Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

Opis usługi Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie jest ośrodkiem referencyjnym III stopnia w dziedzinie opieki perinatalnej. III stopień referencyjny to najwyższy stopień specjalizacji placówki medycznej. W razie jakichkolwiek problemów z dzieckiem czy matką mają oni zapewnioną opiekę na miejscu i nie ma konieczności przewożenie ich do innej placówki medycznej. Klinika zapewnia wysokospecjalistyczny poziom świadczeń w zakresie opieki nad kobietą ciężarną i jej dzieckiem, z wykorzystaniem najnowszych metod diagnostycznych i terapeutycznych (diagnostyka USG, echokardiograficzna, radiologiczna, CT, wentylacja mechaniczna, leczenie surfaktantem, żywienie pozajelitowe). Wyniki leczenia noworodków należą do najlepszych w Polsce (dane z GUS dla województwa lubelskiego).

Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży w szpitalu przy ul. Staszica 16 w Lublinie jest jedynym ośrodkiem w makroregionie lubelskim wykonującym diagnostykę prenatalną. W ramach Katedry i Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży działają dwie poradnie ambulatoryjne: Poradnia Perinatologii i Poradnia Kontroli Rozwoju Noworodków i Niemowląt oraz Szkoła Rodzenia. W ramach kliniki funkcjonują Oddział Położnictwa i Patologii Ciąży oraz Oddział Noworodków. Przy SPSK nr 1 w Lublinie funkcjonuje Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Świadczenia zdrowotne związane z ciążą, porodem i połogiem są udzielane bezpłatnie, niezależnie od uprawnień z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego.

Działalność diagnostyczno-terapeutyczna i działalność naukowa zespołu Katedry i Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży
- etiopatogeneza przedwczesnego ukończenia ciąży (poród przedwczesny, poronienia) w aspekcie psychologicznym, hormonalnym i infekcyjnym,
- angiogeneza łożyska w wybranych postaciach patologii ciąży (preeclampsia, IUGR, padaczka),
- wpływ niedotlenienia w okresie ciąży na ośrodkowy układ nerwowy,
- karcinogeneza narządu rodnego indukowanego HPV,
- epidemiologia i etiopatogeneza niepłodności małżeńskiej,
- opieka nad noworodkiem po urodzeniu (rocznie 1200-1400 porodów),
- intensywna opieka i terapia wcześniaków i noworodków chorych oraz urodzonych z ciąż wysokiego ryzyka (rocznie 600-700 przypadków),
- ocena i stymulacja dalszego rozwoju dzieci po wypisaniu ze szpitala.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- dwie sale porodowe: jedna sala jednoosobowa i druga – dwuosobowa,
- wszystkie sale porodowe dostępne za darmo,
- łazienki przy salach porodowych ze standardowym wyposażeniem (umywalka + toaleta + prysznic),
- poród rodzinny może się odbyć w każdej sali i nie wiąże się z wcześniejszymi procedurami,
- sale porodowe wyposażone w dodatkowe akcesoria ułatwiające kobiecie poród i stanowiące alternatywę do leżenia na łóżku: wanna, piłki, drabinki, worki sako, materace.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- dwie sale dwuosobowe i dwie sale trzyosobowe,
- sale mające wspólne łazienki na zewnątrz (z pełnym węzłem sanitarnym),
- dziecko po porodzie może być przez cały czas na wspólnej sali z matką, jeśli kobieta sobie tego życzy.

ZNIECZULENIE
- Entonox (podtlenek azotu w stężeniu 50% – tzw. gaz rozweselający) – bezpłatnie,
- znieczulenie zewnątrzopnowe w szczególnych przypadkach, uzasadnionych medycznie – bezpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród naturalny w dowolnej pozycji – bezpłatnie,
- poród rodzinny (towarzystwo jednej bliskiej osoby) – bezpłatnie,
- cesarskie cięcie ze wskazań medycznych – bezpłatnie.

INNE
- nacięcie krocza tylko w szczególnych przypadkach, takich jak: ostry stan zagrożenia dziecka w końcowej fazie porodu (objawy niedotlenienia, poród przedłużający się itp.), nieprawidłowe ułożenie dziecka w kanale rodnym (np. rączka przodująca, ułożenie z odgięciem główki itp.), zagrożenie pęknięciem krocza, ostry kąt podłonowy, pomoc ręczna, poród dużego płodu.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Pacjentki po porodzie mogą liczyć na profesjonalną pomoc i opiekę położnych oraz pielęgniarek. Od razu po porodzie, gdy nie stwierdza się żadnych problemów zdrowotnych z noworodkiem, dziecko jest kładzione na brzuchu mamy (kontakt „skin to skin”). Dziecko przebywa na wspólnej sali z matką, w razie badań przesiewowych i innych procedur lekarskich i pielęgniarskich jest zabierane od mamy. Położne z oddziału mają uprawnienia doradców laktacyjnych i pomagają młodym mamom podczas prób karmienia dziecka w szpitalu. Można się do nich zgłaszać z wszelkimi problemami dotyczącymi laktacji. Wyprawka dla noworodka nie jest oferowana przez szpital. Należy zaopatrzyć się w ciuszki, pieluchy i preparaty pielęgnacyjne dla dziecka na własną rękę.

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie bez komplikacji – 2 doby,
- po nacięciu krocza – 2-3 doby,
- po cesarskim cięciu – 3 doby.

Odwiedziny:
Odwiedziny pacjentek odbywają się we wszystkie dni tygodnia bez ograniczeń. Przed wejściem do kliniki odwiedzający proszeni są o założenie obuwia ochronnego. W przypadku zagrożeń epidemiologicznych odwiedziny mogą ulec zawieszeniu na czas trwania zagrożenia epidemiologicznego.

Wyżywienie:
Szpital gwarantuje standardowo trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację. Pacjentka do szpitala powinna zabrać ze sobą kubek na picie i ewentualnie własne sztućce.

WAŻNE TELEFONY
- Sekretariat – (81) 532 39 35, (81) 532 50 43 lub (81) 532 83 30
- Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży (sekretariat) – (81) 532 66 12
- Poradnia Ginekologiczna (rejestracja) – (81) 532 11 18
- Poradnia Ginekologiczna (gabinet lekarski) – (81) 534 05 07
- Poradnia Ginekologiczno-Położnicza (rejestracja) – (81) 532 11 18
- Poradnia Ginekologiczno-Położnicza (gabinet lekarski) – (81) 534 97 62
- Apteka – (81) 532 20 29

Położenie na mapie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

Opinie o usłudze Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

5 gwiazdek
2 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
3 głosy
2 gwiazdki
1 głos
1 gwiazdka
3 głosy

Średnia ocen:

3/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Leona
3/5

w tym szpitalu rodziła moja kuzynka i przyznam szczerze, że wrażenia mocno średnie. Warunki takie sobie, personel - zależy jak trafić - jak położne mają dobry dzien to i mile beda, jak nie, mozna wspólczuc. mysle ze ten szpital do najlepszych nie naelezy ale wybor to i tak sprawa indywdiualna

~
3/5

w tym szpitalu rodziła moja kuzynka i przyznam szczerze, że wrażenia mocno średnie. Warunki takie sobie, personel - zależy jak trafić - jak położne mają dobry dzien to i mile beda, jak nie, mozna wspólczuc. mysle ze ten szpital do najlepszych nie naelezy ale wybor to i tak sprawa indywdiualna

~Beti35
5/5

Rodziłam w tym szpitalu już dwukrotnie i zamierzam rodzić też i tym razem w grudniu br.Szpital jest świetny,opieka bardzo dobra.Po cesarskim cięciu byłam pod stałą opieką-wręcz dopieszczona co było bardzo ważne dla mnie.Warunki naprawdę dobre, sale schludne, czyste.Co prawda ostatni poród był 11 lat temu i już wtedy było super.Teraz jeszcze lepiej.No i świetni lekarze.Ja za moim prowadzącym dr.Swatowskim i tak poszłabym wszędzie jednak wszystko co mnie tam spotkało wspominam bardzo dobrze i miło.Mam nadzieję , że uda mi się tam urodzić ponownie.Polecam.

~anulak
3/5

Niestety ale w tym szpitalu nie zaznałam tego czego oczekiwałam. W 3 dobie po porodzie zostałam przeniesiona na oddział patologii a moje dziecko pozostało oddzielone ode mnie na oddziale noworodkowym. Musiałam tam dojeżdżać windą. Korzystałam ze szkoły rodzenia ale jest ona płatna, chodziliśmy wraz z mężem za namową znajomych. Koszt jest duży i zajęcia prowadzone przez starszą panią oraz panią oddziałową.

~tata NIE Z CZATA
1/5

ODRADZAM WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMOM TEN SZPITAL!!! MOJA ŻONA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA PORÓD W TYM SYFIE I CO MAMY??? MALUSZKA Z PACIORKOWCEM I ZAPALENIEM PŁUC!!!SZAMBO!!! A CZYM TO POPRĘ???A TYM ŻE WSZYSTKIE DZIEWCZYNY CO RODZIŁY I RODZĄ TAM MAJĄ TEN SAM PROBLEM!!!90 % MAM I MALUSZKÓW SIĘ Z TYM BORYKA PRAWIE WSZYSTKIE DZIEWCZYNY MUSZĄ GNIĆ W TYM BAGNIE ZE SWOIMI POCIECHAMI ZAMIAST W DOMU PO 3-4 DNIACH BYĆ A DZIECIAKI ŁADUJĄ ANTYBIOTYKAMI!!!BARDZO DUŻO NA TEN TEMAT CZYTAŁEM I SWOJE PRZEŻYŁEM I NAPRAWDĘ DZIEWCZYNY WYBIERZCIE INNY SZPITAL BO TEN NIE DBA O MALUSZKI TYLKO I NFZ!!!OMIJAJCIE Z DALEKA!!! DZIŚ BYŁEM I ŻONA MÓWI ŻE KAŻDA MAMA MUSI ZOSTAĆ BO PACIORKOWIEC I PARANOJA -NIE RODŹCIE TAM!!!

~JAMA
2/5

Ja rodzę: czy mogę prosić o podniesienie oparcia, niedobrze mi kiedy leżę na płasko
Położna : będzie MI niewygodnie.
Córeczka (4180g); wypchnął mi ją lekarz kładąc się na mój brzuch i trzymając ramy łóżka. Położna w tym czasie złamała rękę w obojzyku, bo dziecko nie zrotowało A trzeba było wyciągać na siłę, bo ja już słabłam. Nie wiedzieli, że dziecko duże.Po porodzie każą mi iść o własnych siłach na salę. Mówię że nie dam rady."Nie histeryzuj.to twój drugi poród " mdleję.

~Alia
5/5

W tym szpitalu uratowano moje dzieci. Zostałam przewieziona karetką z Jaczewskiego, gdzie nie było dwóch inkubatorów dla moich wcześniaków. Ogólnie tam miałam wrażenie, że tylko chcą się pozbyć problemu i ciągle słyszałam "wcześniaków nie przyjmujemy". WTF?! Na Staszica od razu wpadłam w dobre ręce, ekspresowe cięcie, jak się okazało w ostatniej chwili. Sekundy tylko dzieliły mnie od tragedii. Intensywna terapia noworodka - opieka na najwyższym poziomie, choć trudno jest zostawiać dzieci same w szpitalu wiedziałam, że nic im nie grozi, że mogę spokojnie wrócić do domu. Jestem bardzo wdzięczna niesamowitym paniom pielęgniarkom, które opiekowały się moimi bliźniakami, pomagały mi pobudzić laktację, były pełne wyrozumiałości dla moich niekończących się pytań. Dziękuję!

~Tolek
1/5

Nie polecam tego szpitala, lekarze nie zdecydowani. Jedna pani doktor mówi że żona wychodzi a tu ni z gruchy ni z pietruchy przychodzi druga pani i mówi że nie. To chyba się panie nie konsultują między sobą. I to przenoszenie z sali do sali dla mnie paranoja. Dlatego mam niską opinię o tym szpitalu i o specjalistach którzy tam pracują.

~Mamta
1/5

Porażka nikomu nie polecam. Lekarze nie zdecydowani nie umiał podjąć decyzji.

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze