Warsztaty jednodniowe dla myśliwych i ich żon oraz entuzjastów polskiej kuchni

Opis usługi Warsztaty jednodniowe dla myśliwych i ich żon oraz entuzjastów polskiej kuchni

Warsztaty jednodniowe dla myśliwych i ich żon oraz entuzjastów polskiej kuchni to wspaniała okazja na zapoznanie się z tradycją kuchni polskiej. Zajęcia mają charakter teoretyczny oraz praktyczny. Uczestnicy w ich trakcie będą mieli okazję dowiedzieć się jak przyrządza się pyszne dania z dziczyzny, m. in. wędliny, farsze, marynaty, sosy i wiele innych. Instruktorzy wykorzystają do przygotowywania potraw mięsa z dzika, jelenia, sarny czy daniela. Każdy uczestnik będzie mógł oczywiście spróbować przyrządzonych dań. Będzie to więc nie tylko uczta dla ducha, ale przede wszystkim dla ciała.

Zajęcia prowadzone są przez dr. Józefa Sadkiewicza oraz dr. Grzegorza Russaka. Są oni prawdziwymi pasjonatami tej kuchni. Uczestnicy mogą być więc przekonani o wysokim poziomie nauczania. Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma płytę DVD z nagraniem z zajęć.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 6 h.

Cel kursu

Celem warsztatów jest zapoznanie zainteresowanych z tajnikami kuchni polskich myśliwych. Uczestnicy poznają więc jej tradycję. Dowiedzą się jak powinni zachowywać się przy stole myśliwych. Dowiedzą się jak przygotowywać pyszne wędliny, aromatyczne sosy, sycące dania mięsne oraz marynaty, pasztety oraz farsze. Warsztaty te to również doskonała okazja do poznania historii oraz zwyczajów naszej kuchni. Dzięki uczestnictwie w zajęciach kursanci z pewnością polubią i docenią tradycyjne, polskie dania.

Program kursu

- zapoznanie z historią kuchni polskiej, ze szczególnym zwróceniem na kuchnię myśliwych,
- stół myśliwych w Polsce - charakterystyka, zachowanie przy nim,
- zasady wstępnego przyrządzania mięsa,
- zapoznanie z wieloma daniami kuchni myśliwskiej: farsze, sosy, pasztety, różnorodne wędliny, rosoły oraz inne dania mięsne,
- wykonywanie marynat, zalew, solanek.

Lokalizacja

Zakład Badawczy Przemysłu Piekarskiego Sp.z o.o.
Akademia Kuchni Myśliwskiej dr. Russaka i dr Sadkiewicza
ul. Startowa 2
85-744 Bydgoszcz

Położenie na mapie Warsztaty jednodniowe dla myśliwych i ich żon oraz entuzjastów polskiej kuchni

Opinie o usłudze Warsztaty jednodniowe dla myśliwych i ich żon oraz entuzjastów polskiej kuchni

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Kurs kuchni polskiej

Kurs z zakresu kuchni regionalnej

Kurs z zakresu kuchni regionalnej

Kurs z zakresu kuchni regionalnej jest skierowany do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Zajęcia mają na...

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

0/5 0 Opinii
Kontakt