Poradnia Laktacyjna Viva Mamma w Lublinie

Opis usługi Poradnia Laktacyjna Viva Mamma w Lublinie

Poradnię Laktacyjną "Viva Mamma" od 2007 roku prowadzi położna środowiskowo-rodzinna Justyna Kurębska, posiadająca Certyfikat Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego, który uzyskała jako jedna z pierwszych osób w Polsce. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobyła nie tylko podczas pracy zawodowej, ale również uczestnicząc w dodatkowych kursach i szkoleniach, podnoszących kwalifikacje. Oferta poradni "Viva Mamma" skierowana jest zarówno do kobiet w ciąży, jak i matek karmiących, które zastanawiają się jaki sposób karmienia wybrać, planują naturalne metody karmienia, ale posiadają zbyt małą wiedzę w tym zakresie, chcą się przygotować do karmienia piersią lub spodziewają się następnego dziecka. Wizyty odbywają się wyłącznie w domu pacjentki, ale istnieje również możliwość konsultacji telefonicznej, podczas której udzielane jest podstawowe, bezpłatne poradnictwo – w przypadkach, których nie da się rozwiązać przez telefon, wymagana jest wizyta osobista.

"Viva Mamma" oferuje również wizyty przygotowujące do porodu. Przyszłe mamy dowiadują się jak przebiega proces rodzenia, jak się do niego dobrze przygotować, jakie objawy mówią o tym, że narodziny dziecka są już blisko, jak sobie radzić ze skurczami i bólem porodowym, jak uniknąć nacięcia krocza, co czeka matkę i dziecko po porodzie, jak wygląda poród rodzinny i jak można uzyskać wsparcie psychiczne. Ponadto, można skorzystać z wizyty pielęgnacyjnej, dzięki której młodym mamom łatwiej wejść w okres rodzicielstwa. Doradca laktacyjny pomaga w opanowaniu takich umiejętności jak: przewijanie, kąpiel, ubieranie, pielęgnacja pępka, masaż, przygotowanie dziecka do spaceru i wizyty w przychodni, uczy jak powinno się niemowlęta uspokajać, nosić i usypiać. Nie zależnie od rodzaju konsultacji, trwa ona zazwyczaj około dwóch godzin.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- bolesne i poranione brodawki,
- płaskie i wklęsłe brodawki, utrudniające dziecku uchwycenie piersi,
- bolesny obrzęk i zapalenie piersi,
- nadmiar, zastój i niedobór pokarmu,
- problemy z przystawieniem dziecka do piersi,
- trudności w znalezieniu najbardziej dogodnej pozycji do karmienia,
- problemy ze ssaniem (brak lub zbyt częste),
- problemy z przybieraniem na wadze u dziecka,
- dziecko, które się nie najada,
- utrzymanie laktacji po powrocie do pracy,
- zakończenie karmienia piersią.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ

Aby właściwie rozpoznać problem u pacjentki i znaleźć sposób jego rozwiązania, należy odpowiednio przygotować się do wizyty laktacyjnej. Ponieważ konsultacje odbywają się w domu, pacjentki wszelkie niezbędne akcesoria i przybory mają na miejscu. Warto więc przygotować sobie chusteczki, pieluchy tetrowe oraz książeczkę zdrowia dziecka. Wizyta rozpoczyna się od rozmowy na temat problemu i obaw, związanych z karmieniem piersią. Doradca laktacyjny musi znać wszystkie szczegóły dotyczące wątpliwości, z jakimi zmaga się przyszła mama. Kolejnym etapem jest próba odnalezienia przyczyn problemu oraz ustalenie planu postępowania. Doradca proponuje własne rozwiązania, które przedyskutowuje z pacjentką i w razie potrzeby je modyfikuje. Na każdej wizycie odbywa się również badanie i ważenie dziecka.

CENNIK USŁUG
- wizyta domowa – od 80 zł do 120 zł (w zależności od długości trwania konsultacji),
- pielęgnacyjna wizyta domowa – od 80 zł do 120 zł,
- wizyta przygotowująca do porodu – 80 zł,
- wypożyczenie odciągacza (pierwsze 10 dni) – 80 zł,
- wypożyczenie odciągacza (każdy następny dzień) 4 zł,
- końcówka osobista do odciągacza Lactina – 70 zł.

DANE TELEADRESOWE

Rejestracja telefoniczna:
509 09 92 53

Adres e-mail:
info@vivamamma.pl

Godziny przyjęć:

Terminy wizyt ustalane są indywidualnie z pacjentką.

Położenie na mapie Poradnia Laktacyjna Viva Mamma w Lublinie

Opinie o usłudze Poradnia Laktacyjna Viva Mamma w Lublinie

5 gwiazdek
11 głosów
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

pani Justyna to naprawdę człowiek z przysłowia "właściwa osoba na właściwym miejscu". bardzo mi pomogła przy dziecku, kiedy mialam problemy z karmieniem, to chyba jakaś depresja poporodowa, sama nie wiem... dzieki niej, nie tylko odzyskałam pokarm i dziecko nabrało sił i zdrowi, ale również wrocila mi chec do życia i pozytywne myślenie :-)

~
5/5

pani Justyna to naprawdę człowiek z przysłowia "właściwa osoba na właściwym miejscu". bardzo mi pomogła przy dziecku, kiedy mialam problemy z karmieniem, to chyba jakaś depresja poporodowa, sama nie wiem... dzieki niej, nie tylko odzyskałam pokarm i dziecko nabrało sił i zdrowi, ale również wrocila mi chec do życia i pozytywne myślenie :-)

~Lawenda
5/5

Po porodzie miałam duże problemy z karmieniem piersią. Mała nie chciała za nic w świecie porządnie nauczyć się ssać, a ja sama nie wiedziałam, jak jej w tym pomóc. Na dodatek traciłam pokarm... I tak przyszłam do poradni laktacyjnej Viva Mamma. Pani Justyna jest wspaniałą kobietą i bardzo mi pomogła. Więc przez pierwsze półtora roku karmiłam dziecko piersią i nie zabrakło mi mleka. Co prawda walka o to była trudna, ale udało się. Dziękuję ;-)

aga8787
5/5

Polecam Pania Justyne z calego serca. Moj maluszek nie chcial ssac z piersi juz w szpitalu. Nawet polozne ktore bardzo duzo mi pomagaly nie daly rady go zachecic. Dopiero Pani Justyna nauczyla malego ssac. Widac bylo ze zna sie na rzeczy i przyklada sie do tego co robi. Poswiecila nam jednorazowo bardzo duzo czasu. Wystarczyly dwie wizyty i maluszek byl juz tylko na piersi. Podsumowujac odpowiednia osoba na ospowiednim miejscu!

~agta
5/5

Cudowna kobieta!!! Przywraca wiarę we własne możliwości! Idealna pomoc przy kłopotach z piersiami i przy kłopotach z odnalezieniem siebie w nowej roli!! Najlepiej wydane pieniądze !!! Polecam każdej kobiecie, zwłaszcza tym które wychodzą "zaszczute" ze szpitala bez wiary we własne możliwości i z poczuciem, że są "złymi matkami" .

magdusia855
5/5

Drogie mamy! Nie zastanawiajcie się dłużej tylko dzwońcie, jeżeli szukacie opinii o doradcach laktacyjnych to znaczy, że macie problem, podobnie jak ja 4 lata temu. Pani Justyna jako jedyna wyprowadziła mnie z zapalenia piersi, do dzisiaj mam z nią kontakt telefoniczny i nie zastanawiam się tylko dzwonię, cieszmy się, ze mamy taką osobę w Lublinie!

agata123
5/5

Pełen profesjonalizm. Pani Justyna pomogła mi niesamowicie. Odwiedziłam przed nią kilku specjalistów i nikt nie mógł stwierdzic co mi dolega. Bolące piersi, łzy podczas karmienia. Wizyta trwająca 2 godziny dała mi więcej wiedzy niż 7 spotkań na szkole rodzenia. Polecam!

~malayka
5/5

Pani jako jedyna powiedziała, ze wykarmie synka. Inni proponowali tylko dokarmianie..Dzieki zmianie techniki ssania karmimy sie juz 4 miesiac

~MamaDominisii
5/5

Bardzo polecam tą Panią. Jest profesjonalistką, zna się na rzeczy, udziela dużo cennych informacji, jest bardzo miła, sympatyczna, indywidualnie podchodzi do każdej kobiety i dzięki niej karmię piersią już 6 miesięcy :-)

~Anna i Hanna
5/5

Jako jedyna cdl z Lublina mi pomogła!!! Reszta to była tylko strata czasu. Pomogła uwierzyć że mogę karmić. Będę jej wdzięczna do końca życia.

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne