Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Opis usługi Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie (dawniej Centralny Szpital Kolejowy) jest jednym z najlepszych ośrodków leczniczych na Mazowszu. Jest szpitalem II poziomu referencyjnego w trzystopniowej skali wyspecjalizowania placówek medycznych. Długoletnie doświadczenie kadry medycznej oraz stale rozwijana i modernizowana baza sprawiają, że MSS cieszy się niesłabnącym uznaniem i renomą oraz ma znaczące sukcesy w świadczeniu usług medycznych na najwyższym poziomie. W styczniu 2006 roku szpital uzyskał Certyfikat ISO 9001:2000 w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego lecznictwa specjalistycznego, podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki i rehabilitacji. W 2009 roku szpital pomyślnie przeszedł proces odnowienia wartości certyfikacji, uzyskując certyfikat ISO 9001:2008 dla całej działalności szpitala. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie dołączył do grona HPH (Health Promoting Hospitals), czyli Międzynarodowej Sieci Szpitali i Placówek Medycznych Promujących Zdrowie. Misją każdej jednostki będącej członkiem HPH jest wzmacnianie i poprawa działań służących promowaniu zdrowia, a także podnoszenie wiedzy na ten temat.

Szpital Międzyleski w Warszawie od 1960 roku posiada Oddział Ginekologiczno-Położniczy, w którego skład wchodzi Pododdział Patologii Ciąży. Ordynatorem oddziału jest dr Tomasz Makowski. Szpital Międzyleski planuje remont Oddziału Położniczego. Oddział przyjmuje pacjentki do porodów fizjologicznych i zagrożonych powikłaniami. Placówka przyjmuje pacjentki z problemami nerkowymi, dermatologicznymi, kardiologicznymi. W oddziale wykonuje się, ponadto, operacje brzuszne i pochwowe z zakresu uroginekologii (nietrzymanie moczu), zaburzeń statyki narządu rodnego oraz laparoskopowe, operacyjne leczenie mięśniaków macicy, guzów jajników, schorzeń nowotworowych narządu rodnego. Wykonuje się także operacje plastyczne pochwy i krocza. W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym prowadzona jest również diagnostyka w zakresie patologii szyjki macicy oraz nowoczesne leczenie nadżerek szyjki macicy. Pracownia USG ginekologicznego wykonuje badania w szerokim zakresie, przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Przy szpitalu działa Szkoła Rodzenia (prowadzona przez Panią Jolantę Mikusek) oraz Poradnia Ginekologiczno-Położnicza.

Izba Przyjęć
Izba Przyjęć to miejsce, gdzie całodobowo udzielana jest pomoc doraźna. Pacjenci, którzy zgłaszają się na izbę są przekierowywani do odpowiednich oddziałów. Jednostka w 2002 roku przeszła gruntowny remont i z powodzeniem może pełnić rolę wizytówki szpitala. Jej strukturę tworzy nowocześnie urządzona recepcja oraz profesjonalnie wyposażone gabinety zabiegowe. Podjazd dla karetek znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu zamkniętym. Kiedy w 2012 roku Izba Przyjęć zostanie oddana nowemu budynkowi szpitalnemu, dotychczasowa zostanie przekształcona w Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kobieta zgłaszająca się na Izbie Przyjęć do porodu powinna zabrać ze sobą: niezbędne dokumenty i kartę przebiegu ciąży, przybory toaletowe, ręcznik, piżamę i kapcie oraz bieliznę osobistą.

Oddział Neonatologiczny
Na oddziale znajduje się 10 miejsc noworodkowych oraz 2 stanowiska do intensywnej opieki neonatologicznej. Jest to jednostka z II stopniem referencji w trójstopniowej skali opieki nad matką i dzieckiem. Oznacza to, że pomoc tu znajdą noworodki chore oraz z zagrożeniem życia. W ciągu roku na oddział przyjmowanych jest około 1000 małych pacjentów, z czego część stanowią wcześniaki, noworodki z infekcjami i urodzone powyżej 32 tygodnia ciąży oraz dzieci z hipotrofią. Oddział Neonatologiczny zabiega o tytuł „Szpitala Przyjaznego Dziecku”, przyznawanego przez UNICEF. Certyfikat ten zobowiązuje do przestrzegania kryteriów programowych zarówno tej organizacji, jak również WHO – Światowej Organizacji Zdrowia oraz Karty Praw Pacjenta, która wydawana jest przez polskie Ministerstwo Zdrowia. Planowane jest również odnowienie oddziału oraz otworzenie Poradni Neonatologicznej, która działać będzie przy Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej MSSW.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- dwie sale porodowe, jedna – jednoosobowa, druga – dwuosobowa,
- sala jednoosobowa dostępna bezpłatnie,
- sale porodowe zapewniające pacjentkom najwyższy standard porodu i pobytu,
- wszystkie sale przystosowane do odbycia porodu rodzinnego,
- dodatkowe wyposażenie sal, ułatwiające kobiecie poród: wanna, piłki porodowe, drabinki, worki sako, materace, liany.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- sześć sal poporodowych: dwie sale jednoosobowe, cztery sale dwuosobowe i trzyosobowe,
- sale położnicze jednoosobowe wyposażone we własną łazienkę (toaleta + prysznic),
- trzyłóżkowa sala pooperacyjna – tzw. intensywnej opieki medycznej,
- w każdej sali znajduje się kącik dla noworodka z przewijakiem oraz umywalką,
- noworodki urodzone w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, niewymagające intensywnej terapii i nadzoru, pozostają pod opieką matek w systemie rooming-in – dziecko przebywa z matką przez cały okres pobytu w szpitalu, włącznie z możliwością przytrzymania dziecka przy matce w czasie poporodowych badań lekarskich,
- w przypadku konieczności osoba towarzysząca pacjentce może spędzać w szpitalu 24 godziny na dobę, bez dodatkowych kosztów.

ZNIECZULENIE
- znieczulenie zewnątrzoponowe ze wskazań lekarskich – bezpłatnie,
- znieczulenie ogólne lub zewnątrzopnowe w przypadku cięcia cesarskiego – bezpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród naturalny – bezpłatnie,
- poród w wodzie – bezpłatnie,
- poród rodzinny (niezwiązany z żadnymi wcześniejszymi procedurami) – bezpłatnie,
- cesarskie cięcie ze wskazań medycznych – bezpłatnie.

INNE
- nacięcie krocza tylko w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia dziecka oraz w razie ochrony tkanek kanału rodnego, nie jest wykonywane rutynowo nacięcie krocza.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Każda kobieta może liczyć na fachową opiekę doświadczonego i wysokospecjalistycznego personelu medycznego. Opieka pielęgniarek i położnych odbywa się 24 godziny na dobę. Propagowane jest karmienie naturalne – dziecko jest dokarmiane jedynie, gdy są do tego wskazania medyczne lub na wyraźne życzenie rodzica. Ponadto, prowadzone jest poradnictwo w zakresie holistycznej opieki nad noworodkiem, a rodzice są na bieżąco informowani o każdym postępowaniu w szpitalu, tj. o wszelkiego typu szczepieniach, badaniach przesiewowych, podejmowanym leczeniu. Jako doradcy laktacyjni pracują pielęgniarki z oddziału. W przypadku jakichkolwiek problemów z przystawieniem dziecka do piersi można je poprosić o pomoc i poradę. Wyprawkę dla dziecka rodzice muszą zapewnić we własnym zakresie. Na początku dziecko jest ubierane w ubranka szpitalne, ale należy w miarę szybko dostarczyć własne.

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie bez komplikacji – 2 doby,
- po nacięciu krocza – 2 doby,
- po cesarskim cięciu – 3-4 doby.

Odwiedziny:
Przy szpitalu jest czyny codziennie parking płatny. Koszt postoju auta za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 2,50 zł (20 zł za dobę). Pacjentka ma prawo do kontaktu osobistego i telefonicznego z osobami z zewnątrz. Odwiedziny odbywają się w dni powszednie oraz w dni wolne od pracy w godzinach 8.00. – 20.00. Z uwagi na wykonywane w godzinnych porannych badania i obchody lekarskie sugeruje się przenieść odwiedziny raczej na godziny popołudniowe, od godziny 13.00. Indywidualny czas odwiedzin należy ustalić z lekarzem dyżurnym oddziału. Wejście główne szpitala jest czynne w godzinach 6.00. – 20.00.

