Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie

Opis usługi Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie

W trosce o dobro przyszłych i świeżo upieczonych mam w rzeszowskim Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA powstała Poradnia Laktacyjna. Z jej usług korzysta coraz więcej kobiet, które chwalą sobie profesjonalne podejście położnych, ich miłe usposobienie i przyjazną atmosferę trwającą w czasie wizyty. Poradnia prowadzona jest przez wykwalifikowany personel medyczny, mający rozległą wiedzę na tematy związane z laktacją i karmieniem piersią. Porad laktacyjnych udzielają doświadczone, wykwalifikowane położne – Dorota Bassara-Nowak i Józefa Woźniak. Pani Józefa Woźniak posiada certyfikat IBCLC, tytułujący ją Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym. Certyfikat IBCLC stanowi gwarant najwyższego stopnia kompetencji w dziedzinie doradztwa laktacyjnego.

Do Poradni Laktacyjnej przy Szpitalu PRO-FAMILIA mogą zgłaszać się zarówno mamy po porodzie mające problemy z karmieniem dziecka, a także kobiety ciężarne, które mają obawy lub wątpliwości związane z karmieniem piersią lub pragną przygotować się do karmienia naturalnego jeszcze przed porodem. Istnieje możliwość skorzystania z porady w poradni lub w domu. Wizyty domowe obejmują granice Rzeszowa i nieodległe okolice. Na wizytę do poradni mama powinna przyjść z dzieckiem. Mile widziana obecność bliskiej osoby, np. męża. Należy zabrać ze sobą profilaktycznie pieluszki, chusteczki nawilżane i akcesoria, którymi posługuje się mama przy karmieniu dziecka, np. laktator, kapturki ochronne itp. Jeśli dziecko jest karmione butelką, należy wziąć odciągnięty pokarm w butelce. W Poradni Laktacyjnej przy PRO-FAMILIA mamy mogą nabyć dodatkowe materiały edukacyjne na temat karmienia piersią i pielęgnacji dziecka – książeczki, czasopisma, ulotki. Położne z PRO-FAMILIA w Rzeszowie, zwolenniczki karmienia naturalnego, zachęcają: „Karmcie, mamy, swoje pociechy przez minimum sześć miesięcy, a jeżeli chcecie i możecie – to dwa lata i dłużej!”

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- przygotowanie do karmienia piersią,
- pomoc w trudnościach związanych z przystawianiem dziecka do piersi,
- pomoc w doborze prawidłowej pozycji do karmienia dziecka,
- doradztwo w zakresie długości i częstotliwości karmienia piersią,
- bezpieczne odciąganie i przechowywanie kobiecego pokarmu,
- utrzymanie laktacji w sytuacji powrotu mamy do pracy,
- pomoc w nawale mlecznym i w zastojach pokarmu,
- bolesne, poranione brodawki, stany zapalne piersi, ropień,
- pomoc w zakresie korygowania kształtu brodawek – brodawki wklęsłe, płaskie,
- doradztwo w zakresie diety mamy karmiącej piersią,
- rozszerzanie diety dziecka karmionego piersią,
- ocena odruchu ssania u dziecka i korygowanie zaburzeń ssania,
- pomoc w stopniowym oduczaniu dziecka ssania piersi i hamowaniu laktacji,
- pomoc w pobudzaniu laktacji przy małej ilości pokarmu,
- doradztwo dotyczące karmienia piersią w czasie choroby/gorączki mamy,
- pomoc w sytuacji wymiotów i kolki u dziecka po karmieniu piersią.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- alergia u dziecka karmionego piersią,
- żółtaczka związana z karmieniem piersią,
- karmienie piersią po porodzie przedwczesnym,
- karmienie piersią po cesarskim cięciu,
- karmienie piersią bliźniąt lub wieloraczków,
- karmienie piersią dwojga dzieci w różnym wieku,
- karmienie piersią w czasie ciąży,
- chęć powrotu do karmienia piersią po przerwie (relaktacja),
- hamowanie laktacji w nadprodukcji pokarmu bez potrzeby odstawiania dziecka od piersi.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Spotkanie w poradni lub w domu pacjentki należy umówić wcześniej telefonicznie. W sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji pomoc udzielana jest jak najszybciej. Spotkanie zazwyczaj rozpoczyna się od rozmowy na temat problemu, z którym boryka się mama karmiąca. Potem zwykle dziecko jest rozbierane, badane przez położną, oglądane, oceniany jest kolor skóry, gojenie się pępka itp. Dziecko jest także ważone i mierzone, w celu sprawdzenia stopnia jego rozwoju i przybierania na wadze. W czasie wizyty badane są również i oglądane piersi i brodawki mamy. Potem przychodzi czas na przytulenie i nakarmienie dziecka w taki sposób, jak zwykle czyni to mama. Ważne, by bezpośrednio przed wizytą niemowlę nie było bezpośrednio karmione, bo podczas konsultacji może odmówić ssania piersi. Jeśli dziecko jest karmione butelką, należy przygotować sobie wcześniej pokarm dla dziecka w butelce. Mama może również mieć przy sobie wszelkie akcesoria, którymi posługuje się podczas karmienia piersią, np. laktator, kapturki ochronne. Konsultant laktacyjny przygląda się przebiegowi karmienia dziecka przez mamę, udziela rad, wskazówek, pomaga w ewentualnych problemach z przystawieniem dziecka do piersi. Obserwacja karmienia oraz wywiad na początku spotkania są podstawą do postawienia diagnozy i znalezienia wspólnie sposobu rozwiązania istniejącego problemu. Wszelkie zalecenia dotyczące karmienia dziecka są przekazywane w formie ustnej i pisemnej. W razie potrzeby ustalana jest wizyta kontrolna. Postępowanie mające na celu rozwiązanie problemu związanego z karmieniem piersią zawsze jest ustalane wspólnie z mamą, aby było zgodne z jej i dziecka potrzebami oraz oczekiwaniami. Konsultacja nie jest tylko konsultacją stricte laktacyjną, ale również położniczą, ma charakter holistyczny i służy pomaganiu młodym mamom w połogu i w późniejszym okresie.

CENNIK USŁUG
- konsultacja laktacyjna w poradni – 80 zł,
- konsultacja laktacyjna w domu – 100 zł.

DANE TELEADRESOWE
Adres poradni:
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Rejestracja telefoniczna:
(17) 773 57 00
(17) 773 57 01
(17) 773 57 02
664 156 366 – Dorota Bassara-Nowak, położna
695 690 692 – Józefa Woźniak, położna, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny

Kontakt mailowy:
szpital@pro-familia.pl

Godziny przyjęć:
- codziennie w godzinach 7.00. – 14.35.,
- możliwość konsultacji w poradni w godzinach popołudniowych i w domu pacjentki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty.

Położenie na mapie Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie

Opinie o usłudze Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie

5 gwiazdek
4 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Ellis_86
5/5

Bardzo fachowa pomoc laktacyjna. Wielkim plusem jest to, że można umówić się w domu i wtedy mamy pewność, że można o wszystko dopytać, sprawdzić, przetestować proponowane rozwiązania. Bardzo polecam, bo osoby tam pracujące są niezwykle miłe i bardzo serdecznie podchodzą do młodych mam.

~Leona
5/5

wizyty w poradni laktacyjnej do najtańszych niestety nie należą, ale i te i tak nie są super drogie. Na szczescie zazwyczaj jedno spotkanie wystarczy aby rozwiac wszelkie problemy. ciesze się ze w końcu skorzystałam z pomocy profesjonalnego doradcy, bo w przeciwnym razie pewnie bym całkowicie zarzuciła karmienie piersią, a tego bym raczej nie chciała...

~
5/5

wizyty w poradni laktacyjnej do najtańszych niestety nie należą, ale i te i tak nie są super drogie. Na szczescie zazwyczaj jedno spotkanie wystarczy aby rozwiac wszelkie problemy. ciesze się ze w końcu skorzystałam z pomocy profesjonalnego doradcy, bo w przeciwnym razie pewnie bym całkowicie zarzuciła karmienie piersią, a tego bym raczej nie chciała...

~marta1983w
5/5

Fachowa pomoc, polecam. Pani jet bardzo miła i kompetentna.

Inne usługi z kategorii Poradnie laktacyjne

Lakta-Vita Szkoła Karmienia

Lakta-Vita Szkoła Karmienia

Lakta-Vita to Szkoła Rodzenia i Karmienia. DANE TELEADRESOWE Adres: Lakta-Vita Szkoła Rodzenia i Karmienia ul. Zagłoby 8 lok.8...

Rzeszów, woj. podkarpackie

5/5 8 Opinii
Kontakt