Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia „Dar” w Białymstoku

Opis usługi Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia „Dar” w Białymstoku

Mgr Małgorzata Tymińska od ponad dwudziestu lat jest położną. Pracuje w Szkole Policealnej Nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, w 1996 roku uzyskując tytuł magistra pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku – mgr położnictwa. W 2003 roku Pani Małgorzata założyła prywatną Szkołę Rodzenia „Dar”, w której stara się, by zajęcia były stale unowocześniane i modyfikowane. Jako pierwsza w Białymstoku uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL) nadany przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w Warszawie. Dzięki tym uprawnieniom od 2007 roku Szkoła Rodzenia „Dar” ma poszerzony zakres usług o doradztwo laktacyjne. W ramach Szkoły Rodzenia działa Poradnia Laktacyjna i Pogotowie Laktacyjne. Pani Małgorzata ukończyła również kurs kwalifikacyjny położnych rodzinnych i prowadzi grupy wsparcia kobiet karmiących. Swoje kwalifikacje systematycznie podnosi poprzez aktywny udział w różnych szkoleniach i konferencjach. Zdobywane przez wiele lat doświadczenie wykorzystuje w udzielaniu porad laktacyjnych kobietom karmiącym piersią.

Naturalne karmienie jest najlepszą metodą żywienia noworodków. Dlatego specjaliści zalecają, aby młode matki przekonały się do karmienia piersią. Kiedy natura potrzebuje wsparcia, a kobiety pomocy, warto zasięgnąć konsultacji u doradcy laktacyjnego. Pani Małgorzata pomaga mamom karmiącym w trudnych sytuacjach, które zdarzają się w czasie trwania laktacji, a szczególnie w jej początkach. W mało poważnych sytuacjach możliwe jest uzyskanie porady poprzez rozmowę telefoniczną czy wymianę maili. Większość problemów związanych z laktacją wymaga jednak spotkania, by ocenić, jak dziecko ssie i jak wygląda technika przystawiania dziecka do piersi przez mamę. Konsultacje laktacyjne odbywają się na miejscu w poradni lub w domu zainteresowanej pomocą pacjentki. Aby umówić się na wizytę, należy wcześniej skontaktować się z Panią Małgosią telefonicznie. W poważnych problemach pomoc udzielana jest jak najszybciej, bez odraczania terminu spotkania na później.

Na porady laktacyjne zgłaszają się mamy po porodzie, które mają różne problemy z karmieniem naturalnym. Kobiety ciężarne, które chcą rozwiązać swoje obawy i wątpliwości związane z karmieniem piersią i przygotować się do karmienia przed porodem mają do tego szansę na zajęciach Szkoły Rodzenia „Dar”. W Poradni Laktacyjnej działającej przy Szkole Rodzenia „Dar” można wypożyczyć również profesjonalny laktator elektryczny i wagę niemowlęcą. Na wizytę do poradni mama przychodzi z dzieckiem. Należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, pieluszki tetrowe, pampersy, chusteczki nawilżane, akcesoria, którymi mama posługuje się na co dzień podczas karmienia dziecka (np. kapturki ochronne, laktator), a jeśli kobieta karmi odciągniętym mlekiem z butelki – przygotowany pokarm dla dziecka w butelce. Podczas spotkania laktacyjnego mogą być obecne osoby bliskie pacjentce. W poradni można nabyć dodatkowe materiały edukacyjne dotyczące karmienia piersią i pielęgnacji niemowlęcia – książeczki, czasopisma, ulotki itp.

OFERTA DODATKOWA
Poza działalnością Szkoły Rodzenia i Poradni Laktacyjnej przez Małgorzatę Tymińską oferowane są również inne usługi dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. Kursanci Szkoły Rodzenia „Dar” po porodzie mogą liczyć na bezpłatną pomoc – wizytę domową mającą na celu naukę pielęgnacji dziecka i pomoc w pierwszej kąpieli malucha. Dla osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w normalnym kursie Szkoły Rodzenia, Pani Małgorzata proponuje domową szkołę rodzenia. Można wówczas skorzystać z profesjonalnych porad w trybie indywidualnym, w zaciszu własnego domu. W Szkole Rodzenia „Dar” można również wypożyczyć wagę niemowlęcą lub laktator elektryczny szwajcarskiej firmy Medela. Prowadzona jest także sprzedaż laktatorów, akcesoriów wspomagających laktację, bielizny dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią oraz bezprzewodowych monitorów oddechu.

ZAKRES PORADNICTA LAKTACYJNEGO
- pomoc we właściwym przystawianiu dziecka do piersi,
- pomoc w ustaleniu długości i częstotliwości karmienia,
- doradztwo w zakresie wątpliwości co do ilości i jakości pokarmu,
- pomoc w nawałach pokarmu i twardych bolesnych piersiach,
- pomoc w przypadku braku lub zbyt małej ilości pokarmu – pobudzanie laktacji,
- pomoc w zastojach pokarmu i pęknięciach na brodawkach,
- pomoc w stanach zapalnych piersi,
- doradztwo w zakresie kształtu brodawek – brodawki wklęsłe, płaskie,
- właściwa dieta mamy karmiącej piersią,
- karmienie piersią a choroba mamy i przyjmowanie leków,
- ocena przybierania dziecka karmionego piersią na wadze,
- pomoc w utrzymaniu laktacji w kryzysach laktacyjnych,
- odciąganie i bezpieczne przechowywanie mleka kobiecego,
- wsparcie w decyzji odstawienia dziecka od piersi i naturalne zakończenie karmienia piersią,
- wprowadzanie do diety dziecka posiłków uzupełniających.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- karmienie piersią po operacji cięcia cesarskiego,
- karmienie piersią dziecka urodzonego przedwcześnie,
- karmienie piersią bliźniaków i wieloraczków,
- karmienie piersią dzieci w różnym wieku,
- karmienie piersią a ciąża,
- alergia u dziecka karmionego piersią,
- żółtaczka związana z karmieniem piersią,
- powrót do karmienia piersią po przerwie.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Na konsultację laktacyjną należy się umówić wcześniej telefonicznie. W zależności od rodzaju problemu, z jakim zgłasza się mama karmiąca, porada może trwać godzinę, czasem dłużej. Początek spotkania stanowi zazwyczaj rozmowa z pacjentką na temat problemu związanego z karmieniem piersią. Badane zwykle są również piersi i brodawki mamy. Potem przychodzi pora na obejrzenie małego pacjenta – dziecko jest rozbierane, oceniany jest kolor jego skóry, stopień gojenie się pępka, odruch szukania i ssania itp. Dziecko może zostać zważone i zmierzone, w celu określenia przybierania na masie ciała i na wzroście. Potem mama jest proszona o nakarmienie maluszka. Kładzie się lub siada z dzieckiem i przystawia malucha do piersi (zaleca się, aby na 30 minut przed wizytą nie karmić dziecka, by chciało ssać pierś podczas spotkania). W ewentualnych problemach z karmieniem pomaga konsultantka, w czasie karmienia udziela rad, wskazówek, odpowiada na wszelkie pytania mamy. Obserwacja karmienia i wywiad z pacjentka są podstawą do postawienia diagnozy – znalezienia przyczyny problemów z karmieniem i sposobu ich rozwiązania. Postępowanie mające na celu zaradzenie problemowi jest omawiane wspólnie z pacjentką – w zgodzie z jej potrzebami i oczekiwaniami. W razie potrzeby można umówić się z konsultantką na następną wizytę – w domu lub w poradni.

CENNIK USŁUG
- wizyta laktacyjna w poradni i w domu pacjentki – cena do indywidualnej wiedzy pacjentek, rabat dla absolwentek szkoły rodzenia i dla służby zdrowia,
- pogotowie laktacyjne, możliwość konsultacji telefonicznej w nagłych przypadkach (w godzinach pracy) – bezpłatnie,
- wypożyczenie laktatora – 5 zł za dobę, przy długim okresie wypożyczenia rabat,
- wypożyczenie wagi niemowlęcej – cena do indywidualnej wiedzy pacjentek,
- pełny kurs szkoły rodzenia + patronażowa wizyta domowa – 350 zł,
- spotkania teoretyczne szkoły rodzenia (pięć wykładów) – 200 zł,
- zajęcia ćwiczeniowe dla kobiety ciężarnej przygotowujące do porodu – 20 zł za jednogodzinne spotkanie,
- domowa szkoła rodzenia – cena uzależniona od ilości spotkań, do indywidualnej wiedzy pacjentek.

DANE TELEADRESOWE
Adres poradni:
ul. Wojskowa 4
15-270 Białystok

Rejestracja telefoniczna:
501 675 997
506 616 999

Kontakt mailowy:
info@szkolarodzeniadar.pl

Godziny przyjęć:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00,
- sobota i niedziela w godzinach 9:00-20:00,
- zapisy telefoniczne codziennie lub zapisy osobiście w soboty w gabinecie w godzinach 10:00-13:00,
- termin wizyty ustalany po rejestracji telefonicznej, spotkania możliwe również w weekendy i święta.

Położenie na mapie Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia „Dar” w Białymstoku

Opinie o usłudze Poradnia Laktacyjna przy Szkole Rodzenia „Dar” w Białymstoku

5 gwiazdek
10 głosów
4 gwiazdki
2 głosy
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
2 głosy

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Sonia1
5/5

Korzystałam z szkoły rodzenia i nie ukrywam myślałam że nie będę musiała korzystać z pomocy laktacyjnego specjalisty. A tu proszę mimo nauki praktyka mnie przerosła. Porada była jak najabrdziej wskazana bo to co ja wyczyniałam to nigdy bym się nie nauczyła dobrze karmić. A tu proszę panie mi pomogły i już wszystko jest ok.

~Sonia1
5/5

Korzystałam z szkoły rodzenia i nie ukrywam myślałam że nie będę musiała korzystać z pomocy laktacyjnego specjalisty. A tu proszę mimo nauki praktyka mnie przerosła. Porada była jak najabrdziej wskazana bo to co ja wyczyniałam to nigdy bym się nie nauczyła dobrze karmić. A tu proszę panie mi pomogły i już wszystko jest ok.

~Ulinka
5/5

ja miałam ogromny ból przy zaczynaniu przez syna zasysania piersi, ogromny ból...i niestety nie ustępował wraz z karmieniem częstym....zdecydowałam się na skorzystanie z pomocy poradni laktacyjnej....udało się jakoś to załagodzić....dzięki

~Ulinka
5/5

ja miałam ogromny ból przy zaczynaniu przez syna zasysania piersi, ogromny ból...i niestety nie ustępował wraz z karmieniem częstym....zdecydowałam się na skorzystanie z pomocy poradni laktacyjnej....udało się jakoś to załagodzić....dzięki

~Gonia
5/5

Moja mama nie mogła mi pomóc, korzystałam tez z porad dziewczyn na forum a karmienie nam nie szło. Ostatecznie bardzo niechętnie skorzystałam z pomocy poradni laktacyjnej. Po tej wizycie byłam w stałym kontakcie z paniami by w każdej chwili mi pomagała. Super, że są takie miejsca.

~Gonia
5/5

Moja mama nie mogła mi pomóc, korzystałam tez z porad dziewczyn na forum a karmienie nam nie szło. Ostatecznie bardzo niechętnie skorzystałam z pomocy poradni laktacyjnej. Po tej wizycie byłam w stałym kontakcie z paniami by w każdej chwili mi pomagała. Super, że są takie miejsca.

~Ilonka
4/5

Moje karmienie piersią okazało się wielką męczarnią. Ból piersi, rany po cc, a do tego silne upławy. Skorzystałam z poradni laktacyjnej przy szkole rodzenia DAR i okazało się że są na to sposoby. Pani mi pomogły i bardzo im za to dziękuję, bo dzięki temu szybciej wyszłam na prostą.

~Ilonka
4/5

Moje karmienie piersią okazało się wielką męczarnią. Ból piersi, rany po cc, a do tego silne upławy. Skorzystałam z poradni laktacyjnej przy szkole rodzenia DAR i okazało się że są na to sposoby. Pani mi pomogły i bardzo im za to dziękuję, bo dzięki temu szybciej wyszłam na prostą.

~Kolona
5/5

Poradnia Dar to super miejsce, miałam okazję tam być i korzystać z ich napierw szkoły rodzenia a potem poradni laktacyjnej. Panie mają ogrom spokoju i cieprliwości do spanikowanych mam. Ja taką też byłam się okazało i trzeba przyznać że panie wiedzą jak podejść taką matkę, by jej przetłumaczyć jak ma postępować.Dobre miejsce

~Kolona
5/5

Poradnia Dar to super miejsce, miałam okazję tam być i korzystać z ich napierw szkoły rodzenia a potem poradni laktacyjnej. Panie mają ogrom spokoju i cieprliwości do spanikowanych mam. Ja taką też byłam się okazało i trzeba przyznać że panie wiedzą jak podejść taką matkę, by jej przetłumaczyć jak ma postępować.Dobre miejsce

~sabia
5/5

Moje piersi bardzo nie mogły się uregulować albo miałam nawał pokarmu albo zwyczajny zastój z wielkim bólem. Zdecydowała się skorzystać z pomocy dordców laktacyjnych i udało się temu zaradzić Panie są miłe, wszystko fajnie tłumaczą i jest teraz o wiele lepiej. Polecam je bardzo serdecznei bo co się okazuje że nie tylko mi pomogły.

~sabia
5/5

Moje piersi bardzo nie mogły się uregulować albo miałam nawał pokarmu albo zwyczajny zastój z wielkim bólem. Zdecydowała się skorzystać z pomocy dordców laktacyjnych i udało się temu zaradzić Panie są miłe, wszystko fajnie tłumaczą i jest teraz o wiele lepiej. Polecam je bardzo serdecznei bo co się okazuje że nie tylko mi pomogły.

~Piotr A.
1/5

Witam, nie polecam a wręcza odradzam !!!
Wizyta z synkiem, który cierpi z nieznanego powodu zakończyła się niczym. Pani Położna nie potrafiła udzielić odpowiedzi na zadawane pytania, odpowiadała tylko, że nie jest lekarzem i nie wie co jest nie tak. Próbowała za to "sprzedać" produkty posiadane w ofercie.
Najlepsze jest to, że za brak jakiejkolwiek pomocy skasowała 90PLN. i odesłała do lekarza pediatry !!!

ODRADZAM

~SerraD
1/5

ODRADZAM!!
zero pomocy i za dużo kasy! nic a nic mi nie pomogła a tylko skasowała pieniędzy..

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne