Ośrodek Promowania i Wspierania Karmienia Piersią LAKTA-MED Bożena Waluśkiewicz

Opis usługi Ośrodek Promowania i Wspierania Karmienia Piersią LAKTA-MED Bożena Waluśkiewicz

LAKTA-MED to ośrodek promowania i wspierania karmienia piersią we Wrocławiu, prowadzony przez Panią Bożenę Waluśkiewicz. Za ośrodkiem przemawia ponad dziesięcioletnie doświadczenie, współpraca z Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie oraz najnowsza wiedza podparta zdanymi egzaminami IBCLC (trzech doradców z Międzynarodowym Dyplomem Konsultanta Laktacyjnego: Pani Bożena Waluśkiewicz, Pani Iwona Anna Maszkowska i Pani Elżbieta Lech). Konsultant laktacyjny IBCLC reprezentuje najwyższy poziom kompetencji w dziedzinie poradnictwa laktacyjnego potwierdzony uzyskaniem certyfikatu uznawanego na całym świecie. Każdy konsultant IBCLC posiada osobisty identyfikator. LAKTA-MED specjalizuje się w diagnozowaniu przyczyn niepowodzeń i problemów w karmieniu piersią oraz pomaga w ich rozwiązywaniu. W pracy doradcy opierają się na Kodeksie Etycznym Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych. W ośrodku LAKTA-MED prowadzone są profesjonalne usługi medyczne, oparte na najnowszej wiedzy z zakresu laktacji i położnictwa, niewykraczające poza zakres kompetencji określonych zdobytymi dyplomami i uprawnieniami zawodowymi. Udzielający porad uznają zasadę, że decyzje co do sposobu postępowania zawsze podejmuje matka, a w ośrodku przekazywane są jej potrzebne informacje i jest ona aktywnie wspierana w podjętych działaniach. Osoby tutaj pracujące są nie tylko wyszkolonymi fachowcami, ale też ludźmi z pasją. Ośrodek LAKTA-MED współpracuje m.in. z Centrum Przyjaznym Matce i Dziecku we Wrocławiu, Poradnią Zaburzeń Laktacji przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Stowarzyszeniem na Rzecz Banku Mleka Kobiecego, Komitetem Upowszechniania Karmienia Piersią, szkołami rodzenia, szpitalami i klinikami wrocławskimi.

Założycielka LAKTA-MED, Bożena Waluśkiewicz z zawodu i zamiłowania jest położną. Na co dzień pracuje w Centrum Przyjaznym Matce i Dziecku, gdzie udziela pomocy rodzicom oraz ich pociechom. Dyplom Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego uzyskała w 2004 roku i od tamtej pory zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie karmienia piersią. Jednakże, tematyka laktacji jest jej bliska od znacznie dłuższego czasu. Pani Bożena zainteresowała się nią, ponieważ jest to dziedzina z pogranicza medycyny i psychologii, która stawia przed kobietą wiele wyzwań, głównie ze względu na odpowiedzialną rolę matki. Postanowiła więc zająć się pomocą w rozwiązywaniu wszelkich problemów dotyczących karmienia naturalnego oraz wspieraniem kobiet, które chcą zadbać o zdrowie swoich piersi. Po ukończeniu wielu prestiżowych kursów, jest dzisiaj autorytetem z dziedzinie doradztwa laktacyjnego i sama prowadzi szkolenia dla przyszłych konsultantów oraz zajęcia dla studentów psychologii i w szkole rodzenia.

Zespół LAKTA-MED stanowią: Międzynarodowi Dyplomowani Konsultanci Laktacyjni IBCLC, położna, lekarz ginekolog-położnik, lekarz pediatra oraz psycholog. Do ośrodka mogą się zgłaszać zarówno mamy karmiące piersią, jak i kobiety w ciąży chcące uzyskać poradę w zakresie przygotowania do karmienia naturalnego. Mamy z dziećmi są przyjmowane po uprzednim telefonicznym lub osobistym ustaleniu terminu wizyty. Mile widziane są osoby wspierające mamę, np. tata dziecka lub babcia. Na wizytę w ośrodku należy zabrać: książeczkę zdrowia dziecka, dwie tetrowe pieluszki, a jeśli dziecko jest dokarmiane – trochę odciągniętego pokarmu lub gotowej mieszanki. W ramach konsultacji każda mama dostaje darmowy pakiet materiałów edukacyjnych z aktualną wiedzą na temat karmienia piersią. W LAKTA-MED można również nabyć książki i poradniki dla mam karmiących piersią. W ośrodku istnieje możliwość wypożyczenia wagi niemowlęcej i laktatora. Wypożyczalnia laktatorów i wag niemowlęcych czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 13.00. – 17.00., poza godzinami pracy tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. kom. 880 201 803. Istnieje możliwość dostarczenia laktatora pod adres wskazany przez osobę chcącą wypożyczyć laktator. W ośrodku prowadzona jest sprzedaż laktatorów bateryjno-sieciowych firmy Medela z ceną rabatową. Przed kupnem laktatora można go przetestować. Bliższe informacje pod nr tel. 880 201 803.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- pomoc w prawidłowym rozpoczęciu karmienia dziecka piersią,
- pomoc w problemach z właściwym przystawianiem dziecka do piersi (dobór odpowiedniej pozycji do karmienia),
- pomoc w rozpoznawaniu, czy dziecko się najada (ustalanie długości i częstotliwości karmienia piersią),
- pomoc w ocenie prawidłowego przybierania dziecka na wadze podczas karmienia piersią,
- ocena odruchu ssania u dziecka i korygowanie ewentualnych zaburzeń,
- konsultacje dzieci karmionych piersią z podejrzeniem krótkiego wędzidełka,
- pomoc w sytuacji bolących, poranionych brodawek sutkowych,
- pomoc w zastojach pokarmu, obrzękach i stanach zapalnych piersi,
- pomoc w sytuacji tzw. nawałów mlecznych,
- pomoc z utrzymaniem laktacji w kryzysach laktacyjnych, np. po powrocie matki do pracy,
- doradztwo w zakresie odciągania i bezpiecznego przechowywania pokarmu dla dziecka,
- doradztwo w zakresie kształtu piersi i sutków (wklęsłe, płaskie brodawki, wątpliwości co do kształtu piersi),
- doradztwo w zakresie diety matki karmiącej piersią,
- doradztwo z zakresie karmienia naturalnego w czasie choroby, gorączki u matki i przyjmowania przez nią leków,
- doradztwo w zakresie problemów z ulewaniem, kolkami i wymiotami u dziecka po karmieniu piersią,
- udzielanie informacji i wskazówek nt. antykoncepcji podczas karmienia piersią (poradnictwo w zakresie niepłodności laktacyjnej jako gwarancji zabezpieczenia przed kolejną ciążą),
- doradztwo i udzielanie informacji nt. prawidłowego procesu oduczania dziecka ssania piersi i hamowania laktacji u matki,
- doradztwo w zakresie wprowadzania wraz ze wzrostem dziecka do jego diety innych pokarmów poza mlekiem matki.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- alergia u dzieci karmionych piersią,
- karmienie piersią bliźniąt, wieloraczków,
- karmienie piersią w ciąży i dwojga dzieci w różnym wieku,
- karmienie piersią dziecka urodzonego przedwcześnie,
- karmienie piersią po cesarskim cięciu,
- chęć powrotu do karmienia piersią po przerwie (relaktacja),
- indukcja laktacji u kobiet adoptujących dzieci i chcących karmić piersią,
- potrzeba zahamowania laktacji w przypadku nadprodukcji pokarmu (bez odstawiania dziecka od piersi),
- żółtaczka karmienia piersią i żółtaczka pokarmu kobiecego.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Konsultacje trwają zwykle około godziny i dlatego powinny być wcześniej umówione – telefonicznie lub osobiście. Na wizytę do ośrodka mama przychodzi z dzieckiem. Spotkanie z reguły rozpoczyna się rozmową na temat problemu, z którym boryka się mama z dzieckiem oraz dotychczasowego karmienia dziecka i wszystkiego, co jest z nim związane. Następnie maluszek jest rozbierany i ważony, a potem oglądany i badany przez konsultanta. Sprawdzana jest prawidłowość odruchu ssania u dziecka. Zwykle oglądane i badane są także piersi mamy. Później przychodzi czas na karmienie dziecka pod okiem konsultanta. Jego wskazówki pozwalają skorygować ewentualne błędy. Wywiad i obserwacja stanowią podstawę do postawienia diagnozy i zaproponowania możliwych sposobów rozwiązania problemu. Konsultant wspólnie z mamą ustala sposób dalszego postępowania. Wszystkie wskazówki i zalecenia są podawane w formie pisemnej. Dodatkowo mama dostaje pakiet materiałów edukacyjnych dotyczących laktacji (aktualna wiedza). Jeżeli zachodzi potrzeba, proponowana jest kolejna konsultacja lub sugerowana konsultacja z pediatrą, ginekologiem-położnikiem lub psychologiem – w zależności od rodzaju problemu.

CENNIK USŁUG
- wizyta w ośrodku i wizyta domowa – cena do indywidualnej wiedzy pacjentek,
- domowa wizyta pielęgnacyjno-edukacyjna dla kobiet po porodzie – cena do indywidualnej wiedzy pacjentek,
- pogotowie laktacyjne po godzinie 18.00. oraz w soboty i niedziele (możliwość konsultacji telefonicznej tylko w nagłych przypadkach) – tel. kom. 880 168 998 – bezpłatnie,
- wypożyczenie laktatora – pierwsza doba: 20 zł, kolejne dni: 6-7 zł,
- wypożyczenie wagi niemowlęcej – pierwsza doba: 30 zł + 1 zł za każdy kolejny dzień.

DANE TELEADRESOWE
Adres poradni:
ul. Kamienna 105, budynek „GANT”
50-547 Wrocław

Rejestracja telefoniczna:
880 168 998 – w godzinach 8.00. – 18.00.

Kontakt mailowy:
kontakt@laktamed.pl

Godziny przyjęć:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00. – 20.00., zawsze po wcześniejszej rejestracji,
- w soboty i niedziele działa telefoniczne pogotowie laktacyjne (tylko w nagłych przypadkach).

Położenie na mapie Ośrodek Promowania i Wspierania Karmienia Piersią LAKTA-MED Bożena Waluśkiewicz

Opinie o usłudze Ośrodek Promowania i Wspierania Karmienia Piersią LAKTA-MED Bożena Waluśkiewicz

5 gwiazdek
35 głosów
4 gwiazdki
1 głos
3 gwiazdki
2 głosy
2 gwiazdki
1 głos
1 gwiazdka
4 głosy

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

ja mam dziecko alergiczne i musiałam skonsultować sie z fachowcem co do karmienia piersia. trafiłam do Lakta-Med i strasznie się cieszę ze spotkamłam tak fantastyczne osoby,które rozumieją moje problemy i służa wsparciem

~Vicki1982
1/5

Nie wiem skąd wzięła się tak wysoka pozycja pani Bożeny w liście Google, ale napewno nie z powodu jakości usług. Zadzwoniliśmy do tej poradni, ponieważ potrzebowliśmy pilnej pomocy z noworodkiem nie chcącym/nie potrafiącym jeść z piersi. Na pierwszy rzut oka wszystko było super - pani laktatorka wydawała się bardzo zainteresowana pomocą i zaproponowała wizytę jeszcze tego samego dnia.

Gdy pszyszedł czas wyzyty, nikokt się nie pojawił, wiec dzwonię i .... "Ups,przepraszam korki na mieście". OK, tylko dlaczego to ja muszę dzwonić? W końcu pojawia się specjalistka i zabiera się do roboty.

Po przywitaniu i umyciu rąk,zaczeły się komentarze które wyglądały mniej wiecej tak:
- "To tylko taki fotel macie do karmienia?"
- "Co tu takie suche powietrze?"
- "A ta wiedza skąd? Gdybyście chodzili do mojej szkoły rodzenia, a nie tam ..... to byśmy wiedzieli to i tamto"

Pani Bożena 2-3 razy przystawiła do piesi dziecko, nie poszło szczególnie lepiej niż do tej pory, bo jak się okazało po kilku tygodniach powód problemów był zupełnie inny. Dowiedzielismy się za to, że jesteśmy wystrachani i nieprzygotowani.

Prowadzenie rozmów telefonicznych i smsowanie w trakcie wizyty, nie zważając na to, że klawiatura komórki to siedlisko bakterii, to też widać standard w obsłudze. Z rozmów wynikało, że na kolejne spotkania też były spóźnione. Pani laktotorka niespecjalnie się przejmowała, nawet kichając w pobliżu noworodka - w końcu jest obok takich małych dzieci non stop,a kichać też kiedyś trzeba.

Cała wizyta trwała około 40 minut, w tym czasie zdołała jeszcze wypisać umowę na pożyczenie sprzętu, który nie rozwiązywał w żaden sposób naszego problemu (w standardzie samemu odwozi się go do siedziby firmy, o ile sie kogos tam zastanie).

Koszt tego cyrku: 150 zł + kolejne kilkadziesiąt za wypożyczenie.
Efekt: jeszcze bardziej podłamana młoda mama, niejedzące z piersi dziecko, bo czego mogło się nuczyć w tym czasie i niechęć do jakichkolwiek doradczyń laktacyjnych!

Pani Bożena nie raczyła również odpisać na późniejsze smsy, choć w trakcie wizyty zapewniała, że w cenie usługi są telefoniczne (tzn. SMSowe) porady.

Po pewnym czesie okazało się, że nasza znajoma również miała pecha i trafiła na tą "poradnię".. a trafiła do niej w identyczny sposób jak my - pozycja w Google.

~Bożena W
3/5

Szanowni Państwo!

Niezmiernie mi przykro, że tak źle odebraliście nasze spotkanie. Z tego co opisaliście, mogę sądzić, że nie było między nami współpracy. Zastanawia mnie fakt krytykowania warunków do karmienia (fotel), bo nigdy tego nie robię - zawsze pracuję na takim materiale jaki jest dostępny, a wręcz zniechęcam do niepotrzebnych wydatków. Druga moja wątpliwość, to sprawa odpisywania na wiadomości. Moi pacjenci wiedzą, ze ja w ogóle nie odpisuję, tylko oddzwaniam i to w wolnej chwili (na pewno nie podczas wizyt). A jeżeli chodzi o mycie rąk, to hasło wymyślone przez moich współpracowników o mnie „umyj ręce przed umyciem” mówi samo za siebie J.

„Skąd wzięła się tak wysoka pozycja pani Bożeny w liście Google?”
Otóż od ponad 15 lat zajmuję się poradnictwem laktacyjnym. Firmę LAKTA-MED prowadzę od 2002 roku. Świadcząc usługi, staram się robić to przede wszystkim uczciwie, rzetelnie i z zaangażowaniem, wykorzystując całą wiedzę i doświadczenie jakie posiadam, a moja pasja pomaga mi we wszystkich moich działaniach. Doceniło to mnóstwo moich pacjentów / klientów i TYLKO dzięki nim firma LAKTA-MED jest tak wysoko pozycjonowana w Google. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy mi zaufali. Myślę, że nie zawiodłam, skoro wracają po latach z kolejnym dzieckiem oraz polecają mnie swoim znajomym.
Potencjalnych pacjentów zapraszam do osobistego skorzystania z moich usług i wyrobienia sobie własnego zdania.

Z wyrazami sympatii :)
Bożena Waluśkiewicz

~lek. stom. Anna Brodecka-Kozera
5/5

Obecne czasy to ciągła walka o pracę, pozycje społeczną i zawodową, pieniądze..
a także brak czasu dla innych ludzi . Tego nie można jednak zarzucić p. Bożenie.
Piszę jako mama cudownego 21- miesięcznego synka, którego dalej karmię piersią. To zawdzięczam pani Bożence, którą poznała zaraz po porodzie. Jak każda kochająca matka pragnełam dla dziecka wszystkiego co najlepsze.. być blisko niego, karmić go piersią, ale to nie takie proste jak się wydaje...
Ja osobiście przeszłam bardzo trudną "szkołę życia" jesli chodzi o laktację, miałam kryzysy, ale zawsze mogłam liczyć na pomoc pani Bożenki. Nawet jeśli zajęta pracą nie odpowiadała na moje telefony, zawsze odpowiadała do mnie SMS-ami lub oddzwaniała do mnie. Przygotowała także dla mnie specjalną dietę dla matki karmiącej dziecko alergiczne. Dzisiaj mój synek nie ma problemów alergicznych, rozwija się prawidłowo i rośnie zdrowo. Ja jako matka i jednoczesnie lekarz jestem do dzisiaj wdzięczna za wszystko pani Bożenie, za cierpliwość, wiedzę i konsekwencję w działaniu, Pozdrawiam serdecznie lek. stom Anna Brodecka-Kozera.

~Małgorzata Żuchowska
5/5

Jestem lek.stomatologiem, z panią Bożeną współpracuję od 9lat.Obaj moi synowie byli karmieni piersią tylko dzięki jej poświęceniu i wiedzy.Jako lekarz potrafię ocenić kompetencje personelu i wierzcie mi pani Bożena jest ostatnią osobą , o której można powiedzieć,że kicha na noworodki,pisze SMSy w trakcie wizyty i nie oddzwania.Nigdy też nie zachęcała do kupienia niepotrzebnego sprzętu,a poleciłam jej poradnię 11 osobom i było mi miło, że te osoby potem mi bardzo dziękowały.Rzadko się zdarza , by ktoś był tak zaangażowany w pracę i ciągle podnosił swoje kwalifikacje, a przy okazji był bardzo kontaktowy i ludzki,a taka jest p.Bożena.Trzymam za nią kciuki i gorąco polecam!

~justmar
5/5

My oceniamy Panią Bożenę bardzo dobrze. Pomogła nam przy pierwszym dziecku - córce Gabrysi - więc gdy urodził się Michałek i pojawiły się problemy z karmieniem piersią, pierwszą osobą, którą poprosiliśmy o pomoc była Pani Bożena. W trakcie wizyty Pani Bożena bardzo trafnie rozpoznała w czym tkwią problemy i pomogła je rozwiązać. Z naszej strony szczerze polecamy usługi Pani Bożeny!

~zetka5
5/5

Sześć lat temu,kiedy urodziłam pierwsze dziecko,nie przypuszczałam ,że karmienie piersią może sprawiać mi problemy i pewnie dlatego tak późno trafiłam do poradni pani Bożeny.Tam uzyskałam fachową i rzeczową pomoc,dzięki temu nie poddałam się i karmiłam syna ,tak długo jak sobie założyłam.Przy drugim dziecku nie czekałam ,tylko od razu zadzwoniłam po p.Bożenę,również się nie zawiodłam .Uzyskałam pomoc a mój syn pięknie przybierał na wadze.Obecne urodziłam trzecie dziecko i również miałam problem z karmieniem z którym zwróciłam się do poradni Lakta-Med.I tym razem problem został zażegnany.Pani Bożena pomogła mi za każdym,razem za co jestem jej ogromnie wdzięczna, bo bardzo mi zależało na naturalnym karmieniu.Zawsze udzielała mi pełnych informacji,nie podważała zdania innych a końcowy wybór należał do mnie.Była punktualna,a za drobne niedogodnienia przepraszała.Nawet nasza pani pediatra ,stwierdziła ,że nie dysponuje taką wiedzą jak pani Bożena i sama kieruje do niej pacjentów.Ja polecam ją koleżankom i również czują się usatysfakcjnowane.

~magdal123
1/5

Nie polecam. Jako mama noworodka bylam zaniepokojona stanem moich piersi - poranione sutki i bolace zgrubienia. Wizyta domowa mimo ze kosztowna, miala byc alternatywa do jazdy do szpitala na izbe przyjec. Pani Bozena powiedziala ze zgrubienie wystarczy rozgrzac przed karmieniem a sutki sie wylecza po tygodniu prawidlowego przystawiania do piersi i ze sa ok. Zadnych wiecej wskazowek. Wiecej czasu poswiecila na komentowanie mojego dziecka. Wizyta trwala pol godziny, Po godzinie od wizyty dostalam goraczki, ktora rosla z chwili na chwile.Wyladowalam w szpitalu na izbie przyjec, gdzie poinformowano mnie ze mam zapalenie sutka i zastoje pokarmu. Dostalam antybiotyk, paracetamol, instrukcje jak masowac, okladac piers, oraz informacje ze nie powinnam karmic tak poranionymi sutkami (co z kazdym karmieniem bylo trudniejsze), tylko pokarm nalezy do wygojenia sciagac. Pani doktor i polozna byly zszokowane jak im powtorzylam porady p.Bozeny. Co w takim razie dala mi ta kosztowna wizyta domowa?

Moze i czesc uslug dla innych klientow byla wyzszej jakosci, ale too niczym nie swiadczy, skoro mozna trafic na "gorszy dzien" i i tak skonczyc jezdzac po szpitalach.

~Joanna Kozakiewicz
5/5

Ponad dwa lata temu, jako mama tracącego na wadze wcześniaka trafiłam do Pani Bożeny z polecenia neonatologa. W moim przypadku popełniono niemal wszystkie błędy prowadzące do zaburzenia laktacji już na oddziale - przez 12 dni nie mogłam dziecku podać mojego pokarmu ze względu na przyjmowane leki (później okazało się, że jednak mogłam karmić wtedy bez przeszkód), po zakończeniu odżywiania pozajelitowego podano dziecku mleko modyfikowane bez konsultacji ze mną, kazano mi podawać smoczek-uspokajacz, szpitalny rehabilitant wmówił mi, że muszę używać silikonowych nakładek, bo dziecko nie potrafi chwycić piersi, w niewłaściwy sposób odciągałam pokarm, zgodnie z tym jak mnie instruowano. Byłam też, w nieustannym stresie obawiając się o życie dziecka.
Pani Bożena poświęciła nam mnóstwo czasu, częstokroć obniżając stawkę swojego wynagrodzenia ze względu na dużą ilość spotkań. Udało się odbudować laktację w dużym stopniu, odstawić nakładki i karmić do 8 miesiąca, kiedy to dziecko samo się odstawiło.
Oboje z mężem otrzymaliśmy również wiele wsparcia psychicznego od Pani Bożeny, co pomogło nam niezwykle w tym trudnym dla nas czasie.
Polecaliśmy Panią Bożenę wielu osobom - wszystkie były bardzo zadowolone i podkreślały jej profesjonalizm.

wdzięczna pacjentka
5/5

5
2013-09-24
Chciałabym wyrazić swoją opinię nt. fachowości Pani Bożeny. Jestem mamą dwójki dzieci, które wykarmiłam dzięki właśnie pomocy i wsparciu Pani Bożeny i jakoś nie mogę uwierzyć w to co czytam. Myślę, że gdyby poprzedniczka wsłuchała się w to co mówiła Pani Bożena to do zapalania by nie doszło. Poza tym miałam podobny przypadek z pierwszym dzieckiem i poranione sutki i zastoje i właśnie karmienie, karmienie i karmienie z tej piersi (właściwe) pozwoliło mi z tego wyjść. Akurat masowanie to najgorsze co można robić w takiej sytuacji bo może prowadzić do ropni - wiem to akurat dlatego że leżałam w szpitalu z kobietami którym inni tzw doradcy laktacyjni kazali masować piersi i skutkiem tego było cięcie piersi i zakładanie sączków. Po tym dłuższym wywodzie zmierzam do tego że nie ma osoby która o laktacji wiedziałaby więcej niż Pani Bożena. Jej fachowość jest po prostu absolutna i każdemu mogę polecić wizytę w LAKTA-MED..Pani Bożeno dziękuję za wsparcie i pomoc.

~Iza i Leon
5/5

Gorąco polecam poradnię Lakta Med i usługi Pani Bożeny wszystkim rodzicom którzy mają problemy z nakarmieniem swojego dziecka. Po tygodniu nieprzespanych nocy i dni w których nasz syn nieustannie domagał się piersi, zadzwoniliśmy do Pani Bożeny, która okazała się być wspaniałym nauczycielem, ekspertem i bardzo miłym człowiekiem. Pomogła mi rozkręcić laktację, nauczyła prawidłowo przestawiać do piersi, pomogła usunąć zastoje pokarmu i w ogóle udzieliła wielu przydatnych rad o których nie mieliśmy pojęcia. Poza tym zawsze oddzwania i służy pomocą. Polecam!!!

~Magdalena2013
5/5

Panią Bożenę z poradni Lakta-Med we Wrocławiu cenię za profesjonalizm, ogromną wiedzę a przede wszytkim za życzliwośc i wsparcie jakie mi okazała. Spotkałyśmy się w trudnym dla mnie momencie gdy z poranionymi brodawkami traciłam już wiarę w to że bedę karmić naturalnie. Mimo, iż mieszkam ponad 100 km od Wrocławia Pani Bożena w sobotnie popołudnie (mimo trudnychwarunków pogodowych) zdołała przyjechać do nas do domu na wizytę. Już po kilku minutach zdiagnozowała rzeczywisty powód naszych problemów, a ponadto nauczyła mnie pradiwłowych technik karmienia oraz udzieliła innych cennych wskazówek oraz rad dotyczących laktacji i diety. To Jej zawdzięczam to że dziś karmię naturalnie. Od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie. Pani Bożena zawsze odpowiada na każdą moją prośbę i sms. Pani Bożena to Matka mojej laktacji :). Polecam! LAKTA-MED to profesjonalizm, pasja i zaangażowanie!

~Kamila i Hania
5/5

Witam, jestem mamą 6-tygodniowej Hani, przez pierwszy miesiąc karmienie piersią było dla mnie prawdziwym koszmarem- poranione sutki, bóle piersi, płacz dziecka i mój:-) Kiedy byłam już na skraju załamania i gotowa zrezygnować karmienia trafiłam do p.Bożeny, która nauczyła mnie prawidłowo przystawiać małą do piersi, udzieliła kilku ważnych porad i pozwoliła pisać do siebie w razie problemów. Teraz już karmienie nie boli i nie musze go unikać, w razie trudności kontaktujemy się z p.Bożeną i pomaga nam na odległość ponieważ mieszkamy prawie 100 km od Wrocławia. Nie wiem jak długo uda mi się karmić piersią,ale cieszę się, że nie muszę już płakać:-) i że Hania gdy się naje posyłla mi piękny uśmiech.Polecam Laktamed wszystkim obolałym mamom:-)

~Laurka 2014
5/5

Ślicznie dziękuję Pani Bożenie za pomoc. W szpitalu nikt nie pokazał mi,jak dobrze jest przystawiać malutką do piersi,ogólnie jedynie do czego mnie namawiano-do dokarmiania syfem z krowiego mleka. Zależało mi na karmieniu piersią,więc po kolejnej nieudanej próbie przystawienia Małej,poranionych brodawkach i nieprzespanych nocach pojawił się pomysł skorzystania z usług Laktamedu- i okazało się to zbawienne dla nas wszystkich.Teraz karmię piersią,a gdy potrzebuję konsultacji-wystarczy sms do Pani Bożeny i Ona oddzwania.

agap
5/5

Z całego serca polecam poradnię LAKTA MED. Z Panią Bożeną miałam przyjemność spotkać się dwa razy. Pierwszy raz 3,5 roku temu w szpitalu, po porodzie pomagała mi przekonać córeczkę do jedzenia z obu piersi, oczywiście z pozytywnym skutkiem. Los chciał , ze druga córcia była bardziej wybredna i stwarzała jeszcze więcej problemów (poranione brodawki łącznie z zakażeniem). Pomoc Pani Bożeny okazała się zbawienna. Nauczyła nas prawidłowo przystawiać się do piersi, (a myślałam że jako już doświadczona mama nie będzie z tym żadnych problemów) oraz pomogła wyleczyć "nieprzyjemny problem". Teraz już w pełni mogę cieszyć się z karmienia piersią, bez zaciskania zębów z bólu :)
Pozazdrościć pozytywnej energii jaką ma Pani Bożena i pasji z jaką wykonuje swój zawód. POLECAM KAŻDEJ MAMIE, której problemy z karmieniem zakłucają radość z opieki nad maluszkiem!!!

~Franio i mama
5/5

Polecam Pnią Bożenę Waluśkiewicz, pomogła mi przystawić małego do piersi mimo wcześniejszego karmienia dziecka przez kapturki, dzięki temu nie musiałam dziecka dokarmiać, oprócz tego mieliśmy także wsparcie telefoniczne. Jest to osoba która posiada szeroką wiedzę i jest uczciwa. Polecam zwłaszcza na samym początku gdzie przystawienie dziecka do piersi jest kluczowe w dalszym karmieniu bez komplikacji, bo jak się okazało ku mojemu zaskoczeniu karmienie może być bezbolesne i być przyjemne dla dwóch stron.

ulamama
5/5

Wspaniała opieka, doradca laktacyjny pani Bożena pomogła mi i mojej córeczce kiedy już miałam zrezygnować!

Anna Jańczyk
5/5

Witam skorzystałamz pomocy Pani Bożeny dwa razy i bardzo się cieszę z tych spotkań. Gdyby nie decyzja o skorzystaniu z pomocy fachowca pewnie już dawno karmiłabym moją Hanię z butelki. Pani Bożena przyjechała do mnie do domu, pokazała jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi. Obserwowała jak sama to robię i korygowałą na bieżąco błędy. Opowiedziałą o diecie, wypożyczyliśmy wagę i udało się, karmię piersią z powodzeniem już od dwóch tygodni. Polecam z całego serca LAKTA-MED.

~Kamila Strzelin
5/5

Bardzo dziękuję Pani Bożenie za pomoc, dobre słowo, wsparcie, uśmiech w trudnym dla mnie okresie. Dzięki Pani Bożenie niemożliwe stało się możliwym. Moje pierwsze dziecko nie karmiłam piersią, bo... nikt nie potrafił mi pomóc. Usłyszałam, że mam wklęsłe brodawki, które uniemożliwiają karmienie dziecka. Kiedy urodziłam drugie dziecko postanowiłam skorzystać z usług, według mnie, najlepszego specjalisty na rynku. Pani Bożena w ekspresowym tempie pokazała mi, jak prawidłowo przystawiać synka do piersi, w przeciągu 60 minut obaliła stereotypy dotyczące karmienia naturalnego (np.to nie brodawka a otoczka jest odpowiedzialna za laktację). A co najważniejsze - przyjechała do domu, udzieliła informacji jak nie tylko prawidłowo karmić, ale i pielęgnować maleństwo. Nasze "szkolenie", w które była zaangażowana cała rodzina (mąż, córcia) przebiegało w naprawdę przyjaznej atmosferze przy dużym wsparciu ze strony Pani Bożeny. Pani Bożeno dziękuję za pomoc. Jest Pani SPECJALISTĄ, FACHOWCEM.Polecam wszystkim

~babcia Beata
5/5

Witam serdecznie wszystkie mamy.Jestem babcią prześlicznej Amelki,wnuczka urodziła się malutka, jej młoda mama z lękiem w oczach i rozpłakany ciągle dzieciaczek to widok ściskający serce ....
Na Panią Bożenkę Waluśkiewcz trafiłam poprzez osoby , które tak samo jak Pani Bożenka pojawiły się w najodpowiedniejszej chwili , jaka mogła się wtedy nam przydarzyć.Serce jednych ludzi i profesjonalizm Pani Bożenki sprawiły ,że na twarzy mojej córki pojawił się spokój a pełny brzuszek wnuczki zaspakaja jedną z podstawowych potrzeb maluszka :)Podejście , wiedza,zaangażowanie, profesjonalizm, cierpliwość, to atuty prawdziwego specjalisty w swej dziedzinie, już sam fakt iż Pani Bożenka jest rozchwytywana jest wystarczającym dowodem jej profesjonalizmu ,każdej mamie polecam pomoc Pani Bożenki .Dziękuję za pomoc córce - niech Bóg Panią błogosławi obdarzając wszelkimi dobrami .Babcia Beata

michkosmonautow
1/5

Dobry wieczór,
Mógłbym napisać spore opowiadanie o przygodzie ze świadczona nam "usługą laktacyjną", jednak ze względu na wrodzony szacunek do kobiet ograniczę się do jednego zdania komentarza:
Pani pielęgniareczka z zadartym noskiem zarobiła najłatwiejsze 150 zł jakiekolwiek widziałem. Szczere gratulacje!
Firmy nie odradzam, być może inne Panie radzą sobie lepiej, w końcu większość komentarzy jest pozytywna i to one nas skusiły do skorzystania z oferty.
Pozdrowienia dla rodziców i pociech.

~Imilka
2/5

Po urodzeniu pierwszego dziecka kilkakrotnie korzystałam z usług pani Bożeny Waluśkiewicz. Sprawiała wrażenie osoby kompetentnej i oddanej sprawie, jednak nasza współpraca zakończyła się porażką. Spóźnienia, bardzo chaotyczne wskazówki (co prowadziło do nieporozumień), rozkojarzenie i pośpiech podczas wizyt domowych (na które wydaliśmy niemało). W końcu - brak możliwości kontaktu w sytuacji, kiedy na ten kontakt byliśmy umówieni, aby skonsultować efekty nowych zaleceń. Jak się potem okazało, pani Waluśkiewicz wyjechała - szkoda, że zapomniała o tym uprzedzić. W efekcie, po 2 tygodniach trudnej walki o karmienie, podczas której wyczerpana "wisiałam" przy laktatorze w dzień i w nocy i mimo wielkiego bólu usiłowałam przystawiać córkę, przeszliśmy na mleko modyfikowane (a pani Waluśkiewicz nie omieszkała się oburzyć).

Przy kolejnym dziecku skorzystałam z usług innej doradczyni. Błyskawicznie i trafnie zdiagnozowała, w czym może tkwić problem, zleciła m.in. użycie na początku osłonek ("kapturków") na sutki, które umożliwiły mi karmienie, bo pomogły pozbyć się bólu, który był nie do zniesienia i żadne maście i wietrzenie nic tu nie pomagały. Pani Waluśkiewicz twierdziła, że te osłonki to samo zło, a ja dzięki nim karmię drugie dziecko już szósty miesiąc. Myślę, że pani Bożenie przydałoby się mniej dogmatyczne podejście do tematu i nieodrzucanie z góry niektórych rozwiązań, a także mniej chaosu i więcej precyzji w komunikacji.

~Bożena W.
5/5

Szanowna Imilko / Szanowna Konkurencjo!
Kapturki (osłonki) polecam od lat, w sytuacjach tego wymagających, jednocześnie pomagam z nich wyjść, w odpowiednim czasie. Trawestując Ciebie za "samo zło" uważam nieuczciwą konkurencję. Myślę, że najwyższy czas z tym skończyć....najwyższy czas wziąć się do sumiennej pracy , bez naciągania ludzi i manipulowania nimi, a pacjenci sami do Ciebie wrócą i będą polecać Ciebie i Twoją firmę innym. Wtedy też, nie będziesz musiała uciekać się do tak niegodziwych i poniżających działań.
Bożena Waluśkiewicz

~ewa hołub
5/5

współpracę z Panią Bożeną oceniam bardzo pozytywnie. z racji cesarskiego cięcia, mój synek przez 2 dni w szpitalu był karmiony butelką i po tym czasie przystawienie go do piersi (również ze względu na płaskie brodawki) było dla nas ekstermalnie trudne. Jeszcze w szpitalu zostały mi zaproponowane nakładki laktacyjne, dzięki którym maluch w ogóle zaczął ssać pierś. Przystawianie do piersi było dla mnie jednak bardzo bolesne i postanowiłam skontaktować się z panią Bożeną, która pomogła mi dobrać odpowiednie nakładki (te które polecono mi w szpitalu okazały się za małe), pokazała techniki przystawiania do piersi oraz zasady karmienia, a także sposoby stopniowego odstawiania nakładek. w ciągu 3 tygodni udało mi się zrezygnować z nakładek i synek nauczył się ssać bezpośrednio z piersi. Pani Bożena wielokrotnie jeszcze później udzielała mi porad telefonicznych i zawsze służyła pomocą

~Edyta Kilian
4/5

Pani Bożenko bardzo Pani dziękujemy. Dzięki Pani zaangażowaniu i wiedzy mój synek jest dziś zdrowym i fantastycznym chłopcem. Nie udało mi się karmić synka piersią ale to Pani jako jedyna prawidłowo zdiagnozowała u niego podśluzówkowy rozszczep podniebienia mimo że odwiedziliśmy we Wrocławiu wielu lekarzy którzy twierdzili że jego podniebienie ma prawidłową budowę. Dzięki Pani synek został zoperowany w optymalnym czasie i uniknęliśmy wad wymowy i aparatu słuchowego. Przez cały czas gdy walczyłam o laktację ( karmiłam syna przez 8 miesięcy ściąganym mlekiem) mogłam zawsze liczyć na pomoc i wsparcie. Dziękuję bardzo. Edyta Kilian

~Grzegorz Zuchora, Sylwia Galiszk
5/5

Witamy. W piątej dobie życia naszej Zuzi pojawił się problem z karmieniem piersią. Była niedziela, obdzwoniliśmy kilku doradców laktacyjnych, jedynie Pani Bożena Waluśkiewicz okazała nam pomoc w kryzysowej sytuacji. Wspaniały doradca laktacyjny, zdefiniowała w czym był problem doradziła co robić, i córka je jak smok :) A my jesteśmy dzięki Pani Bożenie mniej zestresowani, i możemy cieszyć się rodzicielstwem. Dziękujemy i polecamy :)

~Natalia i Ola
5/5

Wielkie dzięki za pomoc.. ( przepraszam, że piszę po dwóch miesiącach)..
Pani Bożena - rewelacja, dzięki niej cały czas karmie moją 10 tygodniową Olę piersią.
Chwilę załamania ( płacz, ból, chęć skończenia karmienia piersią) przyszły około 2 tygodnia życia Oli, po pierwsze - poranione i bolesne brodawki, po drugie za mało pokarmu..
Pani Bożena nauczyła nas jak prawidłowo przystawiać się do piersi, poradziła jak pobudzić laktacje..
Odstawiłam Olę od piersi na 3 dni - piersi doszły do siebie, a dzięki temu, że ściągałam pokarm nadal jadła to co najlepsze, mleko mamy.. :D

W 100 % polecam.. a Ola uspokajała się w obecności Pani Bożeny..

~Dorota Wittenbeck
5/5

Jestem mamą trójki dzieci. Pierwszy raz z p. Bożena spotkałam się 9 lat temu przy moim pierwszym synku Krzysiu. Karmienie piersią było dla mnie wielkim stresem i wysiłkiem, który wydawał mi się wtedy nie do udźwignięcia. dzięki opiece Pani Bożeny, jej wsparciu i dyspozycyjności telefonicznej, udało się. Zrozumiałam przede wszystkim, że karmienie zaczyna się w głowie. I nie techniczne wskazówki a wsparcie było wtedy dla mnie najważniejsze i potrzebne. I otrzymałam je. Delikatnie Pani Bożena zasugerowała terapię, bo widziała, że problem leży głębiej niż tylko na poziomie bolesnych brodawek. . . Nawet pomogła znaleźć psychologa, który bardzo mi pomógł. Drugie dziecko z nową świadomością karmiłam z wielką przyjemnością i spokojem. Przy trzecim, mam na wszystko zgodę wewnętrzna i żadnych na dziś problemów z karmieniem. Oczywiście karmienie każdego z moich dzieci konsultowalam z p. Bożena. Dzwoniłam Nie tylko po wsparcie techniczne, ale przede wszystkim emocjonalne, bo po porodzie kiedy hormony szaleją, spokój matki jest kluczem do udanego karmienia. Szczerze polecam.

~tulipka32
3/5

Niestety nie bylam zadowolona z kontaktu z p. Bozena. Najpierw wypozyczalam tylko laktator, pozniej poprosilam o wizyte. Przede wszystkim p. Bozena rozmawiajac przez telefon rozmawia rownolegle z gromadka swoich dzieci wiec de facto mozna sluchac co drugie zdanie. Rozumiem ze nie udziela porad przez telefon (naprawde rozumiem) ale nie chce odpowiedziec na ANI JEDNO, krociotkie pytanie (gdzie mogłaby odpowiedziec jednym zdaniem). Uwazam ze to jednak przesada. Kiedy umowilam sie na wizyte wieczorem, 10min. po terminie zadzwonila ze troche zabladzila (okazalo sie ze byla 2 ulice ode mnie) a za 45min. musi byc na drugim koncu miasta. W koncu wyblagalam ja zeby jednak przyjechala, wpadla na 30min., strzelila focha ze dziecko bylo odparzone (przy 35 stop. upale), cos tam podpowiedziala, skasowala oczywiscie za pelna wizyte i tyle. Kiedy przyjechalam oddac laktator po tygodniu (umowiona na konkretna godzine) p. Bozeny nie bylo w domu.... Jak sie kobieta ogarnie i odchowa dzieciaki to może dopiero coś z tego będzie

~Mama Julki i Laury
5/5

Ze skutecznych porad Pani Bożeny Waluśkiewiecz korzystałam po urodzeniu mojej pierwszej córki - w trakcie okresu karmienia pojawił się zastój i Pani Bożena podała mi klarowną instrukcję zaradczą, która okazała się skuteczna nie tylko za pierwszym razem . Niedawno urodziłam drugą córkę i okazało się, że mam ogromny kłopot z laktacją. Jeszcze będąc w szpitalu korzystałam z porad położnych, doradcy laktacyjnego i pediatry, ale problem narastał – mleko ciągle nie pojawiało się, przystawianie dziecka do piersi nic nie dawało i trzeba było dokarmiać m. modyfikowanym. Stres narastał tym bardziej, że wszyscy twierdzili, że podawanie mleka sztucznego oznaczał będzie koniec karmienia piersią. Po około 2 tyg. walki (przystawianie dziecka i działanie laktatorem), w której przegrywałam poprosiłam o pomoc Panią Bożenę. Zaproponowała ona szczegółową procedurę postępowania. Była jedynym specjalistą, który twierdził, że jak będę działać według instrukcji, to po pewnym czasie dziecko wybierze pierś a nie butelkę! To było naprawdę motywujące! Walka trwała kilka tygodni, ale tym razem zakończyła się sukcesem i około 2-go mies. udało się całkiem wyeliminować m. modyfikowane!

~Madela
1/5

A mi bylo ciezko i trudno i spytalam tylko czy mozna uzyskac konsultacje telefoniczna. Zaplaciłabym, nie chce nikogo okradać.
Zostalam odpalantowana.
Nawet nie zaproponowano mi terminu wizyty tylko rozłączenie sie.
Bo dziecko plakalo w tle?
Myślałam, ze takie miejsca są po to żeby pomagać, że pomagać chcą, a przy okazji zarabiać, to oczywiste. Tymczasem poczułam ze ostatnia deska ratunku kopnęła mnie w przysłowiowe"krocze".

~Bożena Waluśkiewicz
5/5

Drodzy Państwo!
W związku z charakterem i organizacją mojej pracy oraz zbyt dużą ilością zapytań, konsultacji, próśb itp.
pragnę ponownie Państwa poinformować , iż NIE udzielam porad drogą telefoniczną i sms-ową (nawet odpłatnie). Taka forma poradnictwa zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla moich pacjentów jako konsultacja kontrolna. Proszę o uszanowanie powyższej zasady.
Wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam.
Z wyrazami szacunku. Bożena Waluśkiewicz

~Aneta Wiśniewska
5/5

Z całego serca polecamy Panią Bożenę. Jestem po cesarskim cięciu i od początku miałam problem z laktacją. Brak pokarmu, płaska brodawka. Po wyjściu ze szpitala każda próba przystawienia dziecka do piersi kończyła się płaczem i histerią Małej. Musieliśmy dokarmiać ją mm. Byłam już bliska załamania, że nie jestem w stanie wykarmić własnego dziecka. Na szczęście trafiliśmy na Panią Bożenę. Na spotkaniu pokazała nam jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi i jak duże znaczenie ma odprężenie i spokój matki podczas karmienia ( maluchy wyczuwają nasze napięcie i stres). Już tego samego dnia, po wizycie u Pani Bożeny dziecko zaczęło ssać pierś, początkowo z pomocą kapturka, przy kolejnych karmieniach bez:) Pani Bożena pokazała nam też jak stymulować laktację i teraz mam w końcu wystarczającą ilość pokarmu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi , bo zależało nam na karmieniu piersią. Nie sądziłam, że JEDNO spotkanie może zdziałać takie cuda. Teraz córeczka ciągle dopomina się o pierś:) Jeszcze raz bardzo polecamy i dziękujemy:)

~Kasia Olechnowicz
5/5

Pani Bozena pomogla mi po wyjsciu ze szpitala, w ktorym spedzilam z nowonarodzona corka 6 dni. Przez ten czas sama probowalam przystawiac dziecko do piersi, ale tak nieumiejetnie, ze stan poranionych brodawek tylko konsekwentnie sie pogarszal, dziecko nie moglo wydalic smolki, a dodatkowo dostalo zoltaczki fizjologicznej i przez dobe bylo karmione sztucznym mlekiem. Myslalam ze jest tak zle, iz nie da sie uratowac laktacji. Na szczescie sie mylilam. Pani Bozena nauczyla mnie poprawnie przystawiac do piersi, co bylo kamieniem wegielnym trwajacego jak do tej pory (poki co 10 miesiecy) karmienia. Bez jej pomocy pewnie bym sie poddala i ominelo by mnie najlepsze z doswiadczen macierzynstwa (chociaz poczatek byl straszliwie ciezki) . Z mojej osobistej perspektywy koszt wizyty to najlepiej wydane pieniadze w zyciu.

Katiusza
5/5

Drodzy Państwo, jeżeli zastawiacie się czy umówić się do Poradni LAKTA-MED, do Pani Bożeny Waluśkiewicz to proszę Was żebyście się nie wahali ani chwili tylko wykonali telefon i umówili się na wizytę. Polecam osobę Pani Bożeny wszystkim z całego serca. Dziwią mnie niektóre niepochlebne opinie w kierunku tej cudownej osoby, która wykonuje swój zawód przede wszystkim z POWOŁANIA, a w tych czasach to rzadkość.

Poza powołaniem oraz profesjonalizmem, który wykazuje Pani Bożena, jest człowiekiem, który patrzy na problem matek karmiących całościowo, a nie skupia się tylko na aspektach technicznych. Pani Bożena zdecydowanie nie jest tylko konsultantką laktacyjną, wychodzi daleko przed szereg. Piszę to z własnego doświadczenia, jako mama teraz rocznego synka. Korzystałam z usług Pani Bożeny dwa razy, a SMS-ów z prośbą o poradę wysłałam może około dwudziestu. Na każdego SMS dostawałam telefon zwrotny. Pani Bożena nigdy nie dała mi odczuć, że mój limit wyczerpał się wraz z moją ostatnią wizytą. Nawet kiedy byłam za granicą i miałam stan zapalny piersi to Pani Bożena oddzwoniła do mnie mimo różnicy czasu i nie patrząc na to, że taka rozmowa może ją kosztować dodatkowe pieniądze. Wykazała chęć pomocy i na tym jej zależało.

Pani Bożenka patrzy na swoje pacjentki jak dobry pedagog-psycholog i niesie chęć pomocy tym wszystkim przerażonym kobietą, które są zagubione, przemęczone i wołają o pomoc na tej trudnej początkowej drodze jak tylko w domu pojawi pojawi się pierwszy dzidziuś.

Dziwię się tym wszystkim, którzy nie rozumieją zasad, o których Pani Bożena wspomina na każdym kroku - Prosi o pisanie SMS, po czym oddzwania wtedy kiedy może. Pewnie jako zdesperowani rodzice maleństwa jesteśmy niecierpliwi i oczekujemy natychmiastowej interwencji. Tylko wtedy musimy zadać sobie pytanie czy chcielibyśmy, żeby w trakcie naszej wizyty Pani Bożena odbierała telefony? Pewnie nie, dlatego sugeruje wszystkim trochę więcej wyrozumiałości.

Uważam, ze pieniądze wydane na wizytę są bardzo dobrą inwestycją, które procentują do dzisiaj. Dziecko karmię po dziś dzień, a będąc w szpitalu po cesarskim cięciu nic tego nie zapowiadało.

Gorąco polecam!
Kasia Bryl

~Ania z synkiem
5/5

Pani Bożena to bardzo konkretna i doświadczona w swoim fachu osoba. Na pierwszy rzut oka może chwilami trochę ostra i potrafi "ustawić do pionu", ale młoda rozhisteryzowana matka tego właśnie często potrzebuje. Musi czuć, że przyszedł ktoś kto zna się na rzeczy i udzieli konkretnych fachowych porad. Nie powiem, było mi ciężko zastosować się od razu do porad Pani Bożeny, mój syn miał już ponad miesiąc jak się spotkałyśmy i był już dokarmiany butelką parę razy na dobę, miał problemy z brzuszkiem. Dodatkowo karmiłam przez kapturki bo brodawki mi krwawiły. Byłam na skraju załamania, wiecznie zapłakana. Jak się okazało, po wizycie Pani Bożeny i kilku naprawdę ciężkich dniach, z próbami dostosowania się do udzielonych porad - UDAŁO SIĘ! JUŻ 8 MIESIĘCY KARMIĘ PIERSIĄ:-) DZIĘKUJĘ PANI BOŻENO!

~Małgosia Z
5/5

Fachowa wyśmienita pomoc. Tego samego dnia kiedy dzwoniłam w potrzebie doradca laktacyjny był już niebawem u mnie i pomógł w przystawieniu maluszka do piersi rozwiewajac wszystkie problemy i wątpliwości. Polecam serdecznie

~Hanna GP
5/5

Witam, po prawie 3 miesiącach "nieudolnego" przystawiania syna do piersi, następnie leczenia brodawek i ściągania pokarmu laktatorem (błędne koło) i oczywiście po wizycie innej położnej laktacyjnej (oraz "wspaniałych" rad położnych w szpitalu- po porodzie i tekstów: karmienie musi boleć) w końcu trafiłam do p. Bożeny. To ona zdiagnozowała problem, pokazała jak ćwiczyć z dzieckiem i w jaki sposób najlepiej przystawiać dziecko do piersi. Była ostatnią deską ratunku przed porzuceniem karmienia piersią i przejściem na mm. Karmie już kilka tygodni i nie wyobrażam sobie czegoś wspanialszego. Teraz karmienie to czas dla mnie i dla synka, bez nerwów i bólu. Jeszcze raz dziękujemy :)

~Kasia.ba4
5/5

Chciałabym bardzo podziękować Pani Bożenie za cenne porady, za pomoc, za życzliwość, za pasję z jaką wykonuje Pani swój zawód, za dobrą energię. Pani Bożena jest wspaniałym fachowcem i posiada ogromną wiedzę. Pomogła mi kiedy urodziłam pierwsze dziecko, nauczyła prawidłowo przystawiać, udzieliła cennych porad, więc kiedy 8 miesięcy temu urodziłam bliźniaczki wiedziałam, że z pomocą Pani Bożeny uda mi się je również karmić piersią :) ustaliła mi konkretny plan działania, nauczyła przystawiać jednocześnie dwójkę dzieci,pomogła rozkręcić laktację, na kazdy sms oddzwaniała, pomogla roznież wtedy kiedy miałam problem z zastojem. Poza tym,co najważniejsze, dała poczucie spokoju i wiedziałam, że jestem pod najlepszą opieką i że się uda. Pomoc Pani Bożeny po raz kolejny okazała się nieoceniona i z przyjemnością polecam, gdyż wiem jak wiele jej zawdzięczam. Oby więcej tak oddanych ludzi zaangażowanych w swój zawód.
Pozdrawiam Kasia

~Aleksandra Tomala
5/5

Przez cztery tygodnie od porodu nikt nie potrafił skutecznie pomóc mi z poranionymi brodawkami. Bardzo chciałam karmić piersią, zatem karmiłam jak umiałam. Krew, pot i łzy - tak to wyglądało - dosłownie. Przez cztery tygodnie próbowałam różnych sposobów, zasięgałam porad. Bez poprawy. W końcu ból był tak dokuczliwy, że nie byłam w stanie podać dziecku piersi. Sięgnęłam po butelkę i laktator - trud, zmęczenie. Nie wierzyłam w powodzenie kolejnych prób szukania pomocy. Postanowiłam jednak spróbować jeszcze raz. Zadzwoniłam do Pani Bożeny. Dziś wiem, że to najlepsze, co mogłam zrobić. Wczoraj minął tydzień od naszego spotkania. Pani Bożena nauczyła mnie jak karmić, aby rany nie bolały i żeby się zagoiły. Po czterech tygodniach męki zaczęłam w końcu odczuwać spokój podczas karmienia. Po dwóch głębokich, krwawiących ranach już prawie nie ma śladu. Poza tą ogromną pomocą otrzymaliśmy również rady organizacyjne dotyczące karmienia i problemów z brzuszkiem malucha. Do spotkania przygotowałam kartkę z różnymi pytaniami. Pani Bożena dopisała odpowiedzi i dzięki temu zawsze mogę wrócić do tematu. A to wszystko w bardzo miłej, swobodnej atmosferze. Dodatkowo Pani Bożena pozostaje w kontakcie, co jest dużą pomocą i ułatwieniem na przyszłość. Gorąco polecam każdej mamie w potrzebie. Pani Bożeno, jeszcze raz bardzo dziękuję!

Kids2018
5/5

Z poradni i usług pani Bożeny Waluśkiewicz skorzystaliśmy gdy nasz synek miał dwa tygodnie. Skontaktowaliśmy się z poradnią aby upewnić się, że maluch dobrze ssie. Dodatkowo miałam problemy z piersiami (nawał i podejrzenie (moje) o zapalenie piersi). Wizyta przebiegła spokojnie, pani Bożena z wyczuciem i zaangażowaniem sprawdziła stan malucha i odruch ssania. Dzięki pani Bożenie udało się wykluczyć zapalenie, natomiast jej czujność i duże doświadczenie jako położnej spowodowały, że trafiłam w trybie pilnym do szpitala, gdzie zostałam na cały tydzień. Podczas trudnego tygodnia , mojego pobytu w szpitalu i dziecka w domu, dzięki poradom pani Bożeny, dałam radę utrzymać laktację, a syn, pomimo przebywania przez 5 dni na butelce, bez problemu wrócił do ssania piersi.
Dziękuję za wszystko i polecam doradztwo i usługi pani Bożeny z całego serca.

Zosia73
5/5

Chciałabym bardzo podziękować Pani Bożenie Waluśkiewicz za jej kompetencję, fachowość, serce, uśmiech, spokój, serdeczność i chęć niesienia pomocy! Pomogła mi przystawić mojego synka do piersi. Przez dwa miesiące używałam nakładek, bo tak podpowiedziały mi w szpitalu Panie od laktacji, uznając, że moje warunki nie pozwalają na bezpośrednie przystawienie dziecka do piersi. Pani Bożenie udało się to od razu! Jestem jej za to niezmiernie wdzięczna! Sprawiła, że poczułam się komfortowo i godnie! Potem nie pozostawiła mnie samej sobie, tylko prosiła, bym kontaktowała się z nią, gdyby coś się działo. I tak po dwóch miesiącach, gdy miałam problem, Pani Bożena znowu mi pomogła, udzielając praktycznej porady. Tym razem chodziło o zatkany kanalik mleczny. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i polecam usługi Pani Bożeny wszystkim Matkom w czasie trwania niepowtarzalnej przygody, jaką jest karmienie piersią naszych Skarbów! Z. K.

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne