Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Opis usługi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Początki szpitala sięgają roku 1832, gdy dzięki dobrowolnym datkom mieszkańców Rzeszowa powołano do życia placówkę medyczną. Kolejne lata pokazywały jak się rozwijał ośrodek, rozbudowując swoją powierzchnię oraz wzbogacając ofertę usług medycznych. Rosło również znaczenie i prestiż szpitala, który największy rozkwit przeżywał od połowy XX wieku. Doskonale potrafił wykorzystać nie tylko nowinki i możliwości techniczne, ale również współpracę z takimi jednostkami jak Krakowska Akademia Medyczna, dzięki czemu powstał Zespół Nauczania Klinicznego. Inną ważną placówką, która powstała w latach osiemdziesiątych jest Instytut Medycyny Klinicznej. Szpital pod obecną nazwą funkcjonuje od 1999 roku, a jego strukturę tworzą: osiemnaście oddziałów, Izba Przyjęć, pracownie i zakłady diagnostyczne oraz poradnie specjalistyczne. Placówka nie prowadzi własnej Szkoły Rodzenia, ale ściśle współpracuje ze Szkołą „Homo Homini” – cena za kurs wynosi 250 zł. Wysoką jakość świadczonych usług potwierdzają zdobyte certyfikaty: Certyfikat ISO 9001:2000 oraz tytuł „Szpitala bez bólu”.

Kliniczny Oddział Ginekologii i Położnictwa
Oddział jest jednostką referencyjną dla województwa podkarpackiego, co oznacza, że są tutaj pacjentki z wszystkimi chorobami ginekologiczno-położniczymi, w tym najbardziej skomplikowanymi. Zakres świadczonych usług obejmuje: ginekologię operacyjną (operacje rekonstrukcyjne, mięśniaki macicy, torbiele i guzy przydatków); zabiegi endoskopowe (histeroskopia i laparoskopia); przypadki patologii ciąży (porody przedwczesne, patologia łożyska i płodu); konsultacje w zakresie ginekologii i położnictwa; onkologię ginekologiczną (leczenie nowotworów narządów płciowych) oraz zaburzenia statyki narządów płciowych z zaburzeniami trzymania moczu. Jednostka wyposażona jest w trzy nowoczesne sale operacyjne oraz najwyższej klasy sprzęt do diagnostyki płodu (w tym komputerowy aparat do EKG płodu).Tutaj znajduje się również siedziba Wojewódzkiego Konsultanta ds. Ginekologii i Położnictwa. Oddział posiada 90 łóżek.

Oddział Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną

Pierwszy na Podkarpaciu Oddział Noworodków powstał w 1948 roku właśnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Jednostka posiada III, najwyższy stopień referencji w skali opieki nad matką i dzieckiem. Po ponad 45 latach działalności, w 1993 roku oddział poszerzył zakres swoich usług, ukierunkowując się na pomoc najmniejszym pacjentom, którzy wymagają szczególnej opieki. W ten sposób powstał Oddział Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną, który po dzień dzisiejszy przyjmuje wcześniaki oraz dzieci, które urodziły się z bardzo niską masą ciała. Oddział wyposażony jest w nowoczesną aparaturę medyczną, która w połączeniu z profesjonalizmem i doświadczeniem wysoko wykwalifikowanego personelu pozwala na trafne diagnozowanie chorób oraz podejmowanie działań profilaktycznych. Na tym oddziale, jako w jedynej jednostce medycznej w regionie podkarpackim prowadzona jest nowoczesna terapia oddechowa (z wykorzystaniem wentylacji oscylacyjnej i konwencjonalnej, terapii tlenkiem azotu oraz aparatury n-CPAP) oraz lecznictwo dzieci urodzonych w zamartwicy. Jednostka zajmuje się również prowadzeniem działalności dydaktycznej, w ramach której szkoleni są tutaj lekarze neonatolodzy, położne, pediatrzy oraz pielęgniarki, które specjalizują się w terapii noworodka. Możliwe jest również odbycie staży podyplomowych.

Podkarpackie Centrum Onkologii

Przy szpitalu działa Podkarpackie Centrum Onkologii, które oferuje lecznictwo radykalne i paliatywne, w zakresie onkologii ginekologicznej. Na oddziale stosowane są następujące metody leczenia: radiochemioterapia, teleradioterapia, chemioterapia oraz brachyterapia. Przyjmowane są tutaj pacjentki ze złośliwymi odmianami nowotworów narządów rodnych, które do swojej dyspozycji mają 31 łóżek w pięciu salach – w każdej znajduje się telewizor.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ

- trzy oddzielone od siebie stanowiska porodowe,
- w pełni wyposażona łazienka (toaleta + prysznic),
- wydzielona sala, w której wykonywane są cesarskie cięcia,
- na sali znajduje się wyposażenie ułatwiające kobietom poród (worki sako, materace, piłki),
- sala jest dostosowana do odbywania porodów rodzinnych,
- chęć odbycia porodu rodzinnego nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- sześć dwuosobowych sal, dostępnych nieodpłatnie,
- dwa kompleksy sanitarne,
- jedna dwuosobowa sala Intensywnej Opieki Medycznej,
- jedna pięcioosobowa sala pooperacyjna,
- noworodek po porodzie może pozostać przy matce – standardowo na okres dwóch godzin,
- system rooming-in, umożliwiający stały kontakt matki z dzieckiem.

ZNIECZULENIE

- znieczulenie farmakologiczne,
- gaz Entonox.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- w szpitalu dostępne są trzy rodzaju porodu: siłami natury, przez cesarskie cięcie oraz rodzinny,
- wszystkie formy porodu są nieodpłatne,
- istnieje możliwość wykonania nacięcia krocza, jeśli są ku temu wskazania medyczne.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Po porodzie każda pacjentka ma zagwarantowaną pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu lekarsko-pielęgniarskiego. Położne są do dyspozycji przez 24 godziny na dobę - dyżurują w systemie dwuzmianowym. Pomoc noworodkom z komplikacjami oraz wcześniakom zapewnia profesjonalny Oddział Neonatologiczny, który posiada III, najwyższy stopień referencyjności. W szpitalu dostępne są podstawowe przybory dla dziecka (np. ubranka i pieluchy), ale zaleca się, aby pacjentki miały ze sobą rzeczy na podstawową wyprawkę dla noworodka.

Pomoc dodatkowa
Matki, które potrzebują dodatkowego wsparcia, np. fizjoterapeuty lub psychologa, taką pomoc mają zapewnioną na miejscu. Położne uprawnione w zakresie doradztwa laktacyjnego udzielą wszelkich porad związanych z karmieniem piersią.

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie siłami natury, jeśli nie wystąpiły żadne komplikacje – 2 doby,
- po nacięciu krocza – 2 doby,
- po cesarskim cięciu – 3 doby.

Odwiedziny:
Pacjentki mogą być odwiedzane od poniedziałku do niedzieli w godz. od 8.00. do 22.00. Spotkania odbywają w specjalnie przygotowanych pokojach odwiedzin.

Wyżywienie:
Posiłki wydawane są trzy razy w ciągu dnia: śniadanie, obiad, kolacja. Placówka posiada własną kuchnię.

WAŻNE TELEFONY
- Informacja telefoniczna – (17) 86 66 000
- Sekretariat Dyrektora – (17) 86 66 001
- Izba Przyjęć – (17) 866 61 01
- Kliniczny Oddział Ginekologii i Położnictwa, sekretariat – (17) 86 66 351
- Oddział Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną – (17) 86 66 341
- Sala porodowa – (17) 86 66 251
- Szkoła Rodzenia „Homo Homini” - (17) 85 08 270

Położenie na mapie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Opinie o usłudze Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

5 gwiazdek
3 głosy
4 gwiazdki
9 głosów
3 gwiazdki
1 głos
2 gwiazdki
5 głosów
1 gwiazdka
5 głosów

Średnia ocen:

3/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Kamila
1/5

W szpitalu im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie bardzo nie miłe pielęgniarki na porodówce! Doktorzy super, ale pielęgniarki do zwolnienia!

~Kamila
1/5

W szpitalu im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie bardzo nie miłe pielęgniarki na porodówce! Doktorzy super, ale pielęgniarki do zwolnienia!

~mmmm
4/5

zgadzam sie z przedmówczynia, panie na oddziale poporodowym wogole nie powinny pracowac i tak nic nie robia i nie ifnformuja, zbedne etaty budzetowki. Poród ok:)

~mmmm
4/5

zgadzam sie z przedmówczynia, panie na oddziale poporodowym wogole nie powinny pracowac i tak nic nie robia i nie ifnformuja, zbedne etaty budzetowki. Poród ok:)

~mmm
4/5

doswiadczony personel zapewne po porodzie, łaska byla zeby zostawic dziecko zeby przewietrzyc sale, i to jaka łaska, zero informacji, zero opieki, czlowiek mogl pojsc do domu, oprocz tego docinki, ze mam 27 lat a to 1 dziecko, a ja niby nie interesowalam sie dziecmi ,,, slowa poloznej

~mmm
4/5

doswiadczony personel zapewne po porodzie, łaska byla zeby zostawic dziecko zeby przewietrzyc sale, i to jaka łaska, zero informacji, zero opieki, czlowiek mogl pojsc do domu, oprocz tego docinki, ze mam 27 lat a to 1 dziecko, a ja niby nie interesowalam sie dziecmi ,,, slowa poloznej

~Leona
5/5

tutaj pacjentka to po prostu świętość - traktowana jest dosłownie jak królowa!! miałam okropne bóle przy porodzie, ale lekarze i położne bardzo mi wtedy pomogli, że nie musiałam się tak męczyć. A po porodzie - istne wakacje :) POLECAM!!!!!!!!

~alcia 79
4/5

ja tydzień temu rodziłam na Szopena przez cc wszystko było dobrze nie powiem bardzo jestem zadowolona z dr.T Kluza który odbierał poród tak fajnie żartował w trakcie że ani nie odczułam ze to już po wszystkim potem przychodził pare razy do mnie na oddział zobaczyc jak sie czuje.Jestem zadowolona z tego szpitala i z połoznych ale z położnych od dzieci to masakra darły sie tylko żeby karmic dziecko naturalnie jak sie poszło do nich po mleko to patrzyły na człowieka jakby na wyrodną matkę a wiadomo ze po cc nie ma tak od razu pokarmu ja przynajmnie dostaje pokarm dopiero w domu.jedna taka pani blondyna to taka wredna że nie wieżyła i sprawdzała piersi matkom czy czasm nie kłamią a to przecież od matki zależy czy chce karmic czy nie .Zamykała w nocy drzwi żeby nikt jej nie przeszkadzał w nocnej drzemce masakra .

~Renata11
5/5

Ja jestem bardzo zadowolona z opieki na oddziale patologii ciazy w tym szpitalu,dwa tygodnie temu urodzilam tam dziecko (martwe)moaj ciaza byla prowadzona w innej miejscowosi,zaluje ze nie trafilam wczesniej do szpitala na Szopena,jestem pewna ze wtedy nic by sie nie stalo z moim dzieckiem,Dziekuje lakarzom oraz poloznym za znakomita opieke na oddziale patologi ciazy i polecam kobietom rodzacym aby wlasnie tam trafily..

~SZEF JAK SZPIEG
3/5

POLECAM TEN REPORTAZ DYREKCJI SZPITALA ZEBY RANO PRZYSZLI JAKO PRZYSZLI PACJENCI , TAM NA DOLE PRZY ZAPISIE MOZNA SIE ;ROZCHOROWAC ; DLUGIE KOLEJKI DO ZAPISU A JESZCZE DLUZSZA DO EKG . PANIE PRACUJA JAK; MROWECZKI ; NIE MAM ZASTRZEZEN ALE COS JEST NIE TAK Z ORGANIZACJA ZE ROBIA SIE OKROPNE KORKI, I TRZEBA CZEKAC GODZINAMI ZEBY DOSTAC SIE NA ODDZIAL .

DYREKCJO, SPROBUJ SIE ZAPISAC JAKO ZWYKLY PACJENT KTOREGOS RANKA DO SWOJEGO SZPITALA I MOZE REPORTAZ ;SZEF JAK SZPIEG ;POMOZE WAM ROZWIAZAC I USPRAWNIC PRZYJECIA.ZYCZE POWODZENIA

~żżż121
4/5

zgadzam się z większością opinii, lekarze ok, personel pielęgniarski opiekujący się po porodzie to dodatkowy stres. Musiałam mieć cc- to od razu panie pielęgniarki dały mi odczuć, że jak jestem taką leniwą babą i nie chce mi się rodzić, to powinnam radzić sobie sama, pobyt tam to był prawdziwy koszmar, żadnej pomocy wyjaśnień, faktycznie problem ze sztucznym jedzeniem, jak po karmieniu dziecko wszystko zwróciło i poprosiłam o dodatkową porcję, to p. pielęgniarka powiedziała, że "przekarmiam dziecko" potem przez 4 godz. uspokajałam i kołysałam płaczące dziecko zanim przyszedł lekarz i kazał je dokarmić, a i wtedy z łaską dała tą butelkę.
Natomiast profesjonalizm lekarzy , brak komplikacji po cc i zdrowe zadowolone dziecko sprawia, że następnym razem też tam pójdę :-)

~jam
2/5

Pobyt tutaj to porażka - zero informacji, wizyta lekarska to czysta formalność - nie informuje się pacjentki o tym co dalej będzie się z nią działo, jakie będzie mieć badania, kiedy może mieć zabieg. Lek. W. bada pacjentki na fotelu ginekologicznym, niezaścielonym papierem, dopiero kiedy a przyjść ordynator, który też nie kwapi się z udzieleniem informacji, fotel jest myty i ma papier osobny dla każdej pacjentki. Wtedy też pielęgniarki bardziej się starają. A tak - np. przynoszą leki tak, jak chcą, zastrzyki na podtrzymanie ciąży też dają tak, jak im się chce - często z 2-godzinnym opóźnieniem. Nie polecam, szczerze nie polecam, chyba, że chcecie się denerwować i stresować.

~Apk
2/5

Witam. Faktycznie opieka po cc to jakiś absurd. Fszystko z łaską i totalne zero informacji. Położne pochodzące do pracy z pasją to można na jednej ręce zliczyć. Reszta jest tu z przymusu, bo coś przecież muszą robić. Osobiście wysyłam do dyrekcji list z nazwiskami tych wredny kobiet i ich odzywkami. Nic dziwnego, że nikt nie chce tu rodzić, bo jedyny argument za to profesjonalizm lekarzy. W czasie asysty przy żonie po cc byłem naprawdę w wielkim szoku, że tylko śmiechy, filmy i pasjans im w głowie. Gdy porównałem opinie znajomych z profamilii czy lwowskiej to naprawdę strach się bać pozostawić żonę i dziecko pod opieką tych bab. Zaproponuję dyrekcji możliwość wprowadzenia ankiety co do opieki poporodowa.

~...xyzxyz...
2/5

Jeśli porównam opiekę nad żoną na patologii ciąży a porodówce to fakt jest taki że tym pierwszym się chce pracować i być miłym i pomocnym a tym z porodówki porostu nie. Po cc masakra. A jeśli zostajesz na weekend to położne robią co chcą. Pracuje tam również kilka świetnych kobiet i im dziękuję za profesjonalizm w podejściu do pacjentki i dziecka.

~Mama_TCP
1/5

Witam.
Trafiłam na położnictwo w tym szpitalu ze skierowaniem od swojego lekarza, który także pracuje w tym szpitalu, ale właśnie wybrał się na wakacje gdy ja miałam rodzić. Przezornie mój lekarz wysłał mnie do szpitala miesiąc wcześniej ze względu na głęboką, niewyjaśnioną małopłytkowość, cukrzyce ciążową i krótką już szyjkę, z zaleceniem leżenia. Pierwsze co usłyszałam "Po co Pani przyjechała" a już miałam plamienia. Muszę jeszcze dodać, że miałam lekką formę HPV ale mój lekarz nie chciał tego zbadać bo od początku wmawiał mi, że bezapelacyjnie zakwalifikuję się do CC z moimi przypadłościami i ze względu na bezpieczeństwo dziecka. W szpitalu usłyszałam, że gdy ordynator dowie się o HPV to nawet mnie nie dotknie.
Później to już jak jazda na rollercoasterze: słyszałam, że zajmuje łóżko innym mamom, że wymyśliłam sobie cesarkę bo nie chcę urodzić jak normalna kobieta, że kłamie i nie chcę własnego dziecka, że histeryzuje...skończyło się to atakami płaczu, krwawieniem z nosa, porodem w 36 miesiącu. Dzidziuś urodził się z cukrzycą, niskim poziomem płytek krwi, siniakami na całej buzi, głęboką żółtaczką i zapaleniem leczonym gyntamycyną. Nie widziałam dziecka przez tydzień aż jakaś położna zlitowała się nade mną i przyniosła mi dzidziusia do poprzytulania. Mleka prawie nie miałam, zwłaszcza że brałam pod koniec ciąży encorton 60mg. Później też słyszałam same "miłe" rzeczy - że jestem złą matką bo nie karmię piersią, a żeby dostać mleko sztuczne to trzeba było się ładnie oprosić. O 3ciej w nocy wkurzona położna (sama na dyżurze) z hukiem otwiera drzwi żebym uspokoiła dziecko bo ona sobie nie radzi - gdzie moje dziecko jest na naświetlaniu 24/7 w okularach, które robią mu jeszcze większe siniaki na oczkach. Ja wyszłam z tego szpitala w ciężkiej depresji...
Po wypisaniu ze szpitala były do mnie pytania czemu nie miałam CC - nie byłoby zapalenia, żółtaczki i hpv...musieliśmy przez rok chodzić z dzidziusiem do audiologa, neurologa, do tego wada serduszka, no i teraz zaczniemy sprawdzać czy hpv się przeniosło na gardełko.
Dla wszystkich nie wtajemniczonych HPV ma praktycznie każdy, usłyszałam w szpitalu że ma to 90% kobiet i nie mam się tym martwić.
Co do pielęgniarek - gdy zaczęły mi się bule porodowe to pani pielęgniarka, wysoka z czerwonymi włosami powiedziała mi że udaje, gdy okazało się że mam rozwarcie na palec to dostałam zastrzyk na rozluźnienie. Potem pani pielęgniarka poszła spać na krześle na którym rodzą kobiety a ja całą noc chodziłam ze skurczami. Urodziłam następnego dnia. Na szczęście to nie był weekend ani noc, bo nie dałabym rady, nieprzygotowana do naturalnego porodu, bo wmawiano mi całą ciążę że będę miała CC.
Następnego dnia przyleciała ruda do mnie uśmiechnięta że udało mi się jednak urodzić "normalnie". Jak zobaczyli moje posiniaczone dziecko i jak długo musiałam tam jeszcze być po porodzie to miny zrzedły i Panu dr który mnie przyjmować i Pani Hematolog, która twierdziła że nie chce własnego dziecka i Rudej...
Co do Pani dr która zajmowała się moim dzieckiem po porodzie - nie wolno było jej przerwać, obchód był albo go nie było, wszystko było tłumaczone takimi słowami jakby każdy skończył chociaż rok medycyny. Zostałam zrugana za próbę uzyskania informacji o stanie zdrowia mojego dziecka.
Nie będę już pisać o kąpieli dzidziusiów, przewożeniu mokrych główek na przeciągu po korytarzu. O koleżance z sali, gdzie mamy po porodzie i te w ciąży leżą na jednej sali i dziewczyna w ciąży nie mogła wytrzymać żadnego hałasu w nocy "bo ona musi się wyspać". Pozdrawiam. Mam nadzieję, że wyspała się po porodzie ;).
Nigdy nie byłam okazem zdrowia ale chciałam mieć dziecko. Myślałam że polski szpital sobie z tym poradzi, ale teraz zapłaciłabym prywatnej klinice i nie szła z polecenia mojego lekarza do zwykłego szpitala gdzie kobiety traktuje się jak pojemniki.
Rodziłam w dzień powszedni, bez znieczulenia bo nie dają, krzyczałam strasznie, ledwo dałam radę. Łaskawie ktoś postawił parawan obok mojego krzesła. Gdyby nie dwie uczące się położne które się przypatrywały, to by się mną tak nie zajęto. Później ktoś się spytał czemu tak krzyczę, no ciekawe czemu? Dziewczyna rodząca na krześle obok w ogóle nic nie krzyczała i miała trzy parawaniki - ciekawe, jak to możliwe?
Nie dajcie się dziewczyny omamić, jeśli nie ma się znajomości to nic Wam się nie należy. Powodzenia i unikajcie realiów NFZu.

~pacjentkaa
4/5

Jak czytam niektóre opinie, to wierzyć mi się nie chce.
Urodziłam tam 3 dzieci-pierwszy poród 2009 rok.
i 4 tez bym tam urodziła gdyby się kiedyś jeszcze trafiło.
Przebywałam w szpitalu także na patologii, a także dłuższy czas po porodzie ponieważ jedno z dzieci miało przedłużającą się żółtaczkę
Na plus:
-profesjonalizm lekarzy, wiedziałam że gdyby się coś działo dziecku nie stanie się krzywda. Sąsiadka z łózka obok(1 mój poród), której w trakcie porodu zaczęło sie odklejać łożysko w ciągu 5 minut była po cesarskim cięciu
-wygody, to nie hotel, wszystko co powinno wystarczyć na pare dni jest
-jedzenie dla mnie smaczne, panie podające miłe- ktoś podał, zabrał. Matki posiadające dzieci na pewno mnie zrozumieją.

Do zmiany:
-podejście pań z noworodków, tutaj sie niestety nic nie zmieniło na lepsze, od czasu gdy w 2009 r. sąsiadka z sali uczyła mnie karmić pierwsze dziecko. Gdybym ja tak podchodziła do swojej pracy, to pewnie bym już nie pracowała.
-ich uwagi nie na miejscu, często przykre
- co mi przeszkadzało w czasie trzech porodów, to to, że ze skurczami chodziłam po korytarzu, a właściwie klęczałam w najgorszych momentach, a obok mnie kręcili sie inni ojcowie. Nie ma sie gdzie schować pomiędzy rozwarciem najbardziej bolesnym, a początkiem skurczów partych, tak aby jednocześnie być w polu widzenia położnej.
-opieka lekarzy do noworodków także jest gorsza, gdy stara kadra odeszła do Pro-Familii

~rodzaca
1/5

Szpital jednym slowem masakra..bardzo żaluje ze tam rodzilam.W godzinach nocnych odeszly mi wody plodowe wiec udalam sie do gabinetu informjac o tym a pielegniarka odeslala mnie na sale porodowa. Po przyjsciu na sale porodowa , polozna spala na lozku do rodzenia. Gdy laskawie do mnie wstala poinformowalam ja , ze odeszly mi wody plodowe a ta zaczela na mnie wrzeszczec ze skad wiem ze to sa wody , moze to sluz. Po podpieciu mnie do badania ktg nastawila sobie budzik i poszla dalej spac. Po wykonaniu badania kazala mi wrocic na swoja sale i polozyc sie spac twierdzac zebym sie wyspala, poniewaz nie bede miala pozniej sily caly dzien rodzic.Z gory mi oznajmila obym nie rodzila na jej zmianie i kazala przyjsc za 3 godziny, gdzie lekarz mnie zbadal i rozwarcie bylo na 3 palce. Po pol godziny od przyjscia na sale rozpoczely sie ogromne skurcze co 2 minuty i bole krzyzowe przy ktorych zwijalam sie na korytarzu. Ponownie udalam sie do poloznej ktora znowu spala i laskawie wykonala badanie ktg i bezczelnie caly czas ziewala i bylataka zla ze w ogole przychodze i glowe jej zawracam. Dzieki takiej,, poloznej" ktora przeciagala caly porod i nic nie robila zebym urodzila naturalnie i kolor wod plodowych zmienial kolor po tylu godzinach. Po przyjciu o 7 rano drugiej zmiany odrazu zdecydowano o cc a polozna odrazu byla zbulwersowana dlaczego cc jak sa warunki do rodzenia. Szkoda tylko ze nie chciala mi pomoc w tak waznym momencie urodzenia pierwszego dziecka.Nie polecam tego szpitala-NIGDY WIECEJ

~rodzaca bis
2/5

niestety, mogłabym się podpisać pod wpisem "rodzącej", rodziłam początkiem 2013, położna nie zrobiła nic żeby mi pomóc urodzić naturalnie, leżałam i czekałam na kolejne skurcze, mąż nie chciał byc na sali porodowej (mi też na tym nie zależało) więc byłam sama ze sobą od ok. 22,00 do 6,40, z bólu nie wiedziałam co się wkoło dzieje, położna siedziała tylko przy stoliku i nic się nie odzywała. jedynie lekarz, który co jakiś czas przychodził dodawał mi otuchy, jak miała się kończyć zmiana, przyszedł ponownie lekarz stwierdził seledynowo-zielone wody zarządził cc, dzięki temu o przed 7,00 urodziłam córeczkę. mimo złych wspomnień za dwa miesiące znowu rodzę- w tym szpitalu...poniważ chodzę do ginekologa który tam pracuje ...może tym razem będę mieć więcej szczęścia

~mama anioła
1/5

Patologia ciąży to porażka lekarz opryskliwy zero info dla pacjenta nawet nie pofatygował się przeczytać skierowania ani przejrzeć dostarczonej przezemnie dokumentacji niepotrzebne pytania zadawane przez kolejnych lekarzy bo żaden nie zaglądał do dokumentacji koszmar dla kobiety która właśnie traci dzidka. Nigdy więcej....(pobyt od 28.03.2017 do 30.03.2017)

~Agatarr
4/5

Ja leżałam ponad tydzień na patologii ciąży ze skróconą szyjką i bakterią, na którą musiałam brać antybiotyk dożylny. Mam mieszane uczucia: panie położene są wspaniałe, pocieszą, doradzą, dodadzą otuchy. Wkłucie robią tak, że nic nie czuć. Większość lekarzy też super, odpowiedzą na każde pytanie, wszystko wytłumaczą. Aż pojawi się dr W. i na wszystkie pacjentki nakrzyczy i najchętniej wypisze bez względu jak się czują:-/. No i jak dostałam wypis nie było na nim informacji o bakterii, ani stosowanym leku. Sekretarka stwierdziła, że nie miałam posiewu, bakterii ani antybiotyku, nie ma tego w systemie i mam dopytać o to dr W. On na mnie nakrzyczał, że nie potrzebuje tych informacji, a jak chce to mam iść po nie do sekretarki. Zależało mi na tych informacjach i w końcu trafiły do poprawionego wypisu, ale sytuacja pozostawiła niesmak- czemu szpital próbuje przekłamywać dane? Mimo wszystko pod względem opieki medycznej sytuacja na Chopina wygląda dużo lepiej niż w Pro-familii, gdzie leżałam tydzień wcześniej.

~Ssgap
2/5

W Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej pielęgniarki nie umieją pacjentom pobierać krwi. Ciągle jakieś siniaki, guzy, pomimo uciskania wacika, no i ból. Wyjątkiem była taka jedna młoda (wyjątkowo piękna) pielęgniarka, która jako jedyna to potrafiła robić, ale już tam nie pracuje. Wstyd dla starszych z DOŚWIADCZENIEM. A i w takiej placówce, gdzie pacjenci mają naprawdę trudne żyły, bo to onkologiczni - to pielęgniarki powinny tam być raczej najlepsze...

~ggp
5/5

Witam. Powiedza mi Panie, ktore rodzily nie dawno w tym szpitalu jaka trzeba miec wyprawke dla dziecka? :) i jaki rozmiar ciuszkow kupowalyscie dla dzidziusia? 56 czy 62? ;) pozdrawiam

~Pefnetta
4/5

Jestem zadowolona z pobytu w oddziale. Chciałam spróbować urodzić siłami natury 1,5 roku po cesarskim cięciu. Obawiałam się reakcji personelu jednak spotkałam się z pozytywnym nastawieniem lekarza przyjmującego mnie na oddział,jak również od położnej która w czasie całego porodu udzielała mi ogromnego wsparcia, uspokajała, podtrzymywala na duchu. To w dużej mierze dzięki niej udało mi się urodzić siłami natury i miałam naprawdę dobry normalny porod. Pobyt w oddziale w porządku, warunki lokalowe także. Jedynym mankamentem jest to ze kobiety w początkowych fazach porodu zanim trafią na sale porodowa spędzają czas na korytarzu razem z innymi kobietami i ich mezami. Jest to miejsce gdzie ciagle chodzi ktos z personelu a więc zupełnie pozbawione intymności, prywatności.

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze