Porady Laktacyjne w Szkole Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku

Opis usługi Porady Laktacyjne w Szkole Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku

Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku istnieje już od ośmiu lat, natomiast działające w jej ramach pogotowie laktacyjne funkcjonuje od 2008 roku. Porady laktacyjne prowadzone w ramach działalności Szkoły Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mam. Porady udzielane są po wcześniejszym telefonicznym umówieniu w domu osoby zainteresowanej. Obejmują one najczęściej naukę technik prawidłowego przystawiania dziecka do piersi oraz rozwiązywanie problemów laktacyjnych, takich jak zastój lub nawał pokarmu, obrzęk piersi, bolesność brodawek. Porad laktacyjnych udzielają dwie doświadczone położne, pracujące na co dzień w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku – mgr Katarzyna Juskowiak i Teresa Gajos. Obie panie są Międzynarodowymi Konsultantkami Laktacyjnymi, ponadto Pani Katarzyna Juskowiak jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym i posiada polski dyplom CDL. W razie potrzeby można umówić sobie poradę laktacyjną na oddziale położniczym szpitala. W Szkole Rodzenia „Cud Narodzin” możliwe jest także kupno zaawansowanych technologicznie akcesoriów wspomagających karmienie piersią oraz wypożyczenie odciągaczy elektrycznych Lactina firmy Medela. Na konsultacje laktacyjne zwykle zgłaszają się kobiety po porodzie mające problemy z laktacją. W Szkole Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku prowadzona jest również nauka karmienia piersią dla przyszłych mam. Można też skorzystać z takich usług poporodowych w domu, jak wizyta pielęgnacyjna dla matki lub dziecka oraz zdjęcie szwów. Podczas domowej wizyty laktacyjnej mamy dostają dużą porcję wiedzy dotyczącą karmienia naturalnego, mogą rozwiać wszelkie swoje wątpliwości i obawy, zaradzić istniejącym problemom.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- nauka technik prawidłowego przystawiania dziecka do piersi,
- pomoc w ustaleniu długości i częstotliwości karmień,
- ocena przybierania dziecka karmionego piersią na wadze,
- pomoc w wątpliwości co do jakości i ilości pokarmu,
- pomoc w bolesnych i poranionych brodawkach,
- pomoc w zastojach pokarmu, stanach zapalnych piersi,
- pomoc w nawałach mlecznych, obrzękach piersi,
- bezpieczne odciąganie i przechowywanie kobiecego pokarmu,
- doradztwo w zakresie korygowania kształtu brodawek (brodawki wklęsłe, płaskie),
- pomoc w utrzymaniu laktacji w sytuacji oddzielenia matki od dziecka, np. po powrocie mamy do pracy,
- odżywianie się matki karmiącej piersią,
- karmienie piersią a choroba matki i przyjmowane leki,
- naturalne zakończenie karmienia dziecka piersią i hamowanie laktacji,
- wprowadzanie do diety dziecka karmionego piersią posiłków uzupełniających.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- karmienie piersią po cesarskim cięciu,
- karmienie piersią wcześniaka,
- karmienie piersią bliźniąt lub wieloraczków,
- karmienie piersią dzieci w różnym wieku,
- karmienie piersią a ciąża,
- alergia u dziecka karmionego piersią,
- powrót do karmienia piersią po przerwie,
- żółtaczka związana z karmieniem piersią.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Na spotkanie laktacyjne należy umówić się wcześniej telefonicznie. W poważnych przypadkach, niecierpiących zwłoki pomoc udzielana jest jak najszybciej, bez ustalania terminu wizyty na później. Wizyty laktacyjne odbywają się wyłącznie w domu zainteresowanej pacjentki. Podczas spotkania mogą być obecne osoby bliskie pacjentce. Wizyta zwykle rozpoczyna się od rozmowy na temat problemu, z którym boryka się mama karmiąca. Badane i oglądane są piersi oraz brodawki mamy. Potem dziecko jest rozbierane, ocenia się kolor jego skóry, gojenie się pępka itp. Dziecko może zostać zważone i zmierzone, w celu zbadania jego przyrostu na masie ciała i na wzroście. Następnie mama jest proszona o nakarmienie dziecka – tak jak czyni to zazwyczaj. Podczas karmienia można posługiwać się wszelkimi akcesoriami, z których na co dzień korzysta pacjentka podczas karmienia dziecka, np. laktator, kapturki ochronne itp. W czasie karmienia konsultant pomaga we wszelkich problemach związanych z karmieniem dziecka, udziela rad, wskazówek, odpowiada na wszelkie pytania mamy. Ważne, by bezpośrednio przed wizytą nie karmić dziecka, bo w czasie spotkania może nie chcieć ssać piersi (zaleca się niekarmienie dziecka minimum pół godziny przed wizytą). Obserwacja karmienia i wywiad z pacjentką przed karmieniem stanowią podstawę do znalezienia przyczyny problemu i sposobu jemu zaradzenia. Postępowanie mające na celu wyeliminowanie istniejących kłopotów z karmieniem dziecka są ustalane razem z pacjentką. Zawsze brane są pod uwagę potrzeby i oczekiwania mamy oraz dziecka. W razie potrzeby można umówić się na kolejną wizytę.

CENNIK USŁUG
- porada laktacyjna w domu – 100 zł,
- wypożyczenie laktatora elektrycznego – 7 zł za dobę,
- porada pielęgnacyjna dziecka po porodzie – 100 zł,
- porada pielęgnacyjna matki po porodzie – 100 zł,
- kurs szkoły rodzenia – 350 zł od pary.

DANE TELEADRESOWE
Adres poradni:
ul. Powstańców Warszawskich 1/2, budynek byłego Szpitala Kolejowego
80-152 Gdańsk

Rejestracja telefoniczna:
503 429 235
505 956 374

Kontakt mailowy:
katju@neostrada.pl

Godziny przyjęć:
- wymagane wcześniejsze telefoniczne umówienie terminu i godziny wizyty.

Położenie na mapie Porady Laktacyjne w Szkole Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku

Opinie o usłudze Porady Laktacyjne w Szkole Rodzenia „Cud Narodzin” w Gdańsku

5 gwiazdek
3 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
1 głos

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

niektórzy sie dziwia po co w ogóle jest instytucja doradców laktacyjnych. Ten zrozumie, kto miałby problemy z karmieniem. też nie wiedziałam po co to komu, ale jak dziecko odrzucało pokarm, musiałam to wyjaśnić. panie z poradni w Gdańsku jasno wszystko wytłumaczyły i pocieszyły że wiele rzeczy to normalka. Kamień z serca.. Naprawdę warto się przełamać!!!

~Ellis_86
5/5

Naprawdę nie żałuję, że wybrałam się do tej poradni - to niby jedno krótkie spotkanie, ale potrafi wyjaśnić tak wiele. Teraz rady udzielone mi przez konsultantkę wydają się tak strasznie oczywiste, ale na początku przygody z karmieniem piersią wcale tak nie było. Polecam - to naprawdę pomaga!

~Nocturna
5/5

do zasięgniecia pomocy doradcy laktacyjnego namówiła mnie przyjaciólka. zawsze po karmieniu maluszka mialam bolesne brodawki. na poczatku myślalam że to przejdzie, ale bol tylko sie nasilal. udałam się więc do poradni w szkole "Cud narodzin" gidze okazano mi wielkie zrozumienie i otoczono troskliwa opieka. panie wiedzialy od razu w czym problem i jak sie go pozbyc. i faktycznie - mialy rację! to byla bardzo mądra decyzja zeby fachowej wiedzy zasiegać tam, gdzie sie na tym znają :)

~Zojka
1/5

Nie polecam! Nie bylam w poradni za pieniazki, ale chodzilam do szkoly rodzenia Cud Narodzin, a potem rodzilam w szpitalu wojewodzkim. Pani Katarzyna nie pomogla mi w katmieniu, wrecz przeciwnie. Powiedziala, ze sie nie nadaje i nic z tego nie bedzie. Dodam, ze klopot z karmieniem wnikal z faktu, ze dziecko przebywalo na patologii noworodka i tam bylo karmione sztucznie bez mojej wiedzy! Po dwoch dobach dostalam dziecko i wtedy zaczely sie schody. Kazda karmiaca mama na pewno wie co mam na mysli. Pobyt w szpitalu i proby karmienia wspominam starsznie i zal do poloznej mam do dzis. Tym bardziej, ze sie nie poddalam. Moja wola walki, marzenia o karmieniu i wiara sprawily ze sie udalo!!! Choc nikt w to nie wierzyl po 4 tygodniach synek pieknie jak z piersi!!! Karmilam rok!!! Ja!!! Ta co sie nie nadaje wedlug wielikich znawcow laktacji. A tak naprwde wystarczyl laktator ( nie medela jak mi to wmawiano w szpitalu) i duzo cierpliwosci i spokoju! Uwazam ze wiecej wiem o karmieniu piersia niz nie jedna polozna. Udowodnilam sobie i innym ze nigdy nie wolno sie poddawac! A juz na pewno nie dac sobie wmowic ze kobieta sie nie nadaje do karmienia! Kazda sie nadaje wystarczy chciec i na poczatku tej pieknej przygody spotkac ludzi ktorzy naprawde pomoga a nie podetna szkrzydla jak to zrobila Pani Katarzyna!!!

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne