Samodzielny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego

Opis usługi Samodzielny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego

Samodzielny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego ma III stopień referencyjności w skali trzystopniowej, co oznacza, że jest placówką najwyżej wyspecjalizowaną, która świadczy najwyższe usługi w zakresie prowadzenia ciąż wysokiego ryzyka, leczenia noworodków z wadami rozwojowymi czy udzielania prawidłowych warunków rozwoju dla wcześniaków. Szpital ma Oddział Patologii Ciąży (padaczka, choroby tarczycy, choroby nadnerczy, choroby przysadki mózgowej). Prowadzi ciąże wysokiego ryzyka, przeprowadza diagnostykę prenatalną (USG wad rozwojowych, biopsja kosmówki, amniopunkcja, punkcja naczyń płodowych, inwazyjna diagnostyka konfliktu serologicznego) oraz leczenie w okresie płodowym i po urodzeniu. Zakres badań i zabiegów prowadzonych przez Oddział Kliniczny Położnictwa i Ginekologii obejmuje: diagnostykę USG, diagnostykę cytologiczną szyjki macicy, laparoskopię i histeroskopię, operacje drogą pochwową i operacje brzuszne, terapie endokrynologiczne, operacje ginekologiczne u kobiet z chorobą zakrzepową, terapię onkologiczną, diagnostykę i leczenie nietrzymania moczu.

Szpital posiada UOM noworodkowy i Oddział Patologii Noworodka. Oddziały wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i systemy monitorujące. Umożliwia to ratowanie życia noworodkom wszystkich kategorii ryzyka. W szpitalu prowadzone są programy naukowe, m.in. zajmujące się leczeniem noworodków ze skrajnie małą urodzeniową masą ciała. Specyfiką szpitala jest hospitalizacja noworodków z wykrytymi prenatalnie wadami wrodzonymi. Przy szpitalu działa Szkoła Rodzenia „Dla Ciebie” (cykl edukacyjny obejmuje osiem spotkań) oraz przykliniczna poradnia patologii ciąży i wad wrodzonych płodu. Położną można umówić za dodatkową opłatą. Na terenie szpitala mieszczą się: bufet, salon optyczny, kiosk wielobranżowy, apteka i agencja PKO BP – do dyspozycji pacjentów.

WARUNKI NA SALI PORODOWEJ
- dwie sale jednoosobowe i jedna sala dwuosobowa przegrodzona na dwie części, sale trzyosobowe,
- odpłatność za salę jednoosobową – cena całościowa: 500 zł, możliwość odbycia porodu rodzinnego w sali,
- na sali może zostać osoba towarzysząca bez dodatkowych kosztów, po wcześniejszym uzgodnieniu swojego pobytu na sali z personelem medycznym odbywającym dyżur na porodówce,
- w salach do porodów rodzinnych są kanapy do czekania dla osób towarzyszących i telewizor,
- sale jednoosobowe wyposażone w łóżko dla rodzącej, fotelik dla osoby towarzyszącej, kosz, umywalkę, punkt sanitarny,
- sala dwuosobowa wyposażona w łóżka, szafeczki sanitarne dla kobiet, umywalkę, odgrodzona parawanowym „murkiem”,
- sale dwu- i trzyosobowe posiadające łazienkę wspólną na zewnątrz, z prysznicem i toaletami,
- sale jednoosobowe mają własne łazienki, z prysznicem i wanną, ale bez toalety – w razie potrzeby można skorzystać z ubikacji na zewnątrz sali,
- dodatkowe wyposażenie: piłki porodowe, worki sako, miękkie pufki, drabinki, umożliwiające poród aktywny i naturalne łagodzenie bólów porodowych.

WARUNKI NA SALI POŁOŻNICZEJ
- dwa pokoje jednoosobowe, jeden dwuosobowy, sale trzyosobowe, jedna sala jest czteroosobowa,
- jeden pokój jednoosobowy posiadający własną łazienkę (prysznic + toaleta) – cena całościowa: 250 zł,
- drugi pokój jednoosobowy posiadający też własną łazienkę (bez prysznica) – cena całościowa: 200 zł,
- pokój dwuosobowy z własną łazienką z pełnym węzłem sanitarnym – cena całościowa: 150 zł,
- sale trzy- i czteroosobowe z dostępem do łazienki na korytarzu, z pełnym węzłem sanitarnym,
- system rooming-in, to znaczy, że zdrowe dziecko od urodzenia pozostaje z matką na wspólnej sali,
- możliwość umówienia położnej i dodatkowej opieki nad matką po porodzie – 700 zł,
- każda sala wyposażona w punkt do badania, pielęgnacji i przewijania noworodka (przewijak).

ZNIECZULENIE
- bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe ze wskazań lekarskich,
- bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe na życzenie pacjentki, wcześniej poprzedzone badaniem pacjentki, wywiadem lekarskim, konsultacją i umówieniem lekarza anestezjologa przeprowadzającego zabieg,
- znieczulenie do cesarskiego cięcia darmowe, rodzaj znieczulenia zależny od przebiegu porodu – znieczulenie podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe lub ogólne.

DOSTĘPNE RODZAJE PORODU
- poród siłami natury,
- poród w pozycjach wertykalnych,
- cesarskie cięcie tylko ze wskazań medycznych,
- poród rodzinny – 500 zł.

INNE
- nacinanie krocza w wymagających tego zabiegu przypadkach: ostry stan zagrożenia dziecka w końcowej fazie porodu (objawy niedotlenienia, poród przedłużający się), nieprawidłowe ułożenie dziecka w kanale rodnym (np. rączka przodująca, ułożenie z odgięciem główki itp.), zagrożenie pęknięciem krocza, ostry kąt podłonowy, pomoc ręczna (poród wspomagany), poród dużego płodu, zagrożenie życia lub zdrowia matki.

POBYT W SZPITALU PO PORODZIE
Dziecko zdrowe po urodzeniu od razu jest kładzione na brzuchu matki, nie jest myte, jest tylko osuszane. Nie zabiera się je do ważenia ani mierzenia, tylko neonatolog dokonuje wstępnej oceny stanu zdrowia noworodka. Jeśli dziecko nie ma żadnych zaburzeń zdrowia, przebywa na brzuchu mamy przez około dwie godziny. Wtedy następuje zazwyczaj pierwsze karmienie. Potem jest zabierane do badań szczegółowych. Dzieci są poddawane fachowej opiece neonatologicznej. Na Oddział Kliniczny Neonatologii składają się: Oddział noworodków zdrowych, Oddział Patologii Noworodka i Intensywna Terapia Noworodka. Wysoko wykwalifikowany personel oddziału noworodkowego i położniczego otacza matkę i dziecko troskliwą opieką. Jeśli dziecko rodzi się z problemami zdrowotnymi, trafia na Oddział Patologii Noworodka, a nie na wspólną salę z matką. Na oddziale tym chore noworodki są poddawane obserwacji, diagnostyce i leczeniu. W razie komplikacji z dzieckiem opieka i pomoc jest oferowana na miejscu. Placówka jest wysoko wyspecjalizowana i nie musi przewozić małego pacjenta do innych szpitali. Na Patologii Noworodka stosuje się bezpośredni nadzór nad stanem zdrowia dzieci. Nowoczesne, profesjonalne inkubatory, systemy monitorujące, wysokie umiejętności lekarzy i pielęgniarek, możliwość szerokiej diagnostyki i wielokierunkowego leczenia – służą noworodkom z zaburzeniem stanu zdrowia. Dzieci z zagrożeniem życia po porodzie trafiają na Intensywną Terapię Noworodka. Wyprawka dla dziecka nie jest przygotowywana przez szpital, preferuje się skompletowanie własnych ubranek – chyba że mama nie zdążyła przygotować i zabrać ciuszków dla dziecka, to pielęgniarka ubiera dziecko w szpitalne ubranka. Potem jednak należy donieść własne i zwrócić szpitalne.

Opieka i wsparcie specjalistów:
Opieka lekarska jest na wysokim poziomie. Lekarze i pielęgniarki świadczą pomoc przez cały czas i na każde wezwanie. Codziennie odbywają się badania lekarskie, a kobieta może liczyć na stały nadzór pielęgniarki i położnej. Dzieci z problemami zdrowotnymi trafiają na Oddział Patologii Noworodka, natomiast dzieci z zagrożeniem życia trafiają na Intensywną Terapię Noworodka – a nie tak, jak jest standardowo, na wspólną salę z matką. Intensywna Terapia Noworodka jest oddziałem profesjonalnie zorganizowanym i wyposażonym w najbardziej nowoczesny sprzęt do ratowania życia noworodkom wszystkich kategorii ryzyka. Zapewnia możliwość leczenia ciężkich zespołów niewydolności oddychania (kontrolowana tlenoterapia bierna, nieinwazyjne wspomaganie wentylacji, rożne formy oddechu zastępczego z możliwością synchronizacji z oddechem pacjenta, wentylacja mechaniczna z użyciem tlenku azotu, wentylacja oscylacyjna). Dzieciom z wykrytymi prenatalnie wadami genetycznymi zapewniana jest pierwsza pomoc, potem są one przekazywane dalej do właściwych ośrodków leczenia. Klinika współpracuje z zespołem konsultantów z dziedziny kardiologii, okulistyki, radiologii, ultrasonografii, rehabilitacji, chirurgii.

Doradca laktacyjny:
Szpital wdraża procedury opieki nad matką karmiącą, zgodnie z promocją karmienia naturalnego. Szpital oferuje usługi certyfikowanego konsultanta i doradcy laktacyjnego, co czyni pobyt w szpitalu bezpiecznym i przyjemnym. Każda kobieta może liczyć na pomoc podczas pierwszego karmienia, na niezbędne wsparcie i wskazówki, jak przystawiać maluszka do piersi.

Przybliżony czas pobytu:

- po porodzie bez komplikacji – 2-3 doby,
- po nacięciu krocza – 2-3 doby,
- po cesarskim cięciu – 4 doby.

Odwiedziny:
Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach 10.00. – 18.00. Na salach jednoosobowych jest możliwość dłuższego przebywania bliskiej osoby z matką, np. gdy jest ona bardzo osłabiona po porodzie i wymaga pomocy przy dziecku. Po godzinie 19.00. wszystkie osoby bliskie pacjentek są jednak proszone o opuszczenie sal, by nie zakłócać spokoju. Na oddział położniczy nie są wpuszczane osoby poniżej 12. roku życia i osoby przeziębione – by chronić małych pacjentów.

Wyżywienie:
Szpital posiada własną kuchnię, posiłki wydawane są codziennie o ustalonych porach do każdego pokoju, na tacach. W ciągu dnia są trzy pełne posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Pacjentka powinna mieć ze sobą własne sztućce i kubek na picie. W razie ich braku można poprosić o sztućce z kuchni (do zwrotu).

WAŻNE TELEFONY
- Izba Przyjęć – (22) 584 12 62, (22) 584 12 24, (22) 584 12 71
- Położnicza Izba Przyjęć – (22) 584 11 68
- Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa – (22) 628 72 71 lub (22) 584 12 49
- Oddział Ginekologii – (22) 584 11 63
- Oddział Położnictwa – (22) 584 11 37
- Oddział Neonatologii – (22) 584 11 70 lub (22) 584 11 73
- Sala Porodowa – (22) 584 11 66
- Oddział Patologii Ciąży – (22) 584 11 66
- Szkoła Rodzenia – (22) 584 12 03 lub 605 304 657, e-mail: klinika@wp.pl
- USG ginekologiczne – (22) 584 11 38
- Rejestracja Przychodni Specjalistycznej – (22) 584 12 27 lub (22) 584 13 27

Położenie na mapie Samodzielny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego

Opinie o usłudze Samodzielny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego

5 gwiazdek
23 głosy
4 gwiazdki
9 głosów
3 gwiazdki
0 głosów
2 gwiazdki
1 głos
1 gwiazdka
3 głosy

Średnia ocen:

4/5
Napisz swoją opinię
Pomóż innym podjąć właściwą decyzję
~myszowata
5/5

Ja rodziłam w tym szpitalu i chodziłam tam do szkoły rodzenia. Poród był super, trafiłam na świetną lekarkę na dyżurze. Nie miałam opłaconej położnej, więc nie było jej przy mnie non stop, ale stwierdzam, że to była dobra decyzja. Położna i tak co 30 min przychodziła mnie zbadać, a co jakąś godzinę także pani doktor. W między czasie miałam chwile dla siebie tzn nikt nie mówił mi co mam robić, więc relaksowałam się na swój sposób. Dwa razy były sugestie skorzystania z piłki i raz z wanny. W wannie było super, natomiast piłka nie przypadła mi do gustu. Poprosiłam znieczulenie i zaraz mnie zbadano czy są warunki by je podać, okazało się, że rozwarcie za małe, więc szybko podano mi oxy a po jakiejś godzinie znieczulenie było już możliwe. Potem to była już czysta przyjemność, zero bólu, szybko parte (bezbolesne - efekt znieczulenia) i po 20 min Mały był na świecie. Opieka nad dzieckiem i matką bardzo dobra, nie licząc kilku momentów. Szkoła rodzenia bardzo fajne zajęcia prowadzone tak jak tego oczekiwałam plus masa darmowych próbek dla mamy i dziecka. POLECAM!!! Jeśli będę rodzić drugi raz, zapewne właśnie tam.

~myszowata
5/5

Ja rodziłam w tym szpitalu i chodziłam tam do szkoły rodzenia. Poród był super, trafiłam na świetną lekarkę na dyżurze. Nie miałam opłaconej położnej, więc nie było jej przy mnie non stop, ale stwierdzam, że to była dobra decyzja. Położna i tak co 30 min przychodziła mnie zbadać, a co jakąś godzinę także pani doktor. W między czasie miałam chwile dla siebie tzn nikt nie mówił mi co mam robić, więc relaksowałam się na swój sposób. Dwa razy były sugestie skorzystania z piłki i raz z wanny. W wannie było super, natomiast piłka nie przypadła mi do gustu. Poprosiłam znieczulenie i zaraz mnie zbadano czy są warunki by je podać, okazało się, że rozwarcie za małe, więc szybko podano mi oxy a po jakiejś godzinie znieczulenie było już możliwe. Potem to była już czysta przyjemność, zero bólu, szybko parte (bezbolesne - efekt znieczulenia) i po 20 min Mały był na świecie. Opieka nad dzieckiem i matką bardzo dobra, nie licząc kilku momentów. Szkoła rodzenia bardzo fajne zajęcia prowadzone tak jak tego oczekiwałam plus masa darmowych próbek dla mamy i dziecka. POLECAM!!! Jeśli będę rodzić drugi raz, zapewne właśnie tam.

~lol-kak
4/5

Ja chciałam rodzić w tym szpitalu bo słyszałam dużo dobrych opinii na jego temat ale się przeprowadzilismy i wybrałam inny. Moja bratowa rodziła w tym szpitalu dwa razy i była bardzo zadowolona zarówno z warunków jak i opieki medycznej. Mowila i mi, że poleca ten szpital, choc z dostaniem się tam mogą być pewne problemy bo prawie zawsze wszystko pelne. Położne na Izbie i na oddziale bardzo miłe i dużo pomagają. Jeśli czegoś nie wiesz to wystarczy tylko zapytac – zawsze dostaniesz odpowiedz. Naprawdę dobra opieka. Ze nie sprawdziłam sama, a wiem to tylko ze słyszenia od innych, daję cztery punkty.

~lol-kak
4/5

Ja chciałam rodzić w tym szpitalu bo słyszałam dużo dobrych opinii na jego temat ale się przeprowadzilismy i wybrałam inny. Moja bratowa rodziła w tym szpitalu dwa razy i była bardzo zadowolona zarówno z warunków jak i opieki medycznej. Mowila i mi, że poleca ten szpital, choc z dostaniem się tam mogą być pewne problemy bo prawie zawsze wszystko pelne. Położne na Izbie i na oddziale bardzo miłe i dużo pomagają. Jeśli czegoś nie wiesz to wystarczy tylko zapytac – zawsze dostaniesz odpowiedz. Naprawdę dobra opieka. Ze nie sprawdziłam sama, a wiem to tylko ze słyszenia od innych, daję cztery punkty.

~mikra10
4/5

Rodziłam tam w czerwcu dwa lata temu, miałam rodzić w Bielańskim (załatwiona położna, lekarz prowadzący z tego szpitala), niestety jak przyszło co do czego okazało się, że wszystkie miejsca do porodu sa zajęte no i odesłano mnie do w/w szpitala. Cały pobyt wspominam bardzo dobrze, poród był szybki (o 2:30 znaleźliśmy szpital - nie bez trudu, a 0 6:55 urodziła się Melka). Położne bardzo kompetentne, lekarze również, szycie ze znieczuleniem. Opieka poporodowa też bardzo dobra, położne bardzo miłe z chęcią pomagają przy dziecku, bez pretensji udzielają porad w środku nocy, miła atmosfera w szpitalu. Jeśli chodzi o minusy: niezbyt przyjemna położna na izbie przyjęć (pewnie dlatego, że ją obudziliśmy), usłyszeliśmy od niej, że aby mieć znieczulenie zo to trzeba się wcześniej umówić z lekarzem. Rodziłam więc bez zzo, dało się wytrzymać chociaż bolało jak cholera, a ja darłam się wniebogłosy (za przyzwoleniem położnej). Ogólnie wspomnienia sa w porządku i polecam ten szpital.

~mikra10
4/5

Rodziłam tam w czerwcu dwa lata temu, miałam rodzić w Bielańskim (załatwiona położna, lekarz prowadzący z tego szpitala), niestety jak przyszło co do czego okazało się, że wszystkie miejsca do porodu sa zajęte no i odesłano mnie do w/w szpitala. Cały pobyt wspominam bardzo dobrze, poród był szybki (o 2:30 znaleźliśmy szpital - nie bez trudu, a 0 6:55 urodziła się Melka). Położne bardzo kompetentne, lekarze również, szycie ze znieczuleniem. Opieka poporodowa też bardzo dobra, położne bardzo miłe z chęcią pomagają przy dziecku, bez pretensji udzielają porad w środku nocy, miła atmosfera w szpitalu. Jeśli chodzi o minusy: niezbyt przyjemna położna na izbie przyjęć (pewnie dlatego, że ją obudziliśmy), usłyszeliśmy od niej, że aby mieć znieczulenie zo to trzeba się wcześniej umówić z lekarzem. Rodziłam więc bez zzo, dało się wytrzymać chociaż bolało jak cholera, a ja darłam się wniebogłosy (za przyzwoleniem położnej). Ogólnie wspomnienia sa w porządku i polecam ten szpital.

~lila
5/5

Rodziłam w tym szpitalu w maju tego roku, miałam opłaconą położną która bardzo sprawnie poprowadziła akcję porodową. Korzystałam z prysznica i piłki. Poprosiłam też o znieczulenie, która znacznie zmniejszyło ból. Opieka lekarska, pielęgniarska i położnicza na medal. Panie na neonatologii też sprawnie i umiejętnie pielęgnowały Mojego Maluszka. Dobrze wspominam swój poród jak i pobyt na oddziale dlatego z czystym sumieniem polecam ten szpital.

~lila
5/5

Rodziłam w tym szpitalu w maju tego roku, miałam opłaconą położną która bardzo sprawnie poprowadziła akcję porodową. Korzystałam z prysznica i piłki. Poprosiłam też o znieczulenie, która znacznie zmniejszyło ból. Opieka lekarska, pielęgniarska i położnicza na medal. Panie na neonatologii też sprawnie i umiejętnie pielęgnowały Mojego Maluszka. Dobrze wspominam swój poród jak i pobyt na oddziale dlatego z czystym sumieniem polecam ten szpital.

~Patkaaaa
5/5

Polecam. Choć za nic nie płaciłam, mialam świetną opiekę położnej na porodówce (pani Anna Tarnowska jest cudowną kobietą!), a przy porodzie było dwóch lekarzy, którzy pomogli mi "wypchnąć" dziecko. Córeczka urodziła sie zdrowa i tylko później za bardzo spadała na wadze, więc pobyt w szpitalu mi się przedłużył. Opiekę pań od noworodków wspominam ogólnie dobrze, choć zdarzały się różne porady, jak mam karmić dzidziusia, co powodowało u mnie niepokój. Jeśli będę jeszcze kiedyś rodzić, na pewno wybiorę ten szpital.

~Patkaaaa
5/5

Polecam. Choć za nic nie płaciłam, mialam świetną opiekę położnej na porodówce (pani Anna Tarnowska jest cudowną kobietą!), a przy porodzie było dwóch lekarzy, którzy pomogli mi "wypchnąć" dziecko. Córeczka urodziła sie zdrowa i tylko później za bardzo spadała na wadze, więc pobyt w szpitalu mi się przedłużył. Opiekę pań od noworodków wspominam ogólnie dobrze, choć zdarzały się różne porady, jak mam karmić dzidziusia, co powodowało u mnie niepokój. Jeśli będę jeszcze kiedyś rodzić, na pewno wybiorę ten szpital.

~sylwiagkap
4/5

Rodziłam dwa lata temu w tym szpitalu, chodziłam tam do szkoły rodzenia, ok oczekiwania takie jak chciałam, wszystko co chciałam wiedzieć dowiedziałam się. W momencie kiedy trafiłam na porodówkę miałam małe rozwarcie po 8 godzinach dostałam oxy, zaczął się poród, ale nie miała wystarczającej siły,żeby urodzić samodzielnie.Szybka akcja na blok operacyjny trwała nie całe 4 minuty, wszystko wporządku opieka po cc i całkowitym znoeczuleniu bardzo dobra co 30 minut ktos do mnie zaglądał przez cała noc. Rano przenieśli mnie już na oddział i przynieśli synka. Opieka fachowa, tak samo jak i lekarze tak i pielęgniarki, a także psycholog. Jak będę rodziła napewno w tym samym szpitalu:)

~
4/5

Rodziłam dwa lata temu w tym szpitalu, chodziłam tam do szkoły rodzenia, ok oczekiwania takie jak chciałam, wszystko co chciałam wiedzieć dowiedziałam się. W momencie kiedy trafiłam na porodówkę miałam małe rozwarcie po 8 godzinach dostałam oxy, zaczął się poród, ale nie miała wystarczającej siły,żeby urodzić samodzielnie.Szybka akcja na blok operacyjny trwała nie całe 4 minuty, wszystko wporządku opieka po cc i całkowitym znoeczuleniu bardzo dobra co 30 minut ktos do mnie zaglądał przez cała noc. Rano przenieśli mnie już na oddział i przynieśli synka. Opieka fachowa, tak samo jak i lekarze tak i pielęgniarki, a także psycholog. Jak będę rodziła napewno w tym samym szpitalu:)

~Anisia84
5/5

Rodziłam w tym szpitalu w styczniu 2012 roku, rewelacyjny personel, cudowne położne, pielęgniarki i lekarze. Czułam się fantastycznie na oddziale patologii ciąży, porodówce i już po porodzie na położnictwie. Z czystym sumieniem mogę polecić ten szpital a w szczególności doktora Jastrzębia, dr. Baj-Chojecką i dr. Modzelewskiego! Dziękuję Wam, bo dzięki takiej atmosferze mój synek urodził się bezproblemowo i z uśmiechem na ustach opuszczaliśmy mury waszego szpitala!!

~Anisia84
5/5

Rodziłam w tym szpitalu w styczniu 2012 roku, rewelacyjny personel, cudowne położne, pielęgniarki i lekarze. Czułam się fantastycznie na oddziale patologii ciąży, porodówce i już po porodzie na położnictwie. Z czystym sumieniem mogę polecić ten szpital a w szczególności doktora Jastrzębia, dr. Baj-Chojecką i dr. Modzelewskiego! Dziękuję Wam, bo dzięki takiej atmosferze mój synek urodził się bezproblemowo i z uśmiechem na ustach opuszczaliśmy mury waszego szpitala!!

~Ellis_86
5/5

Kiedy miałam rodzić po raz drugi postanowiłam dokładnie przyjrzeć się warszawskim szpitalom i wybrać najlepszy. Do znudzenia czytałam fora i strony internetowe, zamęczałam znajomych, ale opłaciło się. Miałam naprawdę fantastyczną opiekę od momentu wejścia do szpitala, aż do chwili opuszczenia go z córcią. Największym plusem szpitala jest personel - wszyscy są naprawdę bardzo mili i przyjaźnie nastawieni do kobiet. Miałam zapewnioną pełną opiekę podczas porodu dzięki położnej. Często wpadał również lekarz sprawdzając postępy w czasie akcji porodowej. Sam poród przebiegał dzięki Bogu bezproblemowo, więc nie potrzebowałam specjalnego zainteresowania, a i tak je dostałam. Również po porodzie i następnego dnia miałam pełną opiekę i pomoc przy dziecku. Uważam, że wybór szpitala jest naprawdę ważną decyzją i nie ma co skąpić czasu ani pieniędzy.

~
5/5

Kiedy miałam rodzić po raz drugi postanowiłam dokładnie przyjrzeć się warszawskim szpitalom i wybrać najlepszy. Do znudzenia czytałam fora i strony internetowe, zamęczałam znajomych, ale opłaciło się. Miałam naprawdę fantastyczną opiekę od momentu wejścia do szpitala, aż do chwili opuszczenia go z córcią. Największym plusem szpitala jest personel - wszyscy są naprawdę bardzo mili i przyjaźnie nastawieni do kobiet. Miałam zapewnioną pełną opiekę podczas porodu dzięki położnej. Często wpadał również lekarz sprawdzając postępy w czasie akcji porodowej. Sam poród przebiegał dzięki Bogu bezproblemowo, więc nie potrzebowałam specjalnego zainteresowania, a i tak je dostałam. Również po porodzie i następnego dnia miałam pełną opiekę i pomoc przy dziecku. Uważam, że wybór szpitala jest naprawdę ważną decyzją i nie ma co skąpić czasu ani pieniędzy.

~dorcia83
5/5

Rodziłam w szpitalu Orłowskiego ponad 26 godzin (najpierw naturalnie, potem z powodu braku postępu akcji porodowej poród zakończony cięciem cesarskim). W tym czasie poznałam 6 położnych i ok. 6 lekarzy (różne zmiany), wszyscy starali się pomagać, pocieszyć, informowali na bieżąco co się dzieje ze mną i maluchem i jakie będzie dalsze działanie. Nikt nie unikał odpowiedzi, mąż mógł być ze mną prawie przez cały czas porodu. Mimo dużego oblężenia na porodówce (na 2-os. sali były 4 rodzące + 1 rodząca na sali porodu rodzinnego) opieka była fachowa, badania robione o czasie i na bieżąco. Znieczulenie dostałam bezpłatnie-przemiła pani anestezjolog robiła wszystko, żeby poród był jak najmniej bolesny. Po trudnym porodzie, lekarze przyszli i tłumaczyli na jakiej podstawie zdecydowali o cięciu. Dzidzia urodziła się zdrowa, blizna po cięciu szybko się zagoiła. Z całą świadomością polecam szpital i personel obecny przy porodzie jak i położne pomagające w opiece nad małą po porodzie. Gdybym miała rodzic po raz drugi wybrałabym ten szpital.

~
5/5

Rodziłam w szpitalu Orłowskiego ponad 26 godzin (najpierw naturalnie, potem z powodu braku postępu akcji porodowej poród zakończony cięciem cesarskim). W tym czasie poznałam 6 położnych i ok. 6 lekarzy (różne zmiany), wszyscy starali się pomagać, pocieszyć, informowali na bieżąco co się dzieje ze mną i maluchem i jakie będzie dalsze działanie. Nikt nie unikał odpowiedzi, mąż mógł być ze mną prawie przez cały czas porodu. Mimo dużego oblężenia na porodówce (na 2-os. sali były 4 rodzące + 1 rodząca na sali porodu rodzinnego) opieka była fachowa, badania robione o czasie i na bieżąco. Znieczulenie dostałam bezpłatnie-przemiła pani anestezjolog robiła wszystko, żeby poród był jak najmniej bolesny. Po trudnym porodzie, lekarze przyszli i tłumaczyli na jakiej podstawie zdecydowali o cięciu. Dzidzia urodziła się zdrowa, blizna po cięciu szybko się zagoiła. Z całą świadomością polecam szpital i personel obecny przy porodzie jak i położne pomagające w opiece nad małą po porodzie. Gdybym miała rodzic po raz drugi wybrałabym ten szpital.

~Leona
5/5

szpital Orłowskiego to naprawdę dobre miejsce na poród. Wczesniej tu rodziły moje koleżanki i mają podobne odczucia do moich. panują tutaj bardzo dobre warunki, położne dbają o pacjentki, często pytają czy czegoś się nie potrzebuje i zawsze służą fachową poradą -nic nie robią z łaski, jak to czasem u pielęgniarek bywa...

~
1/5

Chirurgia: lekarze kompetentni, natomiast pielęgniarki to porażka. Chorzy nawet na sali pooperacyjnej nie mogą się doprosić o środki znieczulające i jakąkolwiek pomoc. Panie zamykają się w pokoiku z telewizorem i udają, że nic nie słyszą i nie widzą. Chorzy w bólu błagają osoby odwiedzające o kontakt z pielęgniarką. TRAGEDIA

~ania2685
5/5

Rodziłam w tym szpitalu w lipcu tego roku i chociaż sam poród wspominam jako bolesny (rodziłam bez znieczulenia, które nie zostało podane z uwagi na bardzo szybko postępującą akcję porodową - lekarz i położna wytłumaczyli mi, że podanie znieczulenia niepotrzebnie wydłuży poród), to cały czas byłam otoczona fachową opieką i po prostu czułam się bezpiecznie. Ostatecznie urodziłam w niespełna 4 godziny od przyjęcia do szpitala:) Opieka po porodzie fantastyczna, położne i pielęgniarki były cały czas do dyspozycji, pomagały przystawiać dziecko do piersi, w nocy nosiły na rękach bym ja mogła choć chwilę odpocząć. Pomimo, że warunki w szpitalu nie są na takim poziomie jak w innych placówkach, to z czystym sumieniem polecam ten szpital, bo zdrowie Maluszka i profesjonalna opieka nad mamą po porodzie są dużo ważniejsze od pięknych ścian, pryszniców, czy nowoczesnych łóżek.

~wersalka
5/5

Rodziłam we wrześniu 2013 - absolutnie polecam - po pierwsze: fachowa i serdeczna pomoc zarówno przed w trakcie jak i po porodzie - podziękowania dla Pani Szumigaj - niezwykła położna:)
po drugie NAJWAZNIEJSZE bardzo dobry oddział noworodkowy -najlepsi lekarze w Warszawie, bardzo dobry sprzęt i pielęgniarki, które rozumieją, jakim szokiem dla młodej mamy jest najmniejsza nawet infekcja u Maluszka, spędziłam tam 8 dób wprawdzie bez marmurowych umywalek, ale za to spokojna o zdrowie mojego Synka.

~Inka 1982
5/5

Witam,

Swoją córkę urodziłam w tym szpitalu przez cc pod koniec stycznia. Cesarka była nieplanowana, ponieważ po kilku godzinach naturalnego porodu wyszło, że Mała jest ułożona skośnie w kanale rodnym (asynklityzm tylny) i poród naturalny jest niemożliwy. Lekarze bardzo szybko zareagowali i po 2 godzinach obudziłam się po operacji. Pomimo tego, że pierwsze doby wspominam bardzo źle (fatalne samopoczucie i zakażenie Małej- 5 w skali Apgar), antybiotyki dożylnie u Niej i u mnie przez tydzień to ani przez chwilę nie żałowałam, że wybrałam ten szpital. Dodam, że ciąży nie prowadziłam u żadnego z lekarzy z tego szpitala, ani nie płaciłam za oddzielny pokój, położne, etc. Przypadkowo zapisałam się do szkoły rodzenia w tymże szpitalu i prowadzący wzbudzili takie zaufanie we mnie i mężu, że zdecydowaliśmy się właśnie na ten szpital. Od samego początku porodu do wypisu miałam poczucie, że zajmują się mną profesjonaliści i że jestem po prostu w dobrych rękach. Warunki w salach są raczej średnie, ale opieka położnych a potem pielęgniarek laktacyjnych świetna (po dwóch dobach zaczęłam karmić Małą naturalnie i tak jest do teraz:-).

Jeżeli będę rodzić drugi raz to w pełni świadomie wybiorę ten szpital ponownie. Co jeszcze warto dodać- absolutnie nie ma problemu ze znieczuleniem, lekarze starają się jak najmniej nacinać (opinie innych mam) a jeżeli jest potrzebne cc to je po prostu wykonują. Dla mnie priorytetem było i jest bezpieczeństwo dziecka i moje a ten szpital w 100% je zapewnił.

~zojlove
4/5

Rodziłam na początku grudnia 2013 przez planowane cięcie cesarskie. Dużo czasu spędziłam by wybrać szpital, który:
- ma dobry oddział neonatologiczny( gdyby coś było nie tak nie chciałam, by dziecko było gdzieś przewożone)
- profesjonalna kadra.dr Massalska wspaniale poprowadziła ciążę
- jest w nim dobry klimat. to oczywiście odczucie subiektywne, ale to był jedyny szpital na temat którego nie słyszałam opowieści o nieprzyjemnych komentarzach pielęgniarek czy położnych wobec rodzącej
- prowadzi program bankowania publicznego. nie chciałam zabezpieczać krwi pępowinowej dla swojego synka, ale chciałam oddać tę krew na potrzeby innych osób
Poród przebiegł bez żadnych problemów, znieczulenie było zrobione świetnie, potem założono cewnik. Zostałam zszyta tak dobrze, że mój mąż stwierdził, że blizna wygląda, jakby udrapał mnie nasz kot:) cienka kreseczka, która blednie z każdym tygodniem.Opieka po porodzie bardzo dobra, nie miałam potrzeby opłacania położnej, wszystkie Panie były bardzo pomocne i mimo początkowych trudności udało mi się karmić piersią. Nie chciałam tez jednoosobowej sali, bo uznałam, ze jednak milej do kogoś sie odezwac przez kilka dni, a i mogłam liczyć na drobną pomoc ze strony innych mam. Drugie dziecko planuję urodzić w tym szpitalu. Gwiazdkę odejmuję za warunki, które pamiętają czasy prlu, ale mimo tego, iż łóżka są dość stare i niezbyt wygodne a łazienka jest na korytarzu i nie pachnie nowością, to jest tam czysto, są środki do dezynfekcji rany oraz darmowe podkłady. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy:)

~and
4/5

Szpital ma najwyższy poziom referencyjności a mała miała problem i dlatego go wybraliśmy.
Pani w Rejestracji na dole jest osobą rzeczową i dominującą, ale mimo wszystko dość sympatyczną. Niepotrzebnie pozwala sobie na uwagi w rodzaju "proszę to podpisywać a nie czytać, ja nie mam czasu", "a po co plan porodu", " jak ktoś się na czymś nie zna to powinien zgodzić się to wszystko co chcą fachowcy, z medycyną jeszcze nikt nie wygrał".

Ze złożeniem planu porodu na samym oddziale nie było problemu. Lekarz się z tym zapoznał i sympatycznie oświadczył, ze nie ma sprawy. Położna też była sympatyczna i pilnowała sprawy. Pielęgniarki w nocy o północy przychodzą do łóżka i pytają się co się dzieje, zalecają ćwiczenia, kąpiel w wannie, itp.

Poród był godziwy, troskliwy. Nie wiem tylko czy nie za szybko podjęto decyzję o nacięciu krocza.
Mam wrażenie, że pępowinę odcięto za szybko, ale to tylko moje wrażenie. Dziecko co prawda położono na matce skóra-skóra, ale po kilku minutach zabrano do ważenia i mierzenia co spotkało się z moja uwagą. Po 5 min dziecko wróciło do matki. Niepotrzebnie zabrano dziecko do ważenia - można to było zrobić po 2 godz!

Może wystąpić problem stałej obecności rodzica przy zabiegach na dziecku, typu ważenie, ubieranie, mycie, itd bo to się odbywa w odrębnej sali wieloosobowej, gdzie leżą pacjentki. Wtedy personel sygnalizuje, aby wyjść z sali bo są np. jakieś badania na pacjentkach. A co ze stałą obecnością rodzica przy dziecku...? Tu jest problem! Ale takie są tam warunki, że mycie i ubieranie może się odbyć w innej sali gdzie są planowane porody. Narusza to prawa rodzica do stałej obecności przy dziecku i obserwowania czynności medycznych.
Z odmową szczepień nie było problemu. Niepotrzebnie jakaś pielęgniarka pozwalała sobie na uwagi typu, że Sanepid może nas ukarać 5000zł (straszenie jest niegodne bycia dobrą pielęgniarką, poza tym Sanepid nie ma uprawnień do karania, co najwyżej Wojewoda).

Po Porodzie opieka była bardzo dobra. Zdziwiło mnie, że jedzenie było zupełnie niezłe. Położne reagowały na płacz dzieci w nocy - sprawdzały co się dzieje. W ogóle opieka była bardzo troskliwa i uprzejma. Na prośbę o instrukcję przewinięcia dziecka nie było problemy, pomoc z uśmiechem i życzliwością.

Podsumowanie: Szpital najwyższej referencyjności; sale porodowe mogą być 2-osobowe oddzielone parawanem; obsługa bardzo dobra i życzliwa; małe sale poporodowe. Kto stawia na opiekę fachowa a nie na komfort i bajery (tu chyba rządzi Inflancka) to wybór jest bardzo dobry! Bardzo Polecam. Czerwiec 2014.

~sierpniowa mama
5/5

W szpitalu rodziłam w sierpniu 2014 r i bardzo zadowolona jestem że zdecydowałam się akurat na ten szpital. Wybrałam go z polecenia siostry i szwagierki, które też tam rodziły i również były zadowolone. Wybrałam ten szpital również ze względu na dobry oddział neonatologiczny.
Na sali porodowej był cały czas ze mną mój narzeczony, na chwilę zajrzała nawet mama ;) podczas porodu korzystałam z prysznica, jak rozwarcie było już odpowiednie dostałam zzo, przez co musiałam leżeć i nie mogłam ćwiczyć na piłce, dopiero po jakimś czasie pozwolono mi wstać i się poruszać. Pani anestezjolog bardzo sympatyczna, lekarze również bardzo mili, obecna przy porodzie była stażystka, która strasznie przez cały czas mi pomagała i mnie wspierała. Wszyscy uśmiechnięci, potrafili dodać mi otuchy, jak bolało kazali krzyczeć na głos ;)
Rodziłam siłami natury, nie udało się uniknąć nacięcia krocza, ale tego i tak nie czuć, nic nie boli. Po porodzie synek został szybko zbadany i położony na mnie na ponad dwie godziny. Na badania, „toaletę” jeździ się z dzieckiem w wózeczku, tak że jest się cały czas z dzieckiem. Pielęgniarki reagują na płacz dziecka, zaglądają, sprawdzają co się dzieje.
Jedzenie było całkiem dobre, tylko ciężko przestawić się na małe porcje po okresie zajadania się przez całą ciążę ;)
Z wizytami w szpitalu nie było żadnych problemów, narzeczony siedział dłużej niż do 18:00. Wypisana zostałam po dwóch dniach. Czułam że i ja i mój synek jesteśmy w dobrych rękach. Polecam jak najbardziej ten szpital i szkołę rodzenia w tym szpitalu! Kolejny raz bez wahania wybiorę ten szpital.

martek89
5/5

W szpitalu tym rodziłam na początku września. Jestem bardzo zadowolona, że wybrałam ten szpital. W związku z moimi rodzinnymi doświadczeniami, głównym punktem w wyborze szpitala było żeby personel nie czekał z podjęciem decyzji o konieczności cesarskiego cięcia i tak właśnie było.
Termin miałam na sobotę. W piątek wydawało mi się, że odeszły mi wody. Po pojechaniu do szpitala zostałam dokładnie zbadana. I mimo, że byli pewni że to nie wody, zaproponowali żebym wieczorem jeszcze raz przyjechała do szpitala na ktg i tak się stało. W sobotę byłam znowu na rutynowym ktg (zrobiono także usg) i znowu zaproponowano mi, że mogę przyjechać wieczorem na ponowne (słabe ruchy dziecka). Wieczorem niestety miałam za wysokie ciśnienie, więc musiałam zostać na oddziale. Nie byłam tym zachwycona, ale oboje byliśmy pod znakomitą opieką (sprawdzanie serduszka co 6h, ktg 2xdziennie itd). W poniedziałek rano ze względu na za wysokie ciśnienie zaczęto wywoływać poród. Wieczorem odeszły mi wody i wraz z mężem poszliśmy na salę porodową. Mieliśmy wykupioną położną (Helena Obłoza- polecam, już na miesiąc przed rozwiązaniem, co tydzień przyjeżdżaliśmy do niej na dyżur na ktg), ale zdecydowanie nie było to konieczne. Niestety dziecku zaczęło spadać tętno w czasie skurczów i poród skończył się cc. Decyzje o tym podejmowało 3 lekarzy (w tym prof. Roszkowski) i 3 położne. Wszystko odbyło się naprawdę szybko. Jeszcze na sali operacyjnej na chwilę mi położono małą na brzuchu i udzielono informacji. Potem dziecko zostało zabrane do taty, który je kangurował. Zaraz po wywiezieniu mnie na salę pooperacyjną przyszedł do mnie mąż z córeczką (mimo że była noc) i przy pomocy położnej przystawili mi ją do piersi. Już rano córeczkę przywieźli i już się nie rozstawałymy. Do domu wyszłam po 3 dobach.
Po powrocie ze szpitala po 5 dniach, niestety dostałam zapalenia pęcherza (po cewniku). Pojechaliśmy na izbę przyjęć w tym samym szpitalu i znowu poczułam się zaopiekowana.
Tak więc nie jest to 5gwiazdkowy hotel jeśli chodzi o warunki, ale jest czysto, schludnie. A personel naprawdę na miarę Europy. Dodatkowo mają specjalistyczny sprzęt do ratowania życia maluchom. Poznałam dwie panie, które specjalnie były skierowane do tego szpitala z daleka (Grójec, Suwałki), bo w tym szpitalu po porodzie ich dzieci miały największe szanse na przeżycie.
Szkoła rodzenia także na wysokim poziomie.

~Rysia
5/5

Choć mój poród nie był typowy ani szczęśliwy, gdyż miałam świadomość że mój synek jest bardzo chory, spotkałam się w tym szpitalu z ogromnym zrozumieniem i delikatnością.
Wspaniały zespół lekarzy i położnych jest pełen empatii i poszanowania praw pacjentów i ich woli. Dla kadry pracującej na oddziale ginekologicznym byłam przede wszystkim człowiekiem a nie kolejnym przypadkiem medycznym. A tego nie da się przewartościowac. Jestem im wdzięczna ze pomogli mi przez to przejść. Przy kolejnej ciąży zamierzam tu wrócić.

~annaaa
2/5

Witam, niestety moja opinia bedzie mniej optymistyczna. Ze wzgledu na wyniki moich badan musialam rodzic przez cesarskie ciecie. Do momentu po porodze wszystko gralo. Na oddziale patologii ciazy wszystko odbywalo sie prawidlowo. Po urodzeniu dziecka zostalam przeniesiona na oddzial po operacyjny gdzie zaczal sie dramat. Zostalam krzywo polozona na lozku po przeniesieniu ze stolu operacyjnego co spowodowalo masakryczny bol plecow ktory nawet po morfinie i dodatkowych lekach nie mijal. Gdy poprosilam pielegniarke czy moze przesunąć mi miednice poniewaz ja nie moge gdyz jestem znieczulona od pepka w dol, uslyszalam ze nie bo ona nie jest tu od dzwigania. Dopiero po nocy w okropnych bolach sama zdolalam sie przekrecic. Jeszcze tej nocy zostalam przetransportowana z lozkiem do innego pokoju gdyz byl nawal cesarek. Pokoj byl maly a w nim 4 kobiety i 4 male brzdace a co za tym szlo w pokojach straszny gorac i zero wilgotnosci. W drugiej dobie dostalam nawalu w piersiach. Nikt nie potrafil mi pomoc. Kazdy patrzyl jak na warjatke i dogadywal ze to normalne.To moje pierwsze dziecko wiec nie wiedzialam jak czesto i kiedy mały je je. Jadl kiedy chcial przez co okropnie mnie pogryzl. Jedna z siostr zalecila odstawienie malego na 12 h wtedy rany sie zagoja. Nie pomoglo, bylo tylko gorzej gdyz nie oddawalam pokarmu a piersi puchly i puchly a maly byl na sztucznym. Dostalam goraczki, maly nie chcial ciagnac pokarmu bo zanikly brodawki i nie mial za co zlapac. Ściąganie laktatorem przynosilo ogromny bol. Nikt nie byl w stanie mi pomoc. Dopiero po zmianie na dyzurze na siostre zakonna i druga Pania polozna przyniosly efekt. Zalecily przykladanie kapusty. Nazeczony o 22 biegal po sklepach w poszukiwaniu kapusty. Cala noc sie obkladalam czekajac na cud. Oczywiscie w miedzyczasie mialam do obsprawienia brzdaca ktory oczekiwal jedzenia i czulosci. Poprosilam Panie Neonatolorzki tak zwany "hotel" o przetrzymania Malego do rana gdyz nie radze sobie z nim i calym tym piersiowym problemem. Panie nie byly zachwycone moim pomyslem i z wielka laska krolowe przyjely mlodego na godzinkę. W zyciu nie doswiadczylam takiej łaski ze strony poloznych na tym oddziale. Po co one tam sa?! Myslalam ze maja nam pomagac a nie trzymac nogi na stole i udawac wielce zapracowane. Moj stan psych dotarl do apogeum. Chcialam stamtad uciec i wymazac te wszystkie glupie teksty, odzywki, zbedne komentarze z glowy. Kiedykolwiek prosilysmy o mleko bo bylysmy tak pogryzione to polozne z neo mowily ze i tak mamy karmic piersia. Ale jak gdy krew z nich plynie... Kompletne zlekcewazenie pacjeta. Zdecdowanie brakuje tam poloznych ktore by poinstruowaly mlode mamy jak postepowac w roznych sytuacjach. Jedynymi osobami które trzymaly mnie w kupie byla wlasnie siostra zakonna Iwona i jedna z neonatolorzek taka slodka blondynka ktora zawsze probowala pomoc:) dzieki nim tam przetrwalam tydzien! Ps. Warunki sanitarne straszne, szczegolnie ten grzyb wiszacy pod prysznicem na suficie.

veryhappy
5/5

Ogromny ukłon w stronę całego personelu szpitalnych oddziałów patologii ciąży, bloku porodowego, położnictwa i neonatologii. Opieka medyczna i profesjonalizm na najwyższym poziomie. Fantastyczne panie położne, wykazujące ogromny szacunek dla rodzącej, wyczerpujące informacje w trakcie porodu oraz dbałość o komfort i ograniczenie bólu do minimum. Czułam się jak w prywatnej klinice-cudowne przeżycie. Szczególne podziękowania dla p. Iwonki Stępień, p. Dr Diany Massalskiej oraz oczywiście niesamowitego dr. Jastrzębia. Jedyny minus to przeładowane sale na oddziale położniczym, mnóstwo odwiedzających na salach nie stosujących się do ograniczeń w czasie i ilości osób u jednej położnicy,ale cóż, popularność szpitala sprawia, że frekwencja rodzących jest tu b. wysoka.

~Iga29042015
1/5

Urodziłam w tym szpitalu córkę w kwietniu 2015r.
Wybrałam ten szpital ze względu na wiele pozytywnych opinii w Internecie i sławny już oddział neonatologiczny.
Rodziłam 9 dni po terminie, od początku poród był indukowany.
Przy podłączaniu pod oksytocynę była w porządku położona i sympatyczna oraz pomocna Pani Doktor.
Niestety zmiana się skończyła i "dostałam " nowych opiekunów. Byli to ludzie bardzo młodzi, kobiety które nie posiadają swoich dzieci. Byli nieuprzejmi, niepomocni i rozdrażnieni jakimikolwiek pytaniami czy prośbami. Pomimo ogromnego bólu, bóli krzyżowych nie podano mi znieczulenia. Przez 5 godzin musiałam znosić to cierpienie. Dopiero około północy otrzymałam znieczulenie.
Poród zapisał się w mojej pamięci jako doświadczenie traumatyczne.
Pomimo obecności oddziału neonatologicznego nie było skąd otrzymać pomocy w zwiazku z karmieniem piersią. Szczególnie w pamięć zapadła mi jedna z Pań, która była wręcz arogancka, kiedy chodziło się do niej po pomoc.
Być może trafiłam tam w złym czasie (majówka), gdzie wszyscy dobrzy lekarze mieli wolne.

Nie zdecydowałabym się drugi raz rodzić w tym szpitalu.

~Majkoilo
5/5

18 wrzsnia urodzilam corke w szpitalu im. Orlowskiego. Opieka podczas porodu byla bez zarzutu. Mimo, ze nie mialam oplaconej poloznej ani lekarza ze szpitala zajmowaly sie mna dwie polozne, lekarka, a od czasu do czasu przychodzil tez ordynator, zeby dodac otuchy mi, a przede wszystkim mezowi;-) Swoja droga ordynator to przesympatyczny, dowcipny czlowiek. Pierwsze dziecko urodzilam na Karowej, gdzie pomimo oplaconej poloznej i lekarza prowadzacego ze szpitala opieka byla nieporownywalnie gorsza, trzeba bylo prosic sie o przyjscie lekarza, polozna do niczego sie nie nadawala. Polozne na Orlowskiego byly mlode, zachecaly do aktywnosci na pilce i specjalnym krzesle, bardzo motywowaly przez caly porod. Na lozku polozylam sie dopiero 5 minut przed rozwiazaniem, obylo sie bez naciecia.
Jedyny minus to izba przyjec. Juz na ktg zastanawialam sie czy oby na pewno wybralam dobry szpital. Nie nalezy sie zrazac, na oddziale polozniczym jest juz inny swiat:-) Na izbe trafiaja zapewne najslabsze polozne, ktore nie odbieraja porodow.
Opieka nad noworotkiem tez bez zarzutu, przydalaby sie tylko umywalka zeby wykapac dziecko, ale sale sa tak male, ze pewnie nie byloby gdzie. Pielegniarki i polozne interesuja sie i mama i dzieckiem, brakuje mi tylko doradcy laktacyjnego z prawdziwego zdarzenia, ale to jest chyba problem wszystkich szpitali.

~soweńka
5/5

Rodziłam w tym szpitalu 25 grudnia 2015, bałam sie rodzić w święta bo wiadomo jak to w święta, mniej personelu itp. Moje obawy były jednak zupełnie niepotrzebne. Opieka podczas porodu pierwsza klasa, trafiliśmy z mężem do sali porodów rodzinnych, także własną wanna z ktorej można było skorzystać , sporo miejsca dla męża który spędził tam ze mną cały dzien. Poród trwał 15 h zakonczyl sie niestety cesarka. Byłam pod ciągłą opieka trzech lekarzy którzy przychodzili na zmianę oprócz tego chyba ze trzy położne które również monitorowaly co sie dzieje, ze znieczuleniem problemu nie było, anestezjolog przychodził i sprawdzał non stop jak sie czuje. Podczas cesarki opieka również super, ktoś non stop glaskal mnie po głowie :). Wszystko to sprawiało ze czułam sie bezpiecznie ja i moje dziecko. Ze względu na to ze to moje piersze dziecko potrzebowałem pomocy kogoś kto pokaże mi jak karmić dziecko. Moja córka miała problemy ze zlapaniem piersi, gdyby nie położne i dziewczyny które non stop pomagały nie wiem jak by to było. Przychodziły same nawet w środku nocy żeby sprawdzać czy wszystko ok. Rewelacja. Polecam szpital z czystym sercem. Ja nie wyobrażam sobie rodzic w innym szpitalu.

~Pirania
1/5

Szpital-tragedia. łamane na potęgę prawa pacjenta. Bez dobrego prawnika nie polecam przekraczania progu tego przybytku

~Mama.kamila
5/5

Rodziłam w tym szpitalu 16.11.2017. Jesli chodzi o opieke - nie spodziewałam sie ze bedzie na takim poziomie. Ciagle ktos zagladsl i pytal czy wszystko ok. Wsparcie ze strony personelu. Panie ktore w sprawie laktacji doradzał 24 na h. W kazdym momencie mozna było liczyc na pomoc. Personel nie ma sobie rownych! Warunki lokalowe- z opisów ktore czytalam na forach mialy byc fatalne/ moim zdaniem niw byly takie złe. Moze to nie hotel z 5gwiazdkami ale czysto i schludnie. Ordynator wspanialy czlowiek. Polecam ten szpital z czystym sumieniem.

~Anna 14.06
4/5

Ja rodzilam w tym szpitalu w kwietniu 2015roku cc ze względu na wadę córeczki. Trafiłam po odejściu wód w nocy a rano mialam cc. Wspominam wszystko bardzo dobrze, pielęgniarki i lekarze bardzo uprzejmi i pomocni .potem córeczka została przewieziona do CZD .

Inne usługi z kategorii Szpitale położnicze

Centralny Szpital Kliniczny MSW

Centralny Szpital Kliniczny MSW

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ulicy Wołoskiej 137 w Warszawie w swoim działaniu łączy wieloletnie doświadczenie z...

Warszawa, woj. mazowieckie

3/5 24 Opinie
Kontakt
Szpital prywatny Medicover

Szpital prywatny Medicover

Przyszłym mamom Szpital Medicover oferuje prowadzenie ciąży oraz leczenie w przypadku powikłań (niewydolność szyjki macicy,...

Warszawa, woj. mazowieckie

4/5 25 Opinii
Kontakt