Wyżywienie:
Szpital dysponuje własną kuchnią. Przebywający w oddziałach szpitala otrzymują całodzienne wyżywienie według zleconej diety. Wydawanie posiłków odbywa się w wyznaczonych godzinach, obowiązują trzy pełne posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. W dniu wypisu ze szpitala pacjentce przysługuje wyłącznie śniadanie, natomiast w dniu przyjęcia do szpitala, w zależności od godziny przyjęcia, pierwszym przysługującym posiłkiem będzie posiłek zamówiony korektą pierwszą możliwą do realizacji. Można również korzystać z posiłków za odpłatnością w stołówce szpitala. Odpłatność za posiłki według obowiązującego cennika. Przewiduje się możliwość zamawiania posiłków ponadstandardowych, na życzenie pacjentki, za wniesioną opłatą. Cena posiłku określona jest w ogólnie dostępnym cenniku. Pacjentka powinna mieć ze sobą własne sztućce i kubek na picie.

WAŻNE TELEFONY
- Sekretariat – (22) 473 53 00 lub (22) 473 53 30
- Izba Przyjęć – (22) 473 53 33
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (sekretariat) – (22) 473 53 79
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (pokój lekarski) – (22) 473 53 34
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (pielęgniarka oddziałowa) – (22) 473 54 19
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (pokój pielęgniarek) – (22) 473 51 53
- Oddział Neonatologiczny (sekretariat) – (22) 473 53 79
- Oddział Neonatologiczny (ordynator) – (22) 473 54 66
- Oddział Neonatologiczny (pokój lekarski) – (22) 473 54 18
- Oddział Neonatologiczny (pokój pielęgniarek) – (22) 473 53 40 lub (22) 473 52 92
- Oddział Neonatologiczny (pielęgniarz oddziałowy) – (22) 473 52 27
- Specjalistyczna Przychodnia Przyszpitalna (rejestracja) – (22) 473 53 48
- Pracownia USG ginekologicznego – (22) 473 53 43
- Szkoła Rodzenia – 515 075 222

Położenie na mapie Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Opinie o usłudze Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

5 gwiazdek
4 głosy
4 gwiazdki
2 głosy
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
2 głosy
1 gwiazdka
2 głosy

Średnia ocen:

3/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~mama Julci
4/5

Rodziłam w październiku w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Był to mój pierwszy poród więc nie mam porównania jak to jest w innych szpitalach, ale podzielę się kilkoma uwagami. Personel jest raczej uprzejmy, ale niestety zdarzają się osoby, które traktują pacjenta przedmiotowo (choć jakoś można to przeboleć, bo równoważą to przemiłe inne osoby, które np w nocy służą swoją pomocą i interesują się matką i noworodkiem, pomagają przy karmieniu itp). W razie komplikacji pomoc jest od razu udzielana, nie ma też atmosfery pośpiechu. Sala do porodu rodzinnego świetnie wyposażona, jest łazienka, piłka, sznur do trzymania się itp. Nie ma też problemu z opieką nad noworodkiem. Ogólnie szpital dość czysty i przyjazny młodej mamie i jej dzieciątku, a w dodatku jako będący dość na uboczu sądzę, że nie powinno być problemu że brakuje miejsc.

~mama Julci
4/5

Rodziłam w październiku w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Był to mój pierwszy poród więc nie mam porównania jak to jest w innych szpitalach, ale podzielę się kilkoma uwagami. Personel jest raczej uprzejmy, ale niestety zdarzają się osoby, które traktują pacjenta przedmiotowo (choć jakoś można to przeboleć, bo równoważą to przemiłe inne osoby, które np w nocy służą swoją pomocą i interesują się matką i noworodkiem, pomagają przy karmieniu itp). W razie komplikacji pomoc jest od razu udzielana, nie ma też atmosfery pośpiechu. Sala do porodu rodzinnego świetnie wyposażona, jest łazienka, piłka, sznur do trzymania się itp. Nie ma też problemu z opieką nad noworodkiem. Ogólnie szpital dość czysty i przyjazny młodej mamie i jej dzieciątku, a w dodatku jako będący dość na uboczu sądzę, że nie powinno być problemu że brakuje miejsc.

~Leona
5/5

pielęgniarki i położne najlepsze na świecie!! lekarze zresztą również. Opieka na światowym poziomie, zupełnie jak w prywatnej klinice. szkoda że takich szpitali jak ten nie ma w całej Polsce, ale może inne pójdą w jego ślady :) trzymam za to kciuki!!!!!!!

~
5/5

pielęgniarki i położne najlepsze na świecie!! lekarze zresztą również. Opieka na światowym poziomie, zupełnie jak w prywatnej klinice. szkoda że takich szpitali jak ten nie ma w całej Polsce, ale może inne pójdą w jego ślady :) trzymam za to kciuki!!!!!!!

~takwłasniejest
1/5

Brudny i smierdzący nadaje się tylko do rozbiórki bo posprzątać się nieda. Warunki typowo kolejowe równie dobrze jest na dworcu. Warto zobaczyć to samemu napewno zrobi to na tobie wrażenie.

~rn1907
2/5

Rodziłam w tym szpitalu w lecie. Wcześniej regularnie chodziłam do szpitala na ktg. Niestety nie mogę polecić tego szpitala i nigdy więcej moja noga tam nie stanie. Szpital ma swoje plusy i minusy, ale podsumowując moja ocena nie może być inna niż negatywna.

PLUSY:
- miłe, mało ingerujące, doświadczone położne przy porodzie naturalnym; gdy jest potrzebna pomoc udzielają jej, np. proponują siadanie na piłce, podanie gazu rozweselającego, środka przeciwbólowego dożylnie, etc. Są bardzo cierpliwe (poznałam 2, bo się zmieniły).

- świetna opieka neonatologiczna nad noworodkami. Gdy matka nie ma siły zajmować się dzieckiem, wezmą pod swoją opiekę na kilka godzin lub całą noc.Pracuje tam kilka niesamowicie oddanych położnych, niewątpliwie osób z powołania.

- szybka decyzja o CC gdy brak postępów w II fazie porodu.

MINUSY:
- okropny nacisk na szybkie wstanie po CC (nie minęło 12 godzin), gdzie czułam się fatalnie (naprawdę próbowałam wiele razy, a każda kolejna położna, która przychodziła traktowała mnie jak hipochondryczkę i lenia). Jak się później okazało czułam się tak źle, gdyż miałam powikłania po cięciu.
- opieka lekarska- lekarze pracują na kontraktach, a co za tym idzie nikt nie czuje się odpowiedzialny za swoje czyny, przekazuję tylko kolejnemu lekarzowi na dyżurze, aby to on podjął decyzję, a kolejny lekarz robi dokładnie to samo. Boją się podjąć decyzję. Wszyscy boją się sprzeciwić ordynatorowi. Jak ordynator każe tak będzie, mimo, że osobista opinia lekarza na dyżurze jest nie zgodna ze zdaniem ordynatora.
Jedyną kompetentną lekarką, którą mogę polecić jest dr Szymańska. Jest również bardzo sympatyczna dr Ewa, ale nie potrafię się wypowiedzieć na temat jej kompetencji, gdyż była tylko raz na dyżurze i wykonywała rutynowe badanie.
Zdecydowanie nie polecam dr Wilczyńskiej, bo to ona schrzaniła moje CC (nie usunęła całego łożyska- został kawałek) oraz nie brała za to żadnej odpowiedzialności i przez to 6 tygodni męczyłam się z okropnymi powikłaniami, które były ciężkim przeżyciem dla całej mojej rodziny i przez które nie mogłam samodzielnie zajmować się dzieckiem (mój mąż musiał wziąć zwolnienie na opiekę nade mną i przez kilka tygodni był z nami w domu i przy mnie w szpitalu gdy do niego trafiałam).

- jak najszybsze pozbywanie się pacjenta zarówno po porodzie (2,5 doby po CC, jak również gdy trafiłam 2 dni po wyjściu ze szpitala z komplikacjami po porodzie i 3 tygodnie później gdy kolejny raz trafiłam do szpitala z powodu powikłań po nie do końca starannie wykonanym CC. Liczy się wolne łóżko dla kolejnego pacjenta. Nie ważne, że pacjent z powikłaniami będzie wracał kilka razy. Liczą na to, że nie wróci.

Podsumowując, jeżeli urodzisz bez komplikacji raczej będziesz zadowolona z opieki w tym szpitalu. Ja bym była ze względu na położne na porodówce i opiekę nad noworodkiem. Niestety powikłań nie da się przewidzieć. Byłam bardzo nastawiona na poród naturalny, jednak nie udało się i urodziłam przez CC. Lekarze w tym szpitalu nie są przygotowani na powikłania, boją się wziąć odpowiedzialność za jakiekolwiek leczenie.

~Monika S.
5/5

Rewelacja! Polecam szkołę rodzenia i oczywiście poród w tym szpitalu. Trafiłam tam w weekend 26/27.10.2014, w momencie sporego obłożenia. W skrócie-super opieka położnych i lekarzy w I i II fazie, szybka decyzja o cc bo akcja się zatrzymała na 9cm, duże wsparcie po porodzie, ale możliwość room-in była mi dana. Jak mały płakał w nocy to panie przyszły, pomogły i przyprowadziły niunia bo chciałam go karmić i być z mim non-stop i czułam się na siłach, nic nie było wymuszane. Wypis standardowy-czułam się na siłach bo po 12 godz.byłam na nogach. Doradczyni laktacyjna też super, mi wydawała się zbędna, ale i tak wspierała. Podsumowując-nie mam nic do zarzucenia. Chciałam rodzić naturalnie i rodziłam, ale szczęśliwie skończyło się cc i przyszło na świat nasze 4570g szczęścia. Polecam z ręką na sercu. Ja tam jeszcze wrócę.

~Zawiedziony
1/5

Byłem w tym szpitalu przez trzy dni pod kroplówką. Dokładnie nie będę opisywał sprawy dlaczego, ale jedna z pielęgniarek na pewno nie nadaje się do tej pracy. Koło pięćdziesiątki, grubsza, duże okulary. Klepanie w tyłek przy pacjentach przez ratowników, flirtowanie, głośne śmianie, brak skupienia na pracy ( duże obrzęki po wbijaniu igły)

~Korabuu
5/5

Rodziłam w MSS w 2015. Jestem bardzo zadowolona!
Przyjechałam z 3 cm rozwarcia i zostałam od razu przyjęta na oddział. Dostałam pokój do porodów rodzinnych. Położna była przy mnie cały czas, bardzo wspierająca i merytoryczna Pani. Młoda Pani Doktor super - przy samym porodzie cały czas była obecna, świetnie mi pomagała. Pogadała ze mną, pożartowała :)
Opieka poporodowa też ok. Dziecko było pod opieką położnych pierwszej nocy, potem ze mną. Dużo pomocy od położnych otrzymałam podczas tych dni, sporo wsparcie i dobrych rad.
Jedzenie też ok ;P
Jedyne ale - opieka ginekologiczna - obchód raczej mało merytoryczny, kobiety raczej pozostawione same sobie.

Ale i tak bardzo polecam!

~Joanna m
2/5

Zdecydowanie nie polecam. Poród 2015 rok. Warunki tragiczne. Ostatni remont był chyba 40 lat temu. Brudno. Ze sprzętu dostępna tylko piłka. Wanna i drabinki owszem są ale niedostępne. Prysznica w trakcie porodu wziąć nie można. Drzwi między stanowiskami porodowymi harmonijkowe wyłamane. Sala pojedyncza ze szklaną szybą dzięki czemu kolejne pacjentki mogą obserwować przebieg porodu. O znieczuleniu nawet nie ma co myśleć (leżałam tam przez tydzień i żadna rodząca nie dostała). Poród oczywiście tylko na leżąco na plecach. Nacięcie krocza bez zgody i bolało bardziej niż porod. Szycie kwalifikuje od razu do plastyki. Sale poporodowe też nie remontowane, wieloosobowe. Łazienki dwie na korytarzu. Grzyb i odpadajace kafelki przyklejone silikonem. Lekarze nie biorący odpowiedzialności za nic (kazali mi decydować czy dawać dziecku antybiotyk dalej czy odstawić). Informacje typu: dziecko ma złe wyniki. Ale wyniki jakich badań to już informacja tajna. Jedyne na co nie można narzekać to opieka pielęgniarska. Fantastyczne panie które pomagają, doradzają i pociesza jak trzeba. Nawet w nocy. Pomagają przy karmieniu i zajmą się dzieckiem jak idziesz pod prysznic. Personel z powołania.

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze

Centralny Szpital Kliniczny MSW

Centralny Szpital Kliniczny MSW

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ulicy Wołoskiej 137 w Warszawie w swoim działaniu łączy wieloletnie doświadczenie z...

Warszawa, woj. mazowieckie

3/5 24 Opinie
Kontakt
Szpital prywatny Medicover

Szpital prywatny Medicover

Przyszłym mamom Szpital Medicover oferuje prowadzenie ciąży oraz leczenie w przypadku powikłań (niewydolność szyjki macicy,...

Warszawa, woj. mazowieckie

4/5 25 Opinii
Kontakt