Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia "Bobas" w Gdyni

Opis usługi Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia "Bobas" w Gdyni

Szkoła Rodzenia "Bobas", przy której działa poradnia laktacyjna, powstała w 2000 roku i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Świadczy ona kompleksową pomoc w przygotowaniu do roli matki i ojca. Do poradni mogą się zgłaszać wszystkie kobiety, które są zainteresowane tematyką karmienia piersią. Zajęcia prowadzone są przez panią Barbarę Rybicką, która jest dyplomowaną położną, specjalistą pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, ekspertem w opiece przed- i okołoporodowej, terapeutą odruchów narodzin oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Jej misją jest pomoc wszystkim paniom, które mają problemy lub wątpliwości związane z naturalnymi metodami karmienia. Wokół tego tematu krąży wiele mitów – część z nich jest prawdziwa – inne to zwykłe przekłamania, w które wiele kobiet wierzy i nastawia się sceptycznie do karmienia piersią. Doradca laktacyjny rozwieje wszelkie niejasności i przekona, że naturalne karmienie jest najlepszym z możliwych. Choć często wiąże się to z bólem, stresem i brakiem komfortu, jak wskazują badania i opinie ekspertów – nie ma lepszej metody żywienia noworodków i niemowląt, niż karmienie piersią. Potwierdzają to chociażby zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, która namawia do korzystania z tej metody co najmniej do szóstego miesiąca życia dziecka. Naturalny pokarm zawiera wiele składników odżywczych, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka oraz wzmacnia jego system odpornościowy. Karmienie piersią daje wiele korzyści również matce: chroni przed szybkim zajściem w kolejną ciążę, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory sutka i jajnika, opóźnia powrót miesiączkowania, pozwala na szybką utratę zbędnych kilogramów oraz osłabia ryzyko krwotoków poporodowych.

W Szkole Rodzenia "Bobas", poza poradnią laktacyjną funkcjonuje również Szkoła Rodziców, w której każdy może się dowiedzieć jak mądrze wychować dziecko, aby rosło zdrowo i czuło się szczęśliwe. Jest to idealne miejsce, gdzie można nie tylko zasięgnąć opinii eksperta, ale również wymienić się poglądami z innymi rodzicami, którzy mogą mieć podobne doświadczenia lub posłużą doradztwem w nie spotykanych dotychczas problemach. Zakres poradnictwa w Szkole Rodziców obejmuje takie zagadnienia jak: odruchy narodzin u dorosłych i dzieci, pierwsza pomoc, dbałość o pierwsze ząbki, skoki rozwojowe u dziecka, rozszerzanie diety niemowlęcia. Bardzo istotną rzeczą po porodzie jest również gimnastyka, aby mamy nie miały problemów z powrotem do formy. Ten okres potrafi trwać nawet kilka miesięcy, a po takim czasie trudno odzyskać dawną kondycję. Aby ten proces stał się łatwiejszy i przyjemny, warto skorzystać z zajęć gimnastycznych, oferowanych przez Szkołę "Bobas". Dużą zaletą tej oferty jest możliwość odbywania ćwiczeń razem z dzieckiem, a można je rozpocząć już po siódmym tygodniu po porodzie. Dzięki zajęciom, mamy mogą wrócić do dawnej formy, a dzieci stymulują swój system ruchowy. Na ćwiczenia należy zabrać kocyk, pieluchę z materiału oraz wygodne, sportowe ubrania dla siebie i dla dziecka.

Aby zagwarantować maleństwom nie tylko prawidłowe odżywianie, ale również kształtowanie właściwej mowy, poradnia laktacyjna współpracuje z logopedą, który odpowiada za wczesną interwencję logopedyczną. Przychodząc na wizytę należy mieć ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, wypis ze szpitala, dwie tetrowe pieluchy oraz ściągnięty pokarm, jeśli dziecko było żywione sztucznie. Kobiety karmiące powinny wiedzieć, że w czasie laktacji przydatne mogą być również akcesoria pomagające w karmieniu piersią. Wiele z nich można zakupić w działającym w ramach Szkoły sklepiku. Jego asortyment tworzą: biustonosze do karmienia i dla kobiet w ciąży, różnego rodzaju laktatory (elektryczne, ręczne, wersje mini), butelki, lejki, smoczki, łyżeczki, kubeczki, SNS, wielorazowe wkładki laktacyjne, osłony piersi, nakładki, części do laktatorów (Tłoki, membranki, silniki, zasilacze, dreny do SNS, uszczelki). Osoby, które nie potrzebują zakupu żadnego ze sprzętu laktacyjnego, mogą skorzystać z wypożyczalni.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- nawał pokarmu,
- niedobór pokarmu,
- zapalenie piersi,
- zastój pokarmu,
- kolka niemowlęca,
- pogryzione brodawki,
- nauka prawidłowego ssania,
- problem z przystawieniem do piersi,
- brak lub niedostateczny przyrostu masy ciała dziecka,
- dieta mamy karmiącej,
- stany alergiczne u dzieci,
- rozszerzanie diety niemowlęcia,
- powrót mamy do pracy,
- odstawienie od piersi.

CENNIK USŁUG
- wizyta w poradni – 60 zł/godzina,
- wizyta w domu – 60 zł/godzina + koszty dojazdu (opłata za jeden kilometr wynosi 1,50 zł),
- pielęgnacyjna wizyta domowa – 60 zł/godzina,
- wizyta domowa przygotowująca do porodu – 60 zł/godzina,
- Szkoła Rodzenia – 350 zł/osoba, 450 zł/para,
- wypożyczenie silnika laktacyjnego – 4 zł/doba.
- wypożyczenie wagi niemowlęcej – 1 zł/doba.

DANE TELEADRESOWE

Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia "Bobas" w Gdyni
ul. Zbożowa 2 /1
81-001 Gdynia

Rejestracja telefoniczna:

503 975 060

Adres e-mail:
szkolarodzeniabobas@wp.pl

Godziny przyjęć:

Wizyty ustalane są telefonicznie, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki.

Położenie na mapie Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia "Bobas" w Gdyni

Opinie o usłudze Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia "Bobas" w Gdyni

Nikt jeszcze nie napisał opinii.