"Coppelia" K. Gardzina-Kubała, T. Rybicki [seria: Bajki Baletowe]

Opis produktu "Coppelia" K. Gardzina-Kubała, T. Rybicki [seria: Bajki Baletowe]

"Coppelia" to kolejna książeczka wydana w serii Bajki Baletowe. Jej fabuła powstała na podstawie libretta baletu komicznego pod tym samym tytułem. Bajka przedstawia historię mistrza Coppeliusa - zegarmistrza, narzeczonych - Swanildy i Franciszka, a także pewnej tajemniczej dziewczyny, która pojawia się w oknie pracowni Coppeliusa. Losy bohaterów przeplatają się ze sobą. Zakochana para spotyka się w pobliżu pracowni zegarmistrza. Pewnego dnia w witrynie u Coppeliusa pojawia się piękna dziewczyna. Swanilda i Franciszek starają się nawiązać z nią jakikolwiek kontakt, ale okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie. Jak się zakończy ta historia? Czy młodym bohaterom uda się porozumieć?

W książeczce, oprócz frapującej historii, znajdziemy kilka bonusów, a więc biografię choreografa oraz kompozytora baletu, słowniczek z terminami baletowymi, tablice edukacyjne zawierające interesujące ilustracje, a także krótki esej-gawędę prezentujący okoliczności powstania baletu, a także kilka słów o sztuce baletowej. Dodatkową zaletą książeczki, widoczną na pierwszy rzut oka, są piękne, kolorowe ilustracje stworzone przez Klaudię Polak-Szewczyk.

Seria Bajki Baletowe wyszła pod patronatem Polskiego Baletu narodowego oraz Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Dofinansowania udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przed Coppelią w serii ukazały się: "Jezioro Łazbędzie", "Dziadek do orzechów", "Kopciuszek", "Romeo i Julia".

"Coppelia" to idealny prezent dla młodych miłośników baletu między 6 a 13 rokiem życia.

Opinie o produkcie "Coppelia" K. Gardzina-Kubała, T. Rybicki [seria: Bajki Baletowe]

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne produkty z kategorii Książki dla dzieci

"Wierszykowo" Wydawnictwo Zielona Sowa

"Wierszykowo" Wydawnictwo Zielona Sowa

"Wierszykowo" to seria książeczek z najpiękniejszymi polskimi utworami dla dzieci. Wśród nich możemy znaleźć same klasyki:...

Sklep:
Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
0/5 0 Opinii
Kontakt