Szpital Kielecki św. Aleksandra Sp. z o.o.

Opis usługi Szpital Kielecki św. Aleksandra Sp. z o.o.

Historia szpitala sięga 1827 roku i od tamtego czasu, w przeciągu prawie dwustu lat przeszedł liczne zmiany i przeobrażenia. Wszystko po to, aby zagwarantować jak najwyższą jakość świadczonych usług. Ważną datą w życiu placówki był rok 2006, gdy Rada Miejska w Kielcach, na drodze Uchwały zdecydowała powołać do życia spółkę pod nazwą Szpital Kielecki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kielcach. Tego samego roku, po likwidacji Szpitala Miejskiego św. Aleksandra, który był samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej i w wyniku porozumienia zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia, przeniesiono prawa i obowiązki na Szpital Kielecki. Tym samym, poprzez połączenie tych dwóch jednostek, powstał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Św. Aleksandra, który stał się regionalnym liderem w niepublicznym świadczeniu usług medycznych.

Szpital posiada pięć oddziałów, w tym Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny, Izbę Przyjęć, poradnie specjalistyczne (w tym Ginekologiczno-Położniczą i Neonatologiczną), pracownie diagnostyczne oraz Szkołę Rodzenia – kurs trwa pięć tygodni i jest w cenie 400 zł. Osobom w trudnej sytuacji materialnej, studentom dziennym oraz pracownikom służby zdrowia przysługuje 50-procentowa zniżka. Wysoką jakość świadczonych usług potwierdzają zdobyte tytuły i wyróżnienia, w takich rankingach jak „Rodzić po ludzku” i „Szpital Przyjazny Dziecku”. Placówka jest również laureatem Certyfikatu Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Ponieważ misją szpitala jest tradycja, wiedza, zaufanie i dbałość o środowisko, jego pracownicy nieustannie dążą do podnoszenia poziomu lecznictwa, podejmują działania projakościowe i udoskonalają swoje umiejętności. Działalność ośrodka nastawiona jest na usługi medyczne zgodne nie tylko ze światowymi standardami, ale również w oparciu o troskę o środowisko naturalne i budowę pozytywnych i długotrwałych relacji z pacjentami.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
Strukturę oddziału tworzy Blok Porodowy oraz cztery pododdziały: Położniczy, Patologii Ciąży, Ginekologiczny oraz Obserwacyjny. Ponadto, na jego terenie funkcjonują pracownie specjalistyczne, takie jak: Cytologia Ginekologiczna, Ultrasonografia oraz Wideokolposkopia. Jednostka zajmuje się świadczeniem usług typowo ginekologicznych, ale również z zakresu onkologii, uroginekologii oraz endoskopii ginekologicznej. Dzięki nowocześnie wyposażonym pracowniom, salom i gabinetom, możliwe jest przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki oraz lecznictwa. Wykonywane są tutaj zabiegi laparoskopowe, histeroskopowe, krioblację błony śluzowej macicy, a także zabiegi krio- i elektrochirurgiczne na szyjce macicy.

Działalność naukowo-dydaktyczna jaką prowadzi szpital, skupia się głównie wokół zagadnień związanych z nowotworami żeńskich narządów rodnych, patofizjologią ciąży oraz stanami przednowotworowymi. Studenci Akademii Świętokrzyskiej mają tutaj zajęcia, zdobywając najbardziej rzetelną i fachową wiedzę w zakresie medycyny. Co roku organizowane są również kursy kolposkopowe i cytologiczne oraz indywidualne szkolenia dla ginekologów i biologów nie tylko z regionu kieleckiego, ale również z całej Polski. Oddział posiada 65 łóżek.

Oddział Neonatologiczny

Trafiające na oddział noworodki mają zapewnioną specjalistyczną opiekę profesjonalnych lekarzy i pielęgniarek. Wysoką jakość świadczonych usług potwierdzają zdobyte tytuły, takie jak: „Szpital z sercem” i „Szpital Przyjazny Dziecku”. Jednostka realizuje także program „Dziesięć kroków do udanego karmienia piersią”, wedle norm ustalonych przez Światową Organizację Zdrowia oraz UNICEF. Wszystkie przedsięwzięcia i projekty podejmowane są w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno najmłodszych pacjentów, jak również ich matek. Lekarze neonatolodzy zajmujący się noworodkami, sprawują nad nimi stałą kontrolę – od chwili narodzin, aż do wypisu ze szpitala. Ponieważ ich misją jest zapewnienie jak najlepszej opieki, przez cały czas monitorują i obserwują stan noworodka, udzielając bieżących informacji rodzicom dziecka. Zadaniem pielęgniarek neonatologicznych jest pomoc w opiece nad noworodkiem. Uczą pacjentki prawidłowych metod żywienia (karmienie piersią) oraz pielęgnacji niemowlęcia. Służą również pomocą i radą, jeśli chodzi o podstawowe czynności, związane z opieką oraz obserwują proces adaptacji noworodka do życia.

Oddział posiada 35 miejsc noworodkowych, a dzięki systemowi rooming-in (sale dwu-, trzy- i czterołóżkowe) matka ma możliwość stałego kontaktu z dzieckiem. Najciężej chore noworodki pomoc znajdują na sali intensywnej terapii, która wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt do ratowania życia: respiratory, inkubatory, kardiomonitory, Infant flow CPAP, pompy infuzyjne, pulsoksymetry. Współpraca z innymi, specjalistycznymi ośrodkami klinicznymi pozwala na fachową konsultację i – w razie konieczności – przeniesienie chorego noworodka do innej placówki. Oddział posiada II stopień referencyjności, w trójstopniowej skali opieki nad matką i dzieckiem.

Izba Przyjęć

Na strukturę Izby Przyjęć składają się trzy izby specjalistyczne: Ginekologii i Położnictwa, Chirurgii oraz Chorób Wewnętrznych. Personel medyczny zapewnia całodobową opiekę nad odwiedzającymi jednostkę pacjentami. Świadczone są tutaj usługi z zakresu nagłych przypadków zagrażających życiu lub zdrowiu oraz pomocy doraźnej i wstępnej diagnostyki. Dzięki systemowi łączności wewnątrzszpitalnej i środkom łączności z centrum powiadamiania ratunkowego, specjalistyczna pomoc może być udzielona w trybie natychmiastowym.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- dwie sale porodowe: jedna jednoosobowa do porodów rodzinnych, jedna trzyosobowa – dostępne nieodpłatnie,
- sale posiadają w pełni wyposażone łazienki (toaleta, prysznic),
- dodatkowe wyposażenie ułatwiające kobietom poród (piłki, materace, worki sako),
- na sali porodowej może zostać osoba bliska (np. mąż), która musi być odpowiednio przygotowana do uczestnictwa w porodzie rodzinnym,
- chęć odbycia porodu rodzinnego nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- sześć sala dwu- i czteroosobowych (łącznie 35 łóżek), dostępnych nieodpłatnie,
- w salach nie ma łazienek,
- system rooming-in, zapewniający stały kontakt matki z noworodkiem,
- noworodek ma możliwość pozostania z matką bezpośrednio po porodzie (kontakt „skóra do skóry”, kangurowanie),
- istnieje możliwość opłacenia indywidualnej opieki pielęgniarki położnej, w cenie 400 zł. Opiekę sprawuje inna położna niż obecna na dyżurze.

ZNIECZULENIE
- szpital stosuje dwa rodzaje znieczuleń: gaz rozweselający oraz za pomocą farmakologicznych środków przeciwbólowych – dostępne nieodpłatnie,
- znieczulenie zewnątrzoponowe stosowane jest jedynie w przypadku wyjątkowych wskazań medycznych (nieodpłatnie).

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród naturalny – nieodpłatnie,
- poród w wodzie – nieodpłatnie,
- poród przez cesarskie cięcie – nieodpłatnie,
- poród rodzinny – nieodpłatnie,
- w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wykonania nacięcia krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Pacjentkami przebywającymi na oddziale opiekują się doświadczeni i profesjonalni lekarze oraz pielęgniarki. Przez całą dobę, w systemie dwuzmianowym, położne czuwają nad zdrowiem i bezpieczeństwem matek oraz dzieci. Gdyby u noworodka wystąpiły komplikacje poporodowe, natychmiast jest przenoszony do należącego do szpitala Oddziału Neonatologicznego. Jeśli jakiekolwiek problemy pojawią się u pacjentek, mogą one liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty. Doradca laktacyjny natomiast, udzieli wszelkich rad oraz informacji, związanych z karmieniem piersią. Szpital zapewnia podstawową wyprawkę dla dziecka: pieluchy, ubranka, kosmetyki do pielęgnacji.

