Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku

Opis usługi Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku

Kiedy w 1921 roku powstała ta placówka, wówczas nazywana była szpitalem żydowskim. Podczas okupacji, a także po wojnie, ośrodek przechodził wiele zmian i przeobrażeń. Wykwalifikowana kadra, liczne remonty i rozbudowy pozwoliły na utworzenie szpitala, który świadczył usługi na najwyższym poziomie. W latach dziewięćdziesiątych był nie tylko największą jednostką służby zdrowia w województwie podlaskim, ale również ważną placówką szkoleniowo-dydaktyczną. Obecnie, jej strukturę tworzy piętnaście oddziałów, w tym Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny z Patologią i Intensywną Terapią. W ośrodku działają również zakłady diagnostyczne (w tym Zakład Diagnostyki Obrazowej), Poradnia Ginekologiczno-Położnicza i Neonatologiczna oraz Izba Przyjęć.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Oddział prowadzi nie tylko działalność z zakresu usług medycznych, ale również kształcenie podyplomowe i specjalizacyjne lekarzy, pielęgniarek i położnych. Od 2008 roku mieści się tutaj siedziba wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie położnictwa i ginekologii dla województwa podlaskiego. Szpital posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie działalności szkoleniowej, dysponując przy tym dziesięcioma, specjalnie do tego przystosowanymi miejscami.

Ponieważ oddział jest jednostką referencyjną, może przyjmować pacjentki nie tylko z województwa podlaskiego, ale również z innych rejonów Polski i z zagranicy, świadcząc usługi leczenia patologii ciąży i chorób narządu rodnego. Oddział współpracuje z Kliniką Ginekologii UMB, Białostockim Centrum Onkologicznym, Kliniką Perinatologii UMB, Zakładem Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego UMB oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Szpital oferuje pełen zakres możliwości leczniczych, diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii, ginekologii onkologicznej i uroginekologii. Na oddziale dostępne są zabiegi laparoskopowe, histeroskopowe, a także badania laboratoryjne, hormonalne oraz urodynamiczne. Tutaj, prowadzone jest lecznictwo: różnych postaci nietrzymania moczu, chorób przenoszonych drogą płciową, zaburzeń statyki narządu płciowego, zmian szyjki macicy (program profilaktyczny), operacyjne nowotworów narządu rodnego. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i zaawansowanej technologii, możliwe jest przeprowadzenie precyzyjnych badań, takich jak: ultrasonografia 4D, mammografia, cytologia, kolposkopia oraz histopatologia.

Oddział Neonatologii z Patologią i Intensywną Terapią
Jednostka wyposażona jest w system rooming-in (zapewnia stały kontakt matki z dzieckiem po porodzie), na który składa się 26 dwuosobowych sal. Posiadają one w pełni wyposażone łazienki oraz stanowisko do pielęgnacji noworodka. Ponadto, na oddziale znajdują się cztery sale intensywnej terapii noworodka oraz pięć miejsc opieki pośredniej wcześniaków i noworodków.

Oddział zapewnia stałą opiekę położnych i neonatologów. Prowadzony jest tutaj pełen zakres świadczeń diagnostycznych i leczniczych. Noworodki poddawane są podstawowym badaniom i zabiegom, takim jak: badania przezciemiączkowe, jamy brzusznej, echo serca czy badanie słuchu metodą otoemisji akustycznej. Profesjonalnie przygotowana kadra zapewnia również całodobową diagnostykę laboratoryjną, mikrobiologiczną i radiologiczną. Z myślą o zdrowiu najmłodszych pacjentów, oddział promuje naturalną metodę karmienia piersią noworodków i wcześniaków. Odwiedziny dostępne są bez ograniczeń.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- cztery stanowiska porodowe, dostępne nieodpłatnie,
- porody rodzinne odbywają się w specjalnie przystosowanych do tego salach,
- sale posiadają łazienki z pełnym węzłem sanitarnym,
- na Patologii Ciąży znajduje się 12 łóżek w jedno- i trzyosobowych salach z łazienkami oraz telewizorem,
- trzy nowoczesne sale operacyjne do porodów przez cesarskie cięcie,
- porody w dowolnej pozycji (na leżąco, siedząco, klęcząco),
- dodatkowa sala dla osób niepełnosprawnych,
- możliwość wyboru lekarza operującego,
- dodatkowe wyposażenie ułatwiające poród (piłki, worki sako, materace),
- całodobowa opieka lekarzy,
- ojciec dziecka może przebywać na sali porodowej.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ

- jedno- i dwuosobowe sale – łącznie 26 łóżek, dostępne nieodpłatnie,
- w salach znajdują się łazienki z pełnym wyposażeniem (toaleta, prysznic),
- całodobowy dostęp do lekarzy specjalistów,
- jeśli pacjentka sobie życzy, może przebywać z noworodkiem po porodzie,
- w szpitalu promowane jest karmienie piersią,
- dwie sale w systemie rooming-in, który zapewnia stały kontakt matki z dzieckiem,
- dwie sale intensywnego nadzoru noworodka,
- indywidualna opieka pielęgniarska,
- opieka ambulatoryjna w pełnym zakresie.

ZNIECZULENIE

- w szpitalu dostępne jest znieczulenie zewnątrzoponowe – nieodpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU

- poród naturalny – nieodpłatnie,
- poród rodzinny – nieodpłatnie,
- poród przez cesarskie cięcie – nieodpłatnie,
- w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wykonania nacięcia krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE

O zdrowie pacjentek i noworodków troszczy się wykwalifikowany i doświadczony personel. Pielęgniarki dyżurują całodobowo, w systemie dwuzmianowym. W razie komplikacji z noworodkiem, przenoszony jest do znajdującego się na terenie szpitala Oddziału Neonatologii z Patologią i Intensywną Terapią. Doradztwem laktacyjnym służą uprawnione w tym zakresie położne. Szpital nie zapewnia wyprawki, najpotrzebniejsze przybory i ubranka trzeba mieć ze sobą.

Przybliżony czas pobytu:

- po porodzie bez komplikacji i nacięciu krocza – do trzech dób,
- po cesarskim cięciu – do czterech dób.

Odwiedziny:
Pacjentki można odwiedzać codziennie, bez ograniczeń godzinowych.

Wyżywienie:

Posiłki wydawane są trzy razy dziennie. Dodatkowo, podaje się również drugie śniadanie i podwieczorek. Szpital dysponuje własną kuchnią oraz sztućcami.

WAŻNE TELEFONY
- Centrala telefoniczna – (85) 74 88 700
- Ginekologiczno-Położnicza Izba Przyjęć – (85) 74 88 712
- Centrala na Ginekologii – (85) 74 88 100
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy – (85) 74 88 802, (85) 74 88 755
- Pielęgniarka oddziałowa – (85) 74 88 814
- Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – (85) 74 88 787
- Oddział Neonatologii z Patologią i Intensywną Terapią – (85) 74 88 758, (85) 74 88 736
- Pielęgniarka oddziałowa (Neonatologia) – (85) 74 88 741

Położenie na mapie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku

Opinie o usłudze Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku

5 gwiazdek
1 głos
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
1 głos
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
2 głosy

Średnia ocen:

3/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
5/5

bardzo dobrze przygotowany personel medyczny - z niesamowitą wiedzą i doświadczeniem. Poród okazał sie prawdziwa przyjemnoscia a nie meczarania jak niektórzy straszyli :)

~MamaWczesniaczka
3/5

Z tym nieograniczonym dostępem na oddział wczesniaków to ściema. Na początku,gdy byłam w szpitalu i jak już wyszłam, mogłam odwiedzać córkę od 10 do 19. Od kilku dni ustawiono reżim czasowy: 10-12 i 17-18, co by personel mógł pracować, z polecenia pani ordynator. I komu wierzyć? Temu co tu jest napisane, czy kartce na drzwiach na oddział wczesniaków?

~Jjp
1/5

To nie jest szpital tylko umieralnia. Obsługa koszmar, ludzi traktują jak psy.

Pac
1/5

Niestety nie polecam lekarz dyżurny w wieku powyżej 70 lat z problemami z oddychaniem kaszlący szok na Porodówce sami stażyści brak specjalistów albo emeryci w wieku 70 plus albo stażyści jak można mieć zaufanie i bardzo dziwny ordynator profesorek bardzo krytykowany przez położne

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze