Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik we Wrocławiu

Opis usługi Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik we Wrocławiu

Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik funkcjonuje we Wrocławiu od 2002 roku, stale służąc radą i pomocą wszystkim parom przygotowującym się do porodu. Jolanta Frankowska-Szkutnik, z zawodu położna, ukończyła kurs dla instruktorów szkół rodzenia w Łodzi, posiada odpowiednie uprawnienia do prowadzenia poradni laktacyjnej oraz kursu kwalifikacyjnego dla położnych środowiskowo-rodzinnych. Praca w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu pozwoliła założycielce zdobyć wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności niezbędne do prowadzenia kursów dla par, przygotowujących się do narodzin dziecka.

Instruktorka na swoich zajęciach wyjaśnia uczestnikom, na czym polega aktywny poród, pomaga w świadomym przeżywaniu ciąży, a także tłumaczy, jak należy opiekować się noworodkiem. Certyfikaty, dyplomy i zaświadczenia zdobyte przez prowadzącą pozwalają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam i tatusiów. Warsztaty dla rodziców wyczekujących na dzień porodu podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną, odbywają się w kameralnych grupach, a na specjalne życzenie uczestników mogą mieć formę indywidualną. Zajęcia proponowane przez szkołę rodzenia są bezpłatne. Pary mogą zapisać się w dowolnym dla siebie terminie, przygotowując się do porodu przez dwa miesiące. Wszystkie spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają po dwie godziny. Placówka cieszy się dużą popularnością wśród rodziców, którzy mogą liczyć na wsparcie i pomoc instruktorki również po porodzie. Panie wraz ze swoimi maluszkami mogą także chodzić na specjalne spotkania absolwentów. Dzięki temu mamy wymieniają się przeżyciami i doświadczeniem z innymi uczestniczkami. Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik może również pochwalić się stałą współpracą z różnego rodzaju firmami, wspomagającymi rodziców w tym szczególnym dla nich okresie. Partnerami szkoły są: Komitet Upowszechniania Karmienia Dzieci Piersią, Instytut Pampers, Centrum Rozwoju Dziecka „Berek”, Fundacja Rodzić po Ludzku.

PROGRAM ZAJĘĆ
Część teoretyczna:
- odżywianie w ciąży i połogu,
- rozwój dziecka w życiu płodowym,
- ciąża,
- poród rodzinny,
- poród w wodzie,
- połóg,
- karmienie piersią,
- opieka nad matką i noworodkiem.

Część praktyczna:
- nauka oddychania torem przeponowym,
- ćwiczenia ogólnousprawniające,
- ćwiczenia relaksujące.

DANE TELEADRESOWE
Adres:
Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik
ul. Wałbrzyska 26
53-314 Wrocław

Telefon:
601 082 211

Adres e-mail:
jolanta_szkutnik@onet.eu

Godziny pracy:
poniedziałki i czwartki w godz. 18:00-20:00

Położenie na mapie Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik we Wrocławiu

Opinie o usłudze Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej-Szkutnik we Wrocławiu

5 gwiazdek
2 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

uczęszczałam na kurs razem z mężem - jestem z niego dumna że się nie wystraszył :) bardzo to nam pomogła, wiele ćwiczeń powtarzaliśmy również w domu i... na sali porodowej... panie ze szkoły rzetelnie przekazywały wiedzę, nie wbijając jej do głowy, tylko obrazując na przykładach i proponując różne symulacje. Dostaliśmy też wiele materiałów dydaktycznych, które również okazały się nieocenioną pomocą.

~mama Igi
5/5

Jestem bardzo zadowolona z zajęć z p. Jolą. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna pomogła bardzo podczas porodu i po. Z większym spokojem mogłam czekać na ten ważny dzień i z opanowaniem, sprawniej przejść przez poród i następne dni. Na p. Jolę można było liczyć także po porodzie, kiedy to przychodziła na patronaż do naszej córeczki. Była gotowa do pomocy, służyła radą i odwiedzała nas wtedy, kiedy ją o to prosiliśmy (dodatkowe wizyty poza patronażem, gdy z małą działo się coś w naszej opinii niepokojącego). Polecam z całego serca!!!

Inne usługi z kategorii Szkoły rodzenia