Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach

Opis usługi Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach

Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach prowadzona jest przez Katarzynę Asztabską, doświadczonego pedagoga rodzinnego i Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC. Pani Katarzyna dokłada wszelkich starań, by udzielić mamom profesjonalnych porad, związanych z karmieniem maluszka piersią. Pracując w szpitalu ekspertka zajmuje się różnorodnymi, często bardzo trudnymi sytuacjami kobiet i dzieci, przebywających w oddziale położniczo-noworodkowym. Dzięki wsparciu i pomocy specjalistki wiele pacjentek rozwiązało swoje problemy, pojawiające się w pierwszym okresie macierzyństwa.

Na wizyty przychodzą wszystkie kobiety, które chcą zasięgnąć porad wykwalifikowanego konsultanta. Spotkania, na które można przychodzić z bliską osobą są bezpłatne. Panie muszą wziąć ze sobą jedynie książeczkę zdrowia dziecka oraz pieluchę. Konsultacje umawiane są przez telefon, wystarczy wcześniej zadzwonić pod podany numer. Pacjentki mogą także zasięgnąć wstępnej porady przez telefon. Dzięki bardzo przydatnym wskazówkom, udzielanym przez Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego, mamy będą wiedziały jak układać dziecko podczas karmienia, co warto jeść oraz jak należy postępować, by niemowlę rosło zdrowo. Wykwalifikowana ekspertka postara się rozwiązać wszystkie problemy mam, związane z karmieniem maluszka piersią. Na specjalne życzenie pacjentki otrzymują ciekawe ulotki informujące o dostępnych w sprzedaży akcesoriach, wspomagających karmienie piersią. Panie mogą również kupić lub wypożyczyć laktatory i inne akcesoria firmy Medela, które sprawdzają się znakomicie podczas karmienia. Katarzyna Asztabska prowadzi także firmę „Kariatyda”, w ramach której organizuje kursy przygotowujące przyszłych rodziców do narodzin dziecka oraz udziela indywidualnych porad laktacyjnych, dojeżdżając do domu osób zainteresowanych.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- pierwsze dni karmienia dziecka piersią,
- układanie maluszka do piersi,
- nauka sprawdzonych metod karmienia,
- sprawdzanie czy dziecko jest najedzone,
- szczegółowe omawianie najlepszych sposobów na bezpieczne przechowywanie odciąganego pokarmu,
- postępowanie przy różnorodnych problemach z piersiami i brodawkami,
- najlepsze sposoby na nawały mleczne,
- utrzymanie laktacji podczas kryzysu laktacyjnego,
- odżywianie karmiących mam,
- niepłodność laktacyjna,
- najlepsze produkty uzupełniające dietę maluszka,
- zażywanie lekarstw podczas karmienia,
- stopniowe odstawianie maluszka od piersi,
- hamowanie laktacji.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- najlepsze metody przystawiania maluszka do piersi,
- karmienie dziecka piersią w trakcie następnej ciąży,
- jednoczesne karmienie piersią dzieci w różnym wieku,
- najlepsze sposoby na powrót do karmienia piersią po przerwie.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Spotkanie z konsultantką rozpoczyna się od bardzo dokładnego wywiadu z mamą, która przedstawia najważniejsze informacje dotyczące przebiegu ciąży, nawyków żywieniowych, problemów pojawiających się podczas ciąży oraz w okresie połogu. Kobiety opowiadają również o stanie zdrowia maluszka. Następnie specjalistka dokładnie bada pacjentkę i dziecko oraz ogląda akt karmienia, udzielając rad jak należy postępować oraz z czego warto zrezygnować podczas przystawiania dziecka do piersi. Później przychodzi czas na rozwiązywanie różnorodnych problemów, które niepokoją pacjentki. Wszelkie wskazówki udzielane przez Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego spisywane są na kartce tak, by panie mogły przypomnieć sobie zalecenia eksperta. Na zakończenie specjalistka umawia się z mamą na kolejną wizytę kontrolną, sprawdzającą dokonane postępy.

DANE TELEADRESOWE


Adres:

Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach
ul. Kościuszki 1
44-100 Gliwice

Rejestracja telefoniczna

501 255 345

Kontakt e-mail:

kalej@wp.pl

Godziny przyjęć:

Terminy i godziny spotkań ustalane są indywidualnie.

Położenie na mapie Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach

Opinie o usłudze Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach

5 gwiazdek
1 głos
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Magda Kaczmarska
5/5

Jestem zachwycona.Pani Kasia jest przemiła osobą i przede wszystkim profesjonalistka w pelnym wymiarze. Uwazam ze gdyby bylo wiecej tak pomocnych i znajacych sie na temacie laktacji i pomocy przy karmieniach osob,na pewno mamy mialy by duzo latwiejsza droge i czerpaly by duza przyjemnosc z karmienia i bliskosci z dzieckiem

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne