Poradnia laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku

Opis usługi Poradnia laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku

Poradnia laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha w Gdańsku przyjmuje na bezpłatne konsultacje panie, które zameldowane są w Gdańsku, w ramach realizacji Programu Zdrowotnego „Karmienie naturalne dziecka jako profilaktyka szkodliwych wpływów środowiska”. Porad udzielają specjalistki z certyfikatem Międzynarodowych Dyplomowanych Konsultantów Laktacyjnych. Wizyty odbywają się w gabinecie w poradni, na którą powinna się zgłosić matka z dzieckiem. Na konsultacji należy mieć ze sobą dowód osobisty lub dokument potwierdzający zameldowanie w Gdańsku, Książeczkę Zdrowia Dziecka, dwie tetrowe pieluszki oraz sprzęt laktacyjny, jeśli był używany (laktator, kapturki, SNS).

Program Zdrowotny „Karmienie naturalne dziecka jako profilaktyka szkodliwych wpływów środowiska”
Dzięki środkom pozyskanym z Miasta Gdańsk, szpital może realizować program zdrowotny związany z promowaniem karmienia piersią. Projekt obejmuje bezpłatne warsztaty dla pracowników ochrony zdrowia, którzy mają na co dzień kontakt z niemowlętami lub sprawują opiekę okołoporodową nad mieszkankami Gdańska. Promocja karmienia naturalnego to nierozerwalna część zdrowego stylu życia i profilaktyki niekorzystnych wpływów środowiska wśród mieszkańców stolicy Pomorza. Program podzielony jest na kilka kursów dokształcających, przeznaczonych dla położnych, pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych, ginekologów oraz pediatrów. Zakres tematyczny warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak: poród, karmienie piersią, powrót do płodności po porodzie, powrót karmiącej do pracy, przygotowanie do wprowadzenia żywności uzupełniającej, dieta matki karmiącej, opieka nad wcześniakiem, psychologia w laktacji, zaburzenia laktacji.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- kontrola skuteczności karmienia piersią,
- bolesność i uszkodzenia brodawek,
- nawały mleczne,
- zastój, niedobór lub nadmiar pokarmu,
- zapalenie lub obrzęk piersi,
- przybieranie dziecka na wadze,
- trudności z przystawieniem dziecka do piersi,
- relaktacja,
- karmienie piersią w kryzysach laktacyjnych (np. po powrocie do pracy),
- odstawienie dziecka od piersi,
- utrzymanie laktacji w sytuacji oddzielenia od dziecka.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Konsultacja laktacyjna trwa około godzinę i rozpoczyna się od zebrania wywiadu. Pacjentka opowiada o swoich dolegliwościach, obawach i wątpliwościach, związanych z karmieniem piersią. Doradca dokonuje wtedy wstępnej analizy problemu. Następnie odbywa się badanie matki oraz dziecka – sprawdzana jest technika karmienia oraz akt ssania malucha. Jeżeli jakieś czynności nie są wykonywane prawidłowo, pacjentka otrzymuje wskazówki do korekty. Na koniec wizyty, doradca przekazuje zalecenia dla młodej mamy.

CENNIK USŁUG

Konsultacje udzielane są bezpłatnie dla pań zameldowanych w Gdańsku w ramach realizacji Programu Zdrowotnego „Karmienie naturalne dziecka jako profilaktyka szkodliwych wpływów środowiska”, który w całości finansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

DANE TELEADRESOWE


Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha

al. Jana Pawła II 50
80-462 Gdańsk-Zaspa

Kontakt telefoniczny:

(58) 768 44 73
(58) 768 44 55

Kontakt e-mail:

por.laktacyjna@szpital.gda.pl
adalbert@adalbert.gda.pl

Godziny przyjęć:
Aby zapisać się na poradę należy dokonać rejestracji telefonicznej, w godz. 11:00-13:00. Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku.

Położenie na mapie Poradnia laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku

Opinie o usłudze Poradnia laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku

5 gwiazdek
1 głos
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
1 głos
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
1 głos

Średnia ocen:

3/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~taka je-DNA
1/5

ODRADZAM.
Przyszłam tam, bo mimo że mam dość pokarmu i synek wreszcie nauczył się skutecznie ssać pierś, to niestety jest leniuszkiem i po jakimś czasie jedzenia z piersi zawsze uznaje, że już mu za ciężko i domaga się butelki. Chciałam go oduczyć picia z butelki. Skończyły mi się pomysły, postanowiłam poprosić o pomoc specjalistkę. Pani jako rozwiązanie mojego problemu zaproponowała, żeby po przystawieniu małego do piersi, kiedy zacznie się awanturować... dokarmić go butelką, bo widać że po prostu jest leniwy, a ssać umie i ja pokarm też mam. To się nazywa profesjonalne doradztwo :/

~arlene
5/5

Świetne miejsce, jedyne które naprawdę mi pomogło. Przemiły personel, krótki okres oczekiwania na wizytę (3 dni) i rozwiązanie problemu na pierwszej wizycie. Polecam szczególnie mamom, które pierwszy raz uczą się karmić piersią i których dzieci są malutkie, a pokarmu dużo.

~siarex
3/5

nieaktualne numery telefonów
Treść opinii nie może być krótsza niż 50 i nie dłuższa niż 10.000 znaków.

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne