Szpital Mikulicz w Świebodzicach

Opis usługi Szpital Mikulicz w Świebodzicach

Szpital Mikulicz w Świebodzicach należy do Grupy EMC Instytut Medyczny SA i po gruntowej modernizacji spełnia standardy nowoczesnego lecznictwa. Oferta placówki obejmuje usługi medyczne z takich dziedzin i obszarów medycyny jak: ginekologia i położnictwo, chirurgia ogólna, choroby dziecięce, choroby wewnętrzne oraz neonatologia. Ponadto, w szpitalu prowadzone są badania diagnostyczne, takie jak: nieinwazyjna diagnostyka kardiologiczna, badania USG i RTG, endoskopia przewodu pokarmowego oraz diagnostyka laboratoryjna. Pacjenci mają również możliwość korzystania z konsultacji w kilkunastu poradniach specjalistycznych, między innymi ginekologiczno-położniczej i neonatologicznej. Jednostka spełnia wymogi szpitala przyjaznego matce i dziecku – Oddział Ginekologiczno-Położniczy został wyróżniony certyfikatem „Razem łatwiej”, zapewniając położnicom komfortowe warunki porodu oraz profesjonalną opiekę kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
W szpitalu Mikulicz każda pacjentka ma zapewnioną życzliwą i fachową opieką w czasie ciąży oraz połogu. Sale przedporodowe są komfortowo wyposażone, panie mogą liczyć na naukę technik relaksacyjnych przydatnych w czasie porodu. Każdy noworodek poddawany jest przesiewowym badaniom słuchu oraz ma zapewniony kontakt „skóra do skóry” tuż po narodzinach. Młode mamy mogą bezpłatnie skorzystać z porad laktacyjnych oraz z zakresu pielęgnacji dziecka. Mają również całodobowy dostęp do badań laboratoryjnych, ultrasonograficznych oraz radiologicznych. Przy szpitalu działa także Szkoła Rodzenia, której zajęcia skierowane są do przyszłych matek i ojców, którzy chcą się dowiedzieć, czym jest świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo.

Oferta Oddziału Ginekologiczno-Położniczego obejmuje nie tylko opiekę nad ciężarnymi i młodymi matkami, ale również pomoc pacjentkom z problemami natury kobiecej. Przy usuwaniu zmian chorobowych szyjki macicy (np. nadżerek) stosowana jest tutaj metoda kriochirurgii, która charakteryzuje się bezbolesnością i wysoką skutecznością. Dzięki temu, że nie używa się znieczulenia ani miejscowego, ani ogólnego, zabieg jest całkowicie bezpieczny, bez ryzyka wystąpienia powikłań. Istnieje możliwość leczenia zmian chorobowych szyjki macicy w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Oddział Neonatologiczny
Oddział Neonatologiczny szpitala Mikulicz posiada I stopień referencyjności w trójstopniowej skali opieki nad matką i dzieckiem. Oznacza to, że trafiają tutaj dzieci zdrowe z porodów fizjologicznych lub z małą patologią okresu noworodkowego. W przypadku poważniejszych komplikacji, noworodek przenoszony jest do jednostki o wyższym stopniu referencji. Na oddziale znajduje się 17 łóżeczek w dwu- i trzyosobowych salach rooming-in oraz w dwóch salach o podwyższonym standardzie. Dużym udogodnieniem jest również sala intensywnego nadzoru wyposażona w stanowisko do resuscytacji, aparaturę monitorującą podstawowe czynności życiowe oraz inkubator.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- jedna dwuosobowa sala porodowa, dostępna nieodpłatnie,
- dwie sale o podwyższonym standardzie są wyposażone w łazienki – koszt pobytu wynosi 36 zł za dobę,
- dodatkowe wyposażenie ułatwiające kobietom poród oraz sprzęt do muzykoterapii i TENS,
- możliwość przebywania bliskiej osoby podczas porodu – dostępne nieodpłatnie,
- możliwość odbycia porodu rodzinnego bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia – należy to zrobić podczas przyjęcia do porodu.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- pięć sal dwuosobowych oraz trzy sale jednoosobowe,
- w dwóch salach znajdują się łazienki z toaletą i prysznicem,
- sale z sanitariatami są odpłatne - pozostałe dostępne są bez żadnych kosztów,
- dwie odpłatne sale jednoosobowe - koszta to 30 zł (+ VAT),
- system rooming-in zapewniający stały kontakt matki z noworodkiem po porodzie.

ZNIECZULENIE

- znieczulenie wziewne gazem Entonox – dostępne nieodpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- porody dla pacjentek ubezpieczonych dostępne są nieodpłatnie - koszt porodu dla osób nie posiadających ubezpieczenia wynosi 4500 zł,
- poród naturalny,
- poród przez cesarskie cięcie (ze wskazań medycznych),
- immersja wodna – koszt wynosi 307,2 zł,
- w przypadkach szczególnych i za zgodą pacjentki wykonywane jest nacięcie krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Pacjentki mają zapewnioną profesjonalną pomoc wykwalifikowanego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Położne dyżurują w systemie dwuzmianowym, opiekując się matką i dzieckiem w sposób ciągły, na każde jej wezwanie. Bezpośrednio po porodzie, noworodek ma kontakt z matką - „skóra do skóry” - przez okres dwóch godzin. Po tym czasie pacjentka przewożona jest na salę rooming-in. Dziecko ma zapewnioną podstawową opiekę neonatologa, a w przypadku stanów ciężkich, przenoszone jest do ośrodka o wyższym stopniu referencyjnym. Osoba bliska może przebywać z pacjentką po porodzie – nie wiąże się to z żadnymi kosztami, ale musi się odbywać w godzinach dziennych. W razie potrzeby lub konieczności, pacjentka może liczyć na wsparcie ze strony fizjoterapeuty lub psychologa. Porad laktacyjnych udzielają uprawnione w tym zakresie położne – pierwsze karmienie pod ich czujnym okiem odbywa się jeszcze na sali porodowej. Mamy nie muszą przynosić ubranek dla dziecka, gdyż szpital zapewnia kaftaniki, śpioszki, pieluchy, rożki itp.

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie bez komplikacji – 3 doby,
- po cesarskim cięciu – 5 dób,
- po nacięciu krocza – 3 doby.

Odwiedziny:
Pacjentki można odwiedzać codziennie w godz. 7:00-22:00.

Wyżywienie:
Posiłki wydawane są cztery razy dziennie na zasadzie cateringu. Pacjentki nie muszą mieć swoich sztućców, naczyń i kubków – szpital zapewnia podstawową zastawę.

WAŻNE TELEFONY
- Położnictwo/Sala Porodowa – 74 641 91 29
- Recepcja – 74 641 91 19
- Poradnia Ginekologiczna – 74 641 91 31
- Szkoła Rodzenia – 74 641 91 43

Położenie na mapie Szpital Mikulicz w Świebodzicach

Opinie o usłudze Szpital Mikulicz w Świebodzicach

5 gwiazdek
3 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

choć poród był bolesny, pobyt w szpitalu wspominam pozytywnie. otoczono mnie profesjonalna opieką, której bardzo wtedy potrzebowałam. Lekarze okazali się bardzo miłymi ludźmi, serdecznymi i mądrymi.

~karolina2627
5/5

Porod i pobyt w szpitalu wspominam super. Pelen profesjonalizm, zrozumienie i wspaniali ludzie. Polozne pani Karina, Ania, Edyta..mozna wymieniac tak bez konca..cudowne osoby. Wspaniale panie pielegniarki pani Malgosia-ciepla wspaniala osoba,pani Wiola super kobieta, wspaniala osoba. Panie od noworodkow pani Ela,pani Marta i pani Ania kochane osoby. Dziekuje za pomoc i wsparcie przed w trakcie i po porodzie. Pozdrawiam i polecam szpital jako wspaniala instytucje.

~Paulina S.
5/5

100% godny polecenia. Połozne pomocne przy opiece nad matką i dzieckiem. Wspierają karmienie piersią i dbają o komfort psychiczny i fizyczny. Zawsze pomocne. Nie kręcą nosem, regularnie sprawdzają stan dziecka i pytają o komfort matki. Lekarze bez pytania opowiadaja jezykiem normalnym o przeprowadzonych wynikach i stanie zdorwia matki i dziecka. Pomimo obcego miejsca czułam się jak w domu. Szpital na prawde przyjazny matce i dziecku :)