Porady Laktacyjne w Szczecinie - Dorota Fryc

Opis usługi Porady Laktacyjne w Szczecinie - Dorota Fryc

Dorota Fryc jest położną od 1986 roku, a studia magisterskie z pielęgniarstwa ukończyła na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Obecnie, jest również pracownikiem tej uczelni. Swoją wiedzę na temat opieki rodzinnej i położniczej pogłębiała także w Szkole Poradnictwa Rodzinnego w Warszawie, ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego. Doświadczenie zdobyła pracując w SPZOZ w Żarach na sali porodowej, położnictwie, ginekologii oraz izbie położniczo-ginekologicznej, a także w prywatnej placówce medycznej Medicover. Własną praktykę położniczą pani Dorota prowadzi od 2001 roku, przyjeżdżając do domu pacjentki. Zakres świadczonych usług obejmuje porody domowe, poradnictwo laktacyjne, prowadzenie ciąży fizjologicznej, porodu i połogu, konsultacje dotyczące szkoły rodzenia, opiekę w domu w czasie pierwszego okresu porodu, opiekę w domu podczas całego procesu porodu, wizyty patronażowe (opieka do 10 dni po porodzie nad położnicą i noworodkiem), pobieranie badań laboratoryjnych (fenyloketonuria, hypotyreoza i inne) oraz przygotowanie do porodu (w warunkach domowych i szpitalnych). Dorota Fryc porad laktacyjnych udziela nie tylko w ramach własnej działalności, ale również jako współpracownik Szkoły Rodzenia im św. Joanny Beretty Molli w Szczecinie.

Pani Dorota posiada tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego i ściśle współpracuje z innymi doradcami oraz Międzynarodowymi Dyplomowanymi Konsultantami Laktacyjnymi. Jeśli pacjentka wymaga dodatkowej, specjalistycznej konsultacji, jest od razu przekierowywana do odpowiedniego lekarza. Aby odbyć konsultację laktacyjną należy mieć ze sobą kartę przebiegu ciąży, porodu i połogu, Książeczkę Zdrowia Dziecka oraz wyniki badań, jeśli jakieś były wykonywane. W sytuacjach nie wymagających wizyty osobistej, istnieje możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji telefonicznej. Pacjentki mogą również zamówić wizytę domową pielęgnacyjną (wizyta patronażowa), podczas której doradca pomaga w kąpieli dziecka, ubieraniu, przewijaniu, przygotowaniu do spaceru, podpowiada jak należy usypiać i nosić dziecko oraz udziela porad dotyczących masażu niemowlęcia. Panie, które spodziewają się dziecka mogą skorzystać również z indywidualnych konsultacji przygotowujących do porodu. Podczas spotkania dowiedzą się jak przebiega poród, jakie objawy świadczą, że rozwiązanie jest blisko, jak sobie radzić z bólem porodowym, jak uniknąć nacięcia krocza oraz co czeka rodziców po narodzinach. U pani Doroty dostępne są dodatkowe, bezpłatne materiały edukacyjne, takie jak ulotki i broszury informacyjne.

Korzystając z oferty Doroty Fryc, przyszli rodzice mają do dyspozycji niezbędne akcesoria przydatne w czasie ciąży oraz porodu. Są to między innymi: stołek porodowy, najpotrzebniejsze lekarstwa (będące na standardowym wyposażeniu torby położniczej wedle praw Ustawy o Zawodzie Pielęgniarki i Położnej), worek sako, pełny zestaw narzędzi chirurgicznych używanych podczas porodu fizjologicznego, piłka oraz aparat i tradycyjna słuchawka położnicza do słuchania tętna płodu. Ponadto, pani Dorota zapewnia podstawową dokumentację, która wystawiana jest standardowo przy urodzeniu dziecka. Składa się na nią: Książeczka Zdrowia Dziecka, Karta Informacyjna Porodu Domowego, karta uodpornienia, zaświadczenie o urodzeniu dziecka potrzebne do naliczania urlopu macierzyńskiego, książeczka szczepień oraz zgłoszenie o urodzeniu dziecka (potrzebne do Urzędu Stanu Cywilnego).

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- prawidłowe rozpoczęcie karmienia piersią,
- właściwe przystawienie dziecka do piersi (dobór odpowiedniej pozycji do karmienia),
- rozpoznanie, czy dziecko się najada (ustalenie długości i częstotliwości karmienia piersią),
- odciąganie i bezpieczne przechowywanie pokarmu,
- dzieci niejadki, nerwusy, żarłoki, śpiochy,
- bolesne i poranione brodawki,
- zastój i niedobór pokarmu,
- obrzęki piersi i stany zapalne,
- wklęsłe lub płaskie brodawki,
- nawały mleczne,
- utrzymanie laktacji w kryzysach laktacyjnych, np. po powrocie do pracy,
- odżywianie w czasie karmienia piersią (niepłodność laktacyjna),
- wprowadzenie do diety dziecka odżywiania uzupełniającego,
- karmienie naturalne podczas choroby lub przyjmowania leków,
- prawidłowe przybieranie dziecka na wadze,
- odstawienie dziecka od piersi i hamowanie laktacji.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ

Właściwe rozpoznanie problemu to klucz do sukcesu. Pacjentki zgłaszające się na porady zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami – mogą być związane z samym karmieniem lub z problemami z piersiami. Dlatego, pani Dorota do każdej kobiety podchodzi w sposób indywidualny. Konsultacja rozpoczyna się przeprowadzeniem wywiadu, podczas którego pacjentka opowiada o swoich obawach i wątpliwościach. Dzięki temu, możliwa jest wstępna ocena problemu. W czasie wizyty odbywa się również badanie piersi mamy oraz badanie i ważenie dziecka. Karmiąca prezentuje swoją technikę karmienia, która oceniana jest przez doradcę. Jeśli jakieś czynności nie są wykonywane są prawidłowo – pacjentka otrzymuje wskazówki do zrobienia korekty. Sprawdzany jest również mechanizm ssania dziecka oraz sposób ułożenia języka. Wizytę kończy przekazanie uwag i zaleceń dla karmiącej.

CENNIK USŁUG

- pierwsza wizyta – 200 zł,
- kolejne wizyty – ceny ustalane indywidualnie,
- pielęgnacyjna wizyta domowa – 150 zł,
- wizyta domowa przygotowująca do porodu – 200 zł,
- konsultacja telefoniczna – bezpłatna,
- nauka masażu niemowlęcia – 150 zł,
- zdjęcie szwów – 60 zł.

DANE TELEADRESOWE

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Położnicza Doroty Fryc
ul. Żołnierska 48
71-210 Szczecin

Kontakt telefoniczny:
608 613 547

Kontakt e-mail:
porodydomowe@gmail.com

Godziny przyjęć:
Terminy konsultacji laktacyjnych ustalane są indywidualnie.

Położenie na mapie Porady Laktacyjne w Szczecinie - Dorota Fryc

Opinie o usłudze Porady Laktacyjne w Szczecinie - Dorota Fryc

5 gwiazdek
2 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

pani Dorota to wspaniały fachowiec z dużym doświadczeniem i wiedzą. Spotkanie z nią to prawdziwa przyjemność. każda pani z problemami karmienia powinna się z nią umówić!

~Agata H.
5/5

Z pomocą Pani Doroty przyszło na świat moje dziecko w domu. Później Pani Dorota była na każde wezwanie, zawsze pomocna, spokojna, fachowa. Ma ogromne doświadczenie, jest przemiłą osobą. Można liczyć na szczerą rozmowę. Bardzo gorąco polecam!

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne