Porady laktacyjne w Olsztynie - Iwona Nadratowska

Opis usługi Porady laktacyjne w Olsztynie - Iwona Nadratowska

Iwona Nadratowska od 2004 roku prowadzi Indywidualną Praktykę Pielęgniarską i Laktacyjną. Jest nie tylko wykwalifikowaną i dyplomowaną pielęgniarką, ale również pedagogiem i Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym. Pani Iwona świadczy usługi z szeroko pojętej opieki nad noworodkiem, w związku z czym, na poradę mogą się zgłosić nie tylko panie mające problem z piersiami lub laktacją, ale również kobiety z dziećmi problemowymi. Wysoką jakość usług potwierdzają szkolenia i kursy kwalifikacyjne – z neonatologii oraz „Wokół noworodka” ze specjalizacją z pielęgniarstwa pediatrycznego. Iwona Nadratowska od kilkunastu lat pracuje w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, a od 2005 roku prowadzi szkołę rodzenia w Pediatrycznym Centrum Rehabilitacji „Reholandia”. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych oraz współpracuje z Fundacją Mleko Mamy. Konsultacje odbywają się w domu pacjentki i mogą być wzbogacone o poradę pielęgnacyjną, w czasie której młode mamy uczą się przewijać dziecko, kąpać, ubierać, przygotowywać do spaceru, uspokajać i usypiać. Przychodząc na konsultację należy mieć ze sobą Książeczkę Zdrowia Dziecka oraz wypisy szpitalne (mamy i noworodka). U pani Iwony istnieje możliwość zakupienia sprzętu laktacyjnego firmy Medela.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- prawidłowe rozpoczęcie karmienia,
- właściwe przystawienie dziecka do piersi,
- dobranie odpowiedniej pozycji do karmienia,
- rozpoznanie, czy dziecko się najada,
- odciąganie i bezpieczne przechowywanie pokarmu,
- dzieci niejadki, żarłoki, śpiochy, nerwusy,
- bolesne i poranione brodawki,
- wklęsłe lub płaskie brodawki,
- nawały mleczne,
- dieta mamy w czasie laktacji,
- odstawienie dziecka od piersi,
- karmienie piersią po powrocie do pracy,
- karmienie małego alergika,
- pomoc w pielęgnacji maluszka, który ma kolki,
- wprowadzanie pokarmów stałych do diety małego dziecka (układanie jadłospisu).

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Porada laktacyjna standardowo trwa około dwóch godzin. W czasie konsultacji zbierany jest wywiad dotyczący przebiegu ciąży, porodu, okresu okołoporodowego i sytuacji obecnej. Matka dziecka opowiada jakie ma problemy i obawy związane z karmieniem piersią. Na spotkaniu dziecko jest rozbierane, badane i ważone. Następnie dokonuje się oceny jamy ustnej, funkcji ssania i aktu karmienia. W czasie wizyty odbywa się badanie gruczołów piersiowych matki. Młoda mama prezentuje swoją technikę karmienia i przystawienia dziecka do piersi. Jeżeli jakieś czynności nie są wykonywane poprawnie – konsultant przekazuje wskazówki do skorygowania błędów. Pacjentka, która ma problemy z doborem odpowiedniej pozycji również może liczyć na pomoc – doradca podpowiada jakie są najlepsze sposoby układania dziecka przy piersi. Końcowym etapem jest przekazanie zaleceń.

CENNIK USŁUG
- konsultacja laktacyjna odbywa się w domu pacjenta na terenie Olsztyna – 120 zł,
- konsultacje poza Olsztynem – 120 zł + koszt dojazdu.

DANE TELEADRESOWE

Indywidualna Praktyka Pielęgniarska i Laktacyjna
ul. Spółdzielcza 86
11-001 Dywity

Kontakt telefoniczny:
502 678 228

Kontakt e-mail:
iwonanadratowska@o2.pl

Godziny przyjęć:
Terminy konsultacji laktacyjnych ustalane są indywidualnie.

Położenie na mapie Porady laktacyjne w Olsztynie - Iwona Nadratowska

Opinie o usłudze Porady laktacyjne w Olsztynie - Iwona Nadratowska

5 gwiazdek
11 głosów
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Ola Wesołowska
5/5

Pani Iwona to super fachowiec. Nikt mi nie potrafił pomóc tylko ona. Jest cudowną i ciepłą osobą.

~Ola Wesołowska
5/5

Pani Iwona to super fachowiec. Nikt mi nie potrafił pomóc tylko ona. Jest cudowną i ciepłą osobą.

~Młoda Mama 30
5/5

Ja także polecam Panią Iwonkę. Jest profesjonalnym doradcą. Pomaga nie tylko przy laktacji, ale także dokładnie bada maluszki. Od środowiskowej nie otrzymacie takiej wiedzy i opieki.

~M. Frąckiewicz
5/5

Tylko dzięki pani Iwonie nadal karmię córeczkę piersią. Po dwóch zapaleniach piersi pod rząd, otwartej ranie na brodawce i strasznych bólach pani Iwona wyprowadziła mnie na prostą - rozmasowała guzy, zaleciła odpowiednie lekarstwa, poprawiła technikę karmienia. Doradca laktacyjny w szpitalu, w którym rodziłam, nie przekazał mi nawet 1/20 tego, co pani Iwona. Dodatkowo poświęca ona sporo czasu dziecku. Polecam każdej młodej mamie!

~Cortej
5/5

Gorąco polecam!Pani Iwonka to złoty człowiek i cudotwórczyni ;-)Ponad 3 m-ce męczyłam się z bólem piersi,nie potrafiło mi pomóc czterech lekarzy ani położna w szpitalu,byłam już u kresu wytrzymałości,wyłam z bólu przy karmieniu,byłam już skłonna zrezygnować z karmienia.Na szczęście trafiłam na Panią Iwonkę i tylko dzięki niej karmię dalej;-) dziękuję;-)

~Daria B.
5/5

Z całego serca polecam Panią Iwonkę :) Przywraca wiarę we własne siły. Dzięki niej nie zrezygnowałam z karmienia,choć byłam blisko. A teraz mam coraz więcej mleka w piersiach. Dodatkowo ma CUDOWNE podejście do dzieci. Zawsze gdy byłam u lekarza z córką płakała przy rozbieraniu i badaniu przez panią doktor, natomiast gdy Pani Iwonka ją rozbierała, badała i ubierała to wręcz przeciwnie- nawet jeszcze z nią pogaworzyła :). Mało tego, nie tylko w trakcie wizyty obchodzi ją maleństwo,ale również jeśli coś jest nie tak zawsze można zadzwonić,a jeśli trzeba to zawsze pomoże. Nawet lekarz nie udzilił mi tylu cennych informacji co ona, a jakby tego było mało - Pani Iwonka (w przeciwieństwie do lekarza) zobaczyła,że mała ma problem z laktozą oraz zauważa każde zmiany ,które mogą świadczyć o infekcji. GORĄCO POLECAM

~A. Majkowska
5/5

Pani Iwonka, to cudowna osoba i doskonała specjalistka. Bardzo pomogła nam w prawidłowej diagnostyce naszego synka, dzięki czemu wszystkie nasze problemy skończyły sie szczęśliwie. W każdej chwili służy rada i ogromnym wsparciem. Jej podejście do dzieci potwierdza, ze wykonuje swoją prace z sercem i ogromnym zaangażowaniem. Serdecznie polecam kontakt z Pnia Iwonka jesli tylko macie problem z karmieniem lub z maluszkiem. Pełen profesjonalizm !!! Moim zdaniem jest najlepsza w swoim fachu i bardzo bardzo sympatyczna ;-)

~MartiniAgata
5/5

Bardzo gorąco polecam, dwa dni temu miałam okazję skorzystać z porady Pani Iwony. 100% profesjonalna, punktualna, bardzo ciepła osoba, cudowne podejście do dzieci i co najważniejsze szybko diagnozuje problem i od razu daje rozwiązanie problemu :-) dla mnie rewelacja!!!

~Milena i Zuzia
5/5

wykwalifikowana, rewelacyjna i ciepla osoba. dzieki niej dalej karmie swoja corke

~Kinga Olsztyn
5/5

Cudowna Kobieta! Po 3 tygodniach bólu przy karmieniu, dzięki Panie Iwonie wszystko minęło. Bardzo profesjonalne podejście do maluszka i do pacjenta. Pani Iwona szybko zdiagnozowała mój problem, nauczyła właściwie przystawiać synka do piersi i w końcu czuję przyjemność z karmienia piersią. Wizyta i pomoc na niej udzielona warta każdych pieniędzy. Polecam.

~Martaa222
5/5

Drugiej takiej nie ma na całym świecie! Jest naj naj naj