Przybliżony czas pobytu:

- po porodzie bez komplikacji – od dwóch do trzech dób,
- po nacięciu krocza – od dwóch do trzech dób,
- po cesarskim cięciu – od dwóch do trzech dób.

Odwiedziny:
Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku, do godziny 20.00.

Wyżywienie:
Szpital wydaje posiłki trzy razy dziennie na zasadzie cateringu. Dysponuje również własnymi sztućcami oraz kubkami na napoje.

WAŻNE TELEFONY
- Sekretariat – (41) 34 17 800
- Izba Przyjęć Ginekologiczno-Położnicza – (41) 34 17 852
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy – (41) 34 17 830
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (ordynator) – (41) 34 17 831
- Blok Porodowy – (41) 34 17 841
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (Położna Oddziałowa) – (41) 34 17 836
- Oddział Neonatologiczny (ordynator) – (41) 34 17 842
- Oddział Neonatologiczny (Pielęgniarka Oddziałowa) – (41) 34 17 838
- Poradnia Laktacyjna – (41) 34 17 837
- Szkoła Rodzenia – (41) 34 17 836

Położenie na mapie Szpital Kielecki św. Aleksandra Sp. z o.o.

Opinie o usłudze Szpital Kielecki św. Aleksandra Sp. z o.o.

5 gwiazdek
37 głosów
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
2 głosy

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

w szpitalu rodziła moja siostra i powiem, że na mnie zrobił duże wrażenie. Mogliśmy ją odwiedzać bardzo często i nikt nie robił z tego powodu problemów. Widać było, że się nią bardzo dobrze opiekują, była dobrze odżywiona i taka szczęśliwa :)

~
5/5

w szpitalu rodziła moja siostra i powiem, że na mnie zrobił duże wrażenie. Mogliśmy ją odwiedzać bardzo często i nikt nie robił z tego powodu problemów. Widać było, że się nią bardzo dobrze opiekują, była dobrze odżywiona i taka szczęśliwa :)

~
5/5

Leżałam w tym szpitalu po małym wypadku jaki przytrafił mi się w ubiegłe wakacje. Obsługa bardzo miła, lekarze kompetentni, życzliwi, widać było, że szczerze interesują się pacjentem. Standard szpitala też w porządku. Generalnie polecam!

~Kielce
1/5

Stanowczo odradzam komukolwiek. Omijać z daleka. Jak kto jest zdrowy to może się tam leczyć, aczkolwiek to też raczej nie wskazane.

~Piotrek50
1/5

Wyposażenie z lat 50 tych opieka tragedia, przetrzymują jak najdłużej żeby pieniążki były. Prywatne dziadostwo.

alba1
5/5

w tym szpitalu urodzilam synka
opieka lekarzy i pielegniarek na najwyzszym poziomie

serdecznie polecam

~Olaf
5/5

Nowoczesny szpital z wysoko wykwalifikowanym personelem medycznym, jak i lekarskim. Świadczone tam usługi są na najwyższym poziomie. Cechuje ich profesjonalizm i wspaniałe podejście do pacjenta.

~Zbyszek1233
5/5

wczoraj zawiozlem babcie do tego szpitala poniewaz bardzo zle sie poczula i prawie stracila przytomnosc
na miejscu szybko sie nia zajeto zrobiono jej badania i podano odpowiednie leki po ktorych babcia boczula sie duzo lepiej i moglismy wrocic do domu

~Zosia213241
5/5

dwa tygodnie temu urodzilam w tym szpitalu coreczke i serdecznie go polecam
warunki sa tam bardzo dobre i zawsze mozna liczyc na pomoc personelu

~Olgaa
5/5

Niestety mam problem z zajściem w ciąże. O potomstwo z mężem staramy się od dawna i nic. Postanowiliśmy zapisać się do przyszpitalnej Poradni Leczenia Niepłodności. Na wizytę umówiłam się bez problemu i w ciągu kilku dni miałam wizytę. Sam wywiad lekarski przeprowadzony bardzo w delikatnym tonie. Lekarz bardzo miły i rzeczowy. Sprzęt medyczny nowoczesny. Same badania również były przeprowadzone bardzo komfortowo. Aktualnie czekamy na wyniki badań.

~Wiesia
5/5

serdecznie polecam ten szpital urodziłam w nim już dwójkę dzieci a za 8 miesięcy będę mieć już trójkę:)
warunki na oddziale są bardzo dobre a jeśli chodzi o personel to nigdy nie miałam problemu żeby uzyskać od nich pomoc

~Witek
5/5

dwa tygodnie temu moja zona urodzila w tym szpitalu synka i jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru szpitala
warunki na oddziale sa bardzo dobre a opieka personelu jest na najwyzszym poziomie

~Ala121
5/5

we wrześniu urodziłam w tym szpitalu córeczkę i jestśmy z mężem bardzo zadowoleni że wybraliśmy ten szpital na początku bardzo się baliśmy bo jest to nasze pierwsze dziecko ale jak się okazało nie potrzebnie na oddziale zostałam otoczona bardzo dobrą opieką przez personel a bardzo dobre warunki lokalowe na oddziale sprawiają ze komfort przebywania tam jest bardzo wysoki bardzo pomogły nam też zajęcia w przyszpitalnej szkole rodzenia pozdrawiam i polecam

~BasiaZawisza
5/5

w tym szpitalu urodziłam swoje pierwsze dziecko wspaniałą córeczkę przez cały czas byłam otoczona bardzo dobrą opieką ze strony personelu i zawsze mogłam liczyć na pomoc pielęgniarek bez wątpienia kolejne dziecko też urodzę w tym szpitalu

~MałgorzataK
5/5

rodziłam w tym szpitalu i uważam że jest tu bardzo dobry oddział ginekologiczno-położnieczy
na salach są bardzo dobre warunki a opieka personelu jest na najwyżczym poziomie
serdecznie polecam

~Benio
5/5

W zeszłym miesiącu miałem laparoskopowo usuwany wyrostek robaczkowy ponieważ bardzo mocno mnie bolał. Na sam za bieg nie czekałem długo. Operacja przebiegła szybko i nic mnie prawie nie bolało po operacji. Czułem, że jestem w dobrych rękach. Po kilku dniach wróciłem do domu.

~BasiaBa
5/5

Dwa tygodnie temu urodziłam synka i bardzo chciałam podziękować za opiekę jaką zostałam otoczona na oddziale ginekologiczno-położniczym tego szpitala. Wszyscy zawsze byli bardzo uprzejmi i zawsze mogłam liczyć na pomoc w opiece nad maluchem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

~Kasia21321
5/5

Serdecznie polecam oddział ginekologiczno położniczy tego szpitala. Urodziłam tu synka i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na poród w tym szpitalu. Warunki lokalowe na oddziale są bardzo dobre, a opieka personelu na najwyższym poziomie. Było widać że personel wykonuje swoją pracę z przyjemnością, a ja po porodzie zawsze mogłam liczyć na pomoc pielęgniarek w opiece nad maluchem.

~BarbaraK
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu wspaniałą córeczkę i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z wyboru szpitala. Warunki na oddziale są tam bardzo dobre, a opieka personelu na najwyższym poziomie.

~Wojtekasdf
5/5

Dwa dni temu przywiozłem do domu żonę z naszym nowo narodzonym synkiem i jesteśmy bardzo zadowoleni że wybraliśmy ten szpital ponieważ żona została tam otoczona bardzo troskliwą opieką i zawsze mogła liczyć na pomoc personelu. Serdecznie polecam i pozdrawiam.

~Danuta111
5/5

Urodziłam w tym szpitalu wspaniałą córeczkę i jestem bardzo zadowolona z wyboru szpitala. Warunki na oddziale sa bardzo dobre i przez caly czas byłam otoczona bardzo dobrą opieką przez personel.

~Kasia231
5/5

Serdecznie polecam oddział ginekologiczno-położniczy w tym szpitalu.
Dzięki bardzo dobrej opiece lekarzy i pomocy zawsze miłych pielęgniarek urodziłam tam wspaniałego synka.
Jeszcze raz dziękuję i polecam.

~ala23
5/5

Urodziłam w tym szpitalu już dwójkę dzieci i za każdym razem byłam otoczona wspaniałą opieką przez personel. Zawsze mogłam liczyć na pomoc w opiece nad maluchem. Dodatkowo chciałabym pochwalić warunki lokalowe na oddziale za każdym razem czułąm się tam bardzo dobrze.

~Dominika1212
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu synka i chciałabym bardzo pochwalić jak i polecić oddział ginekologiczno-położniczy w tym szpitalu. Opieka jest tam bardzo dobra i zawsze ma się pewność że można liczyć na pomoc personelu.

~Basiakjjhd
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu synka i chciałabym bardzo pochwalić ten szpital. Warunki są tam bardzo dobre a opieka personelu bardzo dobra. Pielęgniarki z chęcią pomagały mi w opiece nad maluchem i często udzielały rad na temat opieki nad dzieckiem.

~Andrzej322
5/5

Tydzień temu żona urodziła w tym szpitalu synka i jesteśmy bardzo zadowoleni że wybraliśmy ten szpital ponieważ żona została otoczona bardzo troskliwą opieką i zawsze mogła liczyć na pomoc personelu. Serdecznie polecamy i pozdrawiamy.

~Ania322
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu synka i jestem bardzo zadowolona z wyboru szpitala. Warunki na oddziale były bardzo dobre, a opieka przez cały czas była na najwyższym poziomie i zawsze mogłam liczyc na pomoc personelu.

~Dominika22233
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu wspaniałą córeczkę i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z wyboru szpitala. Warunki na oddziale są tam bardzo dobre, a opieka personelu na najwyższym poziomie.

~Katarzyna 11
5/5

W tym szpitalu urodziłam córeczkę i jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi że wybraliśmy ten szpital, ponieważ zawsze mogliśmy liczyć na pomoc personelu. Warto pochwalić też bardzo dobre warunki lokalowe i szkołę rodzenia w której mogliśmy się przygotować do porodu i opieki nad naszym dzieckiem.

~Kasia000
5/5

Serdecznie polecam oddział ginekologiczno-położniczy w tym szpitalu.
Dzięki bardzo dobrej opiece lekarzy i pomocy zawsze miłych pielęgniarek urodziłam tam wspaniałego synka.
Jeszcze raz dziękuję i polecam.

~Agata Kot
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu wspaniałą córeczkę i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z wyboru szpitala. Warunki na oddziale są tam bardzo dobre, a opieka personelu na najwyższym poziomie.

~ala1122
5/5

W tym szpitalu urodziłam już dwoje dzieci -córeczkę w czerwcu 2012 i synka w październiku tego roku- i jestem bardzo zadowolona z tego, że zdecydowaliśmy się na poród w tym szpitalu. Warunki lokalowe są tutaj bardzo dobre, a opieka personelu na najwyższym poziomie. Zawsze mogłam liczyć na pomoc w opiece nad maluchem. Serdecznie polecam i pozdrawiam.

~Gosia A
5/5

Miesiąc temu urodziłam w tym szpitalu synka i chciałabym bardzo pochwalić jak i polecić oddział ginekologiczno-położniczy w tym szpitalu. Opieka jest tam bardzo dobra i zawsze ma się pewność że można liczyć na pomoc personelu.

~Gosia112211
5/5

Wszystkim przyszłym mamom polecam oddział ginekologiczno-położniczy tego szpitala gdyż warunki do porodu są tu bardzo dobre, a opieka zarówno przed jak i po porodzie jest tu na najwyższym poziomie.

~Zosia11111
5/5

Serdecznie polecam poród w tym szpitalu.
Urodziłam tam już dwójkę dzieci i za każdym razem opieka była bardzo dobra i
zawsze można było liczyć na pomoc pielęgniarek w opiece na maluchem.

~Ania 1122
5/5

Serdecznie polecam poród w tym szpitalu.
Urodziłam tam już dwójkę dzieci i za każdym razem opieka była bardzo dobra i
zawsze można było liczyć na pomoc pielęgniarek w opiece na maluchem.

~Kasia1111
5/5

Dwa dni temu przywiozłem do domu żonę z naszym nowo narodzonym synkiem i jesteśmy bardzo zadowoleni że wybraliśmy ten szpital ponieważ żona została tam otoczona bardzo troskliwą opieką i zawsze mogła liczyć na pomoc personelu. Serdecznie polecam i pozdrawiam.

~Basia11223
5/5

Dwa dni temu przywiozłem do domu żonę z naszym nowo narodzonym synkiem i jesteśmy bardzo zadowoleni że wybraliśmy ten szpital ponieważ żona została tam otoczona bardzo troskliwą opieką i zawsze mogła liczyć na pomoc personelu. Serdecznie polecam i pozdrawiam.

~Edyta 33 lata
5/5

Polecam z całego serca oddział ginekologiczny i położniczy
Rodzialm tam synka
Jestem zadowolona

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze