STATISTICA kurs podstawowy

Opis usługi STATISTICA kurs podstawowy

STATISTICA kurs podstawowy jest zorientowany na nauczenie kursantów elementarnych zasad działania programu STATISTICA i zapoznanie z analizą danych metodami statystycznymi. Na zajęciach uczestnicy są zapoznawani z działaniem modułów programu STATISTICA takich jak: regresja wieloraka, statystyki podstawowe i tabele oraz statystyki nieparametryczne. Kurs jest bazą dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w innych szkoleniach organizowanych przez StatSoft Polska. W szkoleniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy posiadają zdolność obsługi komputera w środowisku Windows.

Organizator zapewnia kompleksowo wyposażone sale szkoleniowe oraz wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Ponadto na zajęciach uczestnicy będą korzystać z danych zebranych w rzeczywistych badaniach lub nieprawdziwych, ale dopasowanych do potrzeb ćwiczeniowych. Kursanci otrzymują również komplet materiałów dydaktycznych oraz dostęp do bezpłatnego barku z kawą, herbatą i zimnymi napojami. Zapewnione jest też wyżywienie w czasie przerwy obiadowej. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje świadectwo.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 2 dni.

Cel kursu

Kursanci poznają podstawowe zagadnienia związane z analizą danych i metodami statystycznymi. Pierwszego dnia uczestnicy zostaną przygotowani do pracy w programie STATISTICA, dowiedzą się, do czego służy i jak wygląda ten program, nauczą się korzystać z elementarnych opcji i narzędzi, które służą do zarządzania danymi oraz pisania raportów statystycznych.

Kolejnego dnia kursanci poznają sposoby poprawnego wnioskowania statystycznego. Nauczą się odpowiedniego dopasowywania kryteriów oraz sprawdzania informacji, a także umiejętności analitycznych z wykorzystaniem analizy korelacji i regresji prostej. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z warsztatem pracy analityka i badacza, dowiedzą się, co jest najtrudniejsze i co wywołuje najwięcej problemów i powoduje błędy. Nauczą się, jak ich unikać.

Program kursu

- przedstawienie programu zajęć,
- podstawowe zagadnienia związane z analizą danych,
- elementarne zasady działania programu STATISTICA,
- zarządzanie danymi,
- wyciąganie wniosków statystycznych,
- zależności zjawisk w analizie,
- opisowa analiza danych,
- projektowanie prognoz,
- analizowanie reszt.

Lokalizacja

StatSoft Polska Sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 36
30-110 Kraków

Położenie na mapie STATISTICA kurs podstawowy

Opinie o usłudze STATISTICA kurs podstawowy

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Kursy statystyki

Szkolenie MS Excel - tabele przestawne

Szkolenie MS Excel - tabele przestawne

Szkolenie MS Excel - tabele przestawne jest zorientowane na nauczenie kursantów zaawansowanego posługiwania się programem MS Excel,...

Kraków, woj. małopolskie

5/5 1 Opinia
Kontakt