Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu

Opis usługi Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu

Oddział Ginekologiczno-Położniczy (z pododdziałami) w Szpitalu im. A. Falkiewicza we Wrocławiu posiada łącznie 129 łóżek. W skład oddziału wchodzą: Patologia Ciąży, Oddział Ginekologiczny i Oddział Położniczy. Oddział zabezpiecza pracę Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Patologii Ciąży. Zadaniem oddziału jest: przyjęcie kobiety ciężarnej, regularne monitorowanie stanu płodu i pacjentki, opieka nad matką i noworodkiem, bieżące prowadzenie historii chorób oraz innej dokumentacji medycznej, wykonywanie pełnych badań pacjentki wraz z diagnostyką i leczeniem, przyjęcie i diagnostyka pacjentek ze schorzeniami ginekologicznymi. Ordynatorem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego jest dr n. med. Piotr Woytoń. Szpital posiada własną pracownię USG ginekologiczno-położniczą, w której badania wykonywane są dla pacjentek hospitalizowanych w placówce. W Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu działa Szkoła Rodzenia. Zajęcia są prowadzone przez położną, rehabilitanta, lekarza położnika, lekarza neonatologa, lekarza stomatologa i psychologa. Przy szpitalu działa również Poradnia Laktacyjna.

Oddział Neonatologiczny
Szpital ma Oddział Neonatologiczny, który zatrudnia ośmiu specjalistów neonatologów. Oddział Neonatologiczny pełni funkcję II stopnia referencyjnego w trzystopniowej skali opieki perinatalnej. Istnieje możliwość przyjęcia chorego noworodka do oddziału w ramach posiadanych miejsc patologii noworodka wraz z matką. Oddział zabezpiecza pracę Poradni Neonatologicznej działającej przy szpitalu.
Na oddziale znajdują się 64 miejsca dla noworodków, z czego pięć przeznaczonych jest do intensywnej opieki - są w pełni wyposażone w światowej klasy aparaturę medyczną. Pozostałe łóżeczka zajmuje patologia noworodka (27 miejsc) oraz system rooming-im (32 miejsca). W szpitalu specjaliści neonatolodzy dyżurują przez 24 godziny na dobę - pacjentki mogą liczyć na ich pomoc o każdej porze dnia i nocy. W Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu prowadzona jest promocja karmienia piersią. Personel medyczny szpitala zapewnia małym pacjentom fachową opiekę. Szpital posiada wysokospecjalistyczny sprzęt diagnostyczny.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- cztery stanowiska porodowe na Bloku Porodowym, w tym dwie sale jednoosobowe o podwyższonym standardzie (sale do porodów rodzinnych),
- wspólna sala porodowa obszerna, oddzielona murkami do wysokości około półtora metra, wyłożonymi kafelkami,
- dwie sale do porodów rodzinnych o podwyższonym standardzie składają się z pokoju przedporodowego (wygodne kanapy, telewizor, firanki w oknach), łazienki z prysznicem oraz pokoju porodowego z nowoczesnym łóżkiem do porodu (dwa pomieszczenia – jedno do odpoczywania, a drugie do rodzenia) – odpłatność za sale rodzinne w ramach tzw. „cegiełki” na rzecz szpitala,
- dodatkowe wyposażenie sal porodowych: worki sako, stołki porodowe, piłki porodowe,
- możliwość wyboru różnych pozycji porodowych – można rodzić, leżąc na boku, na fotelu albo na tzw. stołku porodowym w pozycji kucznej, w pierwszej fazie porodu kobiety mogą chodzić, rozmawiać, wziąć prysznic,
- niektóre rodzące muszą cały czas leżeć, ale tylko w sytuacji, kiedy jest jakieś zagrożenie, nieprawidłowość, np. krwawią.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- komfortowe pokoje pobytowe jedno-, dwu- i wieloosobowe, dostępne nieodpłatnie,
- łazienki z pełnym węzłem sanitarnym dostępne na zewnątrz sal,
- sale w systemie rooming-in, tzn. zdrowy noworodek przebywa na wspólnej sali z matką od narodzin do dnia wypisu, pod okiem położnych,
- istnieje możliwość oddania dziecka do położnych, gdy kobieta chce się wyspać, trochę odpocząć.

ZNIECZULENIE
- w ramach programu zdrowotnego „Rodzić bez bólu” szpital wprowadził od maja 2011 roku całodobową analgezję bólu porodowego, której standardem jest znieczulenie zewnątrzoponowe ciągłe (znieczulenie zewnątrzoponowe można zastosować, gdy poród już się zacznie, a rozwarcie szyjki macicy wynosi 3-4 cm),
- podawane dożylnie, w pompie infuzyjnej, środki znieczulające, m.in. Remifentanyl (krótko działający opioid) – bezpłatnie,
- znieczulenie zewnątrzoponowe ze wskazań lekarskich – bezpłatnie,
znieczulenie zewnątrzopnowe na życzenie pacjentki (najlepiej jeśli kobieta znajdzie czas jeszcze przed porodem i zjawi się w szpitalu, żeby porozmawiać z anestezjologiem i wypełnić ankietę do porodu; jeśli jednak kobieta poprosi o znieczulenie dopiero w czasie porodu, to też jest ono wykonywane, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań położniczych) – bezpłatnie,
- znieczulenie wziewne mieszanką podtlenku azotu i tlenu (tzw. gaz rozweselający), zazwyczaj w końcowej fazie porodu (rodząca sama trzyma maskę z gazem przeciwbólowym, gdy ból porodowy jest silniejszy, a odstawia ją, gdy ból porodowy opadnie) – bezpłatnie.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród fizjologiczny, w pozycji dogodnej dla kobiety rodzącej – bezpłatnie,
- poród rodzinny (w towarzystwie osoby bliskiej)
- cesarskie cięcie ze wskazań lekarskich – bezpłatnie.

INNE
- nacinanie krocza stosowane nierutynowo, w sytuacjach medycznie uzasadnionych, m.in. w przypadku: zagrożenia zdrowia dziecka w końcowej fazie porodu, zagrażającego pęknięcia krocza (mało elastyczne tkanki krocza), ostrego kąta podłonowego, operacji kleszczowej, pomocy ręcznej, ułożenia odgięciowego główki, porodu naturalnego dużego płodu.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Kontakt „skóra do skóry” po porodzie. W ten sposób matka z dzieckiem (w przypadku dobrego stanu zdrowia dziecka i matki) przebywają przez około dwie godziny na sali porodowej, na obserwacji. Wtedy też następuje poród łożyska, ewentualne zszycie rany krocza. Każda pacjentka, która urodzi dziecko, zaraz po porodzie może je wziąć w ramiona. Zwykle najpierw kładzie się noworodka mamie na brzuchu, potem może go przytulić. Oczywiście, jest przerwa w tym kontakcie, bo dziecko muszą zbadać neonatolodzy (mierzenie, ważenie, badanie), ale po chwili wraca do mamy na salę porodową. Podobnie dzieje się po cesarskim cięciu. Pacjentka może pobyć z dzieckiem na sali pooperacyjnej i tam spróbować je nakarmić. Oczywiście, ten kontakt jest krótszy, bo cięcie różni się od porodu fizjologicznego i muszą być zachowane odpowiednie procedury medyczne. Położne i pielęgniarki noworodkowe pomagają kobietom w razie problemów z laktacją i przystawianiem dziecka do piersi. Kobiety w połogu mogą również liczyć na pomoc personelu medycznego w zakresie rehabilitacji czy pomocy psychologicznej (w razie potrzeby odbywają się konsultacje specjalistów na oddziale). Dla dziecka należy zabrać pieluchy i chusteczki nawilżane. Dzieci są ubierane w szpitalne ciuszki. Do wypisu należy dostarczyć ubranka własne, zgodne z porą roku.

Przybliżony czas pobytu:
- po porodzie fizjologicznym bez komplikacji – 3 doby,
- po nacięciu krocza – 3 doby,
- po cesarskim cięciu – co najmniej 4 doby.

Odwiedziny:
Zalecane godziny odwiedzin pacjentek na Oddziale Położniczym to: 14.00. – 18.00., maksymalnie do godziny 19.00. Podczas odwiedzin jest prośba o zachowanie spokoju i ciszy, z racji dbania o komfort pobytu na oddziale pozostałych pacjentek. Osoby odwiedzające nie mogą siadać ani kłaść się na łóżkach pacjentek. Przed każdym kontaktem z noworodkiem trzeba umyć ręce. Noworodka można brać na ręce wyłącznie za zgodą matki. Na oddział nie są wpuszczane osoby chore i przeziębione oraz dzieci do lat czternastu (z uwagi na to, że choroby wieku dziecięcego, nawet w okresie bezobjawowym, są niebezpieczne dla noworodków).

Wyżywienie:
Wyżywienie zapewnia firma zewnętrzna w formie cateringu. Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Można zabrać ze sobą własne sztućce oraz kubek na picie.

WAŻNE TELEFONY
- Centrala – (71) 342 86 31
- Sekretariat (dyrekcja szpitala) – (71) 377 41 01
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (sekretariat) – (71) 377 41 41
- Izba Przyjęć Ginekologiczno-Położnicza – (71) 377 41 43
- Oddziałowa Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej – (71) 377 41 44
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (dyżurka ginekologów) – (71) 377 41 58, (71) 377 41 66, (71) 377 41 70, (71) 377 41 91, (71) 377 41 98
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (dyżurka położnych) – (71) 377 41 60, (71) 377 41 62, (71) 377 41 72
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (położne) – (71) 377 41 67
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (dyżurka neonatologów) – (71) 377 41 95
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (dyżurka położnych neonatologicznych) – (71) 377 41 88
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy (dyżurka pielęgniarek i położnych patologii noworodka) – (71) 377 42 02
- Oddział Neonatologiczny (dyżurka neonatologów) – (71) 377 41 95
- Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – (71) 377 41 47
- Szkoła Rodzenia (zapisy) – (71) 342 86 31 lub (71) 377 41 44

Położenie na mapie Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu

Opinie o usłudze Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu

5 gwiazdek
11 głosów
4 gwiazdki
9 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
5 głosów
1 gwiazdka
3 głosy

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~Sylwia
1/5

Najbardziej zadziwia mnie to, że coś co powinno być już dawno w standardzie w Polskich szpitalach dostępne jest odpłatnie za tzw. cegiełkę i jest nazywane podwyższonym standardem!

~Sylwia
1/5

Najbardziej zadziwia mnie to, że coś co powinno być już dawno w standardzie w Polskich szpitalach dostępne jest odpłatnie za tzw. cegiełkę i jest nazywane podwyższonym standardem!

~Miłka
4/5

Fakt, że trzeba było zapłacić za poród rodzinny jest oburzający nie zmienia to jednak faktu, że mój poród wspominam bardzo dobrze. Sala do porodów rodzinnych jest fantastyczna, położna (przynajmniej ta na którą trafiłam) świetna, bardzo miła i wspierająca - bez niej nie dałabym rady, lekarka również super. Cała ekipa sprawiła się cudownie choć przy porodzie było kilka komplikacji.
Jedyne do czego można się przyczepić poza opłatami to sale na oddziale poporodowym - stare i nie najlepiej wyposażone - jednak nawet to rekompensują ludzie tam pracujący - od sprzątaczek do lekarzy - wszyscy super. Najważniejsze, że czułam iż moje dziecko jest bezpieczne i dobrze traktowane. Polecam ten szpital w 100%

~Miłka
4/5

Fakt, że trzeba było zapłacić za poród rodzinny jest oburzający nie zmienia to jednak faktu, że mój poród wspominam bardzo dobrze. Sala do porodów rodzinnych jest fantastyczna, położna (przynajmniej ta na którą trafiłam) świetna, bardzo miła i wspierająca - bez niej nie dałabym rady, lekarka również super. Cała ekipa sprawiła się cudownie choć przy porodzie było kilka komplikacji.
Jedyne do czego można się przyczepić poza opłatami to sale na oddziale poporodowym - stare i nie najlepiej wyposażone - jednak nawet to rekompensują ludzie tam pracujący - od sprzątaczek do lekarzy - wszyscy super. Najważniejsze, że czułam iż moje dziecko jest bezpieczne i dobrze traktowane. Polecam ten szpital w 100%

~KIKA
5/5

Jeszcze nie rodziłam ale byłam dziś obejrzeć oddział, spotkać się z lekarzem anestezjologiem i wypełnić ankietę w związku ze znieczuleniem. Zostałam potraktowana bardzo uprzejmie, fachowo, sympatycznie, uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania a nawet więcej (informacja dla sceptycznych mam: nie mam tam żadnych znajomości).
Blok porodowy jest bardzo przyjemy, czyściutki a położne, z tego co zauważyłam odnoszą się wspaniale do rodzących. To upewniło mnie co do decyzji.
Nie wiem, jak jest na oddziale poporodowym. Napiszę, gdy z niego wrócę.

~KIKA
5/5

Jeszcze nie rodziłam ale byłam dziś obejrzeć oddział, spotkać się z lekarzem anestezjologiem i wypełnić ankietę w związku ze znieczuleniem. Zostałam potraktowana bardzo uprzejmie, fachowo, sympatycznie, uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania a nawet więcej (informacja dla sceptycznych mam: nie mam tam żadnych znajomości).
Blok porodowy jest bardzo przyjemy, czyściutki a położne, z tego co zauważyłam odnoszą się wspaniale do rodzących. To upewniło mnie co do decyzji.
Nie wiem, jak jest na oddziale poporodowym. Napiszę, gdy z niego wrócę.

~Emi
4/5

Poród wspomina bardzo dobrze, rodziłam na sali rodzinnej. Co niektórzy wspominają, że trzeba wykupić cegiełkę aby rodzic na sali rodzinnej nie widzę w tym nic złego raptem 150zł , w niektórych szpitalach trzeba zapłacić za dobrą położną ok 600zł i więcej, a tu mamy na salach rodzinnych najlepsze położne na dolnym śląsku. Sala wyposażona w bardzo nowoczesny sprzęt. Położna oraz cały personel bardzo zaangażowany i pomocny. Warto przed porodem lub już w trakcie zadzwonić do anestezjologa, ponieważ położne przedłużają czas na znieczulenie. Przedpokój sali wyposażony w piłki , fotel, narożnik. Mi osobiście piłka bardzo pomogła w trakcie porodu, dzięki niej poród przebiegł o wiele szybciej, a skórcze nie były tak dokuczliwe.
Sale poporodowe jedno, dwu i więcej osobowe normalny standard w końcu to nie hotel pięciu gwiazdkowy, można również wykupić sobie jedynkę nie pamiętam za ok 100zł. za dobę - warto.
Jedzenie skromne, ale smaczne, warto coś zabrać do jedzenia z domu np. herbatniki, sucharki, biszkopty itp.
Gdybym miała rodzić ponownie wybrała bym ten szpital.

~Emi
4/5

Poród wspomina bardzo dobrze, rodziłam na sali rodzinnej. Co niektórzy wspominają, że trzeba wykupić cegiełkę aby rodzic na sali rodzinnej nie widzę w tym nic złego raptem 150zł , w niektórych szpitalach trzeba zapłacić za dobrą położną ok 600zł i więcej, a tu mamy na salach rodzinnych najlepsze położne na dolnym śląsku. Sala wyposażona w bardzo nowoczesny sprzęt. Położna oraz cały personel bardzo zaangażowany i pomocny. Warto przed porodem lub już w trakcie zadzwonić do anestezjologa, ponieważ położne przedłużają czas na znieczulenie. Przedpokój sali wyposażony w piłki , fotel, narożnik. Mi osobiście piłka bardzo pomogła w trakcie porodu, dzięki niej poród przebiegł o wiele szybciej, a skórcze nie były tak dokuczliwe.
Sale poporodowe jedno, dwu i więcej osobowe normalny standard w końcu to nie hotel pięciu gwiazdkowy, można również wykupić sobie jedynkę nie pamiętam za ok 100zł. za dobę - warto.
Jedzenie skromne, ale smaczne, warto coś zabrać do jedzenia z domu np. herbatniki, sucharki, biszkopty itp.
Gdybym miała rodzić ponownie wybrała bym ten szpital.

~Barbara.W
5/5

Choć rodziłam dawno,bo 4 lata temu drugie dziecko to ja też wybrałam właśnie szpital na Brochowie.Pierwsze też tam urodziłam, i urodziłabym tam trzecie gdybym je miała. Moje oba porody w tym szpitalu wpominam bardzo dobrze,wpsaniałe położne (w obu porodach)opieka przez cały poród,zaangażowanie w opiece nad rodzącą. No i czułam się jak w domu,w tej sali porodów rodzinnych,itymność oczywiście była zachowana,nikt nie łaził oprócz lekarza i położnej. Czułam się swobodnie,zapomniałam że jestem w szpitalu. Wszystkim kobietom w ciąży polecam. Co do płacenia za salę porodów rodzinnych to warto zapłacić,bo to przecież narodziny Twojego maleństawa i najpiękniejszy dzień w życiu każdej mamy.
Oddział poporodowy również jest ok. Tak jak ktoś wcześniej napisał to nie hotel ***** tylko szpital. Jedzonko smaczne i jak dla mnie porcje na tyle żeby się najeść. Opieka bardzo dobra. Troskliwy personel. Czysto i przyjemnie.

~Barbara.W
5/5

Choć rodziłam dawno,bo 4 lata temu drugie dziecko to ja też wybrałam właśnie szpital na Brochowie.Pierwsze też tam urodziłam, i urodziłabym tam trzecie gdybym je miała. Moje oba porody w tym szpitalu wpominam bardzo dobrze,wpsaniałe położne (w obu porodach)opieka przez cały poród,zaangażowanie w opiece nad rodzącą. No i czułam się jak w domu,w tej sali porodów rodzinnych,itymność oczywiście była zachowana,nikt nie łaził oprócz lekarza i położnej. Czułam się swobodnie,zapomniałam że jestem w szpitalu. Wszystkim kobietom w ciąży polecam. Co do płacenia za salę porodów rodzinnych to warto zapłacić,bo to przecież narodziny Twojego maleństawa i najpiękniejszy dzień w życiu każdej mamy.
Oddział poporodowy również jest ok. Tak jak ktoś wcześniej napisał to nie hotel ***** tylko szpital. Jedzonko smaczne i jak dla mnie porcje na tyle żeby się najeść. Opieka bardzo dobra. Troskliwy personel. Czysto i przyjemnie.

~Leona
5/5

szpital się sprawdził zarówno jako miejsce, jak również pod względem profesjonalnego personelu medycznego. pobyt był bardzo miły, poród przebiegł bez komplikacji. Polecam!!

~
4/5

mimo że przygotowywałam się do porodu w innym szpitalu, wypadło, że rodziłam akurat we Wrocławiu w tym im. A. Falkiewicza. Po prostu byłam na wyjeździe, a teramin porodu się przyśpieszył. Nie robili żadnych problemów z przyjęciem, mimo że ubezpieczenie dostarczył im dopiero po tygodniu mój mąż. Samego porodu nie wspominam miło, ale to chyba normalne, bo przecież to wszystko boli i w ogóle... Za to lekarz (wcześniaka w moim przypadku nie odbierała położna mimo porodu narutalnego) był bardzo miły i pomocny, a co najwazniejsze fachowy. Sale rzeczywiście pozostawiały tropchę do zyczenia, ale obsługa była bardzo profesjonalna i polecam wszystkim przyszłym mamom skorzystanie z usług tego szpitala.

~maaadiii
5/5

Jestem w 37 tyg ciazy. Bardzo chcialam rodzić naturalnie, juz nawet zrobilismy z mezem oplate za cegielke za poród rodzinny. Wczoraj okazalo się ze mam zwyrodnienie jednego oka i grozi mi odklejenie siatkówki;/ Jestem przerażona cesarką... czy podczas cesarskiego ciecia moze byc maz?

~Jaaa
4/5

Wspaniala opieka przedporodowa. Panie polozne sa bardzo, bardzo zaangazowane w swoja prace.

Ana1121
5/5

Polecam ten szpital!Sala przedporodowa, porodówka i opieka naprawdę w porządku. Bardzo sympatyczna i cierpliwa położna , bez której mój poród byłby o wiele trudniejszy. Miałam opłacony poród rodzinny - warto:) Opieka poporodowa nade mną i dzieckiem bardzo miła i pomocna.

~LilkaR
5/5

Witam, chciałam napisać kilka słów o szpitalu na Brochowie. ... Izba Przyjęć- właściwie chciałam uciekać ale to tylko tyle negatywnych słów. Oddział ginekologii operacyjnej cały personel ( lekarze, Panie pielegniarki i salowe) osoby troskliwe, wyrozumiałe.... dziękuje

9

~MłodaMamma
2/5

Trafiłam do szpitala z powodu pewnych powikłań. A wiec miejscem mojego pobytu była patologia ciąży. Niestety zarówno ja jak i większość pan przebywających na tym oddziale nie miało zbyt dobrych "wrażeń" po pobycie w szpitalu. Przede wszystkim brud! Szpital dobnajczystszych niestety nie należy co jest szokujące. Podarte prześcieradła, brudne koce do przykrycia. Kurz lecial z nich tak ogromny ze raczej dawno pralki nie widziały. Co do "obsługi" - panie pielęgniarki miłe. Szokujące bylo ze trzeba posiadać nawet własny termometr :/ Obchód - standardowo szybko i praktycznie zero informacji. Wieczorny nic nie wnosi poranny jak wymusisz to może cos sie dowiesz. Ogólnie nie jest to najlepszy szpital. Jak to ujal jeden z ojców - "jak na peronie" brudno gwarno itd. Byl szczęśliwy ze może juz zabrać stamtąd swoja żonę i syna. PS. Jeszcze jedna uwaga - na patologii ciąży powinny lezec panie z problemami a nie tak jak tu wszystkie - leży tu dużo pan poprostu po terminie. Jesli twój termin porodu wypada dzis nie licz ze będziesz rodzic. W tym szpitalu czeka sie aż przenosisz conajmniej 7 dni i dopiero sie działa! Wypisywali dziewczyny 1-2 dni po terminie po to żeby je przyjac następnego dnia. Chore... (opinia owych dziewcząt)

~angelil
2/5

Zgadzam sie. Szpital ma wiele do życzenia. Czystość - to nie tu!!! No moze w nowej sali porodowej. Ale właśnie zanim tam trafisz.... Bylam 2 dni przed terminem dostalam boli wiec pojechalam na szpital. Polezalam na patologii. Wszyscy moga wchodzic brud w innych szpitalach nosi sie specjalistyczne worki na obuwie tu tego nie ma! Posciel katastrofa. Koce brudne! Bole ustaly. Zamiast wywolac poród odeslano mnie do domu mimo ze bylam po terminie. No i znów tam jechałam dwa dni później. By znów poleżeć. Zlitowali sie po paru dniach i dopiero wywolali poród. Ta sama sytuacja mojej kuzynki w innym szpitalu. Akcja byla natychmiastowa i sie nie męczyła jak ja. Kolejne dziecko tu na pewno nie będę rodzic!!!

sisa67
5/5

Dwa dni temu opuściłam ten szpital, oddział gin-poł. wspaniali ludzie- cała kadra, pracowici, mili, robiący wszystko co w ich mocy, aby pacjentka była zdrowa!!!! serdecznie dziękuję.
pacjentka z "uciekającymi" żyłami

~Meg1979
2/5

Niestety nie wspominam dobrze 2 porodów na Brochowie. Przy pierwszym lezalam od piątku do niedzieli. W sobotę odeszły mi wody. Do 9 rano w niedzielę nikt się mną nie zainteresował. Chociaż miałam skurcze. Rano na nowej zmianie Pani doktor zdziwila sie, że nie leże na sali porodowej. Córka była owinięta pępowina. Mogło się to źle skończyć. Przy drugim porodzie nie moglam urodzić córki i wspaniałomyślny Pan doktor (starszy facet) zastosował chwyt Kristellera. Po tym zabiegu nie moglam podnieść się przez dobę z łóżka. Dziecko rehabilitowane było przez 1.5 roku. Oczywiście w wypisie ani słowa i dziecko wypisane w stanie dobrym. Pomimo zwrócenia uwagi pani neonatolog na nieprawidłowości nie zrobiła dodatkowych badań.

~Gosc_111
4/5

Czesc Dziewczyny, ja bardzo milo wspominam opieke poporodowa, mili i fachowi lekarze, fantastyczne Panie polozne. Dzidzius i ja zadowoleni. Mialam kilka problemow przy porodzie, gdyz rodzilam naturalnie bardzo duze dziecko ale gdy akcja porodowa nie postepowala prawidlowo, podjeto decyzje o cesarskim cieciu.
Polecam szpital.

~AGUSIA.79
1/5

oddział wewnątrzny.. obsluga tragedia oraz slownictwo pielegniarek.. pacjenci zaniedbami! brak krzesel na korytarzu!

~Juva
5/5

Jestem bardzo zadowolona. Położne lekarze świetni, bardzo mili i pomocni. Oddział dla wcześniaków rewelacyjny, lekarze neonatolodzy świetni. Ja polecam ten szpital

Justyna3813
5/5

Witam ja rodziłam 22,08,2017 (pierwsza ciaża) lezałam juz tydzień wcześniej na oddziale patologi ciąży i nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa na temat personelu -naprawde położne pielęgniarki profesjonalizm,chociaż poród mój nie był dla mnie łatwy bo 15,5 godziny się męczyłam aż wkońcu zakończyło się cc to wsparcie miałam cały czas. POLECAM Rewelacja Pani Doktor Marzena H. bardzo dziękuje!!!Oby wszyscy lekarze byli z takim sercem jak Pani.

~Ela1234
2/5

Właśnie przebywam na oddziale położniczym. Warunki jak za czasów króla Cwieczka, niewygodne skrzypiące łóżka, ohydna łazienka z grzybem i kurzem na ścianach, kratki wentylacyjne nie czyszczone nigdy, w sali panuje dziwny zapach. Jedzenie niejadalne:(
Przyszła położna i powiedziała, ze musimy przynieść własne termometry z domu....

~aaaaaaaa
2/5

Nie polecam, leżałam i na patologi i na sali przedporodowej.. o ile na tej drugiej jeszcze jest w miarę, to na patologi jest patologia :) warunki jak w PRL-u. Jedna toaleta i łazienka na cały oddział.. sale czyste, ale też wołają o odnowienie, położne i pielęgniarki okey, miłe i pomocne, lekarze.. zależy na kogo się trafi.. przy przyjęciu, katastrofa, przeszkodziłam w spokojnym, nocnym dyżurze i o wszystko miał pretensje ;/ czułam się bardzo źle potraktowana. Natomiast przy wypisie cudownych dwóch lekarzy, wszystko wytłumaczyli, odpowiadali na każde pytanie bez problemu.. także, ogólnie rodzić tam nie wrócę :)

~Nieśka
4/5

Rodziłam w tym szpitalu w kwietniu 2019, najpierw trafiłam na patologie ciąży, bo byłam tydzień po terminie. Położne na patologii to anioły, mają powołanie do tej pracy. Na poródowkę trafiłam następnego dnia wieczorem. Moja rzeczywistość różniła się od tego co jest w powyższym opisie. Rodziłam naturalnie, w boksie, mąż był przy mnie. Opieka na porodowce była wspaniała, nie czułam się zostawi ona sama sobie. Niestety nie było możliwości aktywnego porodu, cały czas leżałam podpięta pod ktg, mimo że mówiłam że w pozycji siedzącej bóle są mniejsze. Na szczęście nie było problemu z zzo (wspaniały dr anastezjolog!). Mam też pewne obiekcje co do ochrony krocza, odniosłam wrażenie że położnej łatwiej jest je naciac niż chronić... Po porodzie nie było kontaktu skóra do skóry tylko koszula do koszuli (dziecko dostałam owiniete w pieluszki), nie było też możliwości kangurowania przez tatę na czas zszywania mnie.
Na oddziale poporodowym loteria jeśli chodzi o położne. Szybko się człowiek orientowal, do których można się zwrócić z prośbą o pomoc. Były panie, które same proponowały, że przypilnuja dziecko na czas kąpieli i panie obrazone na cały świat... Doradca laktacyjny był dostępny, natomiast porada w stylu 'zwierzęta karmią się instynktownie a my musimy się tego uczyc' nie pomaga. Wolałabym dowiedzieć się czegoś bardziej praktycznego...
Plus za czystość na oddziale, sala była sprzątania codziennie, pani salowa zaglądał częściej i jak była potrzeba to sprzatala w ciągu dnia.

~Mama Paula
4/5

Z tego co udało mi się wyczytać to w tym szpitalu na porodówce są trzy boksy. W jaki sposób jest zachowana intymność moja oraz Pań rodzących w boksach obok? Według standardów opieki okołoporodowej mogę w trakcie porodu mieć osobę towarzyszącą, mogę się poruszać, mam też prawo do tego by podczas porodu były obecne tylko osoby związane z porodem. W jaki sposób odbywa się to na tego typu porodówce?

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze