Porady laktacyjne - Szkoła Rodzenia "Rodzinkowo" w Krakowie

Opis usługi Porady laktacyjne - Szkoła Rodzenia "Rodzinkowo" w Krakowie

Szkoła Rodzenia "Rodzinkowo" pani Agnieszki Węgrzyn pod obecną nazwą funkcjonuje od czerwca 2012 roku, a od września 2011 działała jako Indywidualna Praktyka Położnej. Poza zajęciami w ramach szkoły rodzenia oferuje usługi z zakresu poradnictwa laktacyjnego. Pani Agnieszka jest położną od 2000 roku. Prywatnie, matka dwójki dzieci, która wiedzę na temat laktacji zdobyła nie tylko na kursach, ale również poprzez własne, macierzyńskie doświadczenia. Pani Agnieszka posiada dyplom Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (uzyskany w 2008 roku) oraz dyplom Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (uzyskany w 2007 roku), co potwierdza jej wysokie kwalifikacje w dziedzinie poradnictwa z zakresu karmienia piersią. Studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Położnictwo Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, kurs "Problemy w laktacji" organizowany przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz doświadczenie zdobyte w Klinice Neonatologii w Krakowie pozwoliły pani Agnieszce na rozwinięcie swoich umiejętności. Codzienny kontakt z dziećmi wymagającymi intensywnej terapii i szczególnej opieki medycznej oraz wcześniakami dodatkowo uwrażliwił ją na problemy najmłodszych pacjentów.

Konsultacje odbywają się w domu pacjentki, za uprzednią rejestracją telefoniczną. Konsultantka dojeżdża na wskazany adres (Kraków i okolice), gdzie udziela niezbędnych porad z zakresu karmienia piersią, a także informacji dotyczących przygotowania do porodu, jego przebiegu oraz połogu. Oferta Agnieszki Węgrzyn skierowana jest przede wszystkim do kobiet, które z jakichś powodów (np. ciąża zagrożona porodem przedwczesnym) nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia. Jeśli konsultacja dotyczy edukacji ciążowej – uczestnictwo nie wymaga przedstawienia żadnych dokumentów. W przypadku porady laktacyjnej, pacjentka powinna mieć przy sobie książeczkę zdrowia dziecka oraz kartę wypisu szpitalnego, jeśli taką posiada.

Standardowy czas trwania wizyty to od dwóch do trzech godzin. Ilość konsultacji uzależniona jest od potrzeb i problemów, z jakimi spotykają się pacjentki. W szkole „Rodzinkowo” porady telefoniczne odbywają się tylko wtedy, jeśli nie wymagają wizyty osobistej, np. kiedy dotyczą rozmrożenia mleka. W przypadku, jeśli chodzi o konsultacje związane z przystawieniem dziecka do piersi lub innych problemów z karmieniem, konieczne są spotkania domowe.

ZAKRES PORADNICTWA LAKTACYJNEGO
- wklęsłe brodawki,
- przygotowanie do karmienia piersią,
- karmienie piersią w ciąży zagrożonej,
- prawidłowe przystawienie dziecka do piersi,
- nawał pokarmu,
- porady jak sobie radzić z dzieckiem śpiochem,
- krwawiące brodawki,
- karmienie przez kapturek lub smoczkiem,
- odżywianie w czasie laktacji,
- żółtaczka u dziecka,
- brak pokarmu (np. po cesarskim cięciu),
- problemy związane z żywieniem (czy dziecko się najada),
- choroba matki lub dziecka,
- dziecko z wadą genetyczną,
- zastój lub zapalenie piersi,
- niepłodność laktacyjna,
- laktacja indukowana/relaktacja,
- kolejna ciąża.

Pomoc w sytuacjach szczególnych, takich jak:
- karmienie po powrocie do pracy,
- karmienie wcześniaka i chorego dziecka.

PRZEBIEG KONSULTACJI LAKTACYJNEJ
Szkoła Rodzenia "Rodzinkowo" w swojej ofercie proponuje wizyty domowe oraz pielęgnacyjne. Takie spotkanie obejmuje następującą tematykę: przygotowanie do porodu oraz jego przebieg, pakowanie rzeczy do szpitala, pomoc w kompletowaniu wyprawki dla dziecka, przygotowanie kącika dla noworodka, nauka masażu przeciwkolkowego, pielęgnacja, kąpiel, przewijanie, karmienie piersią, problemy z laktacją, odciąganie i przechowywanie pokarmu, łagodzenie bólu porodowego, bankowanie krwi pępowinowej. Można również umówić się na wizytę grupową, przeznaczoną dla maksymalnie czterech par.

CENNIK USŁUG
- porada laktacyjna – 110 zł (w cenę wliczony jest dojazd),
- "Witaj w domu maleństwo" – wizyta z kąpielą, poradnictwem laktacyjnym oraz pielęgnacyjnym – 150 zł (w cenę wliczony jest dojazd),
- Szkoła Rodzenia (spotkanie trwa ok. 2-3 godziny) – 150 zł (jedno spotkanie), 200 zł (dwa spotkania), 300 zł (trzy spotkania). Spotkania wydłużone – 200 zł.

DANE TELEADRESOWE

Adres domowy:
Agnieszka Węgrzyn
Liszki 444
32 – 060 Liszki

Adres e-mail:
saga.wegrzyn@wp.pl

Rejestracja telefoniczna:
606 28 09 91

Godziny przyjęć:

Wizyty ustalane są telefonicznie, dostosowane indywidualnie do potrzeb pacjentki. Telefon dostępny jest całodobowo.

Położenie na mapie Porady laktacyjne - Szkoła Rodzenia "Rodzinkowo" w Krakowie

Opinie o usłudze Porady laktacyjne - Szkoła Rodzenia "Rodzinkowo" w Krakowie

5 gwiazdek
1 głos
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

pani Agnieszka to naprawdę złota kobieta!! najpierw uczęszczałam do niej na zajecia w ramach szkoły rodzenia, a pózniej na porady laktacyjne. można powiedzieć ze pomogła mi zrozumieć czym jest macierzyństwo i docenić jego nawet ciemne strony, bez których wiele rzeczy by nie było :)