Szkoła Rodzenia im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Nowym Targu

Opis usługi Szkoła Rodzenia im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Nowym Targu

Szkoła Rodzenia im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Nowym Targu działa od 2010 r. przy firmie „Pro Familia” Usługi Położniczo-Pielęgniarskie, stworzonej przede wszystkim z myślą o kobiecie i jej rodzinie. Zajęcia w szkole przygotowują przyszłych rodziców do zbliżającego się porodu nie tylko poprzez wyposażenie ich w niezbędną wiedzę, ale przede wszystkim, poprzez zmniejszenie pojawiającego się lęku i stresu oraz wzmocnienie poczucia pewności siebie i świadomości procesów, które zachodzą.

Szkoła prowadzona jest przez Elżbietę Tomasz-Hajnos, która posiada cenną wiedzę zdobytą podczas studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i podczas specjalistycznych kursów z zakresu położnictwa i pielęgniarstwa oraz bogate doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując jako położna „Poradni K” i położna-środowiskowa na terenie ośrodków zdrowia w Ostrowsku, Nowej Białej, Gronkowa, Ludźmierza i Białego Dunajca. Szkołę prowadzi także Renata Onieszczuk, absolwentka Medycznego Studium Zawodowego im. St. Leszczyńskiej w Krakowie, położna dyplomowana i środowiskowo-rodzinna, która swoje doświadczenie zdobywała na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz jako położna w Poradni dla Kobiet w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem. Ponadto, do prowadzenia zajęć dotyczących psychoprofilaktyki porodu i zagadnień związanych z karmieniem piersią, zapraszana jest Beata Watychowicz, dyplomowana położna, magister pielęgniarstwa i absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, założycielka zakopiańskiej szkoły rodzenia i prekursorka „godnego porodu pod Tatrami”, która w plebiscycie Gazety Krakowskiej uzyskała tytuł „Człowieka Roku 2006”.

Do szkoły rodzenia mogą zapisywać się panie po 28 tygodniu ciąży, wraz z osobami towarzyszącymi. Kurs obejmuje 8 dwugodzinnych spotkań, które odbywają się dwa razy w tygodniu, najczęściej w godzinach wieczornych. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania uczestników kursu, dokładne terminy zajęć ustalane są w szkole dopiero po zebraniu się grupy, którą mogą stworzyć już dwie pary. Program szkoły rodzenia, oprócz podstawowych zagadnień z zakresu fizjologii ciąży, porodu, połogu oraz ćwiczeń przygotowujących do porodu i pielęgnacji noworodka, odpowiada na konkretne potrzeby i zainteresowania uczestników. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów noszenia dziecka w chuście, ćwiczeń jogi oraz ćwiczeń gimnastycznych dla mam przed porodem i po porodzie. Program obejmuje także zwiedzanie sali porodowej w szpitalu w Nowym Targu, Zakopanem i Suchej Beskidzkiej. Szkoła proponuje ponadto indywidualne przygotowanie do porodu, wizyty patronażowe po porodzie oraz możliwość wypożyczenia laktatora. Dodatkowo, firma „Pro Familia” oferuje w ramach kontraktu NFZ bezpłatną edukację przedporodową.

RZECZY POTRZEBNE NA ZAJĘCIA
- wygodne obuwie na zmianę

PROGRAM ZAJĘĆ
- fizjologia ciąży,
- fizjologia porodu,
- fizjologia połogu,
- psychoprofilaktyka porodu,
- zagadnienia związane z karmieniem piersią,
- ćwiczenia oddechowe,
- ćwiczenia przygotowujące do porodu,
- zagadnienia związane z pielęgnacją noworodka,
- zagadnienia zaproponowane przez uczestników kursu.

CENNIK USŁUG
- kurs – 250 zł,
- wizyta patronażowa – 50 zł,
- wypożyczenie laktatora – 7 zł/doba.

DANE TELEADRESOWE

Adres:
Szkoła Rodzenia im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego
ul. Adama Mickiewicza 15
34-400 Nowy Targ

Rejestracja telefoniczna:
Elżbieta Tomasz-Hajnos – 608 350 982,
Renata Onieszczuk – 795 474 322.

Adres e-mail:
info@watychowicz.pl

Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 8:00-18:00

Dostępność w placówce:
wtorki i czwartki: 16:00-18:00

Położenie na mapie Szkoła Rodzenia im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Nowym Targu

Opinie o usłudze Szkoła Rodzenia im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Nowym Targu

Nikt jeszcze nie napisał opinii.