rekreacyjnych.

Ponadto kursanci poznają zasady nauczania osób bardziej i mniej zaawansowanych w samoobronie. Poznają różne gry i zabawy ruchowe, które pomogą opanować taktykę bronienia się wręcz lub za pomocą dostępnych akcesoriów. Dodatkowo podniosą swoje kwalifikacje zawodowe oraz rozwiną swoją sprawność ruchową. Uczestnicy będą przygotowani do prowadzenia zajęć z zakresu samoobrony w różnego rodzaju ośrodkach, na koloniach itp. oraz otrzymają legitymację i certyfikat uprawniające do pracy w zawodzie na terenie krajów Unii Europejskiej.

Program kursu

Teoria:
- geneza sztuk walki,
- sposoby walki wręcz,
- samoobrona i jej funkcja,
- poprawa sprawności i motoryki,
- metodyka nauczania,
- istota bezpieczeństwa i higieny,
- funkcja instruktora samoobrony,
- tworzenie planów i programów zajęć,
- zagadnienie pierwszej pomocy.

Praktyka:
- istota rozgrzewki,
- ćwiczenia ogólnorozwojowe: ich znaczenie, funkcja i demonstrowanie,
- podnoszenie sprawności motorycznej,
- odpowiednia postawa i sposób poruszania się w czasie samoobrony,
- nauczanie bezpiecznego upadania,
- techniki samoobrony w przypadku ataku nieuzbrojonego przeciwnika,
- istota i nauczanie kopnięć i uderzeń,
- uzbrojony napastnik a sposoby obrony,
- metodyka nauczania bronienia się w tłumie,
- obrona przed kilkoma osobami,
- wykorzystywanie umiejętności obronnych w zamkniętych pomieszczeniach,
- zasłanianie się i sposoby wykorzystywania różnych przedmiotów jako tarcz,
- obrona za pomocą różnych przyrządów,
- dźwignia transportowa,
- samodzielne prowadzenie zajęć.

Dodatkowe informacje

Studenci Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy mają 125 zł zniżki na kurs. Zajęcia odbywają się w weekendy, więc nie kolidują z obowiązkami na uczelni czy pracą. Na kursie obowiązuje strój sportowy i wygodne obuwie.

Aby zapisać się na zajęcia, należy dostarczyć ksero świadectwa ukończenia szkoły średniej i ksero dokumentu zaświadczającego zaliczenie ogólnej części kursu na instruktora rekreacji ruchowej albo kserokopię dyplomu z ukończenia studiów magisterskich z wychowania fizycznego. Ponadto konieczne jest zaświadczenie od lekarza informujące o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach oraz 2 zdjęcia legitymacyjne.

Lokalizacja

Centrum Szkoleń i Certyfikacji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
ul. Garbary 2
85-229 Bydgoszcz

Położenie na mapie Kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona

Opinie o usłudze Kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Kursy samoobrony

Warsztaty samoobrony dla seniorów

Warsztaty samoobrony dla seniorów

Warsztaty samoobrony są to zajęcia, dzięki którym seniorzy będą mogli poczuć się bezpieczniej w miejscach publicznych. Wraz z...

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

0/5 0 Opinii
Kontakt