Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Opis usługi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku funkcjonuje od 1962 roku i jest największą placówką medyczną w regionie. Jest to wieloprofilowa jednostka, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Ścisła współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku daje obopólne korzyści – dla uczelnianych klinik stanowi doskonałą bazę dydaktyczną i naukową, a studenci medycyny oraz pracownicy Uniwersytetu wspomagają personel szpitalny w jego codziennej pracy. Rocznie, pomoc w ośrodku znajduje 35 tysięcy pacjentów, którzy mogą się leczyć w dwudziestu pięciu klinikach. Ponadto, szpital posiada nowocześnie wyposażony Blok Operacyjny, z którego korzystają poszczególne kliniki – część z nich posiada własne sale do przeprowadzenia zabiegów operacyjnych (Klinika Kardiochirurgii, Klinika Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej oraz Klinika Ginekologii). Od 2006 roku działa również Szpitalny Oddział Ratunkowy, uznany przez konsultanta krajowego za jeden z najlepszych w kraju, gdzie pomoc otrzymuje około 5000 osób miesięcznie.

Szpital może pochwalić się tym, że jest jedyną placówką w północno-wschodniej części Polski, gdzie przeprowadzane są przeszczepy nerek (Klinika Chirurgii Naczyń i Transplantacji) i który posiada Pracownię Echokardiograficzną, Pracownię Elektrofizjologii i Leczenia Zaburzeń Rytmu Serca oraz Pracownię Prób Wysiłkowych. Kolejny powód do dumy to zdobyty przez Klinikę Kardiologii Inwazyjnej najwyższy stopień referencyjności, dzięki któremu oddział jest jednym z najlepszych w kraju w zakresie tej specjalności. Misją szpitala jest nie tylko profesjonalne świadczenie usług medycznych, ale również dbałość o każdy szczegół, dzięki któremu pacjent będzie zadowolony. Dlatego, systematycznie doskonalone są kwalifikacje i umiejętności zawodowe pracowników, podnoszona jakość oferty medycznej, wdrażane nowe metody pracy, wzmacniana efektywność ekonomiczna placówki oraz przeprowadzane są prace modernizacyjne szpitalnej infrastruktury.

Klinika Perinatologii i Położnictwa

Jest to jednostka z III stopniem referencji w zakresie perinatologii dla regionu północno-wschodniej Polski. Oddział może się poszczycić licznymi osiągnięciami dydaktycznymi, takimi jak: organizacja kursów w ramach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, prowadzenie Studenckiego Koła Naukowego oraz poszerzanie praktyki studenckiej o zakres operacyjno-zabiegowy. Jeśli chodzi o sukcesy kliniczne, to warto tutaj wspomnieć o wspólnym programie z Kliniką Endokrynologii, w ramach którego przeprowadzona została opieka nad ciężarnymi z cukrzycą. Ponadto, jednostce udało się zdobyć grant z Funduszu Norweskiego na wyposażenie nowoczesnej sali endoskopowej oraz szkolenia i seminaria w zakresie technik fetoskopowych, małoinwazyjnego leczenia raka szyjki macicy oraz mięśniaków macicy.

Klinika Ginekologii
Klinika posiada III, najwyższy stopień referencyjności w zakresie ginekologii i świadczy kompleksowe usługi z diagnostyki i lecznictwa chorób narządu rodnego. Do wykonywania zabiegów operacyjnych wykorzystywane są metody klasyczne oraz endoskopia. Tutaj, jako w pierwszej w Polsce i jedynej w regionie klinice, wprowadzony został program zapłodnienia pozaustrojowego, który do tej pory nie był refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Profesjonalny i wykwalifikowany personel medyczny przeprowadza wysoko specjalistyczne procedury, między innymi: operacje odtwórcze pochwy, operacje załonowego zawieszenia cewki moczowej, leczenie nietrzymania moczu u kobiet, laparoskopię zabiegową/histeroskopię, IVF (In Vitro Fertilization)/ICSI (Intracytoplasmic Sperm Injection) oraz laserowe usuwanie zmian tarczy części pochwowej szyjki macicy.

W klinice znajduje się nowoczesna, multimedialna sala operacyjna, wyposażona w najwyższej jakości sprzęt do operacji endoskopowych, kilka monitorów, zestaw do znieczulania oraz urządzenia do transmisji danych na odległość. Całość sterowana jest przez komputer, co gwarantuje precyzyjność badań i pomiarów. Jest to pierwsza tego typu sala w Polsce. Inwestycję udało się zrealizować w ramach projektu „Zapewnienie najwyższego standardu opieki kobiecie poprzez rozwój technik endoskopowych”. Środki w kwocie ponad 3,5 miliona złotych pochodziły z Funduszu Norweskiego, który pozwolił nie tylko na zakup najnowocześniejszej aparatury, ale umożliwił także przeprowadzeni serii szkoleń w najbardziej prestiżowych ośrodkach ginekologicznych w Europie, dla najlepszych pięciu lekarzy. Wśród wielu korzyści, jakie daje nowoczesna sala, jest możliwość przeprowadzania operacji zaawansowanych nowotworów macicy.

Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka

Klinika posiada III, najwyższy stopień referencji w zakresie opieki nad matką i dzieckiem, co oznacza, że pomoc znajdą tutaj dzieci nawet z najcięższymi powikłaniami. Oddział stosuje zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne metody wsparcia oddechowego oraz zajmuje się diagnostyką i leczeniem noworodków urodzonych przedwcześnie z małą, bardzo małą, ekstremalnie małą i niewiarygodnie małą masą urodzeniową. Zakres świadczonych usług obejmuje również lecznictwo zaburzeń metabolicznych okresu noworodkowego, zakażeń okołoporodowych u noworodków, diagnozę wad wrodzonych (wraz z opieką pooperacyjną po chirurgicznej korekcji wady) oraz monitorowanie zaburzeń czynnościowych okresu noworodkowego. Specjaliści neonatolodzy zajmują się nie tylko działalnością medyczną, ale prowadzą również prace naukowo-badawcze, dotyczące między innymi: oceny morfologicznej i funkcyjnej płytek krwi u noworodków urodzonych o czasie oraz przedwcześnie, analizy przydatności badań elektroencefalograficznych w monitorowaniu zapisu EEG u noworodków z grup ryzyka i wcześniaków oraz diagnostyki i leczenia zaburzeń homeostazy węglowodanowej i noworodków urodzonych z ciąż powikłanych cukrzycą.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- cztery jednoosobowe sale, dostępne nieodpłatnie,
- w salach znajdują się w pełni wyposażone łazienki (toaleta, prysznic),
- sale przystosowane są do porodów rodzinnych,
- obecność osoby towarzyszącej przy porodzie nie wiąże się z dodatkowymi opłatami,
- chęć odbycia porodu rodzinnego nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia,
- dodatkowe wyposażenie ułatwiające poród (piłki, worki sako).

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- siedem sal, w tym trzy dwuosobowe, jedna trzyosobowa oraz trzy pięcioosobowe – dostępne nieodpłatnie,
- sale nie posiadają swoich łazienek – pacjentki korzystają z ogólnodostępnych sanitariatów,
- system rooming-in, zapewniający stały kontakt matki z dzieckiem,
- noworodek bezpośrednio po porodzie kładziony jest na brzuchu matki (kontakt „skóra do skóry”) i pozostaje tak długo, jak życzy sobie pacjentka – chyba, że nie pozwala na to jego stan.

ZNIECZULENIE
- w szpitalu stosowane jest znieczulenie zewnątrzoponowe – nieodpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród naturalny – nieodpłatnie,
- poród przez cesarskie cięci – nieodpłatnie,
- poród rodzinny – nieodpłatnie,
- w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wykonania nacięcia krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE

Profesjonalny personel medyczny zapewnia opiekę na najwyższym poziomie. Położne dyżurują całodobowo w systemie dwuzmianowym i są do dyspozycji pacjentek o każdej porze dnia i nocy. W razie komplikacji poporodowych, noworodek przenoszony jest na Oddział Neonatologiczny z III, najwyższym stopniem referencji. Jeśli zaistnieje potrzeba lub konieczność, panie mają zagwarantowane wsparcie psychologa i rehabilitanta. Doradztwem laktacyjnym zajmują się uprawnione w tym zakresie położne. Podstawową wyprawkę pacjentki powinny wziąć ze sobą (pieluchy, ubranka, przybory kosmetyczne).

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie bez komplikacji – 2 doby,
- po cesarskim cięciu – 2 doby,
- po nacięciu krocza – 2 doby.

Odwiedziny:
Pacjentki można odwiedzać codziennie w godz. 11.00. – 13.00. oraz 16.00. – 18.00.

Wyżywienie:
Posiłki wydawane są trzy razy dziennie na zasadzie cateringu, który zapewnia również sztućce.

WAŻNE TELEFONY

- Sekretariat – (85) 746 83 35
- Izba Przyjęć Ginekologiczna – (85) 746 87 79
- Klinika Neonatologii – (85) 746 84 98
- Klinika Neonatologii (Pielęgniarka Oddziałowa) – (85) 746 84 63
- Klinika Ginekologii – (85) 746 83 47
- Ginekologia A (Pielęgniarka Oddziałowa) – (85) 746 82 58
- Ginekologia B (Pielęgniarka Oddziałowa) – (85) 746 82 54
- Ginekologia septyczna (Pielęgniarka Oddziałowa) – (85) 746 80 23
- Oddział Perinatologii z Położnictwem (Pielęgniarka Oddziałowa) – (85) 746 82 62
- Sala porodowa – (85) 746 80 58, (85) 746 80 57, (85) 746 80 55

Położenie na mapie Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Opinie o usłudze Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

5 gwiazdek
2 głosy
4 gwiazdki
0 głosów
3 gwiazdki
5 głosów
2 gwiazdki
0 głosów
1 gwiazdka
0 głosów

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~iwonaw
3/5

rodziłam w tym szpitalu dwukrotnie 2006r, 2010r. a na oddziałach ginekologicznych przebywałam kilka razy więc mogłabym napisać książkę, ale nie ma tyle miejsca więc krótko: porodówka fajna, sale czyste, łazienki są, położne bardzo miłe i w miarę profesjonalne, znieczulenie faktycznie za darmo więc jest ok. Koszmar zaczyna się dalej na salach położniczych i całym oddziale. Sale pięcio i sześciosobowe to żart. Duchota i tłumy odwiedzających do tych pięciu czy sześciu kobiet, zero intymności i spokoju. BRAK łazienek dobija wszystkich. Kobieta po porodzie idzie przez cały korytarz do toalety lub kąpieli a za nią się leje krew-żenada. Na oddziale działają dwie toalety i trzy prysznice, z których korzystają również dziewczyny z patologii ciąży bo tam jest jeszcze gorzej więc przychodzą na położnictwo. A personel to oddzielna historia. Dwie położne są przeznaczone do opieki nad kobietami i właściwie nic nie robią i dwie są od noworodków. Te od kobiet nie robią nic, a te od dzieci nie mają na nic czasu bo ganiają jak w ukropie. Na cały oddział noworodków dwie położne to zdecydowanie za mało. Może z nadmiaru pracy są takie wredne i niemiłe oczywiście z pojedynczymi wyjątkami. A wspomniana wyżej w opisie szpitala opieka rehabilitanta czy psychologa to twór pisarza piszącego o szpitalu. Była tam po porodzie tydzień wraz z dzieckiem i nikogo takiego nie widziałam, chociaż bardzo mi byli potrzebni. I wisienka na torcie to paniusia od laktacji. Tak zarobiona, że żadnej pomocy od niej nie uzyskasz bo ciągle zalatana, ale plus dla niej za to, że jest miła. Podsumowując rodzić tam można tylko wcześniaki-bo dobry oddział dla nich z prof. Szczepańskim na czele. Reszta niech przemyśli czy nie lepiej poszukać czegoś lepszego pod względem personelu jaki i warunków sanitarnych. Pozdrawiam

~iwonaw
3/5

rodziłam w tym szpitalu dwukrotnie 2006r, 2010r. a na oddziałach ginekologicznych przebywałam kilka razy więc mogłabym napisać książkę, ale nie ma tyle miejsca więc krótko: porodówka fajna, sale czyste, łazienki są, położne bardzo miłe i w miarę profesjonalne, znieczulenie faktycznie za darmo więc jest ok. Koszmar zaczyna się dalej na salach położniczych i całym oddziale. Sale pięcio i sześciosobowe to żart. Duchota i tłumy odwiedzających do tych pięciu czy sześciu kobiet, zero intymności i spokoju. BRAK łazienek dobija wszystkich. Kobieta po porodzie idzie przez cały korytarz do toalety lub kąpieli a za nią się leje krew-żenada. Na oddziale działają dwie toalety i trzy prysznice, z których korzystają również dziewczyny z patologii ciąży bo tam jest jeszcze gorzej więc przychodzą na położnictwo. A personel to oddzielna historia. Dwie położne są przeznaczone do opieki nad kobietami i właściwie nic nie robią i dwie są od noworodków. Te od kobiet nie robią nic, a te od dzieci nie mają na nic czasu bo ganiają jak w ukropie. Na cały oddział noworodków dwie położne to zdecydowanie za mało. Może z nadmiaru pracy są takie wredne i niemiłe oczywiście z pojedynczymi wyjątkami. A wspomniana wyżej w opisie szpitala opieka rehabilitanta czy psychologa to twór pisarza piszącego o szpitalu. Była tam po porodzie tydzień wraz z dzieckiem i nikogo takiego nie widziałam, chociaż bardzo mi byli potrzebni. I wisienka na torcie to paniusia od laktacji. Tak zarobiona, że żadnej pomocy od niej nie uzyskasz bo ciągle zalatana, ale plus dla niej za to, że jest miła. Podsumowując rodzić tam można tylko wcześniaki-bo dobry oddział dla nich z prof. Szczepańskim na czele. Reszta niech przemyśli czy nie lepiej poszukać czegoś lepszego pod względem personelu jaki i warunków sanitarnych. Pozdrawiam

~malka23
3/5

rodziłam w tym szpitalu w styczniu 2012. Przed porodem leżałam na patologii ciąży(personel okropny),ponieważ nie miała lekarza prowadzącego ciążę pracującego w USK to nie traktowano mnie najlepiej. Na porodówkę trafiałam trzykrotnie(wywoływano mi poród); podczas pierwszych dwóch razów położne były fantastyczne, ale jak za trzecim razem już rodziłam, to gdyby nie mój partner to przez 3h nikt by do mnie nie zajrzał,po 20h i odejściu zielonych wód usłyszałam od lekarza dyżurnego,ze cesarki nie będzie, a jego żona rodziła 5 dni i dała radę plusem jest znieczulenie-za darmo i ile się chce.Pediatrzy super,połóg bez komentarza-na intymność i pomoc nie ma co liczyć.Wypisano mnie po niecałych 2 dniach,bo był ostry dyżur i potrzebowali łóżek,miałam ostrą niedokrwistość i nawet nie dałam rady dojść do wyjścia, bo mdlałam.Jeśli ktoś chcecie tam rodzić podczas ciąży chodźcie na wizyty do lekarza,który tam pracuje,a wszyscy będą nad wami skakać.

~malka23
3/5

rodziłam w tym szpitalu w styczniu 2012. Przed porodem leżałam na patologii ciąży(personel okropny),ponieważ nie miała lekarza prowadzącego ciążę pracującego w USK to nie traktowano mnie najlepiej. Na porodówkę trafiałam trzykrotnie(wywoływano mi poród); podczas pierwszych dwóch razów położne były fantastyczne, ale jak za trzecim razem już rodziłam, to gdyby nie mój partner to przez 3h nikt by do mnie nie zajrzał,po 20h i odejściu zielonych wód usłyszałam od lekarza dyżurnego,ze cesarki nie będzie, a jego żona rodziła 5 dni i dała radę plusem jest znieczulenie-za darmo i ile się chce.Pediatrzy super,połóg bez komentarza-na intymność i pomoc nie ma co liczyć.Wypisano mnie po niecałych 2 dniach,bo był ostry dyżur i potrzebowali łóżek,miałam ostrą niedokrwistość i nawet nie dałam rady dojść do wyjścia, bo mdlałam.Jeśli ktoś chcecie tam rodzić podczas ciąży chodźcie na wizyty do lekarza,który tam pracuje,a wszyscy będą nad wami skakać.

~Agnieszka3232
5/5

Witam.
Spędziłam w tym szpitalu kilka tygodni i mam zdecydowanie bardzo dobre zdanie o nim. Klinika endokrynologii, gdzie leżałam kilka lat temu jest nowoczesnym oddziałem z cudownymi pracownikami, fachowa opieka, szybkie diagnozy a pobyt wspominam jak wizytę w prywatnej klinice. Kolejny oddział który odwiedziłam to patologia ciąży, nie są to już tak komfortowe warunki jak na endokrynologii, ale lekarze, pielęgniarki i położne cudowni. Fachowi, rzeczowi, pomocni. Kolejny oddział o którym mogę coś powiedzieć to klinika ginekologii i niestety zdarzył się tu jeden czarny koń. Same warunki na sali są dalekie od luksusu, bardzo przyjemne położne, pomocne, cierpliwe, zainteresowane pacjentkami, ale ten czarny koń - ginekolog, bardzo arogancki i nieprzyjemny... no cóż, takich ludzi zawsze można gdzieś spotkać.
I ostatni oddział, który najmilej wspominam i uważam, że jest na najwyższym poziomie w tej kategorii oddziałach, to oddział wcześniaków. Świetny sprzęt, fantastyczne pielęgniarki i cudowni lekarze opiekujący się maluszkami niejednokrotnie ważącymi poniżej dwóch kilogramów.

~Agnieszka3232
5/5

Witam.
Spędziłam w tym szpitalu kilka tygodni i mam zdecydowanie bardzo dobre zdanie o nim. Klinika endokrynologii, gdzie leżałam kilka lat temu jest nowoczesnym oddziałem z cudownymi pracownikami, fachowa opieka, szybkie diagnozy a pobyt wspominam jak wizytę w prywatnej klinice. Kolejny oddział który odwiedziłam to patologia ciąży, nie są to już tak komfortowe warunki jak na endokrynologii, ale lekarze, pielęgniarki i położne cudowni. Fachowi, rzeczowi, pomocni. Kolejny oddział o którym mogę coś powiedzieć to klinika ginekologii i niestety zdarzył się tu jeden czarny koń. Same warunki na sali są dalekie od luksusu, bardzo przyjemne położne, pomocne, cierpliwe, zainteresowane pacjentkami, ale ten czarny koń - ginekolog, bardzo arogancki i nieprzyjemny... no cóż, takich ludzi zawsze można gdzieś spotkać.
I ostatni oddział, który najmilej wspominam i uważam, że jest na najwyższym poziomie w tej kategorii oddziałach, to oddział wcześniaków. Świetny sprzęt, fantastyczne pielęgniarki i cudowni lekarze opiekujący się maluszkami niejednokrotnie ważącymi poniżej dwóch kilogramów.

~xmama
3/5

Rodziłam w tym szpitalu w 2016r.
Sam poród wspominam bardzo dobrze, świetna położna i anestozjolożka. Naprawdę pomogły mi urodzić i były bardzo miłe.
Natomiast sala poporodowa wypada raczej kiepsko - ciasno i potwornie duszno, do tego odwiedzający o każdej porze dnia..
Pielęgniarki niemiłe, a laktacyjna nie ma czasu żeby pomóc..
Pani doktor od noworodków za to jak najbardziej ok.
Wcześniej leżałam na patologii ciąży - tam z kolei pielęgniarki super, za to lekarze mało się przejmują pacjentem, jeśli nie chodzi do nich PRYWATNIE.
Po dwóch tygodniach leżenia wypisali mnie do domu bez żadnego badania!!! W efekcie wróciłam na drugi dzień po wypisie..

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze