Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy

Opis usługi Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy

Poliklinika istnieje od 2002 roku i obecnie jest jednym z wiodących ośrodków medycznych w Polsce i najlepiej rozwiniętą placówką ginekologiczno-położniczą na Podlasiu, która jako jedyna w regionie specjalizuje się w leczeniu zmian nowotworowych macicy, poprzez całkowite usunięcie narządu rodnego metodą laparoskopową. Po remoncie w latach 2009-2011 klinika jeszcze bardziej podniosła jakość świadczonych usług. Nie tylko zwiększyła się jej powierzchnia, ale również powstały nowe gabinety ginekologiczne, sale porodowe i operacyjne oraz pokoje dla pacjentek. Kolejnym udogodnieniem dla przyszłych matek i ojców było uruchomienie Apartamentu Rodzinnego, który umożliwił przebywanie przy pacjentce przez cały czas jej pobytu w szpitalu. Wykwalifikowana kadra, nowoczesny sprzęt oraz odnowione i zmodernizowane pomieszczenia sprawiły, że Poliklinika zaczęła się cieszyć coraz większą popularnością i uznaniem. Warto również dodać, że jest to pierwsza placówka w województwie podlaskim, która zakupiła koło porodowe (zapewnia powrót do naturalnej pozycji podczas porodu) oraz specjalną wannę do porodów w wodzie.

Ginekologia
W Poliklinice wszystkie zabiegi i badania ginekologiczne refundowane są z NFZ. Koszty pozostałych, dodatkowych usług umieszczone są w ogólnodostępnym cenniku. Zakres świadczonych usług obejmuje: diagnostykę i profilaktykę chorób nowotworowych (badania cytologiczne, badania histopatologiczne, badania kolposkopowe, oznaczanie antygenów nowotworowych), diagnostykę i leczenie chorób piersi (USG piersi, biopsja cienkoigłowa), diagnostykę i leczenie nietrzymania moczu, operacje plastyczne pochwy i krocza oraz leczenie nadżerek.

Położnictwo

Poza standardową opieką nad młodymi matkami i noworodkami oraz przyjmowaniem porodów, Poliklinika oferuje również program dla kobiet w ciąży, wspierany przez dietetyka. W ramach opieki przedporodowej wykonywane są badania, umożliwiające ocenę bieżącego stanu dziecka oraz wykrywające w szybkim czasie wady rozwojowe. Są to między innymi: badanie USG genetyczne z komputerową analizą przezierności karku, badanie USG prenatalne, badanie KTG z analizą komputerową (kardiotokografia). Oddział Położniczy posiada doskonale wyposażone zaplecze do ratowania życia noworodków oraz możliwość bezinwazyjnego monitorowania i leczenia żółtaczki fizjologicznej noworodka. Aby zapewnić pacjentkom bezpieczeństwo i zdrowie także po opuszczeniu kliniki, ośrodek oferuje również opiekę medyczną przez miesiąc po porodzie. Kobiety po wykupieniu pakietu ambulatoryjnego mają zagwarantowaną pomoc specjalistów, takich jak: neonatolodzy, położne oraz ginekolodzy.

Neonatologia

Grono specjalistów-neonatologów zatrudnionych w klinice dba o komfort młodych matek i pomaga im wejść w tę trudną i odpowiedzialną, życiową rolę. Opieka nad noworodkiem i niemowlęciem wymaga pewnej wiedzy, którą przekazują wykwalifikowani lekarze i pielęgniarki. Uczą również, w jaki sposób należy dbać o swoje piersi oraz podstawowych zasad karmienia. W klinice znajduje się specjalna sala intensywnego nadzoru noworodków oraz sprzęt wyposażony w system do bezinwazyjnego wspomagania oddechu noworodków (nCACP).

Sprzęt w Poliklinice
Silną stroną białostockiej kliniki jest nowoczesny, światowej klasy sprzęt. Właściciel ośrodka, dr Krzysztof Arciszewski, w 2003 jako pierwszy w Polsce kupił kliniczny aparat USG – Voluson 730 Expert, umożliwiający przeprowadzanie najwyższej jakości badań ultrasonograficznych. Jest to sprzęt stosowany nie tylko w ginekologii, ale również w innych dziedzinach medycyny, pozwalający na większą dokładność diagnostyczną. Poliklinika, jako pierwszy ośrodek w Polsce, zakupiła najnowszej generacji aparat USG, Voluson E8 Expert BT’12. W salach porodowych znajduje się koło porodowe, dzięki któremu pacjentka przyjmuje dowolną pozycję podczas porodu. Ustawienie regulowane jest za pomocą pilota, co umożliwia rodzenie w pozycji wertykalnej – stojącej lub klęczącej, uznawanej przez specjalistów za najbardziej naturalną. Łóżka porodowe Ave natomiast, wyposażone są w dodatkowy system pompowany i masujący, który łagodzi bóle oraz relaksuje pacjentkę. W sali intensywnego nadzoru noworodka, poza stanowiskiem do resuscytacji, najnowszym modelem inkubatora oraz respiratorem, znajduje się również: biochemiczny analizator krwi i-STAT, który zapewnia bardzo szybką diagnozę noworodka, stosowana przy leczeniu żółtaczki diodowa lampa do fototerapii – Bilitron 3006 BTI oraz specjalistyczny aparat do bezinwazyjnego wspomagania oddechu noworodka.

Badania noworodków
- szczepienia ochronne,
- badania przesiewowe w kierunku wrodzonych chorób metabolicznych,
- wdrożenie profilaktyki zakażeń oka,
- badanie pulsoksymetryczne w celu wczesnego wykrycia bezobjawowych krytycznych wad serca,
- podaż witaminy K zgodnie z aktualnymi zaleceniami,
- specjalistyczne przesiewowe badanie słuchu metodą otoemisji akustycznej (OAE).

Potrzebne dokumenty

- dowód tożsamości,
- skierowanie do szpitala,
- wyniki badań: USG, oznaczona grupa krwi (oryginał) lub identyfikacyjna karta grupy krwi, ostatnia morfologia, posiew z pochwy (tylko w przypadku porodu), elektrolity – sód i potas (tylko w przypadku zabiegu ginekologicznego),
- dotychczasowa dokumentacja medyczna,
- aktualny dowód ubezpieczenia.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- dwie jednoosobowe sale, dostępne nieodpłatnie,
- sale wyposażone w łazienki z toaletą i prysznicem,
- w salach znajduje się wyposażenie ułatwiające kobietom poród: piłki, worki sako,
- sale przystosowane są do porodu rodzinnego,
- poród rodzinny nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia,
- wanna do porodu w wodzie,
- możliwość przebywania ojca dziecka.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ

- siedemnaście sal jedno- i dwuosobowych,
- sale jednoosobowe są odpłatne (informacje o kosztach udzielane są indywidualnie pacjentkom), dwuosobowe – darmowe,
- pacjentki mieszkające w salach jednoosobowych mają dodatkowo zapewnione niezbędne akcesoria hotelowe, takie jak: kosmetyki, ręczniki, kapcie oraz szlafrok,
- w każdej sali znajduje się w pełni wyposażona łazienka,
- na życzenie pacjentki, dziecko po porodzie może z nią zostać,
- system rooming-in (noworodek cały czas przebywa z matką na wspólnej sali),
- w każdym pokoju znajduje się dostęp do Internetu, telefon oraz telewizja kablowa,
- osoby przyjeżdżające z daleka mogą wynająć znajdujący się na terenie Polikliniki Apartament Rodzinny.

ZNIECZULENIE
- znieczulenie zewnątrzoponowe oraz TENS – nieodpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród naturalny – nieodpłatnie,
- poród w wodzie – nieodpłatnie,
- poród rodzinny – nieodpłatnie,
- poród w pozycji siedzącej – nieodpłatnie,
- poród przez cesarskie cięcie – nieodpłatnie,
- poród na kole porodowym – nieodpłatnie,
- w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wykonania nacięcia krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE

Wszystkie kobiety traktowane są indywidualnie i mogą liczyć na profesjonalną opiekę i pomoc lekarzy i pielęgniarek, które dyżurują całą dobę, w systemie dwuzmianowym. Młode matki wraz ze swoimi dziećmi w pokojach o wysokim standardzie mają stworzoną intymną, domową atmosferę. Sale wyposażone są w sprzęt ułatwiający codzienne czynności – zautomatyzowane łóżka pomagają wybrać najbardziej dogodną do leżenia pozycję, natomiast telewizory plazmowe umilają pobyt w klinice.

W razie komplikacji u noworodka, przenoszony jest on na salę intensywnej terapii noworodka lub, gdy wymaga to leczenia specjalistycznego – do innej placówki medycznej. Kobieta ma również zagwarantowane wsparcie psychologa, rehabilitanta oraz doradcy laktacyjnego. Klinika zapewnia wyprawkę, na którą składają się: ubranka (w zimie jest to odzież ocieplana polarem, razem z rożkiem), czapeczka, kaftanik, pieluchy, smoczki, buteleczki, kocyk oraz „Pierwszy portret” wykonany przez profesjonalnego fotografa.

Przybliżony czas pobytu

- po porodzie bez komplikacji – 2 doby,
- po cesarskim cięciu – 2 doby,
- po nacięciu krocza – 2 doby.

Odwiedziny

Pacjentki można odwiedzać od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00. – 21.00.

Wyżywienie
Posiłki wydawane są trzy razy dziennie na zasadzie cateringu. Sztućce i kubki na napoje dostępne są na miejscu. Menu jest różnorodne, dobierane w konsultacji z dietetykiem i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki. W ofercie są również potrawy przyrządzane na parze oraz pieczone w specjalnym piecu konwekcyjnym, dzięki czemu są lekkostrawne i bogate w witaminy.

WAŻNE TELEFONY

- Sekretariat – (85) 732 32 02, 508 050 080
- Oddziałowa – (85) 740 87 72
- Konsultacje medyczne (dotyczące noworodków) – (85) 740 87 74
- Konsultacje medyczne (po porodach) – (85) 740 87 72
- Konsultacje medyczne (po zabiegach ginekologicznych) – (85) 740 87 72

Położenie na mapie Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy

Opinie o usłudze Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy

5 gwiazdek
3 głosy
4 gwiazdki
2 głosy
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

5/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~agusmay
5/5

W klinice urodziłam 2 dzieci i jeśli dane mi będzie mieć jeszcze dzieci na pewno przyjdą na świat w tym miejscu! Opieka związana z porodem jest na najwyższym poziomie. Klasa na całego! rodzenie po ludzku! człowiek idzie, płaci, ale wie za co. Nie żal ani złotówki. Po porodzie mama nabiera sił, położne pomagają jak tylko mogą, żeby kobieta mogła wrócić do formy, bo przecież w domu takiej pomocy nie będzie. Położne miłe, uśmiechnięte, na każde zawołanie. Są po prostu dla nas pacjentek. Lekarze specjaliści i profesjonaliści bez dwóch zdań. To najlepsze miejsce, jakie mogłam wybrać, na przyjście na świat moich dzieci.

~agusmay
5/5

W klinice urodziłam 2 dzieci i jeśli dane mi będzie mieć jeszcze dzieci na pewno przyjdą na świat w tym miejscu! Opieka związana z porodem jest na najwyższym poziomie. Klasa na całego! rodzenie po ludzku! człowiek idzie, płaci, ale wie za co. Nie żal ani złotówki. Po porodzie mama nabiera sił, położne pomagają jak tylko mogą, żeby kobieta mogła wrócić do formy, bo przecież w domu takiej pomocy nie będzie. Położne miłe, uśmiechnięte, na każde zawołanie. Są po prostu dla nas pacjentek. Lekarze specjaliści i profesjonaliści bez dwóch zdań. To najlepsze miejsce, jakie mogłam wybrać, na przyjście na świat moich dzieci.

~angel
4/5

w klinice prowadzilam swoja ciaze,zostawilam tam jak dla mnie sporo pieniedzy i tego nie zaluje poniewaz mialam pewnosc ze moje dziecko nie ma zadnych wad i jest calkowicie zdrowe. sprzet doskonaly i obsluga rowniez mila. jednak gdy w 34 tyg pojawily sie problemy z ciaza zostalam skierowana do zwyklego szpitala gdyz(to bylo w 2010r) klinika nie posiadala oddzialu neonantologicznego i nie byla gotowa na przyjecie wczesniaka. na szczescie dziecko przyszlo o czasie ale juz nie w klinice gdyz musialam reszte ciazy spedzic w szpitalu.

~angel
4/5

w klinice prowadzilam swoja ciaze,zostawilam tam jak dla mnie sporo pieniedzy i tego nie zaluje poniewaz mialam pewnosc ze moje dziecko nie ma zadnych wad i jest calkowicie zdrowe. sprzet doskonaly i obsluga rowniez mila. jednak gdy w 34 tyg pojawily sie problemy z ciaza zostalam skierowana do zwyklego szpitala gdyz(to bylo w 2010r) klinika nie posiadala oddzialu neonantologicznego i nie byla gotowa na przyjecie wczesniaka. na szczescie dziecko przyszlo o czasie ale juz nie w klinice gdyz musialam reszte ciazy spedzic w szpitalu.

~nint
5/5

Urodzilam u nich syna w kwietniu 2014 przez cesarskie ciecie. Dziecko bylo duze, personel swietnie sobie poradzil. Zero komplikacji. Polozne swietne, bardzo dobra opieka dla mam dzieci. Warunki bardzo dobre - sale, wyposazenie, nowoczesny sprzet. Przemila obsługa. Polecam serdecnie.

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze