"Lusia, gdzie jesteś" Wydawnictwo Zielona Sowa

Opis produktu "Lusia, gdzie jesteś" Wydawnictwo Zielona Sowa

"Lusia, gdzie jesteś" to książeczka, która opowiada o relacji pomiędzy małym chłopcem Łukaszem a kotką Lusią. Zwierzak jest własnością babci Łukasza, która musiała wyjechać i zostawić Lusię pod opieką wnuczka. Łukasz jednak nie darzy sympatią kotki. Jest dla niego jedynie zbędnym problemem.

Pewnego dnia Lusia wchodzi na drzewo, z którego nie może zejść. Na nieszczęście dodatkowo rozpętuje się burza. Kotka znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po burzy okazuje się jednak, że Lusia gdzieś zniknęła... Łukasz zaczyna zastanawiać się, co może dla niej zrobić.

Książeczka o Łukaszu i Lusi to przede wszystkim ciekawa, wartka fabuła. To jednak nie koniec jej zalet. Dziecko dzięki niej dowie się, jakie są konsekwencje nieodpowiedzialności i co można zrobić, aby poprawić swoje zachowanie. Mały czytelnik poznaje ważne wartości i uczy się wprowadzać je w życie.

Opinie o produkcie "Lusia, gdzie jesteś" Wydawnictwo Zielona Sowa

5 gwiazdek
1 głos
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Anula82
5/5

Książka warta polecenia, tak jak i zresztą cała seria "Zaopiekuj się mną". Razem z synkiem rozpoczęliśmy naszą przygodę od książki "Jak Rudy polubił gwiazdkę". Kiedy już znaliśmy prawie na pamięć tę książkę zakupiliśmy właśnie Lusie i Groszka. Książeczki te, to nie tylko urocze historie przyjaźni jaką może zawrzeć mały człowiek ze zwierzakiem, autorka w swoich tekstach w sposób nienachalny uczy nasze dzieciaczki, że warto mieć dobre serce. Bardzo polecam także do nauki samodzielnego czytania. Litery są duże, tekstu na stronie w sam raz i na pewno grubość książeczek nie przerazi początkującego czytelnika.

Inne produkty z kategorii Książki dla dzieci

"Lekarstwo na krowę" Agnieszka Gadzińska

"Lekarstwo na krowę" Agnieszka Gadzińska

"Lekarstwo na krowę i inne opowiadania" to książka autorstwa Agnieszki Gadzińśkiej. Wydana została przez Wydawnictwo Skrzat z...

Sklep:
Wydawnictwo Skrzat
0/5 0 Opinii
23,90 zł