Szpital Mikulicz w Świebodzicach

Opis usługi Szpital Mikulicz w Świebodzicach

Szpital Mikulicz w Świebodzicach należy do Grupy EMC Instytut Medyczny SA i po gruntowej modernizacji spełnia standardy nowoczesnego lecznictwa. Oferta placówki obejmuje usługi medyczne z takich dziedzin i obszarów medycyny jak: ginekologia i położnictwo, chirurgia ogólna, choroby dziecięce, choroby wewnętrzne oraz neonatologia. Ponadto, w szpitalu prowadzone są badania diagnostyczne, takie jak: nieinwazyjna diagnostyka kardiologiczna, badania USG i RTG, endoskopia przewodu pokarmowego oraz diagnostyka laboratoryjna. Pacjenci mają również możliwość korzystania z konsultacji w kilkunastu poradniach specjalistycznych, między innymi ginekologiczno-położniczej i neonatologicznej. Jednostka spełnia wymogi szpitala przyjaznego matce i dziecku – Oddział Ginekologiczno-Położniczy został wyróżniony certyfikatem „Razem łatwiej”, zapewniając położnicom komfortowe warunki porodu oraz profesjonalną opiekę kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
W szpitalu Mikulicz każda pacjentka ma zapewnioną życzliwą i fachową opieką w czasie ciąży oraz połogu. Sale przedporodowe są komfortowo wyposażone, panie mogą liczyć na naukę technik relaksacyjnych przydatnych w czasie porodu. Każdy noworodek poddawany jest przesiewowym badaniom słuchu oraz ma zapewniony kontakt „skóra do skóry” tuż po narodzinach. Młode mamy mogą bezpłatnie skorzystać z porad laktacyjnych oraz z zakresu pielęgnacji dziecka. Mają również całodobowy dostęp do badań laboratoryjnych, ultrasonograficznych oraz radiologicznych. Przy szpitalu działa także Szkoła Rodzenia, której zajęcia skierowane są do przyszłych matek i ojców, którzy chcą się dowiedzieć, czym jest świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo.

Oferta Oddziału Ginekologiczno-Położniczego obejmuje nie tylko opiekę nad ciężarnymi i młodymi matkami, ale również pomoc pacjentkom z problemami natury kobiecej. Przy usuwaniu zmian chorobowych szyjki macicy (np. nadżerek) stosowana jest tutaj metoda kriochirurgii, która charakteryzuje się bezbolesnością i wysoką skutecznością. Dzięki temu, że nie używa się znieczulenia ani miejscowego, ani ogólnego, zabieg jest całkowicie bezpieczny, bez ryzyka wystąpienia powikłań. Istnieje możliwość leczenia zmian chorobowych szyjki macicy w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Oddział Neonatologiczny
Oddział Neonatologiczny szpitala Mikulicz posiada I stopień referencyjności w trójstopniowej skali opieki nad matką i dzieckiem. Oznacza to, że trafiają tutaj dzieci zdrowe z porodów fizjologicznych lub z małą patologią okresu noworodkowego. W przypadku poważniejszych komplikacji, noworodek przenoszony jest do jednostki o wyższym stopniu referencji. Na oddziale znajduje się 17 łóżeczek w dwu- i trzyosobowych salach rooming-in oraz w dwóch salach o podwyższonym standardzie. Dużym udogodnieniem jest również sala intensywnego nadzoru wyposażona w stanowisko do resuscytacji, aparaturę monitorującą podstawowe czynności życiowe oraz inkubator.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- jedna dwuosobowa sala porodowa, dostępna nieodpłatnie,
- dwie sale o podwyższonym standardzie są wyposażone w łazienki – koszt pobytu wynosi 36 zł za dobę,
- dodatkowe wyposażenie ułatwiające kobietom poród oraz sprzęt do muzykoterapii i TENS,
- możliwość przebywania bliskiej osoby podczas porodu – dostępne nieodpłatnie,
- możliwość odbycia porodu rodzinnego bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia – należy to zrobić podczas przyjęcia do porodu.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- pięć sal dwuosobowych oraz trzy sale jednoosobowe,
- w dwóch salach znajdują się łazienki z toaletą i prysznicem,
- sale z sanitariatami są odpłatne - pozostałe dostępne są bez żadnych kosztów,
- dwie odpłatne sale jednoosobowe - koszta to 30 zł (+ VAT),
- system rooming-in zapewniający stały kontakt matki z noworodkiem po porodzie.

ZNIECZULENIE

- znieczulenie wziewne gazem Entonox – dostępne nieodpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- porody dla pacjentek ubezpieczonych dostępne są nieodpłatnie - koszt porodu dla osób nie posiadających ubezpieczenia wynosi 4500 zł,
- poród naturalny,
- poród przez cesarskie cięcie (ze wskazań medycznych),
- immersja wodna – koszt wynosi 307,2 zł,
- w przypadkach szczególnych i za zgodą pacjentki wykonywane jest nacięcie krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Pacjentki mają zapewnioną profesjonalną pomoc wykwalifikowanego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Położne dyżurują w systemie dwuzmianowym, opiekując się matką i dzieckiem w sposób ciągły, na każde jej wezwanie. Bezpośrednio po porodzie, noworodek ma kontakt z matką - „skóra do skóry” - przez okres dwóch godzin. Po tym czasie pacjentka przewożona jest na salę rooming-in. Dziecko ma zapewnioną podstawową opiekę neonatologa, a w przypadku stanów ciężkich, przenoszone jest do ośrodka o wyższym stopniu referencyjnym. Osoba bliska może przebywać z pacjentką po porodzie – nie wiąże się to z żadnymi kosztami, ale musi się odbywać w godzinach dziennych. W razie potrzeby lub konieczności, pacjentka może liczyć na wsparcie ze strony fizjoterapeuty lub psychologa. Porad laktacyjnych udzielają uprawnione w tym zakresie położne – pierwsze karmienie pod ich czujnym okiem odbywa się jeszcze na sali porodowej. Mamy nie muszą przynosić ubranek dla dziecka, gdyż szpital zapewnia kaftaniki, śpioszki, pieluchy, rożki itp.

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie bez komplikacji – 3 doby,
- po cesarskim cięciu – 5 dób,
- po nacięciu krocza – 3 doby.

Odwiedziny:
Pacjentki można odwiedzać codziennie w godz. 7:00-22:00.

Wyżywienie:
Posiłki wydawane są cztery razy dziennie na zasadzie cateringu. Pacjentki nie muszą mieć swoich sztućców, naczyń i kubków – szpital zapewnia podstawową zastawę.

WAŻNE TELEFONY
- Położnictwo/Sala Porodowa – 74 641 91 29
- Recepcja – 74 641 91 19
- Poradnia Ginekologiczna – 74 641 91 31
- Szkoła Rodzenia – 74 641 91 43

Położenie na mapie Szpital Mikulicz w Świebodzicach

Opinie o usłudze Szpital Mikulicz w Świebodzicach

5 gwiazdek
5 głosów
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

choć poród był bolesny, pobyt w szpitalu wspominam pozytywnie. otoczono mnie profesjonalna opieką, której bardzo wtedy potrzebowałam. Lekarze okazali się bardzo miłymi ludźmi, serdecznymi i mądrymi.

~karolina2627
5/5

Porod i pobyt w szpitalu wspominam super. Pelen profesjonalizm, zrozumienie i wspaniali ludzie. Polozne pani Karina, Ania, Edyta..mozna wymieniac tak bez konca..cudowne osoby. Wspaniale panie pielegniarki pani Malgosia-ciepla wspaniala osoba,pani Wiola super kobieta, wspaniala osoba. Panie od noworodkow pani Ela,pani Marta i pani Ania kochane osoby. Dziekuje za pomoc i wsparcie przed w trakcie i po porodzie. Pozdrawiam i polecam szpital jako wspaniala instytucje.

~Paulina S.
5/5

100% godny polecenia. Połozne pomocne przy opiece nad matką i dzieckiem. Wspierają karmienie piersią i dbają o komfort psychiczny i fizyczny. Zawsze pomocne. Nie kręcą nosem, regularnie sprawdzają stan dziecka i pytają o komfort matki. Lekarze bez pytania opowiadaja jezykiem normalnym o przeprowadzonych wynikach i stanie zdorwia matki i dziecka. Pomimo obcego miejsca czułam się jak w domu. Szpital na prawde przyjazny matce i dziecku :)

~Paul
5/5

Rodziłam w świebodzicach 2 tyg.temu lezalam tam 10 dni poniewaz miala nadciśnienie i zostalam juz do porodu.pobyt w szpitalu wdpominam b.milo cudowne polożne wykonujące z pasją swoj zawód mile pomocne porod moj rowniez wdpominam milo mimo bólu nie zdecydowalam sie nz zacne znieczulenie położne przy porodzie wspaniale! Pobyt juz na oddziale neonatologicznym poprawny pielęgniarki noworodkowe pomocne tak przy dxiecku jak i np. W sprawach lsktacji. Ja polecam świebodzice z czystym sumieniem. Nie planuje drugiego dziecka ale gdyby się zdarzylo bez watpienia wybralabym świebodzice.

~Dagen
5/5

Jestem bardzo zadowolona, ze wybralam właśnie ten szpital na swój pierwszy poród. Panuje tam rodzinna, ciepła atmosfera. Nie ma pospiechu i taśmowego traktowania. Do Każdej pacjentki podchodzi się indywidualnie. moze ona liczyć na pomoc w każdej chwili- szczególnie ważne dla pierworódek. Cały personel, od lekarzy, położnych, pielelgniarek i salowych, troszczyl się o mnie jakbym w jakiejś prywatnej klinice byla. Bardzo zależało mi na naturalnym przebiegu porodu i wiem, ze przez to ze tu rodzilam, mi sie udało. Miałam na początku problemy z karmieniem i tutaj tez wsparcie przez 24h. Juz minelo prawie 3 miesiące od porodu i dalej karmię piersią. Zero problemów z laktacją. Wiem ze drugi poród tylko tam