Poradnia Laktacyjna przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej Salve Sp. z o.o. w Łodzi

Opis usługi Poradnia Laktacyjna przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej Salve Sp. z o.o. w Łodzi

W działającej przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Salve" poradni laktacyjnej, doradztwem w zakresie karmienia piersią zajmuje się położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Irena Staśkiewicz. Udziela ona wszelkich informacji związanych z laktacją oraz problemami dotyczącymi piersi. Konsultacje odbywają się w domu pacjentki lub w przychodni, przy ul. Szparagowej 10. Jeżeli porada udzielana jest w przychodni, należy mieć ze sobą Książeczkę Zdrowia Dziecka, dwie tetrowe pieluszki oraz ubranko do ewentualnego przebrania. Ponieważ poradnia działa bezpośrednio w obrębie przychodni "Salve", ściśle z nią współpracuje. W razie potrzeby konsultacji z lekarzem specjalistą (np. ginekologiem lub neonatologiem), dostępny jest on na miejscu. Na terenie przychodni działa również szkoła rodzenia, z której może skorzystać każda para, która pragnie dowiedzieć się wszystkiego na temat porodu, połogu oraz pielęgnacji noworodka.

Poradnia laktacyjna istnieje od maja 2010 roku i mogą być do niej przyjęte zarówno panie karmiące, jak będące jeszcze w ciąży. W poradni udzielane są nie tylko konsultacje z zakresu karmienia piersią, ale również związane z dbaniem o zdrowie piersi. Dlatego oferta skierowana jest tak naprawdę do wszystkich kobiet, które chcą się dowiedzieć jak pielęgnować swój biust. Podczas konsultacji w domu, istnieje możliwość skorzystania z doradztwa w zakresie pielęgnacji noworodka – jak go kąpać, przewijać, ubierać czy przygotować do spaceru i wizyty w przychodni. W sytuacjach nagłych, nie wymagających spotkania osobistego z doradcą laktacyjnym, można się posiłkować bezpłatną konsultacją telefoniczną. Standardowy czas trwania porady wynosi około godzinę. W poradni można okresowo nabyć darmowe materiały edukacyjne, takie jak ulotki i czasopisma.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- bolesne brodawki,
- przystawienie dziecka do piersi,
- dobór odpowiedniej techniki karmienia,
- zastój, niedobór i nadmiar pokarmu,
- stany zapalne piersi przebiegające z gorączką i znacznym pogorszeniem stanu ogólnego matki,
- problemy z przybieraniem na wadze u dziecka,
- zbyt częste i długi karmienia,
- niechęć dziecka do ssania piersi,
- utrzymanie laktacji po rozdzieleniu matki od dziecka (np. po powrocie do pracy),
- karmienie wieloraczków,
- co robić, gdy matka okresowo musi być poddana farmakoterapii,
- wprowadzenie do diety niemowlęcia pokarmów innych niż mleko matki.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ

Żadna konsultacja nie mogłaby się odbyć bez właściwego rozpoznania problemu. Każda kobieta jest inna i może się zmagać z różnego rodzaju problemami lub dolegliwościami. Organizm też może różnie reagować w określonych sytuacjach – nie ma jednej reguły, na podstawie której można by wyciągać ogólne wnioski. Dlatego, każda pacjentka wymaga indywidualnego podejścia. Najpierw odbywa się zebranie wywiadu, który ma na celu dowiedzenie się co dolega pacjentce, jakie są tego przyczyny i jak można skutecznie pozbyć się problemu. Jeśli chodzi o część związaną z obserwacją, to obejmuje ona badanie dziecka i gruczołów sutkowych. Ponadto, oceniany jest akt ssania (pobierania pokarmu). Dlatego, bardzo ważne jest, aby na konsultację mama przychodziła razem z dzieckiem. Czasami się zdarza, że jedna wizyta nie wystarczy – wszystko jest uzależnione od rodzaju problemu. W takich przypadkach zalecane są kolejne porady.

CENNIK USŁUG
- pierwsza wizyta w poradni – od 50 zł do 80 zł,
- pierwsza wizyta domowa – od 80 zł do 150 zł (koszty uzależnione są od odległości).

DANE TELEADRESOWE

Poradnia Laktacyjna przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Salve" Sp. z o.o. w Łodzi
ul. Szparagowa 10
91-211 Łódź

Rejestracja telefoniczna:
Certyfikowany Doradca Laktacyjny – położna Irena Staśkiewicz: 502 131 185

Adres e-mail:
biuro.struga@salve.pl

Godziny przyjęć:
Terminy konsultacji ustalane są indywidualnie z pacjentką.

Położenie na mapie Poradnia Laktacyjna przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej Salve Sp. z o.o. w Łodzi

Opinie o usłudze Poradnia Laktacyjna przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej Salve Sp. z o.o. w Łodzi

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne