Poradnia laktacyjna przy Centrum Medycznym Civis Vita w Toruniu

Opis usługi Poradnia laktacyjna przy Centrum Medycznym Civis Vita w Toruniu

Centrum Medyczne Civis Vita jest nowoczesnym zakładem opieki zdrowotnej, który został przekształcony z prywatnego specjalistycznego gabinetu ginekologiczno-położniczego. Ośrodek powstał z myślą o zdrowiu obywateli, aby zapewnić im opiekę i pomoc medyczną na najwyższym poziomie. Personel medyczny tworzą doświadczeni, profesjonalni i przyjaźnie nastawieni specjaliści, którzy do każdego pacjenta podchodzą w sposób indywidualny. Specjalnością placówki jest lecznictwo kobiet w ciąży oraz z problemami natury ginekologiczno-położniczej. W ramach centrum funkcjonuje również prężnie działająca poradnia laktacyjna, prowadzona przez położną Małgorzatę Ratajczak, która tytuł Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego zdobyła w 2006 roku. Pani Małgorzata jest również magistrem Zdrowia Publicznego, specjalistą promocji i organizacji w ochronie zdrowia oraz pedagogiem na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. To właśnie z jej inicjatywy w centrum Civis Vita powstała szkoła rodzenia oraz poradnia laktacyjna, które razem tworzą Akademię Zdrowia Matki Dziecka. Wieloletnie zainteresowanie tematyką laktacyjną przerodziło się w pasję, dzięki której Małgorzata Ratajczak zaangażowała się w realizację projektu Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF „Szpital Przyjazny Dziecku” i w latach 2002-2005 była jego koordynatorką. Poradnia współpracuje ze szwajcarskim producentem sprzętu laktacyjnego – firmą Medela. Akcesoria do wspomagania karmienia piersią dostępne są również w poradni. Można w niej nabyć takie produkty jak: laktatory elektryczne i ręczne, końcówki lejka, torby, chłodziarki, podgrzewacza, torebki do dezynfekcji, buteleczki do pokarmu, kubeczki, zestaw smoczka i łyżeczki, smoczki, osłony piersi (ochronne oraz formujące), nakładki na piersi, wkładki laktacyjne (jedno- i wielorazowe), kawki i herbatki „Bocianek” oraz książki edukacyjne.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- prawidłowe przystawienie dziecka do piersi,
- rozpoznanie, czy dziecko się najada,
- dziecko za dużo płacze,
- prawidłowe przybieranie dziecka na wadze,
- wątpliwości, co do jakości pokarmu,
- problemy w znalezieniu odpowiedniej pozycji karmienia,
- zapalenie gruczołu sutkowego,
- bóle podczas karmienia,
- zastój, nadmiar lub niedobór pokarmu,
- problemy z brodawkami,
- nawały mleczne,
- karmienie a przyjmowanie leków,
- karmienie po powrocie do pracy,
- pomoc w doborze laktatora,
- częste ulewanie u dziecka,
- rozszerzenie diety niemowlęcia.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- karmienie wcześniaka,
- karmienie wieloraczków,
- karmienie w czasie choroby,
- karmienie dziecka alergicznego,
- relaktacja.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Właściwe rozpoznanie problemu to połowa sukcesu. Panie zgłaszają się z bardzo różnorodnymi dolegliwościami i wymagają wnikliwej obserwacji i diagnostyki. Wizyty odbywają się wyłącznie w poradni, w specjalnie przystosowanym gabinecie. Pierwsza konsultacja trwa około 1-1,5 godziny i rozpoczyna się od rozmowy na temat wątpliwości związanych z laktacją – kolejne porady trwają godzinę. Mama, która przychodzi na konsultację z dzieckiem powinna go nakarmić najpóźniej na godzinę przed spotkaniem i zabrać ze sobą pieluszkę tetrową oraz Książeczkę Zdrowia Dziecka. Podczas wizyty, doradca obserwuje technikę karmienia piersią, bada mechanizm ssania u niemowlęcia, ocenia akceptowaną przez niego głębokość penetracji palca, ułożenie i ruchomość języka oraz ułożenie warg. Ponadto, odbywa się również ważenie dziecka, aby doradca mógł ocenić, jaki jest średni dobowy przyrost masy ciała. Mama również poddawana jest badaniu, przede wszystkim pod kątem gruczołów piersiowych, aby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego piersi, jaki jest kształt brodawek oraz czy nie ma problemu z zastojem pokarmu. Każdą wizytę kończy rozmowa na temat sposobów rozwiązania problemu. Wskazówki doradcy laktacyjnego mogą zostać przekazane w formie pisemnej, wraz z materiałami edukacyjnymi oraz najnowszymi informacjami na temat karmienia piersią.

CENNIK USŁUG

- wizyta w poradni – 80 zł,
- szkoła rodzenia – 600 zł.

DANE TELEADRESOWE

Centrum Medyczne Civis Vita
ul. Warszawska 20
87-100 Toruń

Kontakt telefoniczny:

(56) 644 76 07, (56) 644 75 89

Kontakt e-mail:
civisvita@wp.pl

Godziny przyjęć:
Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-21:00

Położenie na mapie Poradnia laktacyjna przy Centrum Medycznym Civis Vita w Toruniu

Opinie o usłudze Poradnia laktacyjna przy Centrum Medycznym Civis Vita w Toruniu

5 gwiazdek
0 głosów
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
1 głos

Średnia ocen:

1/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Zignorowana
1/5

opinia bardziej dotyczy przychodni Civis Vita niz samego ginekologa - niekompetentne I leniwe pracownice recepcji. Kilka tygodni przed przyjazdem do Polski kontaktowalam sie z nimi mailowo (tak jak w poprzedniej ciazy) zeby zapisac sie na konkretny dzien. Ignorowaly moje maile wysylane kilkakrotnie. W pewnym momencie zadzwonilam I okazalo sie ze juz nie ma miejsc - sa, ale w inny dzien (w ktory niestety bede juz daleko poza Toruniem) W ten sposob fajne usg mi przepadlo :( Mam nadzieje ze Paniom recepcjonistkom przydarzy sie kiedys podobna nieprzyjemnosc. Nie ma to jak siedziec w biurze I ignorowac klientow!

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne