Porady Laktacyjne w Radomiu – Mirosława Sawicka-Jędrzejczak

Opis usługi Porady Laktacyjne w Radomiu – Mirosława Sawicka-Jędrzejczak

Mirosława Sawicka-Jędrzejczak to położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Na co dzień związana z Oddziałem Położnictwa Septycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Pani Mirosława dyplom CDL otrzymała w 2009 roku po ukończeniu kursu „Problemy w laktacji”, po odbyciu praktyki w Szpitalu św. Zofii w Warszawie i po zdaniu egzaminu praktycznego i teoretycznego przed egzaminatorami Centrum Nauki o Laktacji. Indywidualną praktykę położnej w miejscu wezwania Pani Mirosława rozpoczęła w lutym 2012 roku. Na konsultację laktacyjną należy umówić się telefonicznie. Pani Mirosława dojeżdża do domu zainteresowanych pomocą pacjentek. Domowe wizyty laktacyjne obejmują obszar Radomia i mniej lub bardziej odległe okolice. Konsultacja z położną w problemach z karmieniem piersią jest komfortowa i niestresująca dla mamy karmiącej, bo zachodzi w domowym zaciszu. Istnieje również możliwość uzyskania porady laktacyjnej na oddziale położniczym oraz w nagłych przypadkach doraźnej porady telefonicznej. W większości przypadków problemów z karmieniem piersią konieczne jest jednak indywidualne spotkanie z pacjentką i małym pacjentem w celu oceny problemu i możliwości jego rozwiązania. Pani Mirosława zajmuje się również wypożyczaniem profesjonalnych laktatorów elektrycznych szwajcarskiej firmy Medela. Istnieje też możliwość zakupu akcesoriów wspomagających laktację.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- przygotowanie do karmienia piersią,
- właściwe przystawianie dziecka do piersi i dobór odpowiednich pozycji do karmienia,
- pomoc w ustaleniu długości i częstotliwości karmienia piersią,
- właściwe odciąganie, przechowywanie i podawanie dziecku pokarmu,
- pomoc w bolesnych, poranionych brodawkach,
- pomoc w zastojach pokarmu, obrzękach, zapaleniu i ropniu piersi,
- doradztwo w wątpliwościach co do kształtu piersi i brodawek (brodawki wklęsłe, płaskie),
- pomoc w nadprodukcji pokarmu, w tzw. nawałach mlecznych,
- pomoc w utrzymaniu laktacji w kryzysach laktacyjnych, m.in. po powrocie mamy karmiącej do pracy,
- doradztwo w zakresie karmienia naturalnego w czasie choroby mamy i przyjmowania przez nią leków,
- doradztwo w zakresie odżywiania się mamy karmiącej piersią,
- ocena przyrostu masy ciała dziecka karmionego piersią,
- wsparcie w decyzji odstawienia dziecka od piersi i naturalne hamowanie laktacji,
- doradztwo w zakresie wprowadzania do diety dziecka posiłków uzupełniających.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- karmienie piersią dziecka urodzonego przedwcześnie,
- karmienie piersią po cesarskim cięciu,
- karmienie piersią bliźniąt lub wieloraczków,
- karmienie piersią dzieci w różnym wieku,
- karmienie piersią a ciąża,
- powrót do karmienia piersią po przerwie,
- żółtaczka pokarmu kobiecego,
- alergia u dziecka karmionego piersią.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Na wizytę laktacyjną należy się umówić z doradcą telefonicznie. Dzień i godzina wizyty ustalane są indywidualnie. W poważnych problemach z karmieniem piersią pomoc udzielana jest jak najszybciej, jeszcze w dniu zgłoszenia. W problemach laktacyjnych wykraczających poza kompetencje i kwalifikacje doradcy pacjentka dostaje skierowanie do lekarza specjalisty, np. w razie konieczności nacięcia ropnia piersi. Wizyta laktacyjna trwa minimum godzinę, by doradca mógł zebrać wywiad z pacjentką, zbadać dziecko, zapoznać się z problemem i ustalić sposób postępowania, mający na celu rozwiązanie kłopotów z karmieniem. Spotkanie zazwyczaj zaczyna się rozmową z pacjentką dotyczącą istniejącego problemu laktacyjnego. Za zgodą mamy karmiącej badane są piersi i brodawki. Dziecko jest rozbierane i ważone przed karmieniem i po karmieniu. Ważenie dziecka pozwala ocenić stopień przyrostu masy ciała. Doradca ocenia również kolor skóry dziecka, gojenie się pępka, ogólny rozwój psychoruchowy niemowlęcia. Potem mama proszona jest o nakarmienie dziecka – tak jak czyni to zazwyczaj – w ulubionej pozycji. W problemach z przystawieniem maluszka do piersi pomaga doradca. Odpowiada na wszelkie pytania pacjentki, udziela wskazówek i rad podczas karmienia dziecka, rozwiewa ewentualne wątpliwości. Wywiad z pacjentką i obserwacja aktu karmienia są podstawą do postawienia diagnozy i znalezienia przyczyn problemów z karmieniem naturalnym. Wszelkie zalecenia co do sposobu postępowania mającego wyeliminować problem są omawiane z pacjentką. Zalecenia są również pozostawiane w formie pisemnej. W razie potrzeby można się umówić na wizytę kontrolną. Kolejne wizyty laktacyjne są tańsze, istnieje też możliwość odbycia wizyty gratisowej.

CENNIK USŁUG
- pierwsza domowa wizyta laktacyjna – 70 zł + koszt dojazdu,
- kolejne wizyty laktacyjne – ceny niższe,
- wypożyczenie laktatora elektrycznego – 6 zł za dobę (konieczność dokupienia końcówki osobistej – cena: 15 zł i 50 zł).

DANE TELEADRESOWE
Adres kontaktowy:
ul. Zielona 24/34
26-600 Radom

Rejestracja telefoniczna:
606 475 466

Godziny przyjęć:
- wizyty laktacyjne umawiane indywidualnie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym,
- w poważnych i nagłych przypadkach pomoc udzielana jest możliwie jak najszybciej.

Położenie na mapie Porady Laktacyjne w Radomiu – Mirosława Sawicka-Jędrzejczak

Opinie o usłudze Porady Laktacyjne w Radomiu – Mirosława Sawicka-Jędrzejczak

5 gwiazdek
0 głosów
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
1 głos
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

3/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Matka karmiąca
3/5

Polecam ale najpierw radzę sprawdzić u pediatry lub laryngologa kwestię wędzidełka u dziecka. Pani Mirosława nie dostrzegła w nim problemu mimo, że język dziecka ewidentnie miał kształt serduszka na końcu. Zgodnie z zaleceniami meczylam się z laktatorem ale bezskutecznie (prawdopodobnie przez to że zamiast spać w nocy to odciagalam pokarm). Pokarmu zamiast coraz więcej to miałam coraz mniej. Na szczęście pediatra dała nam skierowanie na podcięcie wędzidelka i nie trzeba było długo czekać na efekty. Szkoda tylko, że zrobiłam to tak późno bo im wcześniej tym lepiej i większą szansa na naukę prawidłowego ssania u dziecka. Mimo wszystko jeśli problem nie tkwi w wędzidełku to polecam tego doradcę laktacyjnego.